Dawsonův svět (TV seriál)

Dawson's Creek

Dawsonov svet

• Austrálie

Dawson's Creek

USA, 1998–2003, 93 h 9 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Joshua Jackson, Bethany Rooney, David Semel, Lou Antonio, Dennie Gordon, Joanna Kerns, Steven Robman, Michael Toshiyuki Uno, Allan Arkush, Scott Paulin, Lev L. Spiro, Krishna Rao, David Petrarca, Marita Grabiak, Jan Eliasberg, Arvin Brown, Jesús Salvador Treviño, Gregory Prange, Nick Marck, Kerr Smith, Steve Miner, Robert Duncan McNeill, Michael Lange, Morgan J. Freeman, Rodman Flender, Melanie Mayron, David Straiton, Michael Katleman, Sanford Bookstaver, Patrick R. Norris, Michael Fields, Perry Lang, Sandy Smolan, Arlene Sanford, Bruce Seth Green, Janice Cooke-Leonard, Joe Napolitano, James Whitmore Jr., Jason Moore, Keith Samples, John Behring, Jim Charleston, Kenneth Fink, Nancy Malone, Harry Winer, David Grossman, Mel Damski, Julia Rask, Peter B. Kowalski, Philip Charles Mackenzie

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil, Monica Keena, Mary-Margaret Humes, John Wesley Shipp, Carly Schroeder, Jensen Ackles, Nina Repeta, Dylan Neal, Obi Ndefo, Obba Babatundé, Gareth Williams, Brittany Daniel, Ken Marino, Michael Pitt, Leann Hunley, Mark Matkevich, Harve Presnell, Carolyn Hennesy, Chad Michael Murray, Taylor Handley, Rob Nagle, Pauley Perrette, Tamara Taylor, Torrey DeVitto, Mädchen Amick, Ali Larter, Seth Rogen, Jennifer Morrison, Alexandra Breckenridge, Erik Smith, Garikayi Mutambirwa, Jason Behr, Jennifer Ferrin, Robert Pralgo, Brenda Strong, Michael Harding, Mercedes McNab, Sarah Lancaster, Oliver Hudson, John Finn, Melissa Claire Egan, Alicia Coppola, Matthew Stanton, Megahn Perry, Rhoda Griffis, Nikki Griffin, Ashley Williams, Mercedes Renard, Christian Kane, Hilarie Burton, Traci Dinwiddie, Andrea Powell, Rachel True, Sabine Singh, Nicole Steinwedell, Corri English, Joanna Garcia Swisher, Ted King, Adam Carolla, Gwen Stefani, Alaina Huffman, Andy Griffith, Joey Jordison, Adam Kaufman, Josh Hammond, Drew Seeley, Jaime Bergman, Wayne Pére, Cullen Moss, Eddie Mills, Dana Ashbrook, David Dukes, Vanessa Dorman, Jane Lynch, Mimi Rogers, Bianca Lawson, Brianne Davis, Jeremy Sisto, Sasha Alexander, Lee Norris, Jud Tylor, Melissa McBride, Shanda Lee Munson, Brandon O'Dell, Ian Bohen, Jonathan Frappier, Mark Joy, Don McManus, Ric Reitz, R. Keith Harris, Nathan Moore, Richard Dorton, Jason Moore, Hal Ozsan, Jack Plotnick, Jodi Thelen, Noah Segan, Jonathan Kasdan, Brett Claywell, Burgess Jenkins, Michael Hagerty, Jonah Blechman, Tara Killian, Nick Stabile, Robin Dunne, Tony Hale, Tom Nowicki, Elizabeth Roberts, Nick Gomez, Lourdes Benedicto, Irene Ziegler, Sean Dennison, Joshua Moore, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Ronn Carroll, Esteban Powell, Steve Coulter, David Thomas Jenkins, Jonathan Lipnicki, Sherilyn Fenn, Bianca Kajlich, Sarah Shahi, Mika Boorem, Johnny Alonso, Stephen Moore, Shane Callahan, Julie Bowen, Nancy Saunders, Sam Doumit, Janie Brookshire, Alan Fudge, Dikran Tulaine, Christopher Berry, Todd Thompson, Zach Hanner, Shaun O'Donnell, Roger Howarth, Bridgett Newton, Estes Tarver, Adam Nee, Colin Fickes, Amy Parrish, J.C. Quinn, Chris Demetral, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Harold Bergman, Keith Flippen, Marla Gibbs, Ian Kahn, James Martin Kelly, Chris M. Allport, Michael J. Young, Afemo Omilami, Tripp Green, Mike Pniewski, Michele Scarabelli, Stephen Michael Ayers, Mitchell Laurance, Lukas Behnken, Rebecca Koon, Jenna Cavelle, Niklaus Lange, Rob Bouton, Megan Blake, John Shearin, Jeffrey Pillars, Jim Grimshaw, Ed Grady, Scott Foley, Mike White, Eion Bailey, Eric Balfour, Joe Flanigan, Caroline Kava, Sean Cw Johnson, Brighton Hertford, Rachael Leigh Cook, Matt Lutz, Monica Keena (a.z.), Aubrey Dollar, Keri Russell (a.z.), Scott Speedman (a.z.), K Callan, Dan Martin, Liz Vassey, Mel Harris, Jason Davis, Greg Provance, Jessica Collins, Lawrence Pressman, Harry Shearer, David Andrews, Peter Jurasik, Pat Hingle, David Marshall Grant, Adam Fields, Steve Boles, Jason Horgan, Robert Longstreet, Jordan Bridges, Ryan Bittle, Kate Vernon, Bryce Johnson, Nick Cornish, Meredith Salenger, Sebastian Spence, Eddie Cahill, Paul Gleason, Ray Wise, Geoffrey Lewis, Greg Thompson, Virginia Madsen, Michael Hartson, Ann Pierce, Terrence Currier, Terry Loughlin, Helen Baldwin, Robert C. Trevelier, J. Michael Hunter, Nina Jones, Jon Stafford, Acey Slade, Deborah Hobart, Andrew Masset, Richard Fullerton, Kendrick Cross, Nicole Bilderback, Chris Snyder, Hans Michael Hess, Rob Zapple, Satu Runa, Greg Rikaart, Richard K. Olsen, Jason Saucier, Susan Williams, Avis-Marie Barnes, Drew Pinsky

Můj nemocniční společník. :-) A já to tehdy fakt hltal, i si pamatuju, že Joey byla jednim z mých mladických idolů. Teď už je to spíš taková roztomilá vzpomínka a nad lecčim muj 20letej mozek blinká, nicméně ... svuj 13letej ekvivalent prostě pořád chápe. That's it. Rád jsem si to u (morbidní) příležitosti rozvodu T+K připomněl, fakt rád ... P.S.: A ten soundtrack - kolik písniček Dawson proslavil, fakt krásný zjistit po tolika letech (Hands, Save Tonight, She's The One, Kiss Me, titulka...)(2.7.2009)

Není to taková bomba, jak se mi snažila vsugerovat Annaud ;), ale mimoděk se tak alespoň k některým mladším divákům dostala poprvé minimálním způsobem stará americká kinematografie. Protože od čeho jsou vzory jako je seriálový Dawson? Od napodobování. A speciální díl Spiderweds s No Doubt jsem si hodně užila. Turné k Rock Steady je lahoda.(13.11.2009)

Seriálu dávám 3 hvězdičky asi jenom proto, že to je seriál mého dětství. Výrobní kvalita je ale nižší :) ... Je to typické puberťácké prostředí, kde 20 ti letí herci hrají začínající středoškoláky. Nad často velmi složitými a vyukonstruovanými dialogy si prostě nejde položit otázku: Takhle vážně někdo mluví ??? Se stejným problémem se potýkám i u seriálu Gilmorova děvčata, ale to je zase o něčem jiném.(8.11.2008)

Tak v tomhle případě musím souhlasit s uživatelkou KevSpa, pro mě je to také nejlepší teenagerovský seriál. Ač mi dříve také nic neříkal, časem jsem tam našel docela zajímavé témata a ne tak okatou umělost (ostatně už v samotném případě Dawsona vidíme, že v filmovém průmyslu není tak snadné prorazit a začíná od nuly). Navíc krásná píseň od Pauly Cole - I Don't Want To Wait.(19.3.2008)

• RedAK

Downův svět, aneb trampoty anorektického čelisty. Zrovna jsem si na tento skvost vzpomněl, anžto jsem si honil péro a obzor vějířovitého cákance obsahoval ročník ábíčka ze století páry, které jsem si uschoval pro případ nečekané menstruace náhodných fenek hostujících můj byt. Na obálce se pyšnil tento čelovitý blondýn s úchvatným titulkem "Ženy musím odmítat, je jich moc". Teď nevím, kdo je větší Down, jestli Dawson, Down, Downův Dawson, Dawsonův Down, nebo kurva já!(31.3.2014)