Ztracený svět (TV seriál)

• Austrálie

The Lost World

Stratený svet

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Austrálie / Kanada / Nový Zéland, 1999–2002, 47 h 57 min (Minutáž: 43–44 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Ben Nott

Peter McCauley, Rachel Blakely, Jennifer O'Dell, William Snow, David Orth, Michael Sinelnikoff, Lara Cox, Alan Dale, Grant Bowler, Simmone Mackinnon, Michala Banas, Nicholas Hammond, Gigi Edgley, Simone Kessell, Brett Tucker, Jessica Napier, Georgina Spelvin, Jane Badler, John Bach, Henry Nixon, Raelee Hill, Natalie Bassingthwaighte, Wayne Pygram, Paul Goddard, Peter O'Brien, Victor Parascos, Matthew Newton, Robert Mammone, Julian Arahanga, Natalie Hoflin, Nathan Kotzur, Christopher Kirby, Don Battée, Josephine Byrnes, Paul Gleeson, Ivar Kants, Marshall Napier, Chas Green, John Waters, Damien Garvey, Christopher Morris, Carmen Duncan, Martin Grelis, Robert Coleby, Craig A. Kocinski, David Hoflin, Dino Marnika, William deVry, Jared Robinsen, Jack Henry, Dawn Ford, Richard Dumont, Romi Trower, Nick Tate, Linal Haft, Sam Healy, Ben Seton, Nicholas Bell, Jason Chong, Steven Vidler, Kristian Schmid, Nicole Nabout, Kate Fitzpatrick, Amanda Douge, George Henare, Lani John Tupu, Jerome Ehlers, Rachel Leigh Anderson, Catherine Wilkin, Rebecca Gibney, William McInnes, Anthony Simcoe, Jeremy Sims, Claudia Karvan, Simon Bossell, Steve Bastoni, Zoe Coyle, Kenneth Ransom, Michael Sinelnikoff (a.z.), Richard Franklin, Jamie Croft, Marton Csokas, Belinda Gavin

Komentáře uživatelů k TV seriálu (156)

Rob Roy to shrnul. jen místo ,,herečky" vložím ,,Herci"...:D(3.12.2007)

Když vidím to hodnocení, tak dám 5*. Krásné herečky. Dobrý charakter Rocksona. Spokojenost. Seriál mého mládí...(7.11.2014)

Jako malý jsem tento seriál žral, takže mi nezbývá nic jiného, než dát vyšší hodnocení a zařadit mezi mé oblíbené. Ikdyž co si budeme povídat, je to jedno velké klišé, s tím souhlasím.(23.9.2009)

V mladším školním věku mě to bavilo, ale poslední díl to zabil opravdu stylově... Španělští dobyvatelé, Maple White, šílený psychiatr (nebo zubař?). Ale baby tam měli fajnové :)(20.9.2010)

• Ukubumbahoo

Nabýt otravného odpoledne, dinosaurů a pěkné divošky, za shlédnutí by to asi ani netálo.(5.4.2011)

jako malý jsem to měl docela rád, proto několik hvězdiček navíc za nostalgii...(19.7.2011)

• jasanka

Docela zajímavé téma, ale už trochu ohrané.(24.7.2011)

Srdcovka mého dětství. Aktovku do kouta a už jen bez dechu sledovat neumětelně udělané dinosaury, polonahé děvy a podivný, Ztracený svět. :D 4* za nostalgii.(5.8.2012)

Pilot fajnový, ale pak už to šlo od desíti k pěti. Možná to mělo docela sympatické hrdiny, ale dinosauři se brzy stali v seriálu ohroženým druhem a většinou díly disponovali neskutečně hloupou a nepatřičnou zápletkou. Škoda.(22.12.2015)

ACH, ta nostalgie(24.12.2011)

Nic proti vkusu každého jedince, ale upřimně moc nechápu ta přehnaně negativní hodnocení, protože většina toho, co je v televizi dnes je mnohonásobně horší a stupidnější než tenhle seriál a v době, kdy se u nás poprvé vysílal, to bylo něco, co jsme milovali všichni. Nemůžu si pomoci, ale je to, po Stargate, nejoblíbenější seriál mého dětství. Dnes už nedosahuje nejvyšší kvality, ale jako malá jsem ho neskutečně hltala a bylo příjemné se na něj z nostalgie znovu podívat a připomenout si to dobrodružství, které jsem cítila při každém díle.(4.11.2015)

• evson

Z dětství si vzpomínám akorát na bujné vnady Veronicy a houpání na liánách.(7.2.2018)

• haWranka

Víte, já musím dát 2 hvzdičky. I když je to naprostá, ale naprosto naprostá hovadina. Ta jedna je za to, že jsem se občas zasmála a ta druhá za ty vzpomínky na časy, kdy jsme to s bráchou coby malé dětičky hltali a nadšeně očekávali další díly. Jo, kde jsou ty časy:)(19.7.2007)

• Valentin

Tohle bylo už moc, natáhnout román od A.C.Doyla na několik sérií a to tím stylem, že předloze je věrný akorát kus prvního dílu. Ale zato tu máme druidy, ještěří lidi alá Římané, výpravy do jiných dimenzí a v čase... a spoustu klasických seriálových stupidit.(6.12.2010)

Vlastně si ani nepamatuju, jak moc špatný nebo dobrý to bylo, ale jako malej jsem to žral.(22.5.2013)

• sumidi

Tak když jsem byl mladší tak mě to bavilo a Jennifer O'Dell je číča !(6.3.2008)

taky sem to před x lety sledoval...narozdíl od telenovel je to koukatelné(22.4.2008)

Konečně sem tu na tenhle seriál narazil. Opravdu tohle mě bavilo a i když to dávali o prázdninách a dopoledne tak sem byl schopnej se na to koukat a těšit poměrně pravidelně.)(1.6.2009)

Tento seriál je pro mě naprostou srdeční záležitostí a proto má v mém žebříčku 1. místo. Pár postřehů, že nebyly kdovíjaké triky a nedržel se podle knižní předlohy a bla bla....., tak to mi nevadilo, Jednak jsou na knihu natočeny filmy, tak není třeba i doslovného seriálu, ten se jen inspiroval ale jede si svým stylem a vypráví své příběhy.. Mě si naprosto získali herci, kteří mi sedli naprosto všichni. Hrají svoji postavu báječně a charakterově jsou různorodí a každý má své tajemstvíčko, které vychází postupně na plošině najevo. Každý díl byl prostě svůj a když začal vyprávět svůj jedinečný příběh (včelí království, doba ledová, ráj, cesty do podzemí, lidopi, ufo, masožravé rostliny ehm lidožravá, dinosauři, amazonky, tajemná města, ráj, divoký západ, ztracené civilizace, zkrátka co fantazie dovolí) a dobrodružství provázené vtipnými dialogy, špičkováním Margaret a Roxtona, bylo to primové. Moc a to teda opravdu moc mě mrzí, že tedy 4 sérii nenatočili nechali jak nechali konec 3 řady. PS: tenhle seriál by si to zasloužil, tajně doufám, že ho někdy snad dokončí i když vzdalující se léta od poslední klapky moc nadějí nedávají :(. Dokonce již vydali v papírové formě jeho dokončení epizody "Srdce bouře", které tvůrci poslali fanouškům, prostřednictvím scénáře aby ukojili naše napětí. Viděno: všechny 3 řady po 22 epizodách(22.12.2009)

Na tohle jsem za mala koukal docela často. Teďka už mě to samozřejmě přišlo jako šílená blbost, ale do průměru to vytáhla třetí řada, kdy se ke konci začal děj docela zajímavě vyvíjet. Jinak spousta příšerných dílů, ale sympatické postavy a sem tam nějaký zábavný dialog z toho dělá snesitelnou podívanou. Pro starší patnácti let ale moc nedoporučuju.(22.4.2011)

• Petike

Za pilotný film (ktorý sa ako jediný držal knižnej predlohy) dávam štyri hviezdy. Za seriál ako taký dve - ale to tiež len preto, že je to (hlavne v neskorších sériách) famózna nechcená paródia... :-P Inak odpad!. Vrele odporúčam adaptácie z roku 1926 a 2001, tie podľa mňa ako jediné za niečo stoja a A. C. Doyle sa z nich nemusí v hrobe točiť ako dynamo...(7.9.2011)