Reklama

Reklama

Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz

  • Austrálie Miss Fisher & the Crypt of Tears

Obsahy(1)

Poté, co slečna Fisherová zachrání beduínskou dávku z vězení v Jeruzalémě, začne se rozplétat dávná záhada. Ta zahrnuje drahocenný smaragd, starou kletbu a pravdu týkající se tajemného zmizení dívčina kmene... (TV Prima)

Recenze (15)

misterz 

všechny recenze uživatele

Seriálové spracovanie je omnoho lepšie. Tu sa dbalo skôr na dobrodružstvo a na intelekt a vyšetrovacie schopnosti pani Fisherovej sa trochu pozabudlo. A to dobrodružstvo bolo niekde na úrovni Kevina Sorba a jeho Herkulesa. Pozrieť sa to dá, no neohúri a hryzie potom pocit premárneného času. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Mám rád dobrodužné filmy, ale tam musia byť aj sympatické postavy. Napríklad v Múmii boli Fraser a Weiszová super. Ale toto? Nejaká trápna stará slečná Fisherová, čo má päťdesiat rokov? To môže osloviť len geriatriu. Navyše je to natočené vyslovene trápne, že aj dieťa vidí, ako to je natáčané v štúdiu, že napríklad o žiadny idúci vlak sa nejedná. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Seriál neznám. Měl jsem náladu na něco dobrodružného a svěžího s ženskou hrdinkou, tak jsem vyzkoušel tohle. Že pobíhá podivná milfka po střechách, jedoucích vlacích a dunách v botkách s podpatky mi nevadí, že rádobyflirtuje s kdekým, proč ne. Jenže přestože je prezentovaná jako vichřice, živel, ženská od rány a pořád pobíhá...všechno je to tak televizně nudné, předvidatelné a přihlouplé. Bez svižnějších a vtipnějších dialogů, je to jen takové špičkování pro abonentky časopisů a la Žena a život. Essie mi navíc nepřipadá ani moc charismatická, ani sexy, takže bych řekl, že tohle bude jen pro fanoušky seriálu. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem si velmi oblíbila, takže jsem byla potěšena, že byl natočen i film, který tak nějak dořešil nevyřešené. A že jsme viděli i všechny stěžejní postavy seriálu. Filmem samotným jsem však už moc nadšena nebyla. Představitelé Phryne a Jacka byli starší než měli už v seriálu samotném, ale tam to až tak moc nerušilo. Tady už to bylo zřejmé a na škodu. Dále to bylo spíše dobrodružné než detektivka a do třetice příliš televizní. Ale dalo se to, protože příběhová linie byla, jak jsme si už v seriálu samotném zvyklí, fakt dobrá. Přesto bych to raději viděla jako jeho poslední epizodu v kratší stopáži. (Opravdu, jak vždy prskám při kratších detektivkách, tak tady by to mému hodnocení hodně pomohlo, minimálně o jednu hvězdičku). ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Miss Fisher & the Crypt of Tears" je nakoniec ukážka, ako by film podľa úspešného seriálu moc vyzerať nemal. Nie som proti aby sme mali slečnu Fisherovú vo svojom novom filmovom dobrodružstve, no ak som niečo očakával, tak nejakú záhadu a nejakú detektívnu prácu. Výsledne však film pôsobí ako keby sme skombinovali Hercula Poirota s Larou Croft a nejako z toho sme sa tvárili, že to je dokopy stále kvalitný film. Má to kvality TV produkcie a to napriek tomu, že za tým stáli aj nejaké štúdia, ktoré do toho dali peniaze. Film je pre mňa dosť nudný, lebo väčšinu času len stojí na mieste, alebo nám proste nevie podať nejaké zaujímavé informácie. Myslím si, že najlepšie na filme je grandiózny vstup slečny Fisherovej na vlastný pohreb a záverečné strieľanie po tarantule. Viac z toho filmu ale na mňa nejako zaujímavo nezapôsobilo. Nebolo to hrozné a výsledok je pozerateľný, no nie je ani trochu zaujímavý. Pôsobí to ako zabitie času. A to asi nikto z nás pri sledovaní filmu nechce. Hodnotenie: C- ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film byl poprvé uvedený na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs 4. ledna 2020. (Birdalone)
  • Film připravila stejná produkce a stejný tým, který už se podílel na 3 řadách úspěšného televizního seriálu Vražedné záhady slečny Fisherové (od r. 2012). Vzhledem k už vybudované a rozsáhlé celosvětové fanouškovské základně producenti získali část prostředků crowdfundingovou kampaní na Kickstarteru. První cíl dosažen už po 48 hodinách od začátku kampaně. (Birdalone)

Reklama

Reklama