The Impossible Box (S01E06) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2020, 55 min

Konečně se hlavní zápletka někam posunula!! První půlku epizody jsem měl ale obrovskej strach, že tvůrci stráví celou šestou epizodu pouze cestou ke krychli a děj se tak zase bude vléct šnečím tempem a ve výsledku se nic nestane, naštěstí se mé obavy nenaplnily a v druhé půlce dílu jsme měli parádní setkání Picarda s Hughem (highlight celé epizody), skvělý vývoj mezi Narekem a Soji a nakonec i zajímavý útěk z krychle. Co mě naopak nejvíc iritovalo byla scéna s ožralou Raffi co vypadá jak houmles z předměstí LA... s každou epizodou víc a víc na pěst postava (něco jako Miky Burhnam). Příště se těším na setkání s lidským Number One!(27.2.2020)

Ešte sa mi nestalo, aby 2 po sebe idúce časti seriálu dostali odo mňa odpad a potom 5. STP je úplne inak scenáristicky poňatý ako predošlé star trek seriály. Má násilný obsah a kladie priveľký dôraz na emócie definované v jalových dialógoch, a to sa mi nepáči. Aj keď zaujímavých bolo z hľadiska deja len záverečných 15 minút z tejto časti, zaujali ma tak veľmi, že 100% hodnotenie je na mieste.(2.3.2020)

Epizoda 6 KONEČNE v pohode, ale stále by som čakal viac. Celý seriál sa okrem prvého dielu neuveritelne vleče a je vypĺňaný množstvom lacnej vaty oničom. Navyše - scény vyzerajú okrem prvého-druhého dielu, kde bolo mnoho budov federácie - strašne jednotvárne a sterilne. Príchod Picarda na kocku bol konečne zaujímavý, ale tiež príliš lahko a rýchlo vypršal. Od Amazon funded seriálu by som čakal ovela viac poriadne premakaného materiálu....(3.3.2020)

• Drom

Někdo se raduje, že Picard konečně začíná. V šestým díle, po tý pětihodinový vatě? Já teda rozhodně končím, vždyť jsem se přistihl, že si raději hraju se psem, než abych sledoval, jak je Picard senilní a nemožnej (za což by měl někdo viset). Navíc dělá "maso v sendviči z idiota" - blond telecí, tupej tupoň, kráva se sociálním problémem (a že jsem na tu její telenovelu zvědavej), mnou nenáviděná Sedmá z devíti a a a... a já nevim co dál za poskoky tam ještě s tím cirkusem cestuje. Jo ještě tam taky je ta pipina, jak o ní v každým díle povídá Picard. Vždyzky někam dorazí a běduje, že musí zachránit ňákou holku kdesi někde, nebo umře. Asi umřu já. A teď že mám čekat ještě na Rikera, kterej už nevěděl na co horšího by skočil, tak skočil na tu slepici Troi? Tak to by byla opravdová sci-fi. No, už chybí jenom Vlesley Kačer a poručík Wulf. A já se bál, aby to nebylo tak pitomý jako Enterprise. Já naiva. Nu ale tak hlavně že tam je nějakej ten humorek, světlíčka, barvičky, životně důežité problémy s Kelly...(11.3.2020)

• sirien

ZÁPIS 1: :/ tak jen úvod... ST si teď hraje na drsnej s alkoholem a marihuanou a doutníkama, ale milenci vedle sebe pořád spěj ve 3 vrstvách oblečení. Stewartova postava propadá senilitě a labilně reaguje na 30 let stará (a dřív překonaná) traumata. 10 minut pryč a tempo je opět údesný a stalo se děsně málo. ZÁPIS 2: 20. minuta. Nevim jestli je horší sledovat komický přehrávání incestních GOT sourozenců s mentalitou a chovánim mladších vzteklejch puberťáků, nebo tu mizerně psanou frašku na dialogy na lodi Stewartovy postavy. ZÁPIS 3: seriál se pořád tváří, že by mě mělo zajímat osobní drama postavy, o který pořád vůbec nic nevim. Ale stranou toho se něco začalo dít (35. minuta) ZÁPIS 4: ...ok, hej, od půlky dál se to najednou i dalo sledovat, protože se něco dělo. Sice ukázali všecno, co sem už viděl a bylo mi dřív 3x řečený abych to fakt pochopil a všechno bylo mega předvídatelný a sme tam kde sme měli bejt na konci 2. dílu... ale něco se dělo, aspoň půl dílu. Lepší, jak drátem do voka. Když o tom člověk nepřemejšlí jako o star treku a picardovi, tak to je jen fakt špatný scifi béčko.(28.2.2020)

• - Na krabičce s osobními věcmi ze Sojinho (Isa Briones) dětství se nachází ilustrace série dětských holoprogramů „Vodoušova dobrodružství“ známých z epizody Bylo nebylo (1998) seriálu Star Trek: Voyager. (koba)

• - Spoiler: V závere epizódy je použitý priestorový smerovač, čo je technológia rasy Sikariancov, z epizódy Zásadní postoj (1995) seriálu Star Trek: Voyager. (koba)

• - Kapitánka Emily Bosch (Barbara Eve Harris) poznamená, že Romulania majú zlú náladu už 250 rokov. Je to približné obdobie, ktoré ubehlo od prvého kontaktu Romulanov s Pozemšťanmi, ktoré je zobrazené v epizóde Minové pole (2002) seriálu Star Trek: Enterprise. (koba)