Leprechaun 2

Leprechaun 2

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1994, 86 min

Začiatok je ukážka do čias minulých a ako škriatok ženu chcel.Potom príbeh sa dostava do súčastnosti a škriatok si pomalí ide pre svoju vyvolenú.Zas príbeh doplatil na nezáživné postavy,chovali sa strašne detinsky a prihlúplo.A tu je aj príbeh dosť opozeraný a nemá čim prekvapiť.Ale tie preludy ktoré škriatok používal na odstránenie konkurentov boli príjemným Spríjemnením nie až tak dobrého filmu.škriatok ma stále čaro čo sa týka masky,uštipačností a zlobou.Ale tento diel pripomínal Freddyho vyčíňanie a aj by som povedal že ho kopíruje sam malí škriatok.Ale viac mi to pripomínalo rozprávku,nie o dobrom škriatkovi ale o zlomyseľnom.(9.9.2014)

Přestože se původní Leprechaun nikdy nedočkal (a ani se mu nepřiblížil) kultovního statusu a ani se nikdy netěšil příliš velké divácké přízně, vznikl až obdivuhodný počet dalších pokračování. Vážně se divím, že se tohoto tématu (postavy) chytlo tolik režisérů. Jak však ukázal čas, většina dílů této série má zřejmě prachmizernou kvalitu, o čemž svědčí jejich mrzké hodnocení na internetu. Na to já však mnohdy nedám a jelikož jsem zvídavý člověk, chtěl jsem se přesvědčit na vlastní oči. Vzal jsem to pěkně popořádku a už u jedničky jsem zjistil, že „tamtamy“ tentokrát asi moc nepřeháněli. Obyčejný průměr, nic víc nic míň. Takže nebylo ani moc překvapující, že i dvojka má téměř totožnou kvalitu. Já v obou filmech moc velký rozdíl v kvalitě nezaznamenal. Jednička mi přišla v jistém slova smyslu „zábavnější“, ve dvojce se zase více přitvrdilo. Leprechaun je naštěstí pěkný parchant a i tady se rozhodně nehodlal s nikým moc mazlit (nepočítám-li jeho nastávající) a rukavičky nechal doma. Místo toho opět zamordoval několik lidí (mimochodem scéna v garáži patří k tomu nejlepšímu, co nám zde bylo nabídnuto). Navíc jsem rád, že se hlavní role opět chopil Warwick Davis, který předvedl další solidní výkon. Nicméně když sečtu těch pár plusů a mínusů, tak mi z toho opět vychází čistý průměr, stejně jako u prvního dílu. 50%(12.3.2018)

• kingik

První díl byl slabota a přesto se natočilo pokračování a nezůstalo jen u druhého dílu. Skřet Leprechaun znovu na scéně a tentokrát si hledá nevěstu. Má hrnec plný zlatých penízků a nevěsty se jen pohrnou. Jenže to by se to muselo umět natočit. To je to zásadní co neměl první díl a nemá ho ani dvojka. Námět by možná představoval velmi dobrý až strašidelný horor, ale tohle se pochválit nedá. Je to zjevně natočeno za pár babek. Je to vidět na speciálních efektech, laciných lokacích a také neznámých hercích. Warwick Davis v roli Leprechauna z toho vychází nejlépe a spolu s ním jeho cynické hlášky. Ostatní je velmi podprůměrné a hlavně z pohledu hororového diváka naprosto neuspokojivé. 20%(13.6.2012)

• tron

„Čo keby som ti kúpil radšej nejakú... limonádu?“ Dočerta, čo má táto séria za problém? Stále niekto uteká temným domom, v lese húka sova, polícia nič nerieši, jedna nezaujímavá postava umiera za druhou a stále do toho behá „diabolský škriatok“ inak skvele zamaskovaného a oblečeného Warwicka Davisa. Škoda, že sa neobjavoval v oveľa lepších scenároch, tá postava mala na to, stať sa kultovou. Takto ju ale vyznávajú len extrémni fanúšikovia céčok. Lacné (už finančne), neustále niekto kričí „zabíja tu škriatok!“, na čo sa s ním ostatné postavy hádajú, že škriatkovia predsa neexistujú. Už prvý diel ma nebavil – a to som ho ako malý videl v kine. Pôvodne som plánoval „doplniť si vzdelanie“ resp. pozrieť si aj zvyšok série. Ale poviem úprimne, keď som pretrpel z posledných síl druhý diel, stratil som záujem (november 2010). Príšerné.(28.5.2011)

• K.I.N.G.

Takovýchto křečovitých amerických, béčkových hororových komedií jsem už viděl tuny, takže ani druhé pokračování příběhu o chamtivém irském skřetovi pro mě nemohlo znamenat prakticky žádný přínos. S prvním dílem jsem sice zatím neměl tu čest, jenže pokud se drží stejně při zemi, jako tento, tak ani není o co stát. Jasně, ten nápad natočit horor s malých zeleným Leprechaunem v hlavní roli nebyl zlý a působí docela neotřele, ale jako celek je to spíš nuda a z hlavy se mi to vše vykouří určitě už do pár dnů. 30%(23.2.2013)

• - Meno strážneho psa - Andretti - je odkazom na automobilového pretekára Maria Andrettiho. (beso74)

• - Alternatívny názov filmu je One Wedding and Lots of Funerals, čiže Jedna svadba a veľa pohrebov. (beso74)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 5. (beso74)