Gilmorova děvčata (TV seriál)

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 2000–2007, 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres, Jared Padalecki, Michael Winters, Milo Ventimiglia, Shelly Cole, Chris Eigeman, Todd Lowe, Sean Gunn, Scott Cohen, Chad Michael Murray, Adam Brody, Alex Borstein, Sherilyn Fenn, Rose Abdoo, Emily Kuroda, Gregg Henry, Michael York, Mädchen Amick, Krysten Ritter, Tanc Sade, Ted Rooney, Traci Lords, Jackson Douglas, Sally Struthers, Masi Oka, David Sutcliffe, Colin Egglesfield, Matt Czuchry, Danny Strong, Roz Witt, Nora Zehetner, Joel Gion, Max Perlich, Brian Tarantina, Scout Taylor-Compton, Mary Lynn Rajskub, Jon Polito, Rob Estes, Alan Blumenfeld, Arielle Kebbel, Madeline Zima, Brandon Routh, Brenda Strong, Teal Redmann, Norman Mailer, Christiane Amanpour, Jon Hamm, Steve Braun, Tara Platt, Kathleen Wilhoite, Patrika Darbo, Bridget White, Emily Bergl, Lisa K. Wyatt, Brittany Renee Finamore, James Tupper, Jake La Botz, Caroline Macey, Nick Lane, Adetokumboh M'Cormack, Dakin Matthews, Sarah Foret, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Mark Harelik, Aasha Davis, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Dylan Smith, Teddy Dunn, Riki Lindhome, Kelvin Yu, Jordan Belfi, Billy Burke, Alexis Rhee, Abigail Spencer, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Nick Chinlund, John Billingsley, Carole Goldman, Meagen Fay, Kelly Cohen, Ashley Cohen, Melendy Britt, Richard Topol, Floyd Van Buskirk, Diane Sellers, Kyle Gibson, Kara Holden, Richard Fancy, Jane Lynch, Derick Alexander, Jason Widener, Eddie Shin, Susan Ruttan, Jessica Kiper, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Beth Kennedy, Samantha Shelton, Rebecca Metz, Seth MacFarlane, Georgia Hubley, Melora Hardin, Rachel Specter, Alex Weed, Cody Klop, Smith Cho, Katie Walder, Willie C. Carpenter, Ryan Malgarini, Thomas Kopache, Hayley McFarland, Ken Davitian, Dana Davis, Honorine Bell, Jason Kravits, Hal Linden, Kyle Chavarria, Lorna Raver, Courtney Taylor Burness, Chauncey Leopardi, Rami Malek, David DeLuise, Vanessa Branch, Marion Ross, Michael DeLuise, David Clayton Rogers, Vanessa Marano, Hilary Angelo, Katherine Bailess, Bob Clendenin, Paul Anka, David Weidoff, Victoria Justice, Danny Pudi, Lexi Ainsworth, Amanda Thorp, Josh Jacobson, Cristine Rose, Nasim Pedrad, Judy Geeson, Ashley Fink, Dale Dickey, Amy Sloan, Ann Gillespie, Cleo King, Yuri Lowenthal, Danny Buday, Anthony Azizi, Lawrence Hilton-Jacobs, Elise Robertson, Samantha Droke, Max Greenfield, Nathan Moore, Suzanne Ford, Ben Falcone, Amir Talai, John Kapelos, Nick Offerman, Mike Cochrane, Barbara Gruen, Alex Ball, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, John Aniston, Lyle Kanouse, Millicent Martin, Gregg Binkley, Leann Hunley, George Coe, Leslie Odom Jr., Graham Norris, Devon Sorvari, Jamie Gannon, Jocelyn Towne, Megan Duffy, Endre Hules, Ailsa Marshall, David Booth, Madeleine Albright, Lydie Denier, Esteban Powell, Liam Kyle Sullivan, Elizabeth Franz, Vincent Rivera, Moniqua Plante, Jerrika Hinton, Richard Kline, Mel Rodriguez, Nancy Criss, Joe Egender, Matt Jones, David Huddleston, Miranda Kent, Jeanette Brox, Julie Wittner, William Morgan Sheppard, Kim Gordon, Thurston Moore, Mercy Malick, Kendall Schmidt, Jennifer Rhodes, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Katherine Brunk, Maite Schwartz, Michael Mantell, Elizabeth Bond, Jillian Bach, Hannah Leigh, Matthew Corbett Davis, Andy Kreiss, Jill Basey, Chase Kim, Tahmus Rounds, Ted Cannon, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kristof Konrad, Kevin Fabian, Alexander Yassin, Tom Schmid, Chelsea Brummet, Jeffrey Nicholas Brown, James Snyder, Ian Patrick Williams, Ronnie Alvarez, Janet Hubert, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Chris Payne Gilbert, Peter Michael Goetz, Josh Haber, Alison Raimondi, Linda Porter, Julia Silverman, Bruce French, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Damon Jones, William Bogert, Jen Dede, Leslie Ann Phillips, Mark Charran, E.J. Callahan, Jane Carr, Alfred Dennis, Tony Pasqualini, Aaron Hill, Dion Anderson, Jarrett Lennon, Scott Michael Campbell, Kelly Holden Bashar, Caroline Bielskis, Brian Skala, Abigail Mavity, Sebastian Bach, Arden Myrin, Robert Harper, Charles C. Stevenson Jr., James Moses Black, Wes Robinson, Barbara Boxer, Candice T. Cain, Alix Kermes, Kate Orsini, Brandon Alexander III, Daniel Palladino, Jack Albertson, Peter Ostrum, Gene Wilder (a.z.), Lisa Long, Dave Allen, Shannon Cochran, Nicole Eggert, Lance Barber, Bryce Johnson, Adam Wylie, Steve Eastin, Heidi Swedberg, Jeff Fowler, Cynthia Ettinger, Brent Hinkley, Michael Des Barres, Bruce McCulloch, Eric Davis, Tristan Jarred, Rusty Schwimmer, Greg Cipes, Lawrence Pressman, Lindsay Beamish, Christopher Emerson, Trev Broudy, Larry Pine, Audrey Wasilewski, Robert Foxworth, Oliver Muirhead, John Alton, Douglas Jackson, Jimmy Bennett, Kathy Baker, Robert Noble, Carole King, Kevin Will, Jean-Paul Vignon, Douglas Rowe, Greg Lewis, Paul Michael, Stoney Westmoreland, John Balma, Justin Urich, Kat Sawyer, Kaily Smith Westbrook, Bo Barrett, Jim Hoffmaster, Susan Leslie, Patricia Bethune, Abby Miller, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Erik Valdez, Lukas Behnken, Cameron Bender, Todd Truley, Scot Zeller, Mia Bernardino, Kristine Saryan, Bryna Weiss, Jim Jansen, June Kyoto Lu, Adam Hendershott, Brandon Ford Green, Jim Ortlieb, Michael C. Maronna, Mia Cottet, Susane Lee, Chaz Fatur, Mary Joy, Jacqueline Wright, Keith MacKechnie, James Lashly, Beau Davidson, Loren Lester, Curtis Andersen, Brandon Barash, Pamela Kosh, Monty Bane, Vicki Goldsmith, Lucy Butler, Oren Skoog, Stephen Mailer, Jay Gerber, Bunny Levine, Joe Williamson, Sonya Eddy, Gwen Van Dam, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Denise Dowse, Adilah Barnes, Owen H.M. Smith, Lynda Scarlino, William Forward, Jazzmun, Mike Henry, Kit Pongetti, Paul Keith, Kate Rodger, Lisa Gabriel, Toby Smith, Cheryl White, Liza Del Mundo, Steven Koller, Gil Glasgow, Jon Wellner, Alexandra Kenworthy, Dave Shalansky, David Rogers, Giovannie Espiritu, A.J. Tesler, Jim Hanna, Suanne Spoke, Joyce Greenleaf, Jeffrey Hutchinson, Susie Geiser, Alice Dodd, Ray Auxias, Biff Yeager, Robert Cicchini, Greg Rikaart, Warren Sweeney, Patricia Place

Komentáře uživatelů k TV seriálu (854)

No já vím **** ? :-) Ale mám rád pohodový seriály a u tohohle se v sobotu rád probouzím. Mimochodem je to fakt dost dobrý...... Při opakování v r.2006 mi dochází, že takhle kompletně kvalitních a vtipných seriálů je jako šafránu....a přihodím :)(8.2.2003)

Zpočátku mi ten matčin pološílený optimismus přišel přitažený za vlasy a stejně tak chování lidí kolem ní i kolem její dcery (přece jen to není sitcom), ale postupem času jsem si zvykla a docela se bavím, třeba u dílu s živoucími obrazy (to by se Jára Cimrman divil) a taky mě potěšila účast Sebastiana Bacha (ex-Skid Row).(11.2.2005)

Průměrná kadence 300 slov za minutu a komicky zvláštní postavičky jednoho malého amerického města v seriálu, který nikdy nebude jeden z mých "nej", ale na který se klidně podívám, i když mám jiné věci na práci. Není v éteru žádného lepšího poselství o tom, že asertivita je důležitá a o tom, kolik problémů si přiděláte, když si necháte dělat na hlavu;) Ovšem pozor, hrozí akutní nebezpečí přejedení se nechutným snobismem či něčím bo někým jiným a na delší dobu absolutního zhnusení... PS: Nechápu čím to je, ale když se dívám se spolubydlícíma, směju se mnohem, mnohem víc, než když se díváme s přítelkyní:)(29.5.2003)

Klasický normální rodinný seriál. Nenadchne, ale taky neurazí. Hotovo.(12.8.2003)

Velmi dobré a zábavné jako zvuková kulisa k téměř jakékoli činnosti. Všechny tři Gilmorky jsem si oblíbil... ale nejvíc babičku :)(28.8.2008)

Obě jsou hezké, tak je vždy, na co se dívat. Řešení nejrůznějších problémů od prkotin až po velmi závažné věci zvládnuto s vtipem, ironií a dostatkem skryté reklamy:). Právě sarkasmus a ironie mě u seriálu dokázala udržet až do konce... Pro někoho to nebude dostatečné.(3.1.2005)

__Gilmore Girls: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $23,446,048 //počet predaných kusov 670,080 ║ __Gilmore Girls: 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $6,521,629 //počet predaných kusov 171,667║ __Feministický seriál ako vyšitý a nehorázne otravný aspoň pre mňa, ústredná dvojica Lauren Graham a Alexis Bledel v celku sympatická ale ich dialógy sa časom stávajú nudné a dookola opakujúce zaužívanú osnovu, kde už neostáva žiadny progres a dejovo to ostáva tam kde boli aj predošlé časti. Pripadalo my to nehorázne umelé ako všetko novšie z Americkej produkcie.(20.1.2008)

7 sezon nas Gilmorky bavili ako o dusu. Prezivali sme s nimi radosti, starosti, vypate chvilky a stastne momenty v uzasnom mestecku Stars Hollow, kde nenajdete jedneho normalneho obyvatela :) Svojsky humor, hlasky a dialogy su najsilnejsou strankou celeho serialu, ktory je naozaj skvostom medzi vsetkym ostatnym podobneho zanru. Holt lorelai akka larelay, asi sa nezapriem :D(13.9.2006)

Život je krátký, mluvte rychle. Obsahuje malilinkaté pidispoilerky. Gilmorova děvčata jsou jedna z mých srdečních záležitostí. Všechny díly jsem viděl mockrát, a ani u jednoho jsem se nenudil. Prvních šest sérií si drží neuvěřitelně vysokou kvalitu s mírně stoupající tendencí ke konci třetí řady, sedmá série je pak o něco horší, ale i tak nadprůměrná (vlastně díl 7x01 patří mezi vůbec nejlepší). Rychlé vtipné dialogy jsou zkrátka dokonalé, sympatické a bizarní postavy (hlavně Kirk a Paris jsou fakt šílenci :o) mi přirostly k srdci (naprosto všichni krom Richarda... I když i on měl pár světlých chvilek) a nezapomenutelné momenty - taneční maraton s vítězným kolečkem na hudbu z Rockyho, kryt Emily s kódem 1-1-1-1-1, poštovní schránky ve tvaru hlavy Condoleezy Riceové, co prodává Kirk, figurina "Miluju Ježíše", která straší Lorelai ve snech, ta zatracená Donna Reedová, harfenistka Drella, která hraje Black Sabbath, Laneina skupina, která vetovala jméno "Harry Potterové", kočičí Kirk, co tyranizuje člověčího Kirka, Tristan, co Rory neodbytně nazývá Mary, Paris s Madeline a Louise jako kašmírová mafie Chiltonské školy, Babette a Patty, městské drbny, které nenechají na nikom nit suchou, naprosto neuvěřitelná paní Kimová, která na lásku svojí dcery posílá psy satanovy, tisíc žlutých kopretin a hašteřiví trubadúři, sněhulačka Björk, vejce na divoko, zelená, co se stala novou růžovou, zrzavá Francine s očima jako laň, co je jak ďábel v kostkované minisukni, labuť, co zobákla Jesse do tváře, nebo i ty, co zaútočily na Michela v Lucemburských zahradách, Jasonův pes Cyrus, co sedí několik hodin bez hnutí jako socha, a reaguje na povely jako třeba "trochu doleva", to, jak Emily jedná se svými služebnými (znáte přece tu veslovací scénu z Ben Hura, ne?), italské sušenky a společenský tanec, festival živých obrazů a stovky dalších komických i vážných situací, sympatických postav, zkrátka opravdové pohody, dělají z Gilmorek něco extra. K tomu si přičtěme příjemnou hudbu, která dodává tu poslední kapku úžasně pohodové atmosféře, která z Gilmorek přímo sálá, naprosto dokonalou postavu Emily (to je neskutečně hustá babička) a je to jasně za 5 hvězdiček. Kdo tenhle seriál šmahem odsoudil, nepochopil, o čem to je. Jeho chyba. U žádného seriálu mě ještě tolik nemrzelo, že končí.(13.5.2007)

• hirnlego

Převážně hodně nucené a prvoplánovité vtipy a hlavně pro mě nesympatická děvčata a jejich "problémky a drbíky". Jako prostředek na zabití kusu nudného odpoledne - no snad...(21.1.2007)

• TheMaker

Nikdy jsem nestíhal ty hovna co vydávaly z držky. Takhle rychle mluvit umí jen ještě moje matka . . .(21.12.2008)

Soundtrack Sam Phillips: 1. Waltz #1 - Sam Phillips [0:14] ,2. What a Wonderful World - Joey Ramone [2:21] ,3. Child Psychology - Black Box Recorder [4:05] ,4. Know Your Onion - The Shins [2:27] ,5. I Found Love - The Free Design [2:40] ,6. Car Song - Elastica [2:25] ,7. Oh My Love - John Lennon/The Plastic Ono Band [2:41] ,8. Getting Married - Sam Phillips [0:29] ,9. Where You Lead I Will Follow - Carole King/Louise Goffin [3:26] ,10. Clear Spot - Pernice Brothers [2:20] ,11. One Line - PJ Harvey [3:10] ,12. I'm the Man Who Murdered Love - XTC [3:42] ,13. Maybe Next Week - Sam Phillips [0:24] ,14. Thirteen - Big Star [2:35] ,15. Human Behaviour - Bjork [4:11] ,16. I Don't Mind - Slumber Party [2:44] ,17. Tell Her What She Wants To Know - Sam Phillips [2:13] ,18. It's Alright, Baby - Komeda [2:50] ,19. God Only Knows - Claudine Longset [3:29] ,20. Smile - Grant Lee Phillips [3:53] ,21. O'oh - Yoko Ono [3:42] ,22. Rory and Lane - Sam Phillips [0:14] ,23. Girl From Mars - Ash [3:27] ,24. My Little Corner of the World - Yo La Tengo [2:23](9.5.2011)

Hodně problematická záležitost. Na jednu stranu se dokážu v pohodě dívat na kterýkoli díl a je mi jedno, jestli je to první nebo poslední série, miluju Lorelai a Lukea a často se u toho náramně směju nebo k zbláznění dojímám, ale Rory umí být neskutečně otravná a afektovaná a některé postavy nemůžu vystát, například Sookie, Lane nebo Logana. Svého času jsem s radostí viděl více než polovinu epizod, ale ty klišovité zápletky zejména v prvních sériích mi vzpomínky poněkud kalí.(31.1.2007)

„Ja by som si na nich dala dobrý pozor, kopanie do záhradných trpaslíkov o ľuďoch veľa povie.“ Je nespochybniteľné, že herecké obsadenie dvoch hlavných rolí - dlhonohej Lorelai a jej okatej dcéry Rory Gilmoreových (Havajčanka Lauren Grahamová a Texasanka Alexis Bledelová) - je mimoriadne vydarené, pôvabné a kúzelné. Herečky dokážu premeniť na zlato nielen vtipné dialógy, ale aj časté pokusy tvorcov o melodramatickosť. Veľmi príjemná je rodinná atmosféra zaspatého mestečka a stopercentne pozitívneho príbehu, pričom problémom nebude ani zžitie sa s matkou a dcérou, ktoré pochádzajú z bohatej rodiny, ale ony samotné sú dve malé chudobné pivá, riešiace typicky babské veci (problémy doma, v škole, so srdcom). Napriek tomu, že sa na „Ženy z rodu Gilmorovcov“ pozerá skutočne dobre a veľmi ľahko sa vytvára tzv. seriálová závislosť, nevidím v nich žiadny výraznejší nadpriemer, na čom majú podiel nenápadité zápletky a slabé podporné postavičky, ktoré časom zakrpateli v počiatočnej charakteristike.(26.6.2009)

Ale tak proc ne, aspon to neni takova kravina jako telenovely. Herecky celkem slusny, navic nektery holky sou docela dobry. Jediny co mi prislo divny, ze v celym meste jsou vsichni porad krasne upraveny, zadnej somrak nebo tak neco. Dej jednotlivejch dilu je dost jednoduchej (napr oslava, problem s kamoskou atd.), ale dokaze misty pobavit. Co mi na tom vadi nejvic je dabing (mozna to je tak i v originale). Vsichni jsou silene upisteny. Ale fakt strasne. I kdyz to neni zadnej zazrak, tak se na to da v pohode koukat, takze 3*.(10.7.2005)

Je zcela lhostejno, na který díl zrovna koukáte, děje se tam totiž stále totéž a řeší se stále tytéž problémy. Postavy za celou dobu neutrpí sebemenší vývoj, jen jsou přesouvány z místa na místo a v čase. Takhle vždycky víte co čekat, ale zároveň je vyloučeno jakékoli překvapení. Pak zůstává otázkou, jestli vám postavy a určitý svébytný konverzační humor sednou. Pokud ano, je to vcelku kdykoli koukatelné bez nutnosti vědět, co se stalo v předchozích dílech (vizte výše). V opačném případě může tento seriál vyvolávat značné rozladění a vzbuzovat agresi.(29.1.2015)

Další z řady průměrných amerických seriálů, na které už bych se podruhé nedíval (narozdíl třeba od Přatel).(8.12.2007)

Gilmorky rozhodně nebyly jen další "soap opera" o dospívání ve stylu Dawsonova světa. Matka s dcerou sice svou ukecaností nahradí celých 90210, ale za to jejich kecání má hlavu a patu. Řeší všední věci, počínají si přirozeně, vytváří příjemnou atmosféru. Sledováním Gilmorek vám sice varlata nesestoupí, ale jako doplněk k dospívání je to dost fajn seriál... 8/10(24.12.2016)

• Arx

Ke Gilmorkám jsem si prostě nikdy nenašel cestu. Viděl jsem pár dílů utržkovitě z ruzných serií, když seriál běžel v TV. Oproti Dawsonově světu mi to celé přišlo moc ukecané a až příliš americké.(23.11.2007)

"Asi jsme se ztratily. - To nejde, když nevíme, kam jedeme." Gilmorova děvčata mě baví. Jsou totiž sympatická, chytrá, mazaná a nešetří hláškami. Další výhodou je, že se kolem nich pohybují skvěle nahrávající exoti a holky ty nahrávky na hláškové smeče skvěle proměňují. Zejména ta starší a mentálně nedospělejší je v tomto ohledu skvěle sarkastická. Od jisté doby si prostě rád po ránu dávám kafe u Luka, pozdravím Lorelai v hotelu, zaskočím s Rory na přednášku a už se těším na večeři u rodičů, protože právě tam zábavnost slovních přestřelek nabývá na intenzitě.(7.1.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43