Komentáře uživatelů k TV seriálu (60)

Pro milovníky Star Treku povinnost a absolutní nostalgický důraz na minulost. Tam předpokládám, že žádné z očí nezůstane na konci suché. Pro ne doslovné milovníky Star Treku, ale občasné nadšence pro ten svět (viděl jsem vlastně jen Star Trek: Nová generace, a v rámci tohoto seriálu to dost pomohlo), velice solidní sci-fi seriál se skvělým příběhem, návratem některých významných postav a perfektními efekty, které dají připomenout tomu, jak skvěle můžou vypadat vesmírné boje. Těch deset dílů jsem sice nedal na jeden zátah, ale musím říct, že i tak to stálo za to. Jestli něco splnilo očekávání v rámci posledních let, tak určitě tento seriál.(2.8.2020)

K mému překvapení se to vážně povedlo. Stejně jako u Discovery CBS stále skvěle pracuje s touto značkou. Děj se posouvá o 18 let dopředu, kdy už je Picard v důchodu a ztratil veškerou víru ve flotilu. Vše se změní, když ho na jeho vinohradu ve Francii navštíví mladá dívka. Postupně se dozvídáme více o jejím původu. To nastartuje celý řetězec událostí, který admirála donutí opět sednout do kapitánského křesla. Hrozba nakonec nejsou Romulani ale syntetické bytosti. Zhruba do poliviny seriálu vlastně nevíme, o čem bude. Postupně se seznamuje s posádkou a objeví se tu i Will Riker nebo Sedmá z devíti. Seriál jede spíše na špionážní notu, takže nečekejte žádné velké bitvy. I tak je to ale zajímavé zpestření před další sérii Discovery. Nevylučuje se ani pokračování s Picardem. "My jsme Borgové!"(27.3.2020)

Začalo to slibně - Picard, pohodové tempo, důraz na příběh a ne zvraty. Bohužel v půlce se to změnilo a to k horšímu. Ke sračce typu Discovery, tbh. Konec utrpení.(3.4.2020)

Zo Star Treku s mojím najobľúbenejším kapitánom mám rozpačité dojmy. Z tej zápletky by sa dal natočiť celkom dobrý film, ale je príliš chatrná na 10 dielov seriálu. Ešte prvá časť, ktorá nás zoznámi s dejom, funguje dobre. Ale následne tempo spomalí a až do konca série sa vlečie slimačou rýchlosťou. Aby sa nejak vyplnila stopáž, tak postava A rozpráva postave B o udalostiach, ktoré na začiatku dielu prežila s postavou C. Prípadne sa 10 minút riešia technobláboly jak sa nabúrať do nejakej databázy. Až po 3 dieloch sa Picard konečne vydá na misiu a až po piatich skompletizuje novú posádku. Nie, ja od Treku fakt nevyžadujem nonstop akciu. O nej Trek nikdy nebol. A nevadí mi ani kontinuálne vývoj deja namiesto epizódneho pojatia. DS9, ktorý tak pojali patrí k mojím najobľúbenejším. Ale sakra nech sa tam niečo deje a nech príbeh neustále neprešlapuje na mieste. Pochvalu si zaslúži kasting. Na rozdiel od Dicscovery,kde mi boli všetci herci nesympatický, tak tu sa vydaril. Ale tie nové postavy postrádajú jak hĺbku tak charizmu. Pri sledovaní siedmej epizódy v ktorej sa celý diel len tak rozprávajú postavy z pôvodného TNG a ja som sa nenudil ani na chvíľu, som si len potvrdil, že tie nové sú úplne nezvládnuté. Takisto zápletka, ktorá zo začiatku pôsobí záhadne a napínavo má nakoniec totálne triviálne vyústenie. A kým sa k nemu dopracujeme, tak sa dočkáme množstva logických blbostí. A to ukazuje základný problém tohto seriálu. Je síce dobre obsadený a po technickej stránke zrežírovaný. Aj herci sa celkom snažia, ale scenár je otrasný zdrap papieru. O čom to vlastne celé bolo? O tom, že organici nenávidia syntetikov a 5 minút pred záverom série si povedia. No tak dobre, asi nie ste zlo a všetci spolu žili šťastne až do smrti? WTF? Čím viac o tom deji premýšlam, tak tým mám z neho horší pocit. Dataova ďalšia snaha stať sa nadobro človekom je už síce trochu otravná, ale aspoň je dobre podaná a pôvodní herci to istia. Potom tu máme množstvo cameo výstupov, ktoré väčšinu fanúšikov potešia. Teda pokiaľ si pre neho scenáristi nepripravili smutné vyústenie. Okrem Picarda si nemôžete byť istý nikým. Ako celok je to pre mňa priemerný Trek, ktorý drží na hladine pozerateľnosti hlavne skvelý Patrick Stewart a premena Picarda na starého sklamaného človeka mi vôbec nevadila. O to viac som si užil jeho vzchopenie sa. Keby mal po boku pôvodnú posádku a zápletky by boli koncipované ako 2-3 dielne epizódy, tak by to mohlo byť dostatočne svižné, napínavé a aj pútavé. Takto je to neraz nuda so zvratmi nad ktorými nie je dobré príliš premýšľať. 5/10.(20.5.2020)

SPOILERy! ------------- PRVNÍ série: za mě je Picard nejlepší v momentech, kdy nějakým způsobem odkazuje či navazuje na Novou generaci (TNG). Kdo neviděl, ujde mu tuna pomrknutí a narážek. Jasně, může se to zdát jako prostý fan servis a myslím, že seriál funguje i bez toho (takže se na to může podívat každý, jelikož to podstatné je vysvětleno/zopakováno), ale pro mě ty odkazy mají přidanou hodnotu, a to jsem TNG viděla docela nedávno. Každej moment, ve kterým byli Will Riker, Dat nebo Deanna Troi... zas bych je ráda viděla na jedný lodi. Určitě víc než Picardovu novou posádku, přestože mi nakonec nepřišli tak hrozní, jak to zezačátku vypadalo - třeba Agnes nejdřív vypadala, že bude nový Wesley Crusher, ale nakonec měla celkem důležitou roli. Soji zas bude evidentně nový Dat. Vzhledem k tomu, že Data zřejmě mohli obnovit už dávno a zachránit nejeden život, tak mi to přijde trochu zbytečný. Ale to rozloučení s ním bylo dojemný, ne že ne. Osobně mě nejvíc potěšila epizoda Nepenthe. I když bych nejradši viděla jejich službu na USS Titan (seriál měl dostat Riker), jsem i tak ráda, že jsem Rikera s Troi viděla. Scénáristi se s nima zrovna nemazlili. Dočetla jsem se, že proto, aby je mohli zapojit do děje nebo tak nějak. Doufám teda, že je ještě uvidíme, když už to muselo být. Ono vůbec všem se tu nějak ubližuje, každej má trauma z minulosti nebo ho rovnou zabijou (většinou postavy z TNG). Jo, i v TNG měli kostlivce ve skříni, ale tady mi to přijde už docela extrém. Jak kdyby tim scénáristi byli posedlí nebo co. Je mi jasný, že to teď letí, ale všeho s mírou. Btw. ta Picardova nová posádka mi připomíná Strážce galaxie, vlastně i ta loď La Sirena mi je připomíná. Příběh jako takový ujde, i když je celkem předvídatelný a vychází z něčeho, co se díky Datovi řešilo v TNG několikrát. V té snaze co nejvíc postavám škodit tvůrcům taky bohužel párkrát ujela logika (proč najednou vytáhnout Picardovu nemoc – abychom zabili posledních dvacet minut, co tam nějak zbyly?). Každopádně jsem zvědavá, co bude dál, fakt mě zajímá, co se ve Federaci tak moc podělalo. 7/10(24.8.2020)

V porovnání se ST: Discovery mě to bavilo o dost míň. Přijde mi, že ST: Picard až moc spoléhá na nostalgii a odkazování na staré seriály. A jelikož já je neznám, tak zbylo jen průměrné sci-fi. Fanoušci ST seriálů si asi můžou přičíst hvězdičku.(27.3.2020)

Statrekovskej sequel Battlestar Galacticy (Tohle všechno se už stalo a stane se to znovu FTW!) a vlastně i tak trochu zeseriálovanej Mass Effect (s tím rozdílem, že ten zestárlej Picard tady byl o trochu úspěšnější, než Shepard v nejlepších letech). Je to Star Trek, takže očekávejt klasický startrekoviny, na druhou stranu jich tu není tolik a oproti Discovery to i většinou dává mnohem větší smysl. A samozřejmě už jen z názvu plyne, že se tu dá očekávat trocha fanservisu a skutečně, něco tu je, ale nepřehnaně a s citem rozmístěno. A závěr dokáže lehce pošimrat emoce i člověku, kterej Star Trekem zase tolik nežije a ze všech tě něco-STAR-něco věcí ho má až na posledním místě. Příště bych jen prosil trochu zapracovat na efektech, protože se tu sice každej CGI záběr tváři strašně epicky a vysokorozpočtově, ale ty rendery jsou ve výsledku takový nějaký rozmazaný nebo co to je. U Discovero to trochu vadilo, tady to přímo bije do očí.(5.4.2020)

• PKD

noriaki a sirien, to napsali přesně za mě. Asi tak. Roddenberryho ST is DEAD. Smutné. A to jak tady z toho většina uchcává blahem je bez komentáře. Nikdy nepochopím, proč do toho ten Stewart šel. Asi se nudí. Pošlapal tak geniálně svou pův. postavu, že to až musí člověk masochisticky...obdivovati. A na 2.s. (o které se stejně neví kdy bude, což mi vůbec nevadí) se už zřejmě vykašlu. Ztráta času, páč už nevěřím, že by to mohlo býti takové, jak to prostě má! být a ne tak, jak si to představuje hlupák Kurtzman a CBS. Měl by to už konečně koupit Myšák. Jsem si jist...že by to s touto (kdysi) nadprůměrnou značkou, nedopadlo pak o moc hůře než v tom svrabu, v jakém to je teď. Od 3.dílu je to stejně samé WTF...tak co? Aspoň že mají ´´herci´´ z čeho zaplatit nájem. Pitchovina, non plus ultra!!(22.5.2020)

• Wayne

Už tady některé komentáře zmínily, že Picard vlastně nemá s filozofií původního Star Treku nic společného. Zatímco se tvůrci s pomocí Patricka Stewarta snažili poukázat na problémy "našeho světa," zapomněli u toho na dávno daný kánon světa Star Treku. Nebo ho teda spíš ani pořádně neznali. Já bych jen rád dodal, že je pozoruhodné, kolika lidem stačí plácnout na něco značku tohoto vesmíru, aby z toho byli udělaní.A to i přesto, že ani samotná postava Picarda nemá charakter skutečného Picarda. Ale tak některým stačí známe tváře, fan-service a nějaké to phew phew pro milovníky "opravdového" sci-fi. A Alex Kurtzman by mohl konečně udělat něco, co odnikud neobšlehl, začíná to být moc nápadné. Že já se do toho vůbec pouštěl.(24.8.2020)

Ukecané? Možná. Možná pro někoho i nudné. Především pro ty, co čekai samou akci nebo jednoduché epizodní přímočaré příběhy. Možná by se to dalo sestříhat na míň dílů, i tak jsem se bavil. Nejvíc potěšil Jonathan Frakes ...i jako režisér epizod. No a trochu spoileru. Závěr byl patetický a zdlouhavý, neboť od okamžiku zmínky o "golemovi" se schopností přijmout neurální vědomí, bylo jasné, co se stane.(19.4.2020)

• Xicht0r

Sheer fucking hubris!(1.4.2020)

• noriaki

"To boldly go where every other franchise since 2016 has gone before". Star Trek Picard je seriál od lidí co nechápou Star Trek, pro lidi co nemají rádi Star Trek. Jestli jste z celého bohatého a rozsáhlého světa viděli jen filmy z Kelvin universe - to jsou ty co se objevily v kinech během posledních deseti let, můžete být vcelku spokojeni. Jestli máte rádi klasické seriály, tak se tomuhle radši zdaleka vyhněte. Z idylické utopie a vytříbené morálky nezůstalo prakticky nic. Lidé spadli zpátky do průměru a řeší úplně stejné problémy, jako řešili na začátku 21. století. Federace se pokřivila do svého zlého dvojčete a zdá se, že to vadí jen nebohému bývalému kapitánovi. Tolik k psychologii. Jako svébytný seriál obstojí Picard lépe, ale ani tak nejde o žádný zázrak. Postavám trvalo pět dílů, než se dopracovali k informaci, kterou divák zjistil už v tom prvním. Co to udělalo s napětím, je asi jasné. Scenáristé načrtli spletitou pavučinu konspirací, tajemství a skrytých démonů. Zdá se, že budoucnost je obydlená výhradně lidmi na pokraji zoufalství, nebo naopak manipulativními a krutými. Další rozměr nemají. Je mi trochu líto Patricka Stewarta, že se k tomuhle propůjčil a pošpinil svou vynikající postavu a můj dětský vzor.(27.3.2020)

Příjemně nostalgické, přitom svěží a hodno jednadvacátého století, resp. roku 2020. Picard je už starý páprda, má to své mouchy, rozhodování postav občas skřípne, ale jako celek to funguje naprosto perfektně. Příběh od prvního k poslednímu dílu skvěle graduje, celou dobu jsem měl pocit účasti ve velkém sci-fi RPG, kde vás od spokojeného důchodu a pěstování vína vytrhne hledání ztracené dívky, kvůli které vyrazíte opět na cestu vesmírem, potkáte nové i staré známé a možná doje i na oblíbené zachraňování galaxie. Za mě naprostá spokojenost. Engage!(3.9.2020)

Rozhoduju se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale kvůli dobře napsanému scénáři a poměrně sympatickým postavám si to zaslouží dobré hodnocení. Na druhou stranu jsem si to neoblíbil jako Discovery, jejíchž tým je o dost sehranější a je tam mnohem víc akce. Asi se nemůžu považovat za Trekkieho, protože se mi Star Trek začal líbit až s příchodem nových filmů (kde kralovali Pine a Karl Urban se svěžím elánem), proto jestli měla tahle série obnovit nějaké krásné vzpomínky, tak to šlo mimo mě. Patrick Stewart není špatný herec, ale má mírné nevýhody, kdy nevěřím, že ve svých 80. letech bude moci dělat nějaké akrobatické akční kousky (ne, že by měl být Star Trek akční, ale úplně bez napětí by neměl být), což ho docela znevýhodňuje. Aspoň je tu Elnor, který je tu jediný fyzicky zdatný. Zkrátka bych byl radši, kdyby zdejší posádka podnikala mise, což dělá Star Trek Star Trekem, místo toho tu máme protáhlou záchranu s nic-moc posádkou. Jsem zvědavý na příští sérii.(7.4.2020)

• franzkfk

Obskurní. A není to vlivem vývoje látky, ale vlivem komercializace značky -- místy to působí jako béčko z kabelovky 90.let se slušným rozpočtem.(28.3.2020)

• sirien

Od lidí co neznaj Star trek pro lidi co nemaj rádi Star trek protože sou na něj moc blbý s nějakym fan-servisem aby se na to nabalili lidi z fandomu co maj víc slepý stádnosti k značce než vkusu nebo mozku. Žádná z "původních" postav co se na plátně ohřeje nemá s onou původní postavou společnýho víc než méno a herce, příběh je bolestivě předvídatelnej a nudnej (a celej je vykradenej z Mass Efektu, mimochodem), androidi sou androidi jen protože se tak o nich mluví, jinak by je člověk od lidskejch teenage hysterek neodlišil, po ideálech Star treku se šlape jen aby si Stewart moh doručit svoje nenápadný komentáře na současnou politiku a společnost, stejně tak se šlape po filozofii Star treku (ten racionální futuristicky techno-utopistickej Star trek je teď celej o dávných proroctvích a mystických snech a emocích a pocitech...) Doslova sračka(28.3.2020)

Naprostá bomba, nejlepší seriál od Star Treku - Nové generace, skvěle to doplŇuje a navazuje jak na seriál, tak na knížku Picard: Nejposlednější z nadějí. Triky a počítače boží, trochu jsem se bál, že to dopadne jako Star Trek Discovery, ale je to svěžejší, cool, hi-tech, prostě naprosto skvělé. Su moc rád,že to vzniklo - je to taková Nová generace pro 21. století, Star Treků bylo plno (Star Trek: Discovery, Star Trek : Voyager, Star Trek Enterprise a tři bezva filmy), ale vždycky jsem si posteskl, že už to není ono - bez Picarda, takže je dobře, že producentem je Patrick Steward a režíruje to Jonathan Frakes, takže Star Trek je v dobrých rukou (takže snad jediná výtka, že nevzkřísili Data, ale ono je to tu vyřešeno jinak). Konec úchvatný, hodný nejlepších dílů a filmů Star Treku ...100%(26.3.2020)

Tenhle seroš zkrátka ocení nejvíc Ti, kteří odrostli s Picardem na Next Generation a pokračovali na cestě s Voyagerem. Jasně, tady se hraje s nostalgií a na city. Pro ostatní jde o lehce nadprůměrné sci-fi s nebývale nadprůměrným vizuálem. Čučet tu do vesmíru nebo interiérů vesmírných lodí je velkým zážitkem. Ale tohle nestačí. Příběh je sice zajímavý, ale ne úplně originální a žel taky ne rovnoměrně dávkovaný. Ale co! Máme tu sestavu, se kterou jsem na můstku už vůbec nepočítal. A tohle už stojí za vidění, jenom kdyby jen tak poletovali vesmírem. Dat, i když jen ve formě vzpomínek, Riker, frajer pořád stejnej, Deanna Troi, ale hlavně SEDMÁ Z DEVÍTI! Poloborgyně, ale rozhodně borkyně, bez které by tenhle Star Trek neměl gule a do druhé série nezabil naději na návrat některých postav z Voyageru. To by bylo... Nu, uvidíme. K nelibosti ale musím říct, že všechny postavy, do jedné, jsou plné emocionální nestálosti, tu tam je jejich dříve známá jistota, zásadovost. To, co sleduju, je přehlídka rozervaných a zkroušených duší zoufalců, snad až na toho Rikera. Příběh mi tu přijde téměř vedlejší. Je tu, je plný Romulanských nezapamatovatelných názvů, je dávkovaný postupně a samotné finále může tak trochu zklamat. Ale co! Pořád jsme tu viděli tu partu, kterou už nikdo v bedně nečekal, je životem zkroušená a my jejich zoufalý osudy můžeme ještě jednou vidět. Star Trek za těch 20-30 let prošel zásadní změnou, ale na férovku přiznám, že tato nostalgická náladovka mě zasáhla a jen těžko se popisuje, jak jsem se cítil, když jsem ve svých rolích znovu viděl Jean-Luca, Rikera a Sedmou. Takže díky.(25.4.2020)

The Expanse > Star Trek: Picard > The Orville > Star Trek: Discovery(4.4.2020)

Začnu trochu negativně. Rozjezd je poněkud pomalejší, něco zajímavějšího se začíná dít až od pátýho dílu a zároveň mám pocit, že by se předchozí čtyři díly daly smrsknout do třech, možná i dvou. Naopak jedna epizoda navíc by se hodila ke dvoudílnýmu finále. Elron je uplně zbytečná postava (uvidíme, jestli jeho role dostane větší smysl v dalších sériích) a místama je i směšnej (občas má do nebojácnýho sebevědomýho bijce hodně daleko, jeho bulení v závěru ani nekomentuju). Tak a teď už budu jenom pozitivní. I když mám nakoukaný jenom Star Trek filmy, troufám si tvrdit, že má tenhle seriál tu správnou "trekovskou" atmosféru i příběh. Vizuál je hodně dobrej a druhá polovina je už dost zábavná, akční i napínavá. Je to fakt o fous, ale nakonec dávám čtyři hodně slabý hvězdy. Trekkies si můžou jednu hvězdu přidat, protože fan servis je hodně velkej (zejména původní herci starejch známejch postav), neni však vůbec na závadu.(3.10.2020)

<< předchozí 1 2 3