Ztracený svět (TV seriál)

• Austrálie

The Lost World

Stratený svet

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Austrálie / Kanada / Nový Zéland, 1999, 66x44 min

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Ben Nott

Peter McCauley, Rachel Blakely, William Snow, Jennifer O'Dell, David Orth, Michael Sinelnikoff, Lara Cox, Alan Dale, Grant Bowler, Simmone Mackinnon, Michala Banas, Nicholas Hammond, Gigi Edgley, Simone Kessell, Brett Tucker, Jessica Napier, Georgina Spelvin, Jane Badler, John Bach, Henry Nixon, Raelee Hill, Natalie Bassingthwaighte, Wayne Pygram, Paul Goddard, Peter O'Brien, Victor Parascos, Matthew Newton, Robert Mammone, Julian Arahanga, Natalie Hoflin, Nathan Kotzur, Christopher Kirby, Don Battée, Josephine Byrnes, Paul Gleeson, Ivar Kants, Marshall Napier, Chas Green, John Waters, Damien Garvey, Christopher Morris, Carmen Duncan, Martin Grelis, Robert Coleby, Craig A. Kocinski, David Hoflin, Dino Marnika, William deVry, Jared Robinsen, Jack Henry, Dawn Ford, Richard Dumont, Romi Trower, Nick Tate, Linal Haft, Sam Healy, Ben Seton, Nicholas Bell, Jason Chong, Steven Vidler, Kristian Schmid, Nicole Nabout, Kate Fitzpatrick, Amanda Douge

Tento seriál je pro mě naprostou srdeční záležitostí a proto má v mém žebříčku 1. místo. Pár postřehů, že nebyly kdovíjaké triky a nedržel se podle knižní předlohy a bla bla....., tak to mi nevadilo, Jednak jsou na knihu natočeny filmy, tak není třeba i doslovného seriálu, ten se jen inspiroval ale jede si svým stylem a vypráví své příběhy.. Mě si naprosto získali herci, kteří mi sedli naprosto všichni. Hrají svoji postavu báječně a charakterově jsou různorodí a každý má své tajemstvíčko, které vychází postupně na plošině najevo. Každý díl byl prostě svůj a když začal vyprávět svůj jedinečný příběh (včelí království, doba ledová, ráj, cesty do podzemí, lidopi, ufo, masožravé rostliny ehm lidožravá, dinosauři, amazonky, tajemná města, ráj, divoký západ, ztracené civilizace, zkrátka co fantazie dovolí) a dobrodružství provázené vtipnými dialogy, špičkováním Margaret a Roxtona, bylo to primové. Moc a to teda opravdu moc mě mrzí, že tedy 4 sérii nenatočili nechali jak nechali konec 3 řady. PS: tenhle seriál by si to zasloužil, tajně doufám, že ho někdy snad dokončí i když vzdalující se léta od poslední klapky moc nadějí nedávají :(. Dokonce již vydali v papírové formě jeho dokončení epizody "Srdce bouře", které tvůrci poslali fanouškům, prostřednictvím scénáře aby ukojili naše napětí. Viděno: všechny 3 řady po 22 epizodách(22.12.2009)

Začátek seriálu byl celkem v pohodě. parta ztracených cestovatelů řeší problémy okolo dinosaurů a neznámého prostředí, kam se dostali, ale to se nedá omílat donekonečna a tak tyto celkem stravitelné problémy vystřídají problémy zcela jiné a naprosro debilní. Naši hrdinové ve ztraceném světě potkávají své dávné přátele, které kdysi znali, pak zmizeli a nyní je znovu potkávají, ale jsou z toho jen nepříjemnosti. Pak dojde i na upíry, tejemné kulty, neznámé rasy "lidí", a na všechno co si vzpomenete...celkem zajímavá slátanina.(14.6.2008)

• Le_Chuck

Tie dobrodružno-akčno-histroricko-archeologicko-neviemaké seriály sú poslednou dobou ako cez kopírák, len hlavní herovia sa ináč volajú a majú iný ohoz. Ten zbytok je tá istá nuda, klišé, úbohosť. Občas rozmýšľam čo isté skupiny vedie k tomu, aby točili podobné shity stále a stále dookola. Či to je vážne len vidina zárobku. Lebo já mám vážne pocit že to funguje tak, že sa scénárista a režisér stretnú v nedeľu v krčme na pive dohodnú tri časti dopredu a za týžden to natočia. A bubáky sa sypú. Veď ľudia musia mať v neďeľu doobeda niečo pustené.(6.7.2005)

Absolutně nechápu, proč má zde seriál tak nízké hodnocení, přitom ve světových databázích se drží minimálně na 7/10. Naprosto úžasný seriál, který staví hlavně na sympatických postavách, ze kterých se časem stane rodina, zajímavých příbězích z plošiny, úžasné hudbě a na tu dobu pro seriál výborné výpravě a efektech. První série byla takový pěkný rozjezd, velmi rychle jsem si oblíbil všechny postavy, všechny díly měly zajímavý příběh a hlavně měla 1.série výborné finále, které náramně nalákalo na druhou. První uděluji 90%. Ve druhé sérii už přešlo v některých dílech na trochu větší sci-fi, než které byla první, některý díly byly vyloženě fantasy a to přetrvalo i ve 3. sérii. Ale já patřím mezi ty, kterým to ani náhodou nevadí a rychle jsem si zvykl na víc fantasy v seriálu. Druhá série měla všechny díly ještě více promyšlené než ta první a příběhy byly zajímavější. O finále ani nemluvím, to skončilo snad ještě více napínavě než to první a 2.sérii uděluji 95%. Třetí série se velmi nelehce hodnotí. Asi by bylo rozumné dát hodnocení procentuálně někam mezi 1. a 2. sérii a to z jednoho prostého důvodu. Třetí série je mnohem pochmurnější než první dvě. Už to není takové to pohodové rodinné prostředí, protože se opravdu dějí zajímavé zvraty a hlavní příběh se posouvá mnohem více dopředu než u prvních dvou sérií, což je ale pro mě klad. Ovšem někomu nemusí sedět, že hlavní postavy odcházejí, přicházejí a humoru je o poznání lépe, série má mnohem více osudovou atmosféru, hlavně, co se týče Malona a Veroniky. Ale to všechno já beru spíše jako klad, ovšem pravdou je, že 3. série měla více těch ne tak dobrých epizod než 2.série. Také, ale měla jedny z nejlepších epizod (Out of the Blue, Hearth of the Storm atd...) a momentů seriálu vůbec. Uděluji ji za mě též 95%, ale přesto si myslím, že je ještě o chlup lepší než ta druhá. Škoda jen toho neuzavřeného konce. Poslední díl 3.série byl vážně top finálí tohoto seriálu a jeden z nejlepších dílů vůbec. O to více naštve, že 4.série byla v plánu, odložili ji a pak se k ní už nevrátili, přitom populární byl seriál dost. No když už nic, tak alespoň tvůrci vydali dokument o tom, co by bylo ve 4. sérii, ale já bych to přeci jen radši viděl natočené, ať už jako sérii, a nebo by úplně stačila alespoň třeba jedna delší epizoda, která by to ukončila. Zkrátka zamrzí, že už asi nikdy neuvidíme natočené, jak to vlastně celé dopadlo.(18.5.2015)

• L_O_U_S

Jednou na začátku letních prázdnin mě sestra upozornila, že na Nově dávají nějaký nový seriál, já se teda podíval na pilota a dost mě to zaujalo. Jakkoliv je tento seriál hloupý, musím říct, že má šťávu. Jasně, je to všechno hrozně střelené, zvlášť když přicházejí ke slovu posuny v čase, smrtky, atomové bomby a halucinogenní sny, ale postavy jsou celkem sympatické - vědátor Challenger s patentem na všechno má říz, Marguerite je zdravě povýšenecká, Roxton je fajn hláškař a na Veroniku se dobře dívá. Jen ten reportér je takový nekňuba. Ke konci už jsem seriál ale přestal sledovat, protože dávka fantasmagoričnosti ve třetí řadě byla příliš silná i na mě. (65.)(20.10.2006)

• - Seriál je voľne založený na románe Arthura Conana Doyla "Stratený svet". (Greenpeacak)

• - V pilotním díle ztvárnil postavu Neda Malona kanadský herec William DeVry, kdežto ve zbylých epizodách jeho krajan David Orth. (Jorge87)

• - Stratený svet sa dočkal troch sérií, no zostal nedokončený kvôli finančným problémom. (Greenpeacak)