Reklama

Reklama

Star Trek: Picard - Season 3

(série)
Trailer 1
USA, 2023, 8 h 51 min (Minutáž: 46–63 min)

Epizody(10)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (38)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série je nádhernou tečkou za dobrodružstvím Jeana-Luca Picarda a celé jeho posádky. Každý díl je lepší, než ten předchozí, s odkazy a nostalgií tvůrci perfektně pracují a ještě stíhají odvyprávět zajímavý a atraktivní příběh se spoustou akce. Velkolepé zakončení, jak má být. Celá recenze zde. 95 %. ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžce přehypovaná řada, která je sice o něco málo lepší než předchozí dva dumpster firy, ale pořád je to neskutečná slátanina, zdejší vysoká hodnocení si přičtěte k celkem povedeným fan servisům napříč všemi díly, to je tak jediné, co tato řada jakž takž zvládla, i když například camea z TNG jsou tu zpracovaná naprosto na pěst - prakticky kdykoliv se vrátí někdo z vedlejších postav z původního seriálu, tak lze očekávat brzkou smrt - viz Hugh v první řadě, Ro Laren a Shelby v této současné třetí, protože přece musíme mít nějaké to dráma, no ne?! Co naplat, že je dělané tím nejlacinějším možným způsobem... Stejně jako u předchozích dvou sezón i tady je poslední díl tím zcela nejslabším, nejdebilnějším a obsahujícím největší počet scénáristických failů a do očí bijících hovadin kdy se mi panenky protáčely warp faktorem 9. Ani ty tři hvězdy si to nezaslouží, 49% ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oukej, třetí série je kvalitativním posunem vpřed, ale bohužel spíš jen tak nějak na první pohled. Rozjíždí se to velmi zlehka a vlažně. Někde u pátého dílu to do sebe konečně zapadne aby to hezky jelo vpřed a ve finiši to zase narazilo na bariéru bezmezné pitomosti, dementní sentimentality a předvídatelnosti. Když zarytý fanda Nové generace přeje posádce Enterprise aby (alespoň částečně) selhala, protože jen tak by si ta série mohla udržet nějakou důstojnost, je něco špatně. Na spin-of pod vedením Sedmé z devíti bych teoreticky zvědavý byl, ale s tím jak to tvůrci vedou si jsem skoro jistý, že půjde zase o pitomou telenovelu kapitánky a její první důstojnice, mladého Picárda a mladé La Forgeové, atd... Bohužel, jediným opravdu hodnotným příspěvkem do tohodle novodobého Star Trek univerza je Strange new worlds, které svým nadhledem a hravostí působí vedle těchto Discovery a Picard upachtěností fakt jako zjevení. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá sezóna je zapomenuta (respektive okázale ignorována)! Zápletka postupně nabírá pořádný spád, sice nelze říct, že by se vyhnula hluchým místům (většinou spjatých s Raffi) a občas těch motivů či linek honí příliš, nicméně do sebe v rámci možností zaklapne (když nad finální akcí přimhouříme obě oči). Při setkání kompletní TNG posádky po tolika letech se nejde ubránit nostalgickému pohnutí a nefalšované radosti, protože se vrací s plnou vervou. No a Sedmá z devíti (úžasná Jeri Ryan) má po minulých experimentech (desperátka, lesba) konečně charakter. SPOILER: Nesmírná škoda kapitána Shawa. :-( ()

sepp 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kristapána, proč nemohly být první dvě série jako tato? Proč? PROČ?... A sorry, ale celou show bez debat všem ostatním ukradl Todd Stashwick. Jeho monolog v ep. 4 vejde do dějin Treku. SPOLEIRS! To, že cpt. Shawa odpravili v posledním díle, tvůrcům T. Matalasovi nikdy neodpustím. To mohl být tak skvělý kapitán se svým vlastním spin-offem! Uaaaah, proč?!? ()

Galerie (340)

Zajímavosti (6)

  • Enterprise-F, která se v několika epizodách objeví, je třídy Odyssey. Ta byla spolu s několika dalšími modely jako Pathfinder nebo Reliant původně navržena pro počítačovou hru „Star Trek Online“ a na filmovém plátně se tak představila poprvé. (beny258)
  • Výsadek na Daystromu projde kromě jiného kolem schránek se zařízením Genesis II (projekt z Khanova hněvu, 1982 a Pátrání po Spockovi, 1984) a hned pak kolem další, zřejmě s pozůstatky J.T. Kirka. (Lina)
  • Annie Wersching (kráľovná Borgov) prehrala boj s rakovinou len pár týždňov pred premiérou 3. série. Táto epizóda je jej preto venovaná s odkazom: „Pre Annie“. (koba)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama