Roswell

• USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Předloha:

Melinda Metz (kniha)

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (více)

Série(3) / Epizody(61)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiální text distributora)

Gemini

Tron to vychytal, o ničem jiném tenhle seriál není. Ale to že scénárista věděl co dělá, se cení. BTW netvrďte mi, že toho co vypadá jako mimozemšťan byste nepodezírali, že je mimozemšťan:) ()

Djkoma

Jedne z nejlepších seriálů poslední doby(hlavně se mě líbila ta černovláska). Dobře promyšlený a ukončený. ()

Tom Riddle

Překvapivě zručně zkombinovaný mix Akt X (chytlavá zápletka) a Dawsonova světa (zajímavé teen vztahy). Hlavní postavy byly moc sympatické, a i když šablonovité, v průběhu se vyvíjely docela překvapivě. Pro svátečnější diváky asi významově hlavně první velká role Katherine Heigl, pro trochu větší fandy ještě navrch první velká role Emilie de Ravin, a pro maniaky taky nejslavnější role Majandry Delfino. Pro někoho laciná klišovitá slátanina, pro mě kvalitní seriál na všední odpoledne. ()

novoten

1. série - 75% - Jmenuji se Liz Parkerová a před pěti dny jsem umřela. Romantický rozjezd, melancholická nálada - a spousta nesnesitelné vaty, která mě málem dokázala odradit. Ale po několika dílech se v lesích něco stane, rodiny odjedou stanovat, vztahy se nám propletou a od té chvíle jde Roswell tak nepředstavitelně nahoru, až jsem chvílemi zapomínal popadat dech. A v jediné chvíli mi došlo, jak toho superčestného Maxe, rebela Michaela nebo překrásnou Liz mám hluboko. Znovu opakuji pro všechny, kteří se nechají odradit unaveným startem - rozjezd rozpačitý, následky ale dokonalé, závislost zaručena. 2. série - 80% - Základní příběhová linie se drží konceptu, který se tolik osvědčil v závěru předchozí série. Vztahy jsou pořád v první linii a doprovází je řešení nových záhad a prohlubování zapomenuté minulosti mimozemských hrdinů. Tohle dospělejší pojetí minimálně v první polovině funguje do puntíku přesně a narušuje ho až nevydařená několikadílná vsuvka s Michaelovým příbuzenstvím. Roswell ale už několikrát dokázal změnit dlouhodobou náladu z dílu na díl a naštěstí se mu to povedlo i v tomhle kritickém momentu. Od plesu až do samého konce předkládá romantické drama, překvapivě potemnělou psychologii a v neposlední řadě i tragický nádech. A finální scéna slibuje velkolepý finiš. 3. série - 80% - Potřetí totéž a potřetí jinak. Stále je tu strach z prozrazení, stejný základ vztahového snažení nebo Michaelovo neutuchající rebelantství, ale přesto se pár věcí změnilo. Předně to, že hned od úvodu je vůdčí postavou Isabel. Na jednu stranu má Katherine Heigl další možnost předvést to, že je skvělá herečka, na tu druhou ale značně strádá linie přislíbená finálovým dílem předchozí série. Vzhledem k několika scenáristickým perlám a žánrovým chuťovkám (epizoda říznutá sitcomem jednoznačně vede) nevadí ani to. Jenže tak jako všechno někdy končí, končí i Roswell a povedlo se mu skončit v nejlepším. Nepopírám, že s trochou nepatrných úprav šlo úžasné dvoudílné finále naroubovat v podstatě na kteroukoli z epizod, ale tak jako jsem odpustil dřívější zaváhání, odpustím i tohle a užiju si parádní finiš znovu a znovu. Roswell měl nejednu chybu, ale tyhle zkroušené i odhodlané postavy nejde nemít rád. A to, že má v samém závěru každý z hlavního ansámblu (byť někteří byli v této sérii už spíše přihrávači) pevnou roli a mě to doteď dojímá, dokazuje, že Liz a spol. se mnou zůstanou. ()

tron

Typický americký "nezávadný" seriál pre mládež. Pekné pesničky, dojemné pasáže, krásne tváričky. Jeden zásadnejší rozdiel tu ale je. Drvivá väčšina hrdinov sú emzáci. Ale krásni. Takže sme tam, kde sme začali. ()

hellstruck

Můj první mysteriózní seriál a dětské guilty pleasure. Originální příběh,sympatické postavy a skvělý úvodní song:) Pochopitelně doporučuji originál, protože do češtiny to asi překládal nějaký školák, jinak si nedovedu představit ty kompletně překroucené a změněné věty. ()

Jacinda

Ach jak já milovala Michaela. Nebo jak se jmenoval. Ale počkat...tato situace trvá, i když trochu v přeneseném významu.... ()

anderson

Seriál, ktorý odštartoval celkom pútavo a triezvo, príbehom o 4 teen-mimozemšťanoch, ktorí prežili legendárnu haváriu roku 1947. Ústredný motív lásky medzi Maxom a Liz, prekladaný nápaditými sci-fi zápletkami sa v druhej sérii zmení na nezmysel o mimozemskom kráľovi a jeho "dôležitej" úlohe. Tretia séria je už len pomyselným klincom do rakvy, ktorý nezvrátila ani petícia zopár prívržencov podobných zlátanín. (11.10.2004) ()

Ilicka

Jedna z mála mých "náctiletých" seriálových lásek, které mi vydržely dodnes. Nostalgie mnou cloumá pokaždé, když Dido zapěje, že "nemůže spát ani dýchat, dokud s ní nebudeš". Čtyři eMZáci, velké tajemství, problémy přerůstající přes hlavu. Každá série žánrově (a z hlediska Michaelova účesu) jiná, což je moc dobře. A vánoční epizoda Roswell Christmas Carol je možná neuvěřitelně sentimentální, ale já u ní brečím dodnes. ()

ARI50

V klidu a to hodně, herce si časem dá oblíbit ale že bych samotný příběh žral se říct nedá protože nedokáže si držet diváka přibitého, romantika je někdy v pohodě někdy slabá, hudba ušla a samotný příběh mimozemšťanu není špatný ale neosloví to víc, opět prostě jednoduchý teen seriál s něčím navíc. ()

moviesfan

Za nějakýho zapálenýho fandu tohoto seriálu se nepovažuju. To nic nemění na tom, že seriál má své klady. Například pár podařených záhad, troška toho napětí. Samozřejmě se i zde řeší problémy se vztahy. Na to jsem už imuní a vlastně mi to ani nevadí. Sledovat se to určitě dá, i když někdy zakroutíte nevěřícně hlavou. Hodnocení: 60% ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- "I'm Liz Parker and five days ago I died" Vím, že kdysi dávali Roswell na nějakých českých stanicích, ale poté se po něm slehla zem. Byla to doba, kdy se vysílal Smallville, na který jsem rád koukal. O Roswellu jsem sice potuchy měl, ale nikdy ho neviděl a tak jsem se rozhodl o nápravě, protože jsem měl tušení, že si ho nesmím nechat ujít. Právě se nacházím ke konci první série a neskrývám nadšení. Roswell patří mezi seriály, kterých dnes už moc není. Je originální a umí překvapit. Samotný námět je sice klasické klišé, ale je podáno výborně. Mix teen seriálu a mysteriozního sci-fi jednoduše miluju a Roswell to umí skvěle. Počínaje neskutečně chytlavou a melancholicky laděnou úvodní znělkou, konče výborně zahranými postavami a napínavým dějem. Snad jen zpočátku mi strašně vadila postava Marie, která mi byla krajně nesympatická. Nakonec jsem si na ní zvykl. Ostatní postavy jsem si z fleku oblíbil. Samotná dějová linka se sice docela táhne, ale já si vůbec nestěžuju, protože i ta vata mě skutečně baví. Poslední dobou mi teenagerské seriály příjdou strašně na efekt (všechno musí bejt "krásné") a víceméně zaměřené na ženské publikum, což je chyba! U Roswellu si každý přijde na své, jak milovníci nikterak přehnané, ale příjemné, romantiky, tak příznivci záhad, napětí a mimozemšťanů. Jsem velice zvědav, jak se to vyvine, protože načnuté je to opravdu dobře. Všiml jsem si, že leckteré starší a kvalitnější seriály jsou velmi často dosti strhávané a ty nové, v ničem vyjímečné, naopak zase přechvalované. Čím to je? Roswell je opravdu oproti konkurenci pořádně podhodnocen - minimálně zde na ČSFD. Po shlédnutí první série neváhám ani vteřinu a jdu na druhou. Po dlouhé době konečně seriál, kde s postavami opravdu žiju a nestačí mi jeden díl týdně.Hodnocení série: 5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Nestačím se divit. Druhá série je jiná. Mám pocit, jako kdybych se díval na úplně jiný seriál, který je ještě o třídu výše. Zatímco z první půlky S2 jsem měl trochu rozporuplné pocity, druhá mě naprosto položila a to díky naprosto nečekannému zvratu. Chválit musím toho, kdo napsal scénář, protože se děj žene kupředu a je všechno, jen ne předvídatelný. Neustálé zvraty a nečekanná odhalení mě neskutečně baví a emoce na mě opravdu působí. Psychologie postav je na teen seriál neskutečně propracovaná a celé to má až tragický nádech. Na mě to působí značně depresivně, což je úplný opak toho, jak na mě působila série první. Už podruhé mám pocit, že Roswell je opravdu velmi nedoceněný. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Atmosféra seriálu se opět změnila a všechno se vrátilo zpátky do starých kolejí. Nicméně pociťuju lehké zklamání, protože finále druhé řady nasvědčovalo v hodně luxusní start. Nestalo se. Vztahy se dostaly na první kolej a sci-fi zápletka šla do pozadí. Vyrojily se i nějaký ty nelogičnosti v čele se SPOILER!!! svatbou Isabel. Tahle část mi přišla vyloženě přitažená za vlasy. Nicméně druhá půlka série byla zase mnohem lepší a ukončení bylo naprosto skvělé a velmi emotivní. Stejně si ale myslím, že by se z toho dalo vytřískat podstatně víc. Přesto se tento seriál pro mě stane srdcovkou a jsem velice hrdý na to, že se mi podařilo sehnat všechny díly, zejména najít slušné a zároveň sedící titulky bylo docela peklo. Hodnocení série: 4/5 () (méně) (více)

Patw

Byla doba kdy to běželo v TV, a já musel vidět každý díl. Dnes bych se na to i s chutí znovu podíval.Rozhodně velkým plusem seriálu je občasné napětí. Není to rozhodně nejlepší seriál co znám, ale znám i horší seriály. ()

Nuala

Tak jo, přes víkend jsme s kamarádkou Iličkou uspořádaly soukromý (původně) filmový maratón. Ten se ovšem tak nějak neplánovaně zvrhl v maratón seriálu Roswell. Samozřejmě jsme neskoukly celé tři řady, ale vybraly jsme si nejlepší díly. Byly to konce jednotlivých serií, které jsou opravdu dokonalé a pár oblíbených epizod. Ponořily jsme se zpět do víru maloměsta Roswellu s mimozemšťanskou historií, mytologií i současností, mezi dobráckého a trošku usedlého Maxe, bláznivou a sympatickou Isabelle, hláškujícího Michaela, (mě) nesympatickou Tess a jejich pozemské kamarády. A musím říct, že to stálo opravdu za to. Skvělé písničky, vtipné scénky (ano, opět mám na mysli svého oblíbeného Michaela) a docela zajímavé příběhy. Njn, má roswellovská posedlost je po douhých letech zpět :) ()

carly

mám rada tento seriál. mám rada hercov, ktorí v ňom hrali. mrzí má, že ho tak skoro ukončili, ale páči sa mi spôsob. podľa mňa to lepšie, čo nám z poza oceána posielajú. ()

spygirl

Tento seriál jsem kdysi milovala... ted' jsem si ho asi po 10-ti letech znova vyhledala a kupodivu mě stále baví. :-) Nádherná úvodní znělka, zvláštní melancholická atmosféra. !Obsahuje SPOILERY! Neoblíbené postavy: Isabel. Oblíbené: Liz, Maria a Kyle. Býval jím i Max, ale ta jeho přehnaná zodpovědnost mě začala v pozdějších dílech už štvát. Jen nechápu jednu věc: Když je neustále tak zodpovědný, tak jakto, že neví, jak vznikají děti? :-) Když Tess jen tak rychle otěhotněla, dalo se tomu přece zabránit, no nic. :-) Jo a ve 3. řadě - do té benzinky mohl jít v noci, díky svým ufounským schopnostem, tak jak to sám později udělal, tak proč do toho zatahoval Liz a vloupali se do ní ve dne s kuklama na hlavách? No fakt, tohle jsem nepobrala. Ale dost výtek. 1. řada - 80%, 2. řada - 80% 3. řada - 60% btw. Majandra Delfino má nádherný hlas... a navíc je to kočka. :-) A ještě k Liz - velmi jí závidím tu terasu... úžasná... :-) ()

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)