I See You

Scénografie:

Carmen Navis

Kostýmy:

Nancy Collini

Kdesi v americkém maloměstě mizí dítka a v neharmonické rodině vyšetřujícího detektiva se navíc začnou dít podivné věci. Ale jak už to tak bývá, nic není takové, jak se na první pohled zdá. Randall sice není nějaký svižný vypravěč, ale na druhou stranu má pořád co říct a budiž mu ke cti, že na všechny položené otázky poctivě odpovídá. Zvraty, a že jich cca od půlky filmu je, nepůsobí účelově a postupně do sebe krásně všechno zapadá. Možná by neškodilo trochu lépe pracovat s napětím, ale nad tím se dá lehce mávnout rukou. Největší problém tak vidím v Helen Hunt. Nevím, jestli je nemocná nebo jestli jí jen pokazili plastiky, ale vypadá tady naprosto příšerně a její projev koresponduje s vizáží. I přesto se ale jedná o příjemné překvápko, které stojí za to vidět. 70%(10.12.2019)

Nejhorší na tom filmu je Helen Hunt. Vypadá vážně hrozně. Hrozná je i pointa toho všeho, místo solidního twistu jsem se akorát dočkal co nejjednodušího rozuzlení, přitom to mělo dobrou myšlenku. Vypíchnout se musí ještě hudba, ta byla správně disturbed. Jinak celkem promrhanej potenciál urban legendy jménem Phrogging. Z toho mám celkem špatnej pocit. Jinak šedej průměr. 3* a.k.a 45%(2.1.2020)

Subtilní thriller s velkým nápadem. Od proklouznutí pod garážovými dveřmi si říkáte, že už nemusíte nic vidět, protože všechno víte, nicméně Randall má v rukávu ještě několik zajímavých překvapení (např. PEZ zásobník na úrovni Kobayashiho porcelánu). A Helen Hunt? O její obličej se zjevně nestaral plastický chirurg, ale nezkušený učeň, který natahuje telecí kůži na tympány. Čím detailnější byl na ni záběr, tím víc jsem nabýval dojmu, že vidím Oldmanova chovatele čuníků z Hannibala. Fujtajxl! Pokud ovšem její obsazení mělo diváka přivést na falešnou hororovou stopu, byl to mistrovský tah..(16.1.2020)

Málo známý a celkem povedený thriller, který v první půlce pokládá desítky záhadných a mysteriózních otázek a ve druhé polovině je všechny do jedné šikovně zodpovídá. Nechci psát spoilery, protože je dobré o samotném ději vědět co nejméně. Nestihl jsem se v tom tempu ani nudit a film hezky klame i žánrem, kdy se postupem času změní od rodinného dramatu, thrilleru, home invasionu až na krimi detektivku s únosem dětí. Příběhově jde o kvalitní a hodně originální nápad s několika šilenými zvraty, takzě za mě dost povedené a hodnocení by si to zasloužilo daleko větší.(13.12.2019)

Jedno se musí nechat, během první půlky není možný uhádnout konec filmu. Uprostřed dojde totiž k takovýmu veletoči, že přestanete přemejšlet jestli je to vážně Helen Hunt. Vlastně je těžký určit, koho film osloví. Klasická policejní vyšetřovačka to není, horor taky ne (i když hudba se snaží hodně děsit), aspoň že konec je překvapující.(17.2.2020)