Nepenthe (S01E07) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2020, 59 min

 • Martrix
  ****

  Označení MILFka (uživatel Praxis) pro M. Sirtis, které je 64 let a tudíž je to spíš regulérní babča, je úsměvným důkazem toho, že to od tvůrců nebyl špatný tah, mrknout na fanoušky obsazením postav, které jsou už nějakou tu dobu "časem zaváté". Aniž by šlo o nostalgický blábol, nebo bezúčelný fanservice, podařilo se nejspíš vyloudit úsměv na tváři i těm, kteří pořád pláčou, že se v Picardovi nic neděje. Na druhou stranu je pravda, že by si tento seriál zasloužil přímočařejší scénář a trochu aktivnější padouchy. Snad vše nabere spád...což napovídá potitulkový sestřih věcí budoucích a tato epizoda byla jen nadechnutí před něčím originálním a krapánek víc...drsnějším, než objímačka se starými známými.(9.3.2020)

 • cyphercz
  **

  Riker dělá pizzu, Deanna sbírá rajčata, jejich dcera je geniální cool dítě s IQ 180, Picard se objímá a již sedmou epizodu zpytuje svědomí (přitom nemá absolutně za co, ale holt woke hollywood), "tetička" Raffi cringe as fuck, Alison Pill se zabíjí (kéž by se jí to povedlo) a Hugh lacině umírá. Hodně slabý díl, ale ukázky na příště vypadají ještě hůř:/(5.3.2020)

 • sirien
  odpad!

  Poučen z předchozích dílů sem si tenhle pustil k uklízení místo hudby. Sledovat dění vyžaduje asi tak stejně pozornosti, protože i v blbý telenovele se toho děje víc. 45 minut se dokola omýlaly 3 dialogy pořád dokola; 1 cameo fan-service "už sme řekli jak rádi tě zas vidíme?", 1 uměle zdržovací "sledujou nás - zmizim jim - pořád nás sledujou" a 1 emotivně stupidní co měl bejt vyřešenej ve 3 minutách ve dvou rozhovorech, ale teď teprve, po 45 minutách a asi 10 výměnách, dostal rozuzlení. KSAKRU - 47.5 minuty!!!!!! S obsahem co šel odvyprávět za těch 7.5! 40 minut retardně zbytečný stopáže, 100% předvídatelnost a koncentrovaná nuda. KONEC (55 minuta). Po rozuzlení onoho dialogu stihli protočit ještě 3 (!!!) instance toho cameo-fan service (a btw. stupidní scenerie nerealistickejch skalních oblouků sci-fi fakt nedělá). A všech sedm dílů tu je v červenejch - přemejšlim, jestli všichni trekkies zdementněli nebo jestli sou fámy pravda a už to fakt sledujou jen lidi co původní (inteligentní) Star trek nesnášeli, takže jim tenhle dementní sedí.(11.3.2020)

 • JindraLne

  I když se snažím ignorovat svoje velká očekávání, tak jsem i tak zklamaný. Na rozdíl od 2. série Discovery si zde tvůrci s postavami z předchozích sérií regulérně vytírají pozadí (vezmeme vedlejší postavu z minulého seriálu, dáme ji menší roli a pak ji prostě zabijeme, jako kdyby měla červenou uniformu). Navíc se až uměle snaží každé postavě dát nějaké tragické pozadí i tam, kde to zatím nedává smysl. Za mně jednoznačně promrhaný potenciál, přičemž s hodnocením přece jenom počkám na konec. Takhle to ale vypadá, že o to víc budu doufat v 3. sérii Orvillu, kde Seth MacFarlane pojal svoji odlehčenou poctu mnohem Star Trekověji, než Kurtzmann a spol.(5.3.2020)

 • lu.ger
  *****

  tak ted už i já nechápu ty rejpali tady... epizoda nádherná, rekapitulační zabývající se setkáním legend nové generace... bylo to prostě krásný je zas vidět pohoromadě a bylo vidět, že i oni si to užívali a celkově i děj se posunul... takže opravdu nechápu, co tu negáči melou... vezměte si innsurection - taky by se dalo diskutovat, že to je o hovně, ale není, má to svoje kouzlo, jenže to je straý "pravý" st a na ten už níkdo nešahá... buďme rádi, že se to točí než nám postupně zemřou, když to řeknu takhle hnusně, ale myslím to v nej úctě k nim...(11.3.2020)