Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz

• Austrálie Miss Fisher & the Crypt of Tears

Poté, co slečna Fisherová zachrání beduínskou dávku z vězení v Jeruzalémě, začne se rozplétat dávná záhada. Ta zahrnuje drahocenný smaragd, starou kletbu a pravdu týkající se tajemného zmizení dívčina kmene... (TV Prima)

ferika

Po seriali som sa tesil, ze uvidim dalsi diel v celovecernom prevedeni. Zial, stalo sa - scenar nudny, slecna Fisherova sa snazi s podporou pocitacovej grafiky zvladnut sceny a'la James Bond, zaverecna pointa - tu som tam marne hladal. Cely sympaticky tim zo serialu natlaceny v uvode do jedinej hromadnej sceny, este aj spicovy dabing serialu bol vymeneny. Dobra rada tym, ktori si oblubili serial - NEPOZERAT! ()

silentname

"Miss Fisher & the Crypt of Tears" je nakoniec ukážka, ako by film podľa úspešného seriálu moc vyzerať nemal. Nie som proti aby sme mali slečnu Fisherovú vo svojom novom filmovom dobrodružstve, no ak som niečo očakával, tak nejakú záhadu a nejakú detektívnu prácu. Výsledne však film pôsobí ako keby sme skombinovali Hercula Poirota s Larou Croft a nejako z toho sme sa tvárili, že to je dokopy stále kvalitný film. Má to kvality TV produkcie a to napriek tomu, že za tým stáli aj nejaké štúdia, ktoré do toho dali peniaze. Film je pre mňa dosť nudný, lebo väčšinu času len stojí na mieste, alebo nám proste nevie podať nejaké zaujímavé informácie. Myslím si, že najlepšie na filme je grandiózny vstup slečny Fisherovej na vlastný pohreb a záverečné strieľanie po tarantule. Viac z toho filmu ale na mňa nejako zaujímavo nezapôsobilo. Nebolo to hrozné a výsledok je pozerateľný, no nie je ani trochu zaujímavý. Pôsobí to ako zabitie času. A to asi nikto z nás pri sledovaní filmu nechce. Hodnotenie: C- ()

misterz

Seriálové spracovanie je omnoho lepšie. Tu sa dbalo skôr na dobrodružstvo a na intelekt a vyšetrovacie schopnosti pani Fisherovej sa trochu pozabudlo. A to dobrodružstvo bolo niekde na úrovni Kevina Sorba a jeho Herkulesa. Pozrieť sa to dá, no neohúri a hryzie potom pocit premárneného času. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Adiemus

Velké zklamání. Snaha udělat ze slečny Fisherové ženského Indiana Jonese jaksi nevyšla. Ale ano, ve filmu je spousta působivých záběrů, ať už na krajinu nebo na garderobu slečny Fisherové, jenže celá zápletka (ze které by Spielberg nebo jiný scbopnější režisér vytěžil daleko víc) je podána jaksi zpomaleně (sofistikovanější výraz pro "nudně"). Na předešlý seriál film rozhodně nemá. ()

Arsenal83

Mám rád dobrodužné filmy, ale tam musia byť aj sympatické postavy. Napríklad v Múmii boli Fraser a Weiszová super. Ale toto? Nejaká trápna stará slečná Fisherová, čo má päťdesiat rokov? To môže osloviť len geriatriu. Navyše je to natočené vyslovene trápne, že aj dieťa vidí, ako to je natáčané v štúdiu, že napríklad o žiadny idúci vlak sa nejedná. ()

• Film připravila stejná produkce a stejný tým, který už se podílel na 3 řadách úspěšného televizního seriálu Vražedné záhady slečny Fisherové (od r. 2012). Vzhledem k už vybudované a rozsáhlé celosvětové fanouškovské základně producenti získali část prostředků crowdfundingovou kampaní na Kickstarteru. První cíl dosažen už po 48 hodinách od začátku kampaně. (Birdalone)
  • Film byl poprvé uvedený na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs 4. ledna 2020. (Birdalone)