Správná pětka (TV seriál)

Party of Five

Správna päťka

USA, 1994, 143x60 min

Matthew Fox, Scott Wolf, Neve Campbell, Lacey Chabert, Jennifer Love Hewitt, Jeremy London, Scott Grimes, Michael A. Goorjian, Jennifer Aspen, Alexondra Lee, Tamara Taylor, Ever Carradine, Joanna Garcia Swisher, Nicole Sullivan, Ben Browder, Marla Sokoloff, Sean Maher, Daniel Dae Kim, Samaire Armstrong, Brooke Langton, Allison Smith, Zack Ward, Ezra Buzzington, Johnny Whitworth, Poppy Montgomery, Adam Scott, Jenna Mattison, David Batiste, Danny Masterson, Jane Kaczmarek, Rhona Mitra, Marianne Muellerleile, Yvette Nipar, Faran Tahir, Billy Burke, Barbara Eve Harris, Chris Gartin, Richard Fancy, Sandra Purpuro, Dean Cameron, Rebekah Ryan, Patrick Breen, Ashley Crow, Heather McComb, Wilson Cruz, John Michael Higgins, Lynn A. Henderson, Troy Evans, Montae Russell, Tim Griffin, LoriDawn Messuri, Andy Umberger, David Graf, Vincent Duvall, T.J. Thyne, Alexandra Tydings, Taylor Negron, Eric Mabius, Tyler Mane, Tom Dugan, Guillermo Díaz, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Michael Reilly Burke, James Marsden, Andrew Levitas, Corinne Bohrer, Richard Speight Jr., Christina Pickles, Anita Barone, Christopher Miranda, Joan Pringle, Gregory Itzin, Alyson Reed, Eric Stonestreet, Isabella Hofmann, Gates McFadden, Wendy Robie, Lorna Scott, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Lance Guest, Stephen Root, John M. Jackson, Anthony Tyler Quinn, Jessica Tuck, Willie Garson, Phill Lewis, Kyle Secor, Jennifer Blanc, Richmond Arquette, Michael Stipe, Farrah Forke, Brian Markinson, Raphael Sbarge, Don McManus, Jennifer Hetrick, Susan Egan, Rus Blackwell, Christian Hoff, Louis Mustillo, Taylor Sheridan, Alex Kapp Horner, Tracey Sheldon, Scott Jaeck, Sarah Lassez, Ray Laska, Moon Unit Zappa, Aaron Lustig, Alex Craig Mann, J.D. Daniels, Mark Metcalf, Matthew Carey, Susan Gibney, Angelo Tiffe, Tara Buck, Brent Jennings, Robert DoQui, Mitchell Anderson, Jessica Lundy, Robin Gammell, Debra Mooney, Ana Gasteyer, Senta Moses, Sam Seder, Ali Elk, Dennis Fimple, Kevin McNulty, Jodie Sweetin, Ashley Edner, Darin Heames, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Virginia Capers, Julie Bowen, Nicholas Pryor, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Lauren Ambrose, Jim Antonio, Michael Mantell, Natalie Ramsey, Kim Murphy, Jillian Bach, Monica Lacy, Diana Maria Riva, Paul Willson, Karen James, Dan Bucatinsky, John Ducey, David Burke, David Brisbin, Christopher Allport, Julia Campbell, Benjamin King, Peter Buck, Brian Patrick Clarke, Jacob Smith, Mary Scheer, Diane Robin, Robert Jayne, Jill Teed, Catherine Dyer, Rick Zieff, Tom Virtue, Bess Meyer, DeeDee Rescher Ball, Rebecca McFarland, Joel Polis, Vic Polizos, Zina Bethune, Tom Gallop, Bruce French, Lise Colleen Simms, Mimi Lieber, Jeff Doucette, Adrian Sparks, Damon Jones, Aaron Michael Metchik, Ken Narasaki, Taj Mahal, Christa Miller, Dennis Lipscomb, Roger Aaron Brown, Darren Campbell, Amy Parrish, Bette Ford, Carlos Lacámara, Anne Betancourt, Bradford English, Dolores Drake, William Newman, Lily Knight, Larry Joshua, Dori Brenner, Tim Conlon, Charles Esten, Tom Mason, Alfred Dennis, Myra Turley, Jarrett Lennon, Ellen Bry, Jeff Corbett, Freda Foh Shen, Brian Skala, Carlease Burke, Patience Cleveland, Chris Jaymes, Darrell Larson, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., John DeMita, Caryn Richman, Robert Bauer, Niecy Nash, Pamela Salem, Alison Martin, Michael Bryan French, Gabriel Jarret, Tamara Braun, Paul Jenkins, Annie O'Donnell, Clifford David, Tonja Kahlens, Chad McCord, Patrick Cronin, Charles Walker, Shirley Prestia, Esther Scott, Alan Wilder, Vernée Watson-Johnson, Stacy Galina, Nick Tate, Clifton Davis, Valerie Curtin, Shareen Mitchell, Anne Gee Byrd, Robert Paul Taylor, Deborah Offner, Hildy Brooks, James Sutorius, Carol Bruce, Julie Ariola, Robin Pearson Rose, David Tom, Mandy Levin
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 53. ročník (za rok) 1995 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (1) - 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (drama)(9.3.2009)

• monolog

Když jsem se na tohle šel poprvý koukat, čekal jsem Správnou pětku myslímže od Enid Blytonové o pěti kamarádech, kteří různě vyšetřují zločiny ve svém okolí (klasika). Ale když jsem viděl, co to je, tak jsem se lekl a málem zalezl pod duchnu, aby mě obraz nenašel. V té chvíli jsem si připadal, jak kdybych řekl pětkrát nahlas Candyman a on už se vedle mě objevil. Prostě jen další seriál, který se točí jako vata mezi hlavní reklamy.(19.3.2006)

Před lety, kdy mi bylo náct se mi to líbilo moc. A když se koukám na ty jména, tak docela dost herců mě potěšilo občas i později. Správná pětka fungovala skvěle, tak jako v běžných rodinách, kde rodiče nechybí. Člověk vzhledem k některým životním věcem povyroste a řeší věci jinak. A tady se řešit musí.Barevnost postav nevíc dává prostor pro další možné řešitelně neřešitelné věci.(18.6.2011)

SPRÁVNA PÄŤKA je odpoveď na otázku „V čom a kedy sa stretli princezné vrieskania, Jennifer Love Hewittová a Neve Campbellová?“. Tento vydarený, milý a troška drsnejší rodinný seriál, ponúka perfektnú atmosféru a zaujímavé príbehy, u ktorých si na svoje prídu hlavne tí, čo vedia, že v živote toho veľa zadarmo nedostanú. Na konci snáď každej epizódy som sa cítil byť, ehm, príjemne naplnený. A pikoška: najstaršieho zo Salingerovcov, sympatického Charlieho, si zahral Matthew Fox, budúca doktorská hviezda fenoménu zvaného LOST.(22.12.2004)

Zaujimavy serial pre tych, ktori od zivota dostanu zadarmo leda tak hovno ........ akurat, ze hranice priemeru to neprekroci ani omylom. 64 %(4.5.2013)