Reklama

Reklama

Dawsonův svět

(seriál)
  • USA Dawson's Creek (více)
všechny plakáty
Drama
USA, (1998–2003), 93 h 9 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Režie:

Joshua Jackson, Bethany Rooney, David Semel, Lou Antonio (více)

Hrají:

James van der Beek, Katie Holmes, Michelle Williams, Joshua Jackson, Kerr Smith, Meredith Monroe, Busy Philipps, Mary Beth Peil (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(128)

Obsahy(1)

Kamarádi Joey Potterová a Dawson Lerry se znají od sedmi let a jako každý sobotní večer se u Dawsona dívají na filmy. Joey žije se svou sestrou a jejím přítelem v malém domku, v zátoce kousek od Dawsona. Její matka umřela na rakovinu a její otec sedí ve vězení za držení narkotik. Dawson, Joey a Pacey Witter, Dawsonův nejlepší kamarád, natáčejí Dawsonův první film, se kterým chce jet brzy na filmový festival amatérských filmů. Pacey, který v něm hraje nestvůru, a Joey, která hraje hlavní hrdinku, se začnou hádat. Jejich hádku ale přeruší přijíždějící taxík, ze kterého vystoupí mladá blondýnka Jen Lindlyová. Je to vnučka Dawsonových sousedů, která přijela, aby pomohla své babičce starat se o nemocného dědu. Jen, stejně jako ostatní, druhý den nastupuje do druhého ročníku místní střední školy (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (263)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jak jsou všichni rozumní a "dospělí"...takhle spletité vztahy nebyly ani v Králi Oidipovi:) Navíc herci začali na svůj seriálový věk vypadat v posledních dvou sériích, které už nebyly nic moc, ale byla tam Paceyho blond kráska Audrey;) Ale ani to mě nedonutí zachovat odstup, protože když někdo v patnácti letech blije o zdravým zodpovědným vztahu a pak ho dalších pár let hledá u těch samých, u kterých ho předtím nenašel, je to hrůza...a hláška: "Když je sex tak důležitej, proč nemá Spielberg ve svých filmech ani jednu milostnou scénu?" svědčí o tom, že by někdo potřeboval proplesknout, aby se vrátil do reality. 40% ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Nehanbim sa a ani sa nikdy nebudem za to, ze pribeh lasky Joey a Paceyho povazujem za jeden z najvydarenejsich v serialovej tvorbe pre nastrocnych. Videla som kazducky jeden diel a musim povedat, ze sice by som bez Dawsona prezila (aky paradox, kedze serial je pomenovany prave po nom), ale vsetky ostatne postavy, ktore vtedy stvarnili este neznami herci, ale dnes uz vyzreti 30-tnici, mi prirastli k srdcu a rada som s nimi prezivala sice naivne, ale velmi, velmi stravitelne a pozeratelne zivotne osudy. A posledny diel serialu? Krochtala som blahom :) ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

První série je vtipná i tragikomická zároveň a jakžtakž balancuje na hranici divácké snesitelnosti, kdy už se stává seriál o teenagerských láskách jen idiotskou telenovelou s americkou mládeží místo argentinských dřev. Bohužel, jak bývá u seriálů pravidlem, kvalita klesala s přibývajícími díly níž a níž...hranice padaly a seriál s nimi. S nástupem druhé a hlavně třetí série se stával Dawsonův svět beznadějně hloupým, nudným a tupým. Pak jsem se na to vykašlal a přestal to sledovat :) První série za tři hvězdičky... A ty další? 2*, 1* a Odpad! Sbohem, Dawsone. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál. Ale já bohužel doplatil na svou nechuť vstávat brzy ráno (už vůbec ne o víkendu), takže jsem neviděl každý díl, jak by bylo nejlepší. Přesto jsou cítit sympatie z celého seriálu i postav, které se pomalu, ale jistě vyvíjejí a mění, ale na konci v nich stejně furt vidíte ty nevinné mladé tváře z prvních dílů. ()

RedAK odpad!

všechny recenze uživatele

Downův svět, aneb trampoty anorektického čelisty. Zrovna jsem si na tento skvost vzpomněl, anžto jsem si honil péro a obzor vějířovitého cákance obsahoval ročník ábíčka ze století páry, které jsem si uschoval pro případ nečekané menstruace náhodných fenek hostujících můj byt. Na obálce se pyšnil tento čelovitý blondýn s úchvatným titulkem "Ženy musím odmítat, je jich moc". Teď nevím, kdo je větší Down, jestli Dawson, Down, Downův Dawson, Dawsonův Down, nebo kurva já! ()

Galerie (423)

Zajímavosti (40)

  • Seriál byl původně projekt pro stanici FOX, která ho ale zamítla. (novoten)
  • Roli Bodieho hraje v pilotním díle George Gaffney, ale ve zbytku seriálu pak Obi Ndefo. (novoten)
  • Na zadní straně Dawsonových hodinek stojí nápis: "Když budeš chtít, nebude to jen sen." Je to citát Theodora Herzla, vůdčí osobnosti sionistického hnutí z konce 19. století. Herzl už ve své době předvídal vznik státu Izrael. (novoten)

Související novinky

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.…

Reklama

Reklama