Dawsonův svět (TV seriál)

Dawson's Creek

Dawsonov svet

USA, 1998, 128x45 min

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil, Monica Keena, Mary-Margaret Humes, John Wesley Shipp, Carly Schroeder, Jensen Ackles, Nina Repeta, Dylan Neal, Obi Ndefo, Obba Babatundé, Gareth Williams, Brittany Daniel, Ken Marino, Michael Pitt, Leann Hunley, Mark Matkevich, Harve Presnell, Carolyn Hennesy, Chad Michael Murray, Taylor Handley, Rob Nagle, Pauley Perrette, Tamara Taylor, Torrey DeVitto, Mädchen Amick, Ali Larter, Seth Rogen, Jennifer Morrison, Alexandra Breckenridge, Erik Smith, Garikayi Mutambirwa, Jason Behr, Jennifer Ferrin, Robert Pralgo, Brenda Strong, Michael Harding, Mercedes McNab, Sarah Lancaster, Oliver Hudson, John Finn, Melissa Claire Egan, Alicia Coppola, Matthew Stanton, Megahn Perry, Rhoda Griffis, Nikki Griffin, Ashley Williams, Mercedes Renard, Christian Kane, Hilarie Burton, Traci Dinwiddie, Andrea Powell, Rachel True, Sabine Singh, Nicole Steinwedell, Corri English, Joanna Garcia Swisher, Ted King, Adam Carolla, Gwen Stefani, Alaina Huffman, Andy Griffith, Joey Jordison, Adam Kaufman, Josh Hammond, Drew Seeley, Jaime Bergman, Wayne Pére, Cullen Moss, Eddie Mills, Dana Ashbrook, David Dukes, Vanessa Dorman, Jane Lynch, Mimi Rogers, Bianca Lawson, Brianne Davis, Jeremy Sisto, Sasha Alexander, Lee Norris, Jud Tylor, Melissa McBride, Shanda Lee Munson, Brandon O'Dell, Ian Bohen, Jonathan Frappier, Mark Joy, Don McManus, Ric Reitz, R. Keith Harris, Nathan Moore, Richard Dorton, Jason Moore, Hal Ozsan, Jack Plotnick, Jodi Thelen, Noah Segan, Jon Kasdan, Brett Claywell, Burgess Jenkins, Michael Hagerty, Jonah Blechman, Tara Killian, Nick Stabile, Robin Dunne, Tony Hale, Tom Nowicki, Elizabeth Roberts, Nick Gomez, Lourdes Benedicto, Irene Ziegler, Sean Dennison, Joshua Moore, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Ronn Carroll, Esteban Powell, Steve Coulter, David Thomas Jenkins, Jonathan Lipnicki, Sherilyn Fenn, Bianca Kajlich, Sarah Shahi, Mika Boorem, Johnny Alonso, Stephen Moore, Shane Callahan, Julie Bowen, Nancy Saunders, Sam Doumit, Janie Brookshire, Alan Fudge, Dikran Tulaine, Christopher Berry, Todd Thompson, Zach Hanner, Shaun O'Donnell, Roger Howarth, Bridgett Newton, Estes Tarver, Adam Nee, Colin Fickes, Amy Parrish, J.C. Quinn, Chris Demetral, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Harold Bergman, Keith Flippen, Marla Gibbs, Ian Kahn, James Martin Kelly, Chris M. Allport, Michael J. Young, Afemo Omilami, Tripp Green, Mike Pniewski, Michele Scarabelli, Stephen Michael Ayers, Mitchell Laurance

Já tyhle seriály žeru. Nemusím u nich přemýšlet. Stačí jen sledovat. Hodnocení: 70%(14.8.2008)

Joey miluje Dawsona, Dawson miluje Jen, Pacey miluje Andie, Dawson miluje Joey, Andie si vzala jedno éčko, Joey miluje Jacka, Jack miluje kluky, Joey miluje Paceyho, Jack McFarland miluje Jamese Van Der Beeka, a já na Dawsonovi miluju hlavně přátelství Jacka a Jen, to ostatní osciluje od lepšího průměru (všechno ostatní kolem Jen, všechno kolem Paceyho mimo Joey) až do odpadu (všechno kolem Joey). Rozhodně nepatří mezi topku, k mizérii českých a jihoamerických seriálů to má ale stejně daleko.(14.5.2007)

Kdysi se Dawson snažil něco dokázat, chtěl být jako jeho idol Spielberg... i ten Pacey přemejšlel o tom, co bude dělat. Kdo s kým š*, to bylo přece jenom až na druhém místě. A pak začalo být čím dál tím víc důležitější, že si Dawson nevšímá svojí kamarádky, že mu jí Pacey přebral a spal s ní a blablabla...(22.5.2003)

V pubertě jsem se dostal od Pokémonů k tomuhle. Naši rodiče měli Dynastii a Dallas, my jsme koukali na Dawsona. :)(7.6.2013)

Tak pitomoučké, až je to hezké. Dobře jsme se s bráchou pobavili hlavně blbosti všech aktérů. Jako sebeparodie je to výborné. Ale nechtěl bych už vidět takovou 6. sérii.(11.4.2003)

• - Na zadní straně Dawsonových hodinek stojí nápis: "Když budeš chtít, nebude to jen sen." Je to citát Theodora Herzla, vůdčí osobnosti sionistického hnutí z konce 19. století. Herzl už ve své době předvídal vznik státu Izrael. (novoten)

• - Tvůrci se při natáčení první série dostali do neobvyklé situace, kdy měli dotočeno všech 13 dílů dříve než byl vůbec odvysílán pilot. (novoten)

• - Roli Bodieho hraje v pilotním díle George Gaffney, ale ve zbytku seriálu pak Obi Ndefo. (novoten)