Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně!!! Po přeplácané Discovery s nesympatickou tragédkou v hlavní roli, je tady seriál, který pracuje se ST universem tak, aby si přišel na své dospělec, nemající potíže s udržením pozornosti i v pasážích, kde se mluví. Zatím dostávám vše, co bych si mohl přát. Téma umělé inteligence, válečný konflikt na spadnutí a ....tadá, Borgové, resp. zatím jen borgovská zdravice v podobě Kostky. A že je to téma, které rozhodně stojí za rozvedení...což jsem očekával v Discovery. Ale tam se scénáristi vyvlékli ze svěracích kazajek a dali průchod svým genderově oplzlým a originalitou nezasaženým výlevům o cestování čase. Akiva Goldsman má mmj. na svědomí můj oblíbený seriál Hranice nemožného, takže věřím, že si Picard nejen udrží dosavadní kvalitu, ale příjdou ještě lepší epizody. Jen doufám, že Stewart neumře dřív, než natočí tu již ohlášenou druhou řadu. Objektivně je pilot za 4*, ale za tu radost, jak je k novému ST přistoupeno, si tam juchnu jednu * navíc. ()

sirien odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

nuda; většinu času se nic neděje. Většinu dění zahrnuje stupidní (a naprosto ne-star-treková a zbytečná) akce. Chování všech je naprosto nesmyslný (zabijáci škoda mluvit, Picard wtf...) Díl se snaží koupit fanoušky dřívějšího Star treku takovym množstvim lacinejch cetek, že to je prakticky otevřeně urážlivý. A z Roddenberryho vizí nezbylo nic, protože byly všechny znásilněný pro účely moderní politický agitky (čímž se Star trek stal dalším seriálem co účelově rozděluje společnost). Kdo měl kdy rád skutečnej Star trek, tomu nezbejvá, než dál zůstat u Orville. ()

Mitin

Rozhodně velký rozdíl oproti Discovery, která byla vizuálně celkem povedená, ale na druhou stranu měla dost béčkovej nádech. Picard je už na první pohled o pár levelu výše, co se týče scénáře, postav a řady dalších věcí. Zároveň vybočuje z kolejí Star Treku, takže nám může nabídnout něco skutečně originálního, ne jak výše zmíněná Discovery. Po prvním díle jsem pozitivní, že se seriál vydaří. ()

cyphercz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Star Trek: Profesor Farnsworth nám začal zatím dost dobře, ty snové sekvence a následné probuzení byly naprosto perfektní a pro mě asi to nejlepší z epizody. Měl jsem obavu, že si tvůrci s TNG vytřou zadek, ale Picard je tu své seriálové postavě podoben mnohem víc než v takovém First Contactu či Generations, čehož si dost vážím. Ostatní postavy taky zatím dobré, možná až na tu blondýnu z Daystromova institutu, která mi v několika scénách přišla malinko přehrávající, každopádně první díl palec nahoru a jsem zvědavý co bude dál! ()

Dr. Hawkeye

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hned na úvod jsem zažil nefalšovaný nerdgasm a neskutečně se těším na další díly. Ne, tohle není klasický Star Trek, spíše postklasický příběh stařičkého admirála, který opustil Flotilu pro to, že již nebyla tím, na co byl zvyklý. A tento muž hledající klid na své vinici, si s příchodem záhadné Dahj uvědomí, že už nežije, jen čeká na smrt. A rozhodne se s tím něco udělat... ()

• Epizóda začína scénou hrania pokru medzi Jeanom-Lucom Picardom (Patrick Stewart) a komandérom Data (Brent Spiner), ktorá dialógom a dejom nadväzuje na záverečnú scénu poslednej epizódy Všechno dobré... (1993) seriálu Star Trek: Nová generácia. (koba)