Stardust City Rag (S01E05) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2020, 46 min

 • Martrix
  ***

  Nikdy jsem neměl rád ty rozverné epizody, které se do ST seriálů často vsouvaly ... snad pro odlehčení, nebo jen jako scénáristická exibice. Tato epizoda v tomto duchu sice nebyla celá, ale ty pokusy o humor byly opravdu špatné. Navíc v kontextu s dalšími událostmi, které měly mít vážný charakter, to ani nedávalo smysl. Vznikl tak dost nesoudržný mišmaš, postrádající atmosféru předchozích epizod. A jak na potvoru se zrovna v této epizodě pracovalo s potencionálně skvělou postavou Sedmé. A aby toho nebylo málo, tvůrci přišli z debilním nápadem o vesmírných rangerech, oblékajících se jako Indiana Jones. Když k tomu přidám prostředí Freecloudu, rodinnou vsuvku s Ruffi... . Budu doufat, že nejde o příslovečné lámání chleba a seriál nepůjde do kopru celý. Budu doufat, že jde jen o záškodnickou akci Kirsten Beyer , která mimochodem stojí jako scénáristka i za dvěma extrašpatnými epizodami Discovery.(22.2.2020)

 • Praxis
  ****

  Opravdu, ale opravdu mě mrzí smrt Icheba, který byl už na Voyageru mojí oblíbenou vedlejší postavou. To, jak s ním tvůrci zametli, mě fakt nasralo... Jinak pořád tomu dávám šanci, protože neznámých je tam víc než dost. A vy, co dáváte odpady, vy rádoby "trekkie" v uvozovkách, vy, co byste chtěli pořád mít sluníčkový ST vesmír, všimněte si, že je rok 2020, a ne rok 1987. Zvláštní, že nikdo neremcal, když Sisko vtáhnul do války s Dominionem Romulany... Ale to vám bylo jedno, protože není nic snazšího, než se vyřádit odpadkovými hodnoceními. Za LCARS obrazovkami je totiž každý admirál. 75%(21.2.2020)

 • sirien
  *

  wow, WOW - NĚCO se dělo. Konečně. Pořád tak rozvleklý, že sem průběžně stíhal sázet grafiku, ale občas sem fakt musel na chvilku přestat a jakože se fakt dívat. A dokonce to nebylo úplně debilní. Jen docela dost špatný. Ten leverage/heist koncept by byl zajímavej, kdyby nebyl řemeslně pokaženej (volba ne/ukázaného, pořadí vyprávění a střihy vůbec nevyvolávaly napětí, zlomy nebyly nijak překvapivý...) Zbytek... skoro škoda řešit. Při přemíře neprokreslenejch postav na žádnou neni dost místa (přesně, jak sem čekal), sem tam nějaká vytáhne z rukávu nečekaný drama, co by bylo křečovitý, jenže protože divák o postavě nic neví, tak ho nezajímá, takže ho to drama vlastně úplně mine... 7 z 9 v předchozím díle křečovitě-samoúčelně přišla, aby tady zase zjevně odešla (reklamní cameo checked..) - teda, se 7 z 9 má stranou herečky (jakože charakter, osobnost, temperament, chování... takový ty nedůležitý věci). společnýho ještě míň, než Stewartova postava s Picardem, ale to se dalo čekat (hlavně, že naznačí lesbickej vztah a udělá kolem toho emotivně hysterický drama a pocestě postřílí pár lidí, přesně, jak jí to Janeway naučila... teda... no nic) Star trek univerzum se definitivně zvrhlo v náhodnou space operu (kdekdo bude hlásit "Star Wars!", ale ve skutečnosti mi to přišlo spíš jako brutální rip-off Killjoys, i bych dokázal říct kterýho dílu, ale pochybuju, že autoři znaj sci-fi dost dobře, aby něco fakt ripovali, takže spíš volná variace na Guardians of the Galaxy...) A to je teprve půlka série. Bejt to 8 dílů, tak se asi silou vůle donutim, ale představa dalších 5... :/ Asi pudu zkouknout His Dark Materials, i když to znamená vidět to dřív, než to přečtu, ale nic jinýho zjevně neni...(24.2.2020)

 • JindraLne
  *****

  Na poměry Star Treku dost silnej tabák. Sice samotný Star Trek dal světu celý fenomén „redshirt“, ale nepamatuju si, že by se (mimo jiných časové linie) v jednom díle vymlátilo tolik postav se jménem a příběhem a to prosím takovým nepěkným způsobem. Každopádně pryč je pomalost předchozích epizod a já už se nemůžu dočkat dalších. 5 hvězd je pak za Sedmou a Icheba, který si takový konec fakt nezasloužil.(20.2.2020)

 • cyphercz
  *

  Annika si pátou epizodu naprosto s přehledem "ukradla" pro sebe a celý ten její backstory mi přišel mnohem zajímavější než Picardův hon za Soji, který s každou epizodou víc a víc ztrácí dech... Star Trek: Annika > Star Trek: Picard. Jediný co mě fakt nasralo je smrt Icheba, zejména jak zbytečně násilně to tvůrci pojali, je to naprostý disrespect fandů Voyageru, to je jak kdyby natočili pokračování Hvězdné brány a tam rozpárali břicho třeba Woolseymu a ten pomalu umíral zatímco by mu střeva v detailním záběru vyhřezla na podlahu atp... proč?? Je to prostě idiocie a naprosté přestřelení od tvůrců.(20.2.2020)

 • - V úvode epizódy sa žena (Landry Allbright), ktorá vyberá Ichebove (Casey King) implantáty, čuduje, že nevie nájsť Ichebov borgský kortikálny uzol. V epizóde Nedokonalost (2000) ho totiž daroval Siedmej z Deviatich (Jeri Ryan), ktorej kortikálny uzol sa pokazil. (koba)