Dobrodružství Černého bleska

• Velká Británie The Adventures of Black Beauty (více)
Dobrodružný / Rodinný
Velká Británie, (1972–1974), 20 h 22 min (Minutáž: 23–24 min)

Tvůrci:

Ted Willis

Předloha:

Anna Sewell (kniha)

Kamera:

Kenneth Higgins

Hudba:

Denis King

William Lucas, Charlotte Mitchell, Roderick Shaw, Michael Culver, Judi Bowker, Alastair Mackenzie, Kenneth Gilbert, Geoffrey Bayldon, Leigh Lawson (více)

Série(2) / Epizody(52)

Radyo

Jako dítě jsem tenhle seriál docela žral, dnes už by to asi nemělo to pravé kouzlo, ale s nostalgií jsem si aspoň zavzpomínal. Judi Bowker se objevila i v televizně x-krát profláknutém Souboji Titánů. ()

Stanley

Vybavit si tenhle rodinný seriál vyžaduje skoro sloní paměť, poněvadž, naposledy jsme jej, pokud vím, mohli v TV vidět snad zařazené v programech dětských pořadů Magion nebo Vega. Z dnešního hlediska by sice představoval infantilní kravinku pro děti, ale tehdy zejména holky z toho byly paf a všechny chtěly mít doma taky nějakého svého koně, který by ani nemusel být po vzoru Černého bleska bezpodmínečně černý a tak neanimálně inteligentní. :-) ()

Splasher

Vystupování hlavní hrdinky je pro mne ten největší problém v tomto jinak příjemném seriálu. Potřebovala by deštník, aby jí nepršelo do nosu. ()

polyk1

Příběhy hřebce ze stáje na anglickém panství z přelomu 19. - 20. století. Nejspíš to už vzhledem autorským právům nikdy neuvidíme, z dílů si vpomínám jen na nález vikingského artefaktu přilbice, ale holt jsem to zbožňoval. ()