Epizody(13)

atiratha

Zatím viděny dva díly. Zábavná premisa o nadvládě žen nad muži a dvou uprchlých mužích na naši planetu. Vinnetou ve své asi nejobskurnější roli. Gareth Thomas hrající tvrďáka v Blake's 7 tady hraje dosti bojácného a zženštilého muže, skvělá změna herecké polohy. Na úvodní scéně mě překvapila dobrá práce s miniaturami, ale co se divím, když to produkovala Sylvia Anderson, která už měla zkušenosti s Thunderbirds, Space:1999 i UFO. Zvláště v dnešní době smazávání genderových rolí se jedná o zábavný kousek a milovníkům kuriozit doporučuji. Takže po shlédnutí celé série - je to kupodivu zábavné a koukatelné celou dobu. Na to, že to je vlastně "pitomost" mě to celkem drželo. Rozhodně lepší tempo než většina seriálů té doby. I dnešní divák s rozsahem pozornosti na úrovni vinné mušky to zvládne. ()

Pohrobek

13-dílné sci-fi založené na tak oblíbeném tématu světa ovládaného krásnějším pohlavím. Do Sluneční soustavy vnikne planeta, na níž vládnou ženy, které degradovaly muže k pomocným pracím. O planetu se pochopitelně zajímají i vědci na Zemi... Kostýmy jak z Radúze a Mahuleny. Dost nezáživné, ale díky 25-minutové délce se to dá snést. ()