Roswell

• USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Předloha:

Melinda Metz (kniha)

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (více)

Série(3) / Epizody(61)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiální text distributora)

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- "I'm Liz Parker and five days ago I died" Vím, že kdysi dávali Roswell na nějakých českých stanicích, ale poté se po něm slehla zem. Byla to doba, kdy se vysílal Smallville, na který jsem rád koukal. O Roswellu jsem sice potuchy měl, ale nikdy ho neviděl a tak jsem se rozhodl o nápravě, protože jsem měl tušení, že si ho nesmím nechat ujít. Právě se nacházím ke konci první série a neskrývám nadšení. Roswell patří mezi seriály, kterých dnes už moc není. Je originální a umí překvapit. Samotný námět je sice klasické klišé, ale je podáno výborně. Mix teen seriálu a mysteriozního sci-fi jednoduše miluju a Roswell to umí skvěle. Počínaje neskutečně chytlavou a melancholicky laděnou úvodní znělkou, konče výborně zahranými postavami a napínavým dějem. Snad jen zpočátku mi strašně vadila postava Marie, která mi byla krajně nesympatická. Nakonec jsem si na ní zvykl. Ostatní postavy jsem si z fleku oblíbil. Samotná dějová linka se sice docela táhne, ale já si vůbec nestěžuju, protože i ta vata mě skutečně baví. Poslední dobou mi teenagerské seriály příjdou strašně na efekt (všechno musí bejt "krásné") a víceméně zaměřené na ženské publikum, což je chyba! U Roswellu si každý přijde na své, jak milovníci nikterak přehnané, ale příjemné, romantiky, tak příznivci záhad, napětí a mimozemšťanů. Jsem velice zvědav, jak se to vyvine, protože načnuté je to opravdu dobře. Všiml jsem si, že leckteré starší a kvalitnější seriály jsou velmi často dosti strhávané a ty nové, v ničem vyjímečné, naopak zase přechvalované. Čím to je? Roswell je opravdu oproti konkurenci pořádně podhodnocen - minimálně zde na ČSFD. Po shlédnutí první série neváhám ani vteřinu a jdu na druhou. Po dlouhé době konečně seriál, kde s postavami opravdu žiju a nestačí mi jeden díl týdně.Hodnocení série: 5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Nestačím se divit. Druhá série je jiná. Mám pocit, jako kdybych se díval na úplně jiný seriál, který je ještě o třídu výše. Zatímco z první půlky S2 jsem měl trochu rozporuplné pocity, druhá mě naprosto položila a to díky naprosto nečekannému zvratu. Chválit musím toho, kdo napsal scénář, protože se děj žene kupředu a je všechno, jen ne předvídatelný. Neustálé zvraty a nečekanná odhalení mě neskutečně baví a emoce na mě opravdu působí. Psychologie postav je na teen seriál neskutečně propracovaná a celé to má až tragický nádech. Na mě to působí značně depresivně, což je úplný opak toho, jak na mě působila série první. Už podruhé mám pocit, že Roswell je opravdu velmi nedoceněný. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Atmosféra seriálu se opět změnila a všechno se vrátilo zpátky do starých kolejí. Nicméně pociťuju lehké zklamání, protože finále druhé řady nasvědčovalo v hodně luxusní start. Nestalo se. Vztahy se dostaly na první kolej a sci-fi zápletka šla do pozadí. Vyrojily se i nějaký ty nelogičnosti v čele se SPOILER!!! svatbou Isabel. Tahle část mi přišla vyloženě přitažená za vlasy. Nicméně druhá půlka série byla zase mnohem lepší a ukončení bylo naprosto skvělé a velmi emotivní. Stejně si ale myslím, že by se z toho dalo vytřískat podstatně víc. Přesto se tento seriál pro mě stane srdcovkou a jsem velice hrdý na to, že se mi podařilo sehnat všechny díly, zejména najít slušné a zároveň sedící titulky bylo docela peklo. Hodnocení série: 4/5 () (méně) (více)

moviesfan

Za nějakýho zapálenýho fandu tohoto seriálu se nepovažuju. To nic nemění na tom, že seriál má své klady. Například pár podařených záhad, troška toho napětí. Samozřejmě se i zde řeší problémy se vztahy. Na to jsem už imuní a vlastně mi to ani nevadí. Sledovat se to určitě dá, i když někdy zakroutíte nevěřícně hlavou. Hodnocení: 60% ()

spygirl

Tento seriál jsem kdysi milovala... ted' jsem si ho asi po 10-ti letech znova vyhledala a kupodivu mě stále baví. :-) Nádherná úvodní znělka, zvláštní melancholická atmosféra. !Obsahuje SPOILERY! Neoblíbené postavy: Isabel. Oblíbené: Liz, Maria a Kyle. Býval jím i Max, ale ta jeho přehnaná zodpovědnost mě začala v pozdějších dílech už štvát. Jen nechápu jednu věc: Když je neustále tak zodpovědný, tak jakto, že neví, jak vznikají děti? :-) Když Tess jen tak rychle otěhotněla, dalo se tomu přece zabránit, no nic. :-) Jo a ve 3. řadě - do té benzinky mohl jít v noci, díky svým ufounským schopnostem, tak jak to sám později udělal, tak proč do toho zatahoval Liz a vloupali se do ní ve dne s kuklama na hlavách? No fakt, tohle jsem nepobrala. Ale dost výtek. 1. řada - 80%, 2. řada - 80% 3. řada - 60% btw. Majandra Delfino má nádherný hlas... a navíc je to kočka. :-) A ještě k Liz - velmi jí závidím tu terasu... úžasná... :-) ()

Heroine odpad!

Tohle teda je debilní seriál, plný debilních ksichtů! Jedna nesympatická huba vedle druhý, s přiblblým výrazem, a hnusným americkým dialektem k tomu! Horší skvadru odporňáků jsem snad viděla akorát v česko-slovenské superstar! Kdyby v pár epizodách nehrál Dennis Christopher, nikdy bych si nepustila ani jeden díl, a dobře bych udělala! ()

Nuala

Tak jo, přes víkend jsme s kamarádkou Iličkou uspořádaly soukromý (původně) filmový maratón. Ten se ovšem tak nějak neplánovaně zvrhl v maratón seriálu Roswell. Samozřejmě jsme neskoukly celé tři řady, ale vybraly jsme si nejlepší díly. Byly to konce jednotlivých serií, které jsou opravdu dokonalé a pár oblíbených epizod. Ponořily jsme se zpět do víru maloměsta Roswellu s mimozemšťanskou historií, mytologií i současností, mezi dobráckého a trošku usedlého Maxe, bláznivou a sympatickou Isabelle, hláškujícího Michaela, (mě) nesympatickou Tess a jejich pozemské kamarády. A musím říct, že to stálo opravdu za to. Skvělé písničky, vtipné scénky (ano, opět mám na mysli svého oblíbeného Michaela) a docela zajímavé příběhy. Njn, má roswellovská posedlost je po douhých letech zpět :) ()

• Do role Maxe měl být původně obsazen Heath Ledger. Poté, co seriál "Roar", jehož byl hlavním protagonistou, propadl, studio Fox ho odmítlo obsadit. Dalším adeptem na roli Maxe byl Brendan Fehr, kterého však více zaujal Michael, tak byl nakonec obsazen Jason Behr. (Ilicka)
  • Majadra Delfino, která hrála Mariu, se v roce 2007 provdala za svého hereckého kolegu Devona Gummersalla, který v několika epzodách představoval Mariina bratbrance Seana DeLucu. Rozvedli se rok poté. (Patuse)

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)