Podezřelé chování

Podozrivé správanie

Problémoví tínedžeri

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

Austrálie / USA / Kanada, 1998, 84 min

Místy blbé jak hrnec nudlí, místy humorné na nesprávném místě, ale zároveň poměrně dobrý nápad ke sfilmování o tom, kterak jednoho hezkého dne jednomu "doktorovi" slušně řečeno mrdne a začne bojovat proti adolescentní průměrnosti prostřednictvím lobotomických výplachů, hahahaha. Je vtipné takhle s odstupem času pozorovat například Marsdena a Holmes ještě ve svých telecích letech, ovšem co do přeměny tělesné schránky suverénně vévodí pan Stahl :-) Příjemná taškařice................... moje hodnocení = 6 z 10.(2.2.2018)

Solidní a svižná záležitost s 25-letým Jamesem Marsdenem v roli teenagera. Kolem mladičkého Nicka Stahla vypadá Marsden jako hodně starší brácha. Námět je originální a provedení zručné, i když nechápu proč se všichni Modrým stuhám tolik bránili. Já bych tam vlezl dobrovolně za těma kočičkama jako Lorna. :)(13.7.2004)

Jump Street říznuté zlehka atmosférou z Twin Peaks (dokonalá hudba Marka Snow, vesnice uprostřed lesa) a s trošku hloupější zápletkou ála X-files funguje suprově. Talentovaní herci se snaží seč to jde. Na Katie Holmes by se dalo dívat pořád a zvlášť v 90´s to byla prostě snová kočka. Ale film není jen o tom a jak slušně tu hraje. Občas se objeví celkem svěží hláška ve skvělý moment ("What´s the capitol of North Dakota?" "How the fuck should I know?"), nebo scéna (Katie sejme jednou ranou retardovanou holku) a než film začne štvát, tak akorát končí. Neskutečně 80´s film, jen o deset-patnáct let později, ale neurazí snad nikoho, protože casting je super a utíká to rychle. Škoda nepříjemných neskutečně outdated songů, které byly levné a debilní již v době vzniku a nikde mimo USA se tolerovat nedají. Score je ovšem zcela jiná kategorie. Suprovým podtitulem filmu "In Cradle Bay it doesn´t matter if You´re not perfect. You will be." bych tehle komentář klidně ukončil se solidními třemi.(15.3.2010)

Hlavní cukrkandlový hrdina se po problémech v předchozím bydlišti s rodiči a sestrou přestěhuje do městečka Prdel Bay. Místní škola je překvapivě hojná na superdokonalé debily, jejichž počet znepokojivě stoupá. Proces vzdělávání a dospívání se tak mění v boj o zachování vlastní identity. Film klopýtá v logice, příliš zjednodušuje a paušalizuje, v závěru udiví nekompromisností (není to inspirováno pohádkou "O Šípkové Růžence", jak bývá u podobných snímků vžitou tradicí) a pochválit je třeba herce - mladá squadra ve mně tentokrát nevyvolala dávivý efekt. Na thriller pro puboše je tenhle film vcelku snesitelným kouskem. 61%(6.12.2010)

Zajímavostí je (skoro)debut Katie Holmes a fakt, že režisér David Nutter to dotáhl potom na poli seriálů docela daleko. Co se filmu samotného týče, tak si bere námět z mnoha dalších, které svým postavám nějakým způsobem kradou identitu. Rozhodně to není nejpovedenější zpracování daného tématu, ale na jedno podívání to ujde. 55%(27.7.2015)