Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Konečně!!! Po přeplácané Discovery s nesympatickou tragédkou v hlavní roli, je tady seriál, který pracuje se ST universem tak, aby si přišel na své dospělec, nemající potíže s udržením pozornosti i v pasážích, kde se mluví. Zatím dostávám vše, co bych si mohl přát. Téma umělé inteligence, válečný konflikt na spadnutí a ....tadá, Borgové, resp. zatím jen borgovská zdravice v podobě Kostky. A že je to téma, které rozhodně stojí za rozvedení...což jsem očekával v Discovery. Ale tam se scénáristi vyvlékli ze svěracích kazajek a dali průchod svým genderově oplzlým a originalitou nezasaženým výlevům o cestování čase. Akiva Goldsman má mmj. na svědomí můj oblíbený seriál Hranice nemožného, takže věřím, že si Picard nejen udrží dosavadní kvalitu, ale příjdou ještě lepší epizody. Jen doufám, že Stewart neumře dřív, než natočí tu již ohlášenou druhou řadu. Objektivně je pilot za 4*, ale za tu radost, jak je k novému ST přistoupeno, si tam juchnu jednu * navíc. ()

PKD

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po 2.shlednuti dávám plnou palbu. Jen doufam, ze z toho pitomec Kurtzmanova formátu, neudělá další Shitcovery. Sice se mi poněkud zajida fakt, že tenhle nářez má stejný logotyp jako výše zmíněná halucinogeni rádoby ST srajda, ale pokud se udrží úroveň až do konce, super. Stewart jede co to dá a ani kombinace Blade Runner a JJverse (romulane tu až příliš připomínají ST2009, jen nejsou vyholení a pokerovani) mi zatim nevadí. Úvod s Enterprise D je kulervouci a závěr s novými romulanskymi loděmi, včetně borgske krychle jest, nářez. Odkazy na Nemesis, All Good Things, včetně komandera Maddoxe, bomba. Konecne!!! také tvůrci pochopili, že se má jiti dopředu a nikoli dozadu, takže zde tzv. nové pojeti+technologie nepůsobí jak pěst na oko, jako v pr.Shitcovery. Zatím, jen tak dal. A prosatana! Nepodelejte to! Bizarních ST pokusu, tu už bylo za posl.10let,fakt dost. Jo a sequence s interview je total!!! vrchol!!! ()

sirien odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

nuda; většinu času se nic neděje. Většinu dění zahrnuje stupidní (a naprosto ne-star-treková a zbytečná) akce. Chování všech je naprosto nesmyslný (zabijáci škoda mluvit, Picard wtf...) Díl se snaží koupit fanoušky dřívějšího Star treku takovym množstvim lacinejch cetek, že to je prakticky otevřeně urážlivý. A z Roddenberryho vizí nezbylo nic, protože byly všechny znásilněný pro účely moderní politický agitky (čímž se Star trek stal dalším seriálem co účelově rozděluje společnost). Kdo měl kdy rád skutečnej Star trek, tomu nezbejvá, než dál zůstat u Orville. ()

Mitin

Rozhodně velký rozdíl oproti Discovery, která byla vizuálně celkem povedená, ale na druhou stranu měla dost béčkovej nádech. Picard je už na první pohled o pár levelu výše, co se týče scénáře, postav a řady dalších věcí. Zároveň vybočuje z kolejí Star Treku, takže nám může nabídnout něco skutečně originálního, ne jak výše zmíněná Discovery. Po prvním díle jsem pozitivní, že se seriál vydaří. ()

Dr. Hawkeye

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hned na úvod jsem zažil nefalšovaný nerdgasm a neskutečně se těším na další díly. Ne, tohle není klasický Star Trek, spíše postklasický příběh stařičkého admirála, který opustil Flotilu pro to, že již nebyla tím, na co byl zvyklý. A tento muž hledající klid na své vinici, si s příchodem záhadné Dahj uvědomí, že už nežije, jen čeká na smrt. A rozhodne se s tím něco udělat... ()

• Epizóda začína scénou hrania pokru medzi Jeanom-Lucom Picardom (Patrick Stewart) a komandérom Data (Brent Spiner), ktorá dialógom a dejom nadväzuje na záverečnú scénu poslednej epizódy Všechno dobré... (1993) seriálu Star Trek: Nová generácia. (koba)