Hanuman

Francie / Indie, 1998, 90 min

Fred Fougea

Michel Fessler

Bernard Lutic

vyprávění o přátelství člověka a zvířete nabízí tradiční komické i zajímavé scénky.Hanuman je prostě zvířecí pohádka s věčnou legendou.(27.1.2007)

• Radiq

Nevim, když tam jsou ty opoce, tak mi to přijde víc jak záběry z dokumentárního filmu, ke kterymu někdo dal příběh, než jako hranej film. A tam, kde jsou lidi, je to moc indicky, jak z Bollywoodu. Ani nevim, proč sem na to koukal a kde sem ten film vzal, ale moc mě teda nenadchl... Do toho ten lidskej dlouhovlasej poustevník ala opičí muž, to byl jakejsi divnej hipík... Do toho útočící opice, uplny přepadovy komando, no shit. Cely mi to prostě nějak nesedělo...(12.7.2013)

Viděl jsem tenhle film snad třikrát, pokaždé v nějaké české celostátní televizi... jak je možné, že to vidělo tak málo lidí?(24.2.2007)

Chtěla jsem nějak zabavit děti a v rámci cestování po světě navštívit Indii. To pvní se moc nepovedlo, děti film nebavil a brzo utekly. Já nejsem pravda cílová skupina, ale řekla bych, že pro dětského diváka to bylo moc dlouhé a mělo to málo akce, pro dospělého to bylo příliš naivní. Ocenila jsem podobu hlavního mužského hrdiny s opičákem. Zřejmě kouzlo nechtěného. :o) Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(4.4.2015)

Opičí herci výborní. Pěkně odvyprávěný příběh.(20.12.2008)