Komentáře uživatelů k TV seriálu (51)

Pro milovníky Star Treku povinnost a absolutní nostalgický důraz na minulost. Tam předpokládám, že žádné z očí nezůstane na konci suché. Pro ne doslovné milovníky Star Treku, ale občasné nadšence pro ten svět (viděl jsem vlastně jen Star Trek: Nová generace, a v rámci tohoto seriálu to dost pomohlo), velice solidní sci-fi seriál se skvělým příběhem, návratem některých významných postav a perfektními efekty, které dají připomenout tomu, jak skvěle můžou vypadat vesmírné boje. Těch deset dílů jsem sice nedal na jeden zátah, ale musím říct, že i tak to stálo za to. Jestli něco splnilo očekávání v rámci posledních let, tak určitě tento seriál.(2.8.2020)

K mému překvapení se to vážně povedlo. Stejně jako u Discovery CBS stále skvěle pracuje s touto značkou. Děj se posouvá o 18 let dopředu, kdy už je Picard v důchodu a ztratil veškerou víru ve flotilu. Vše se změní, když ho na jeho vinohradu ve Francii navštíví mladá dívka. Postupně se dozvídáme více o jejím původu. To nastartuje celý řetězec událostí, který admirála donutí opět sednout do kapitánského křesla. Hrozba nakonec nejsou Romulani ale syntetické bytosti. Zhruba do poliviny seriálu vlastně nevíme, o čem bude. Postupně se seznamuje s posádkou a objeví se tu i Will Riker nebo Sedmá z devíti. Seriál jede spíše na špionážní notu, takže nečekejte žádné velké bitvy. I tak je to ale zajímavé zpestření před další sérii Discovery. Nevylučuje se ani pokračování s Picardem. "My jsme Borgové!"(27.3.2020)

Začalo to slibně - Picard, pohodové tempo, důraz na příběh a ne zvraty. Bohužel v půlce se to změnilo a to k horšímu. Ke sračce typu Discovery, tbh. Konec utrpení.(3.4.2020)

Zo Star Treku s mojím najobľúbenejším kapitánom mám rozpačité dojmy. Z tej zápletky by sa dal natočiť celkom dobrý film, ale je príliš chatrná na 10 dielov seriálu. Ešte prvá časť, ktorá nás zoznámi s dejom, funguje dobre. Ale následne tempo spomalí a až do konca série sa vlečie slimačou rýchlosťou. Aby sa nejak vyplnila stopáž, tak postava A rozpráva postave B o udalostiach, ktoré na začiatku dielu prežila s postavou C. Prípadne sa 10 minút riešia technobláboly jak sa nabúrať do nejakej databázy. Až po 3 dieloch sa Picard konečne vydá na misiu a až po piatich skompletizuje novú posádku. Nie, ja od Treku fakt nevyžadujem nonstop akciu. O nej Trek nikdy nebol. A nevadí mi ani kontinuálne vývoj deja namiesto epizódneho pojatia. DS9, ktorý tak pojali patrí k mojím najobľúbenejším. Ale sakra nech sa tam niečo deje a nech príbeh neustále neprešlapuje na mieste. Pochvalu si zaslúži kasting. Na rozdiel od Dicscovery,kde mi boli všetci herci nesympatický, tak tu sa vydaril. Ale tie nové postavy postrádajú jak hĺbku tak charizmu. Pri sledovaní siedmej epizódy v ktorej sa celý diel len tak rozprávajú postavy z pôvodného TNG a ja som sa nenudil ani na chvíľu, som si len potvrdil, že tie nové sú úplne nezvládnuté. Takisto zápletka, ktorá zo začiatku pôsobí záhadne a napínavo má nakoniec totálne triviálne vyústenie. A kým sa k nemu dopracujeme, tak sa dočkáme množstva logických blbostí. A to ukazuje základný problém tohto seriálu. Je síce dobre obsadený a po technickej stránke zrežírovaný. Aj herci sa celkom snažia, ale scenár je otrasný zdrap papieru. O čom to vlastne celé bolo? O tom, že organici nenávidia syntetikov a 5 minút pred záverom série si povedia. No tak dobre, asi nie ste zlo a všetci spolu žili šťastne až do smrti? WTF? Čím viac o tom deji premýšlam, tak tým mám z neho horší pocit. Dataova ďalšia snaha stať sa nadobro človekom je už síce trochu otravná, ale aspoň je dobre podaná a pôvodní herci to istia. Potom tu máme množstvo cameo výstupov, ktoré väčšinu fanúšikov potešia. Teda pokiaľ si pre neho scenáristi nepripravili smutné vyústenie. Okrem Picarda si nemôžete byť istý nikým. Ako celok je to pre mňa priemerný Trek, ktorý drží na hladine pozerateľnosti hlavne skvelý Patrick Stewart a premena Picarda na starého sklamaného človeka mi vôbec nevadila. O to viac som si užil jeho vzchopenie sa. Keby mal po boku pôvodnú posádku a zápletky by boli koncipované ako 2-3 dielne epizódy, tak by to mohlo byť dostatočne svižné, napínavé a aj pútavé. Takto je to neraz nuda so zvratmi nad ktorými nie je dobré príliš premýšľať. 5/10.(20.5.2020)

V porovnání se ST: Discovery mě to bavilo o dost míň. Přijde mi, že ST: Picard až moc spoléhá na nostalgii a odkazování na staré seriály. A jelikož já je neznám, tak zbylo jen průměrné sci-fi. Fanoušci ST seriálů si asi můžou přičíst hvězdičku.(27.3.2020)

Statrekovskej sequel Battlestar Galacticy (Tohle všechno se už stalo a stane se to znovu FTW!) a vlastně i tak trochu zeseriálovanej Mass Effect (s tím rozdílem, že ten zestárlej Picard tady byl o trochu úspěšnější, než Shepard v nejlepších letech). Je to Star Trek, takže očekávejt klasický startrekoviny, na druhou stranu jich tu není tolik a oproti Discovery to i většinou dává mnohem větší smysl. A samozřejmě už jen z názvu plyne, že se tu dá očekávat trocha fanservisu a skutečně, něco tu je, ale nepřehnaně a s citem rozmístěno. A závěr dokáže lehce pošimrat emoce i člověku, kterej Star Trekem zase tolik nežije a ze všech tě něco-STAR-něco věcí ho má až na posledním místě. Příště bych jen prosil trochu zapracovat na efektech, protože se tu sice každej CGI záběr tváři strašně epicky a vysokorozpočtově, ale ty rendery jsou ve výsledku takový nějaký rozmazaný nebo co to je. U Discovero to trochu vadilo, tady to přímo bije do očí.(5.4.2020)

• PKD

noriaki a sirien, to napsali přesně za mě. Asi tak. Roddenberryho ST is DEAD. Smutné. A to jak tady z toho většina uchcává blahem je bez komentáře. Nikdy nepochopím, proč do toho ten Stewart šel. Asi se nudí. Pošlapal tak geniálně svou pův. postavu, že to až musí člověk masochisticky...obdivovati. A na 2.s. (o které se stejně neví kdy bude, což mi vůbec nevadí) se už zřejmě vykašlu. Ztráta času, páč už nevěřím, že by to mohlo býti takové, jak to prostě má! být a ne tak, jak si to představuje hlupák Kurtzman a CBS. Měl by to už konečně koupit Myšák. Jsem si jist...že by to s touto (kdysi) nadprůměrnou značkou, nedopadlo pak o moc hůře než v tom svrabu, v jakém to je teď. Od 3.dílu je to stejně samé WTF...tak co? Aspoň že mají ´´herci´´ z čeho zaplatit nájem.(22.5.2020)

Ukecané? Možná. Možná pro někoho i nudné. Především pro ty, co čekai samou akci nebo jednoduché epizodní přímočaré příběhy. Možná by se to dalo sestříhat na míň dílů, i tak jsem se bavil. Nejvíc potěšil Jonathan Frakes ...i jako režisér epizod. No a trochu spoileru. Závěr byl patetický a zdlouhavý, neboť od okamžiku zmínky o "golemovi" se schopností přijmout neurální vědomí, bylo jasné, co se stane.(19.4.2020)

• Xicht0r

Sheer fucking hubris!(1.4.2020)

• noriaki

"To boldly go where every other franchise since 2016 has gone before". Star Trek Picard je seriál od lidí co nechápou Star Trek, pro lidi co nemají rádi Star Trek. Jestli jste z celého bohatého a rozsáhlého světa viděli jen filmy z Kelvin universe - to jsou ty co se objevily v kinech během posledních deseti let, můžete být vcelku spokojeni. Jestli máte rádi klasické seriály, tak se tomuhle radši zdaleka vyhněte. Z idylické utopie a vytříbené morálky nezůstalo prakticky nic. Lidé spadli zpátky do průměru a řeší úplně stejné problémy, jako řešili na začátku 21. století. Federace se pokřivila do svého zlého dvojčete a zdá se, že to vadí jen nebohému bývalému kapitánovi. Tolik k psychologii. Jako svébytný seriál obstojí Picard lépe, ale ani tak nejde o žádný zázrak. Postavám trvalo pět dílů, než se dopracovali k informaci, kterou divák zjistil už v tom prvním. Co to udělalo s napětím, je asi jasné. Scenáristé načrtli spletitou pavučinu konspirací, tajemství a skrytých démonů. Zdá se, že budoucnost je obydlená výhradně lidmi na pokraji zoufalství, nebo naopak manipulativními a krutými. Další rozměr nemají. Je mi trochu líto Patricka Stewarta, že se k tomuhle propůjčil a pošpinil svou vynikající postavu a můj dětský vzor.(27.3.2020)

Rozhoduju se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale kvůli dobře napsanému scénáři a poměrně sympatickým postavám si to zaslouží dobré hodnocení. Na druhou stranu jsem si to neoblíbil jako Discovery, jejíchž tým je o dost sehranější a je tam mnohem víc akce. Asi se nemůžu považovat za Trekkieho, protože se mi Star Trek začal líbit až s příchodem nových filmů (kde kralovali Pine a Karl Urban se svěžím elánem), proto jestli měla tahle série obnovit nějaké krásné vzpomínky, tak to šlo mimo mě. Patrick Stewart není špatný herec, ale má mírné nevýhody, kdy nevěřím, že ve svých 80. letech bude moci dělat nějaké akrobatické akční kousky (ne, že by měl být Star Trek akční, ale úplně bez napětí by neměl být), což ho docela znevýhodňuje. Aspoň je tu Elnor, který je tu jediný fyzicky zdatný. Zkrátka bych byl radši, kdyby zdejší posádka podnikala mise, což dělá Star Trek Star Trekem, místo toho tu máme protáhlou záchranu s nic-moc posádkou. Jsem zvědavý na příští sérii.(7.4.2020)

• sirien

Od lidí co neznaj Star trek pro lidi co nemaj rádi Star trek protože sou na něj moc blbý s nějakym fan-servisem aby se na to nabalili lidi z fandomu co maj víc slepý stádnosti k značce než vkusu nebo mozku. Žádná z "původních" postav co se na plátně ohřeje nemá s onou původní postavou společnýho víc než méno a herce, příběh je bolestivě předvídatelnej a nudnej (a celej je vykradenej z Mass Efektu, mimochodem), androidi sou androidi jen protože se tak o nich mluví, jinak by je člověk od lidskejch teenage hysterek neodlišil, po ideálech Star treku se šlape jen aby si Stewart moh doručit svoje nenápadný komentáře na současnou politiku a společnost, stejně tak se šlape po filozofii Star treku (ten racionální futuristicky techno-utopistickej Star trek je teď celej o dávných proroctvích a mystických snech a emocích a pocitech...) Doslova sračka(28.3.2020)

• franzkfk

Obskurní. A není to vlivem vývoje látky, ale vlivem komercializace značky -- místy to působí jako béčko z kabelovky 90.let se slušným rozpočtem.(28.3.2020)

Tenhle seroš zkrátka ocení nejvíc Ti, kteří odrostli s Picardem na Next Generation a pokračovali na cestě s Voyagerem. Jasně, tady se hraje s nostalgií a na city. Pro ostatní jde o lehce nadprůměrné sci-fi s nebývale nadprůměrným vizuálem. Čučet tu do vesmíru nebo interiérů vesmírných lodí je velkým zážitkem. Ale tohle nestačí. Příběh je sice zajímavý, ale ne úplně originální a žel taky ne rovnoměrně dávkovaný. Ale co! Máme tu sestavu, se kterou jsem na můstku už vůbec nepočítal. A tohle už stojí za vidění, jenom kdyby jen tak poletovali vesmírem. Dat, i když jen ve formě vzpomínek, Riker, frajer pořád stejnej, Deanna Troi, ale hlavně SEDMÁ Z DEVÍTI! Poloborgyně, ale rozhodně borkyně, bez které by tenhle Star Trek neměl gule a do druhé série nezabil naději na návrat některých postav z Voyageru. To by bylo... Nu, uvidíme. K nelibosti ale musím říct, že všechny postavy, do jedné, jsou plné emocionální nestálosti, tu tam je jejich dříve známá jistota, zásadovost. To, co sleduju, je přehlídka rozervaných a zkroušených duší zoufalců, snad až na toho Rikera. Příběh mi tu přijde téměř vedlejší. Je tu, je plný Romulanských nezapamatovatelných názvů, je dávkovaný postupně a samotné finále může tak trochu zklamat. Ale co! Pořád jsme tu viděli tu partu, kterou už nikdo v bedně nečekal, je životem zkroušená a my jejich zoufalý osudy můžeme ještě jednou vidět. Star Trek za těch 20-30 let prošel zásadní změnou, ale na férovku přiznám, že tato nostalgická náladovka mě zasáhla a jen těžko se popisuje, jak jsem se cítil, když jsem ve svých rolích znovu viděl Jean-Luca, Rikera a Sedmou. Takže díky.(25.4.2020)

Naprostá bomba, nejlepší seriál od Star Treku - Nové generace, skvěle to doplŇuje a navazuje jak na seriál, tak na knížku Picard: Nejposlednější z nadějí. Triky a počítače boží, trochu jsem se bál, že to dopadne jako Star Trek Discovery, ale je to svěžejší, cool, hi-tech, prostě naprosto skvělé. Su moc rád,že to vzniklo - je to taková Nová generace pro 21. století, Star Treků bylo plno (Star Trek: Discovery, Star Trek : Voyager, Star Trek Enterprise a tři bezva filmy), ale vždycky jsem si posteskl, že už to není ono - bez Picarda, takže je dobře, že producentem je Patrick Steward a režíruje to Jonathan Frakes, takže Star Trek je v dobrých rukou (takže snad jediná výtka, že nevzkřísili Data, ale ono je to tu vyřešeno jinak). Konec úchvatný, hodný nejlepších dílů a filmů Star Treku ...100%(26.3.2020)

The Expanse > Star Trek: Picard > The Orville > Star Trek: Discovery(4.4.2020)

Tak tohle mě vážně potěšilo. Hodnotím po první sérii a jsem vážně mile překvapen, že bude i druhá. Očekával jsem pouze jednu - takové rozloučení s postavou J. L. Picarda, z mého pohledu nejcharismatičtější ze všech startrekovských postav. Osobně považuji za poslední vydařený Star Trek ten s podtitulem "Voyager". Vše, co následovalo, se už jen původnímu seriálu jen a jen vzdalovalo a mířilo cestou, která mi nebyla blízká. A ne, Star Trek: Picard není návratem ke "starému dobrému" Star Treku. I v tomto případě se už stěží jedná o původní Start Trek. Nicméně je to poprvé, kdy jsem toho názoru, že to všechno do sebe zapadlo. Využití těch nejlepších postav z Nové Generace, Sedmé z Devíti z Voyageru, jež doplnili nové (a konečně povedené!) postavy, se povedlo na jedničku. To, co sráželo novodobé Star Treky, bylo z mého pohledu ze značné míry právě herecké obsazení, takže jsem opravdu rád že tentokrát se to konečně povedlo. Dějová linie velice zajímavá. Hudba, zvuk, kamera, design vesmírných lodí i technologicky vyspělého interiéru i exteriéru, s tím vším jsem byl spokojený. Neříkám, že tento seriál nemá své mouchy. Má. Ale možná z opojení, že se mi novodobý Star Trek konečně vskutku zamlouvá, jsem ochoten je pominout. Jejich vyjmenování nechám na jiných. Těším se na další sérii a doufám, že se Patricka Stewarta bude ještě dlouho držet pevné zdraví. >|(28.3.2020)

Pokud někomu vadí dialogy, tak nerozumí Star Treku. Patrick Stewart sice zestárl a v první části série působí jemně karikaturním dojmem, ale od Nepenthe popadá druhý dech, a bez spoilerů se dá říci, že opouští kuklu, ve které 14 let spal. Poslední tři epizody jsou nejlepší Star Trek od dob Insurrection a jakmile Picard najede na vlnu svých typických monologů, máte pocit, že vám témbr jeho hlasu konečně vyškrábe z uší ten strup jménem Discovery. Dostatečně opodstatněný vývoj charakterů, až na výjimku "likeable" posádka (překvapivě politický nekorektní), mytologie, která pro jednou netahá za vlasy a poslední díl, který hraje na struny nostalgie tak umně, že lze jen popřát Patricku Stewartovi pevné zdraví do dalších let.(17.4.2020)

• dur.dur

Z nostalgie z dvě hvězdy.. Je to prázdno maskované hudbou v každém záběru.(26.3.2020)

Asi nejsem cílovka. Mám rád TNG, mám rád Picarda. Problémem je, že tohle působí jako alternativní realita. Je tu Picard, ale jako Picard se nechová (a ostatní se k němu jako k Picardovi nechovají) a je tu skoro navíc. Je tu Federace, ale je ustrašená a zpátečnická. Všechno je temný a depresivní. Optimistický vize budoucnosti asi teď nefrčí. Furt jsem u toho neskřípal zubama jako u Discovery, ale není to o moc lepší. Jeden "velkej" příběh na celou řadu, no proč ne, akorát že by se dal stihnout za dva díly. Vřele nedoporučuju hledat si, co tvůrce vedlo k některým rozhodnutím. Fakt vám to nepomůže :)(19.4.2020)

<< předchozí 1 2 3