Nezvladatelný výrostek James Marsden je poslán do městečka, kde jsou všichni lidé neuvěřitelně slušní. Později však zjistí, že cesta k dokonalosti vede skrz lidský mozek a dokonalost může být někdy velice podezřelá! (TV Nova)

Trailer

Djkoma

Podezřelé chování není taková hloupá blbost, jak by možná divák čekal. Často v televizi pouštěný snímek kolem půlnoci má nejen několik známých talentovaných herců jako James Marsden, Katie Holmes, Nick Stahl a další, ale také slušnou atmosféru podobnou například Fakultě. Podezřelé chování má tak mnoho co nabídnout a to překvapí také kvůli režisérskému podpisu Davida Nuttera, spíše televizně seriálového režiséra. Čtyřhvězdičkové hodnocení se klepalo v základech, ale chyběl maličký kousek... možná jen kdyby nebyla inspirace (původními) Strepfordskými paničkami tak výrazná... ()

blackJag

Režisér Nutter je především televizním dříčem a tato mládežnická variace na STEPFORDSKÉ PANIČKY mohla být jeho vstupenkou mezi celovečerní filmaře. Leč, to by se nesměl chlapec držet tak při zemi. Film sám o sobě neurazí, ničím ale zároveň nezaujme a to se potom těžko buduje kariéra. Objeví se zde i několik mladých tváří (Marsden, Stahl, Holmesová - svorně bezvýrazní, přesto ani v budoucnu se vyloženě neztratily), stejně jako ony se zde ale všechno kroutí do šedého průměru. II Scénář: Scott Rosenberg. Hudba: Mark Snow. 55% ()

tron

Toto bola pekná nuda už v dobe svojho vzniku, kedy sa podobným tínedžersko-slasherovo-hororovo-thrillerovým záležitostiam darilo viac než dobre (vďaka Vreskotom v roku 1996 úspešne odpálenej Novej vlne slasheru – Vreskot 2, Fakulta, Halloween: H20, Nezvratný osud, Viem, čo ste robili minulé leto). V roku 1998, kedy Podozrivé správanie vzniklo, sa opatrne začali spoza roku zákerne vynárať poslabšie kusy, ktoré toto hojné obdobie nekompromisne ukončili (Temná legenda, Jazero, Spolok čarodejníc, Ruka zabijak, Vraždiace prízraky od Koontza). Podozrivé správanie do tejto „slabšej“ vlny dokonale zapadlo, kinami len tak prešumelo, u nás išlo v mrazivom tichu rovno na video a tam po ňom neštekol ani pes. Ja som ho prvý raz videl až o 21 rokov neskôr a nič moc teda, vážení. Film za 15 miliónov šupov vznikol v čudnej austrálsko-americko-kanadskej koprodukcii a žiadny zázrak to veru nie je. Ponúka snáď len na tú dobu solídnu zbierku hereckých nádejí (z nich v podstate nikto nenaplnil očakávania a dnes je zabudnutý alebo v lepšom prípade polozabudnutý – Katharine Isabelle, Katie Holmes, Nick Stahl, James Marsden...). ()

Ichabod

Jump Street říznuté zlehka atmosférou z Twin Peaks (dokonalá hudba Marka Snow, vesnice uprostřed lesa) a s trošku hloupější zápletkou ála X-files funguje suprově. Talentovaní herci se snaží seč to jde. Na Katie Holmes by se dalo dívat pořád a zvlášť v 90´s to byla prostě snová kočka. Ale film není jen o tom a jak slušně tu hraje. Občas se objeví celkem svěží hláška ve skvělý moment ("What´s the capitol of North Dakota?" "How the fuck should I know?"), nebo scéna (Katie sejme jednou ranou retardovanou holku) a než film začne štvát, tak akorát končí. Neskutečně 80´s film, jen o deset-patnáct let později, ale neurazí snad nikoho, protože casting je super a utíká to rychle. Škoda nepříjemných neskutečně outdated songů, které byly levné a debilní již v době vzniku a nikde mimo USA se tolerovat nedají. Score je ovšem zcela jiná kategorie. Suprovým podtitulem filmu "In Cradle Bay it doesn´t matter if You´re not perfect. You will be." bych tehle komentář klidně ukončil se solidními třemi. ()

Guzo

Stepfordské paničky pro teenagery? Proč ne.. O tomhle filmu jsem nikdy neslyšel, ač tam hraje například K. Holmes, a nechápu proč. Rozhodně není špatný, právě naopak. Originalitou, co se týče námětu, moc neoplývá, to je pravda, avšak přesouvá filmy (či knihy) do míst, kde to nikomu nevadí, protože tím originální je. Závěrečná scéna jako střižená z Krysaře už pak jen dokončuje navozenou chmurnou atmosféru a úplný finiš jsem osobně vůbec nečekal. ()

• Keď na začiatku filmu zastrelia policajta, možno v jednom okamihu vidieť, ako herec niekoľkokrát pohne rukou. (tXtX)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Britská Kolumbie, konkrétně ve městech Vancouver, Port Coquitlam a na Bowen Island. (BMW12)
  • Keď na začiatku kamera zaberá triedu, je jasne vidieť, že pri Stevovi (James Marsden) je prázdna stolička, avšak v ďalšom zábere už na nej sedí Gavin (Nick Stahl). (tXtX)