Leprechaun 2

Leprechaun 2

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1994, 86 min

• Vishnar

Leprechaun je zpět. A tentokrát se nevrátil pouze pro své zlaťáčky, ale také, aby si našel nevěstu. Však na ni čekal celých tisíc let, to se potom člověk nemůže divit, že je trošku podrážděný. Do oka mu padne mladá blondýnka Bridget, ale její přítel si to rozhodně nenechá líbit. Společně se svým lehce ožralým kamarádem v důchodu se vydávají bojovat s Leprechaunem všemi možnými prostředky.(21.1.2009)

• Paldini

V momentě kdy se malý irský opilec a lakomec Leprechaun rozhodne najít si nevěstu, začne tenhle film zavánět pěkným průserem, a to znamená, že začne zavánět už v první minutě a už se z těch sraček nedostane. Kdyby alespoň ta nevěsta stála za to, ale naneštěstí pro diváka je to taková pipka s velice nepříjemným hlasem. A tak nám zůstane jen několik zábavných momentů, které připraví skřet neposeda, a které stačí akorát na dvě hvězdy.(15.5.2007)

Přestože se původní Leprechaun nikdy nedočkal (a ani se mu nepřiblížil) kultovního statusu a ani se nikdy netěšil příliš velké divácké přízně, vznikl až obdivuhodný počet dalších pokračování. Vážně se divím, že se tohoto tématu (postavy) chytlo tolik režisérů. Jak však ukázal čas, většina dílů této série má zřejmě prachmizernou kvalitu, o čemž svědčí jejich mrzké hodnocení na internetu. Na to já však mnohdy nedám a jelikož jsem zvídavý člověk, chtěl jsem se přesvědčit na vlastní oči. Vzal jsem to pěkně popořádku a už u jedničky jsem zjistil, že „tamtamy“ tentokrát asi moc nepřeháněli. Obyčejný průměr, nic víc nic míň. Takže nebylo ani moc překvapující, že i dvojka má téměř totožnou kvalitu. Já v obou filmech moc velký rozdíl v kvalitě nezaznamenal. Jednička mi přišla v jistém slova smyslu „zábavnější“, ve dvojce se zase více přitvrdilo. Leprechaun je naštěstí pěkný parchant a i tady se rozhodně nehodlal s nikým moc mazlit (nepočítám-li jeho nastávající) a rukavičky nechal doma. Místo toho opět zamordoval několik lidí (mimochodem scéna v garáži patří k tomu nejlepšímu, co nám zde bylo nabídnuto). Navíc jsem rád, že se hlavní role opět chopil Warwick Davis, který předvedl další solidní výkon. Nicméně když sečtu těch pár plusů a mínusů, tak mi z toho opět vychází čistý průměr, stejně jako u prvního dílu. 50%(12.3.2018)

To samé jako jednička - no možná o kousek lepší, protože se tu furt něco děje. Jenže tenhle argument sám o sobě zavání průserem - ano je to zase o vraždícím skřítkovi, půlku filmu tvoří balast kecání o ničem. Nespornou výhodou Leprechauna oproti konkurenci je fakt, že není loutka, ale hraje jej skutečný ščlověk - Warwick Davis. Tak si to nějak holt přeberte. 50% (P.S. poetikou tvrdě v osmdesátkách)(31.12.2010)

• kingik

První díl byl slabota a přesto se natočilo pokračování a nezůstalo jen u druhého dílu. Skřet Leprechaun znovu na scéně a tentokrát si hledá nevěstu. Má hrnec plný zlatých penízků a nevěsty se jen pohrnou. Jenže to by se to muselo umět natočit. To je to zásadní co neměl první díl a nemá ho ani dvojka. Námět by možná představoval velmi dobrý až strašidelný horor, ale tohle se pochválit nedá. Je to zjevně natočeno za pár babek. Je to vidět na speciálních efektech, laciných lokacích a také neznámých hercích. Warwick Davis v roli Leprechauna z toho vychází nejlépe a spolu s ním jeho cynické hlášky. Ostatní je velmi podprůměrné a hlavně z pohledu hororového diváka naprosto neuspokojivé. 20%(13.6.2012)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 5. (beso74)

• - Meno strážneho psa - Andretti - je odkazom na automobilového pretekára Maria Andrettiho. (beso74)

• - Alternatívny názov filmu je One Wedding and Lots of Funerals, čiže Jedna svadba a veľa pohrebov. (beso74)