Ztracený svět (TV seriál)

• Austrálie

The Lost World

Stratený svet

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Austrálie / Kanada / Nový Zéland, 1999–2002, 47 h 57 min (Minutáž: 43–44 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Ben Nott

Peter McCauley, Rachel Blakely, Jennifer O'Dell, William Snow, David Orth, Michael Sinelnikoff, Lara Cox, Alan Dale, Grant Bowler, Simmone Mackinnon, Michala Banas, Nicholas Hammond, Gigi Edgley, Simone Kessell, Brett Tucker, Jessica Napier, Georgina Spelvin, Jane Badler, John Bach, Henry Nixon, Raelee Hill, Natalie Bassingthwaighte, Wayne Pygram, Paul Goddard, Peter O'Brien, Victor Parascos, Matthew Newton, Robert Mammone, Julian Arahanga, Natalie Hoflin, Nathan Kotzur, Christopher Kirby, Don Battée, Josephine Byrnes, Paul Gleeson, Ivar Kants, Marshall Napier, Chas Green, John Waters, Damien Garvey, Christopher Morris, Carmen Duncan, Martin Grelis, Robert Coleby, Craig A. Kocinski, David Hoflin, Dino Marnika, William deVry, Jared Robinsen, Jack Henry, Dawn Ford, Richard Dumont, Romi Trower, Nick Tate, Linal Haft, Sam Healy, Ben Seton, Nicholas Bell, Jason Chong, Steven Vidler, Kristian Schmid, Nicole Nabout, Kate Fitzpatrick, Amanda Douge, George Henare, Lani John Tupu, Jerome Ehlers, Rachel Leigh Anderson, Catherine Wilkin, Rebecca Gibney, William McInnes, Anthony Simcoe, Jeremy Sims, Claudia Karvan, Simon Bossell, Steve Bastoni, Zoe Coyle, Kenneth Ransom, Michael Sinelnikoff (a.z.), Richard Franklin, Jamie Croft, Marton Csokas, Belinda Gavin
  • GoldenGecko

Už po pár dílech se seriál ukázal jako přehnaná trapárna. Snažil zaujmout rádoby fantastickými superpříběhy o dinosaurech a podobně, a to, co se odehrávalo mezi postavami měla být asi kdovíjaká romance, která na mě přišla taky dost trapná, ale koukat se na to dalo. Nebylo to nejlepší, ba ani dobrý, ale taky se ten "miš maš" dal skousnout, aspoň to nenudilo.(20.5.2010)

• Petike

Za pilotný film (ktorý sa ako jediný držal knižnej predlohy) dávam štyri hviezdy. Za seriál ako taký dve - ale to tiež len preto, že je to (hlavne v neskorších sériách) famózna nechcená paródia... :-P Inak odpad!. Vrele odporúčam adaptácie z roku 1926 a 2001, tie podľa mňa ako jediné za niečo stoja a A. C. Doyle sa z nich nemusí v hrobe točiť ako dynamo...(7.9.2011)

Na tohle jsem za mala koukal docela často. Teďka už mě to samozřejmě přišlo jako šílená blbost, ale do průměru to vytáhla třetí řada, kdy se ke konci začal děj docela zajímavě vyvíjet. Jinak spousta příšerných dílů, ale sympatické postavy a sem tam nějaký zábavný dialog z toho dělá snesitelnou podívanou. Pro starší patnácti let ale moc nedoporučuju.(22.4.2011)

Absolutně nechápu, proč má zde seriál tak nízké hodnocení, přitom ve světových databázích se drží minimálně na 7/10. Naprosto úžasný seriál, který staví hlavně na sympatických postavách, ze kterých se časem stane rodina, zajímavých příbězích z plošiny, úžasné hudbě a na tu dobu pro seriál výborné výpravě a efektech. První série byla takový pěkný rozjezd, velmi rychle jsem si oblíbil všechny postavy, všechny díly měly zajímavý příběh a hlavně měla 1.série výborné finále, které náramně nalákalo na druhou. První uděluji 90%. Ve druhé sérii už přešlo v některých dílech na trochu větší sci-fi, než které byla první, některý díly byly vyloženě fantasy a to přetrvalo i ve 3. sérii. Ale já patřím mezi ty, kterým to ani náhodou nevadí a rychle jsem si zvykl na víc fantasy v seriálu. Druhá série měla všechny díly ještě více promyšlené než ta první a příběhy byly zajímavější. O finále ani nemluvím, to skončilo snad ještě více napínavě než to první a 2.sérii uděluji 95%. Třetí série se velmi nelehce hodnotí. Asi by bylo rozumné dát hodnocení procentuálně někam mezi 1. a 2. sérii a to z jednoho prostého důvodu. Třetí série je mnohem pochmurnější než první dvě. Už to není takové to pohodové rodinné prostředí, protože se opravdu dějí zajímavé zvraty a hlavní příběh se posouvá mnohem více dopředu než u prvních dvou sérií, což je ale pro mě klad. Ovšem někomu nemusí sedět, že hlavní postavy odcházejí, přicházejí a humoru je o poznání lépe, série má mnohem více osudovou atmosféru, hlavně, co se týče Malona a Veroniky. Ale to všechno já beru spíše jako klad, ovšem pravdou je, že 3. série měla více těch ne tak dobrých epizod než 2.série. Také, ale měla jedny z nejlepších epizod (Out of the Blue, Hearth of the Storm atd...) a momentů seriálu vůbec. Uděluji ji za mě též 95%, ale přesto si myslím, že je ještě o chlup lepší než ta druhá. Škoda jen toho neuzavřeného konce. Poslední díl 3.série byl vážně top finálí tohoto seriálu a jeden z nejlepších dílů vůbec. O to více naštve, že 4.série byla v plánu, odložili ji a pak se k ní už nevrátili, přitom populární byl seriál dost. No když už nic, tak alespoň tvůrci vydali dokument o tom, co by bylo ve 4. sérii, ale já bych to přeci jen radši viděl natočené, ať už jako sérii, a nebo by úplně stačila alespoň třeba jedna delší epizoda, která by to ukončila. Zkrátka zamrzí, že už asi nikdy neuvidíme natočené, jak to vlastně celé dopadlo.(18.5.2015)

Dobrodružný seriál podle předlohy známého spisovatele Sira Arthura Conana Doyla. Prvotní nápad trosečníků, kteří hledají cestu domů ze stolové hory, kde žijí dinosauři, je výborný a neotřelý (pokud nepočítáme Jurský park:), pozdější scénáristické "nastavování kaše" méně dobré. Překvapením je pro mě zdejší nízké hodnocení, ovšem je pravda, že seriál kdovíjak kvalitní není, na zpestření nudného dne však stačí a přiznejme si, kdo z vás se na něj jako malý nedíval a netěšil se na další díl? :)(15.9.2010)

• - Seriál je voľne založený na románe Arthura Conana Doyla "Stratený svet". (Greenpeacak)

• - Stratený svet sa dočkal troch sérií, no zostal nedokončený kvôli finančným problémom. (Greenpeacak)

• - Jennifer O'Dell (Veronica) si sama navrhla seriálový "outfit". (rador)