Dawsonův svět (TV seriál)

Dawson's Creek

Dawsonov svet

USA, 1998, 128x45 min

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil, Monica Keena, Mary-Margaret Humes, John Wesley Shipp, Carly Schroeder, Jensen Ackles, Nina Repeta, Dylan Neal, Obi Ndefo, Obba Babatundé, Gareth Williams, Brittany Daniel, Ken Marino, Michael Pitt, Leann Hunley, Mark Matkevich, Harve Presnell, Carolyn Hennesy, Chad Michael Murray, Taylor Handley, Rob Nagle, Pauley Perrette, Tamara Taylor, Torrey DeVitto, Mädchen Amick, Ali Larter, Seth Rogen, Jennifer Morrison, Alexandra Breckenridge, Erik Smith, Garikayi Mutambirwa, Jason Behr, Jennifer Ferrin, Robert Pralgo, Brenda Strong, Michael Harding, Mercedes McNab, Sarah Lancaster, Oliver Hudson, John Finn, Melissa Claire Egan, Alicia Coppola, Matthew Stanton, Megahn Perry, Rhoda Griffis, Nikki Griffin, Ashley Williams, Mercedes Renard, Christian Kane, Hilarie Burton, Traci Dinwiddie, Andrea Powell, Rachel True, Sabine Singh, Nicole Steinwedell, Corri English, Joanna Garcia Swisher, Ted King, Adam Carolla, Gwen Stefani, Alaina Huffman, Andy Griffith, Joey Jordison, Adam Kaufman, Josh Hammond, Drew Seeley, Jaime Bergman, Wayne Pére, Cullen Moss, Eddie Mills, Dana Ashbrook, David Dukes, Vanessa Dorman, Jane Lynch, Mimi Rogers, Bianca Lawson, Brianne Davis, Jeremy Sisto, Sasha Alexander, Lee Norris, Jud Tylor, Melissa McBride, Shanda Lee Munson, Brandon O'Dell, Ian Bohen, Jonathan Frappier, Mark Joy, Don McManus, Ric Reitz, R. Keith Harris, Nathan Moore, Richard Dorton, Jason Moore, Hal Ozsan, Jack Plotnick, Jodi Thelen, Noah Segan, Jon Kasdan, Brett Claywell, Burgess Jenkins, Michael Hagerty, Jonah Blechman, Tara Killian, Nick Stabile, Robin Dunne, Tony Hale, Tom Nowicki, Elizabeth Roberts, Nick Gomez, Lourdes Benedicto, Irene Ziegler, Sean Dennison, Joshua Moore, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Ronn Carroll, Esteban Powell, Steve Coulter, David Thomas Jenkins, Jonathan Lipnicki, Sherilyn Fenn, Bianca Kajlich, Sarah Shahi, Mika Boorem, Johnny Alonso, Stephen Moore, Shane Callahan, Julie Bowen, Nancy Saunders, Sam Doumit, Janie Brookshire, Alan Fudge, Dikran Tulaine, Christopher Berry, Todd Thompson, Zach Hanner, Shaun O'Donnell, Roger Howarth, Bridgett Newton, Estes Tarver, Adam Nee, Colin Fickes, Amy Parrish, J.C. Quinn, Chris Demetral, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Harold Bergman, Keith Flippen, Marla Gibbs, Ian Kahn, James Martin Kelly, Chris M. Allport, Michael J. Young, Afemo Omilami, Tripp Green, Mike Pniewski, Michele Scarabelli, Stephen Michael Ayers, Mitchell Laurance, Lukas Behnken, Rebecca Koon, Jenna Cavelle

Dnes by mě to už možná tak nebavilo, ale jinak jsem seriál měla moc ráda. Vždy jsem spíchala z autobusu ze školy, aby mi neutekla ani minuta a já snila o tom, že patřím do jejich party (potom jsem však zjistila, že parta Přátel je mnohem lepší, ale to jsem někde jinde) První série byly naprostou jedničkou, sice na studiích už to pokulhávala, ale i tak bylo to fajn...jen ten konec se mi nelíbil. Dala bych nejradši scénáristovi jednu za uši!(23.2.2008)

Jo to byla doba.. Joey a Dawson byla hlavní dvojka celé jedné generace mladých lidí a diváků... I já jsme podlehl a hned několik dílů jsme viděl a ani se za to nestydím mělo to svoji úroveň a hlavně Katie Holmes byla krásná již v té době + k tomu přidejte Michelle Williams a sympaťáka Joshuu Jacksona a máte zajímavý kotejl pro mladí lidi a jak všem chutnal.. 3z5(2.7.2011)

Kdesi na začiatku to fungovalo takmer stopercentne, problémy hlavných postáv boli dôveryhodné a dokázal som sa s nimi stotožniť. Postavy však starli, opustili strednú školu a scenáristi nezvládli vymýšľať a riešiť dospelé problémy s takou ľahkosťou ako tie pubertiacke. Seriál klesol na úroveň všetkých ostatných, podobných, nevýrazných, priemerných... Škoda.(23.2.2008)

Můj nemocniční společník. :-) A já to tehdy fakt hltal, i si pamatuju, že Joey byla jednim z mých mladických idolů. Teď už je to spíš taková roztomilá vzpomínka a nad lecčim muj 20letej mozek blinká, nicméně ... svuj 13letej ekvivalent prostě pořád chápe. That's it. Rád jsem si to u (morbidní) příležitosti rozvodu T+K připomněl, fakt rád ... P.S.: A ten soundtrack - kolik písniček Dawson proslavil, fakt krásný zjistit po tolika letech (Hands, Save Tonight, She's The One, Kiss Me, titulka...)(2.7.2009)

Nejlepsi teen serial vubec....ano dialogy jsou pro prumerneho americana pravdepodobne nepochopitelne, byt jsou vedeny v jeho reci...ano vsichni vypadaji jak modelove z katalogu Quelle...ano je to nerealne...a ANO ulitavam na tom, dialogy mne bavi svoji naivitou a "spravnosti"...zadne drogy, skoro zadny sex...musi to byt nuda? Pro mne neni. Serial navic velice rad cituje filmove klasiky, ma inteligentni narazky a casto parodizuje svuj zanr a vse to velice dobre funguje. Prvni dve serie bych klidne vystavil do sve serialove TOP 10. Sezona 1 - ***** Sezona 2 - ***** Sezona 3 - **** Sezona 4 - ***** Sezona 5 - ***** Sezona 6 - **** Posledni sezona je pomerne solidni teckou za celym timto dilem, rozhodne si myslim, ze tento serial pro mou generaci, ktera ho mohla zacit sledovat jako teenageri je vetsim prinosem nez soucasna tvorba v cele s napriklad povrchnim O.C.(20.9.2006)

• - Dawsonovým idolem je Steven Spielberg. Na zdech jeho pokoje visí plakáty z jeho filmů Čelisti, Hook a Ztracený svět: Jurský park. Objeví se i plakáty filmů V kůži Johna Malkoviche a Křižník Potěmkin. (novoten)

• - Na zadní straně Dawsonových hodinek stojí nápis: "Když budeš chtít, nebude to jen sen." Je to citát Theodora Herzla, vůdčí osobnosti sionistického hnutí z konce 19. století. Herzl už ve své době předvídal vznik státu Izrael. (novoten)

• - Tvůrci se při natáčení první série dostali do neobvyklé situace, kdy měli dotočeno všech 13 dílů dříve než byl vůbec odvysílán pilot. (novoten)