Star Trek: Picard

(seriál)
Trailer 3
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 39–59 min)

Jeff Russo

Patrick Stewart, Alison Pill, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Jeri Ryan, Evan Evagora, Isa Briones, Orla Brady, Brent Spiner, Harry Treadaway, (více)

Série(3) / Epizody(30)

Malarkey

Pro milovníky Star Treku povinnost a absolutní nostalgický důraz na minulost. Tam předpokládám, že žádné z očí nezůstane na konci suché. Pro ne doslovné milovníky Star Treku, ale občasné nadšence pro ten svět (viděl jsem vlastně jen Star Trek: Nová generace, a v rámci tohoto seriálu to dost pomohlo), velice solidní sci-fi seriál se skvělým příběhem, návratem některých významných postav a perfektními efekty, které dají připomenout tomu, jak skvěle můžou vypadat vesmírné boje. Těch deset dílů jsem sice nedal na jeden zátah, ale musím říct, že i tak to stálo za to. Jestli něco splnilo očekávání v rámci posledních let, tak určitě tento seriál. ()

Kothy

K mému překvapení se to vážně povedlo. Stejně jako u Discovery CBS stále skvěle pracuje s touto značkou. Děj se posouvá o 18 let dopředu, kdy už je Picard v důchodu a ztratil veškerou víru ve flotilu. Vše se změní, když ho na jeho vinohradu ve Francii navštíví mladá dívka. Postupně se dozvídáme více o jejím původu. To nastartuje celý řetězec událostí, který admirála donutí opět sednout do kapitánského křesla. Hrozba nakonec nejsou Romulani ale syntetické bytosti. Zhruba do poliviny seriálu vlastně nevíme, o čem bude. Postupně se seznamuje s posádkou a objeví se tu i Will Riker nebo Sedmá z devíti. Seriál jede spíše na špionážní notu, takže nečekejte žádné velké bitvy. I tak je to ale zajímavé zpestření před další sérii Discovery. Nevylučuje se ani pokračování s Picardem. "My jsme Borgové!" ()

bouncer

Začalo to slibně - Picard, pohodové tempo, důraz na příběh a ne zvraty. Bohužel v půlce se to změnilo a to k horšímu. Ke sračce typu Discovery, tbh. Konec utrpení. ()

Lacike

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. séria: Zo Star Treku s mojím najobľúbenejším kapitánom mám rozpačité dojmy. Z tej zápletky by sa dal natočiť celkom dobrý film, ale je príliš chatrná na 10 dielov seriálu. Ešte prvá časť, ktorá nás zoznámi s dejom, funguje dobre. Ale následne tempo spomalí a až do konca série sa vlečie slimačou rýchlosťou. Aby sa nejak vyplnila stopáž, tak postava A rozpráva postave B o udalostiach, ktoré na začiatku dielu prežila s postavou C. Prípadne sa 10 minút riešia technobláboly jak sa nabúrať do nejakej databázy. Až po 3 dieloch sa Picard konečne vydá na misiu a až po piatich skompletizuje novú posádku. Nie, ja od Treku fakt nevyžadujem nonstop akciu. O nej Trek nikdy nebol. A nevadí mi ani kontinuálne vývoj deja namiesto epizódneho pojatia. DS9, ktorý tak pojali patrí k mojím najobľúbenejším. Ale sakra nech sa tam niečo deje a nech príbeh neustále neprešlapuje na mieste. Pochvalu si zaslúži kasting. Na rozdiel od Dicscovery,kde mi boli všetci herci nesympatický, tak tu sa vydaril. Ale tie nové postavy postrádajú jak hĺbku tak charizmu. Pri sledovaní siedmej epizódy v ktorej sa celý diel len tak rozprávajú postavy z pôvodného TNG a ja som sa nenudil ani na chvíľu, som si len potvrdil, že tie nové sú úplne nezvládnuté. Takisto zápletka, ktorá zo začiatku pôsobí záhadne a napínavo má nakoniec totálne triviálne vyústenie. A kým sa k nemu dopracujeme, tak sa dočkáme množstva logických blbostí. A to ukazuje základný problém tohto seriálu. Je síce dobre obsadený a po technickej stránke zrežírovaný. Aj herci sa celkom snažia, ale scenár je otrasný zdrap papieru. O čom to vlastne celé bolo? O tom, že organici nenávidia syntetikov a 5 minút pred záverom série si povedia. No tak dobre, asi nie ste zlo a všetci spolu žili šťastne až do smrti? WTF? Čím viac o tom deji premýšlam, tak tým mám z neho horší pocit. Dataova ďalšia snaha stať sa nadobro človekom je už síce trochu otravná, ale aspoň je dobre podaná a pôvodní herci to istia. Potom tu máme množstvo cameo výstupov, ktoré väčšinu fanúšikov potešia. Teda pokiaľ si pre neho scenáristi nepripravili smutné vyústenie. Okrem Picarda si nemôžete byť istý nikým. Ako celok je to pre mňa priemerný Trek, ktorý drží na hladine pozerateľnosti hlavne skvelý Patrick Stewart a premena Picarda na starého sklamaného človeka mi vôbec nevadila. O to viac som si užil jeho vzchopenie sa. Keby mal po boku pôvodnú posádku a zápletky by boli koncipované ako 2-3 dielne epizódy, tak by to mohlo byť dostatočne svižné, napínavé a aj pútavé. Takto je to neraz nuda so zvratmi nad ktorými nie je dobré príliš premýšľať. 5/10. 2. séria: Až po dvoch rokoch sme dočkali pokračovania. Vďaka tomu som úplne zabudol, čo bola zač tá nová Picardova posádka. A aj v druhej sérii to sú nevýrazné persóny na ktoré s radosťou znova zabudnem. Našťastie niektoré z nich sa už nevrátia. Celkovo táto séria trpí rovnakými neduhmi ako prvá séria. Je to zbytočne naťahované. Zápletka by vystačila na jeden film. A zároveň je to plné logických dier jak ementál. Takže najlepšie je sa nad dejom nezamýšľať. Čo je najsmutnejšia vizitka tohto seriálu, lebo predošlé Star Treky boli vždy inšpiráciou na zamyslenie sa, či už morálne alebo filozofické, aj keď v takej jednoduchšej forme prístupnej aj pre najmenších. Tu fakt vypnite mozog. O čo ide sa dozvieme hneď na začiatku. Tentoraz Q Picarda nijak netestuje, ale fakt mu ponúkne možnosť na vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou, pretože sú holt kamoši. Čo pôsobí trochu vycucané nasilu, ale vo finále som im to zožral aj s navijakom. Holt vo finále sa všetci pomeria a stanú z nich kamaráti. Vrátane najobávanejších z najobávanejších zloduchov celého Star Treku - Borgov. To sa mi už skúslo ťažšie. Skôr som sa od srdca rozrehotal jakých slniečkárov z Borgov urobili. Ale dobre. Už v TNG tam bol u Borgov nejaký posun. Len ma zaujíma akých zloduchov si teda vymyslia nabudúce. Čo sa týka zápletky v minulosti, tak tá dopadla najhoršie. Jednak dôvod prečo by sa mala zrútiť celá súčasná dejová línie je, aby som to povedal čo najslušnejšie, totálna kokotina a zároveň súčasné reálie neboli nijak pútavo využité pri strete s postavami z ďalekej budúcnosti. Ale za to môžu fakt totálne nezaujímavá nová posádka. A chudáka Picarda nechali kopu dielov plácať sa v spomienkach. Znova musím ale napísať, že všetky tie absurdity, bludy častokrát nudu v tejto sérii zachránilo finále, ktoré dobre funguje aspoň po emocionálnej stránke. S vyústením všetkých postáv som spokojný a viacerým členom posádky prajem šťastný život mimo tohto seriálu, hehe. Už tradične potešila účasť starých dobrých postáv. Niektoré z nich hneď nefungovali, lebo Kurtzman je fakt mizerný scenárista, ale nakoniec ich charizma dokázala zatieniť aj tie sračky, ktoré musia odrecitovať. Stewart už začína pôsobiť dosť staro, takže ešte jedna séria je max a mal by skončiť. Zato Brent Spiner ma ako bambilión prvá verzia Soonga stále baví. Q je už tiež brutálne starý, ale stále charizmatický. No a ostatných vyzrádzať nebudem. Takže celkovo zase ok pozerateľný priemer, ktorý som si rád raz pozrel, ale repete nehrozí ani keby ma chceli asimilovať Borgovia. 5/10. ()

Lokutus

Tak nevím.. sice pořád o třídu zajímavější než Shitcovery, ale dějově stěží na 90minutový pilot novýho seriálu je rozplizlých na 10 dílů, a zbytek vyplňují krytpický kecy vo hovně s tak minutou zmatený a nepřehledný akce na 2 díly, Picard půlku stopáže prvních několika dílů jen prosedí na prdeli a chlastá čaj, nový postavy (teda všechny kromě titulní) jsou povětšinou otravný. Ochotnický masky, set design a triky ještě horší a lacinější než v BSG nebo VOY z doby někdy před 20-25 lety, K tomu retardovaná pseudohudba, která jen parazituje na filmech/TNG nahodilým začleněním původních Courageových a Goldsmithových motivů v momentech, kde nemají sebemenší smysl, atd, atp... Jediný, v čem tak PIC vyčnívá nad STD je skutečnost, že kameraman nebyl většinu natáčení vožralej a dokázal udržet kameru rovně a kdysi zajímavá titulní postava v podání nejspíš jedinýho skutečnýho herce, který se za 55 let historie ve ST objevil (a chudák Stewart, že ve svým věku ztrácí čas s takovouhle slátaninou snažící se jen parazitovat ne Kurtzmanovou a spol. zásluhou mrtvý značce). Ve výsledku tak podobně nesnesitelná zhovadilost jako Shitcovery a v polovně 4. dílu to nadobro balím. ()

Adasin

SPOILERy! ------------- PRVNÍ série: za mě je Picard nejlepší v momentech, kdy nějakým způsobem odkazuje či navazuje na Novou generaci (TNG). Kdo neviděl, ujde mu tuna pomrknutí a narážek. Jasně, může se to zdát jako prostý fanservise a myslím, že seriál funguje i bez toho (takže se na to může podívat každý, jelikož to podstatné je vysvětleno/zopakováno), ale pro mě ty odkazy mají přidanou hodnotu, a to jsem TNG viděla docela nedávno. Každej moment, ve kterým byli Will Riker, Dat nebo Deanna Troi... zas bych je ráda viděla na jedný lodi. Určitě víc než Picardovu novou posádku, přestože mi nakonec nepřišli tak hrozní, jak to zezačátku vypadalo - třeba Agnes nejdřív vypadala, že bude nový Wesley Crusher, ale nakonec měla celkem důležitou roli. Soji zas bude evidentně nový Dat. Vzhledem k tomu, že Data zřejmě mohli obnovit už dávno a zachránit nejeden život, tak mi to přijde trochu zbytečný. Ale to rozloučení s ním bylo dojemný, ne že ne. Osobně mě nejvíc potěšila epizoda Nepenthe. I když bych nejradši viděla jejich službu na USS Titan (seriál měl dostat Riker), jsem i tak ráda, že jsem Rikera s Troi viděla. Scénáristi se s nima zrovna nemazlili. Dočetla jsem se, že proto, aby je mohli zapojit do děje nebo tak nějak. Doufám teda, že je ještě uvidíme, když už to muselo být. Ono vůbec všem se tu nějak ubližuje, každej má trauma z minulosti nebo ho rovnou zabijou (většinou postavy z TNG). Jo, i v TNG měli kostlivce ve skříni, ale tady mi to přijde už docela extrém. Jak kdyby tim scénáristi byli posedlí nebo co. Je mi jasný, že to teď letí, ale všeho s mírou. Btw. ta Picardova nová posádka mi připomíná Strážce galaxie, vlastně i ta loď La Sirena mi je připomíná. Příběh jako takový ujde, i když je celkem předvídatelný a vychází z něčeho, co se díky Datovi řešilo v TNG několikrát. V té snaze co nejvíc postavám škodit tvůrcům taky bohužel párkrát ujela logika (proč najednou vytáhnout Picardovu nemoc – abychom zabili posledních dvacet minut, co tam nějak zbyly?). Každopádně jsem zvědavá, co bude dál, fakt mě zajímá, co se ve Federaci tak moc podělalo. --------------- DRUHÁ série: Nakonec dost zklamání, lákalo se na Q a Guinan, ale buď tam nejsou skoro vůbec nebo je tam nějaká otravná mladší verze. Zase (po kolikátý vs ST už?) se babráme v minulosti Země? Proč? k čemu zase to, Picard se může ve svých vzpomínkách babrat i v „současnosti“ a opravdu bych radši viděla šílenou adaptaci knihy Q: Otázky a odpovědi, tahle série docela efektně ničí All Good Things. Jak mě zezačátku Konfederace štvala, nakonec to bylo z celý série skoro to nejlepší… Tady už se ani moc nejde opírat o nějakou nostalgii z TNG, protože tu ty postavy jako Q a Guinan geniálně zazdili. Naopak tu máme dalšího Soonga… jako asi hezký odhalení o klanu Soongů, ale teda Brent Spiner by si mohl dát od ST pauzu. ---- Brala bych i adaptaci komiksu The Hive, když už tam tahat Borgy, který se rovněž povedlo překopat a dehonestovat. Ale tvůrci na to kašlali a po dvou letech vyplodili nudnej roztáhlej sopel odehrávající se v naší době, super no. Většinu dílů se nic neděje, prostě jenom vata. Aspoň nějak využili otravnou Agnes a potěšilo že ve třetí sérii ji už neuvidíme. Odstranění Elnora potěšilo rovněž, za mě zbytečná postava, ale zase ho na konci oživili – fakt trapný, ještě že jeho představitel má evidentně dostatek soudnosti a od projektu odstoupil. Chybět mi teda bude Rios, z něho se stala celkem sympatická postava. ------ Na třetí sérii jsem zvědavá jenom proto, že se vrátí celej část TNG, jinak by mi to bylo volný, protože tahle série skončila jak kdyby končil celej seriál a všechno víceméně uzavřela. 7/10, ale už je to kvůli druhý sérii na hraně, možná snížím. ()

scroochy

V porovnání se ST: Discovery mě to bavilo o dost míň. Přijde mi, že ST: Picard až moc spoléhá na nostalgii a odkazování na staré seriály. A jelikož já je neznám, tak zbylo jen průměrné sci-fi. Fanoušci ST seriálů si asi můžou přičíst hvězdičku. ()

Helo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Statrekovskej sequel Battlestar Galacticy (Tohle všechno se už stalo a stane se to znovu FTW!) a vlastně i tak trochu zeseriálovanej Mass Effect (s tím rozdílem, že ten zestárlej Picard tady byl o trochu úspěšnější, než Shepard v nejlepších letech). Je to Star Trek, takže očekávejt klasický startrekoviny, na druhou stranu jich tu není tolik a oproti Discovery to i většinou dává mnohem větší smysl. A samozřejmě už jen z názvu plyne, že se tu dá očekávat trocha fanservisu a skutečně, něco tu je, ale nepřehnaně a s citem rozmístěno. A závěr dokáže lehce pošimrat emoce i člověku, kterej Star Trekem zase tolik nežije a ze všech tě něco-STAR-něco věcí ho má až na posledním místě. Příště bych jen prosil trochu zapracovat na efektech, protože se tu sice každej CGI záběr tváři strašně epicky a vysokorozpočtově, ale ty rendery jsou ve výsledku takový nějaký rozmazaný nebo co to je. U Discovero to trochu vadilo, tady to přímo bije do očí. ()

easaque

+3* i když nejsem ten pravý fanoušek Star Treku a spíš znám jejich filmy než seriály ... i když vlastně jsem kdysi občas za socialismu sledoval sedmdesátkové příhody Raumschiff Enterprise na ORF, ale to byla taková pohádka, která by už z dnešního pohledu asi nebyla moc sledovatelná. Ale zpět k Picardovi, který se snaží navázat na seriálovou řadu z let devadesátých. Tu moc neznám, tak jsem občas tápal a nechápal úplně všechny souvislosti. Ale když to shrnu, tak to byla zajímavá, napínavá a efektní podívaná, u které jsem neměl moc času se nudit a byl jsem zvědavý na další díl. Pokud to však srovnám se sci-fi seriálem Expanse, tak ten jsem si užil víc a měl větší přesah. A i když se asi časem podívám na další natočené série k Picardovi, tak momentálně mu nedám víc než tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jandos

Klauni a hodne slaby pokus o Fan Service. Se Star Trekem a Roddenberryho ideou to nema vubec nic spolecneho. Kdo nezna a nevyrostl na TNG, DS9 apod. tak u toho muze jeste vypnout a pobavit se ale pro fanousky ST je to utrpeni. Divim se Stewardovi ze do toho sel, hraje tam karikaturu sebe sama. ()

Šimpy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ukecané? Možná. Možná pro někoho i nudné. Především pro ty, co čekai samou akci nebo jednoduché epizodní přímočaré příběhy. Možná by se to dalo sestříhat na míň dílů, i tak jsem se bavil. Nejvíc potěšil Jonathan Frakes ...i jako režisér epizod. No a trochu spoileru. Závěr byl patetický a zdlouhavý, neboť od okamžiku zmínky o "golemovi" se schopností přijmout neurální vědomí, bylo jasné, co se stane. ()

Wayne odpad!

Už tady některé komentáře zmínily, že Picard vlastně nemá s filozofií původního Star Treku nic společného. Zatímco se tvůrci s pomocí Patricka Stewarta snažili poukázat na problémy "našeho světa," zapomněli u toho na dávno daný kánon světa Star Treku. Nebo ho teda spíš ani pořádně neznali. Já bych jen rád dodal, že je pozoruhodné, kolika lidem stačí plácnout na něco značku tohoto vesmíru, aby z toho byli udělaní.A to i přesto, že ani samotná postava Picarda nemá charakter skutečného Picarda. Ale tak některým stačí známe tváře, fan-service a nějaké to phew phew pro milovníky "opravdového" sci-fi. A Alex Kurtzman by mohl konečně udělat něco, co odnikud neobšlehl, začíná to být moc nápadné. Že já se do toho vůbec pouštěl. ()

noriaki

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To boldly go where every other franchise since 2016 has gone before". Star Trek Picard je seriál od lidí co nechápou Star Trek, pro lidi co nemají rádi Star Trek. Jestli jste z celého bohatého a rozsáhlého světa viděli jen filmy z Kelvin universe - to jsou ty co se objevily v kinech během posledních deseti let, můžete být vcelku spokojeni. Jestli máte rádi klasické seriály, tak se tomuhle radši zdaleka vyhněte. Z idylické utopie a vytříbené morálky nezůstalo prakticky nic. Lidé spadli zpátky do průměru a řeší úplně stejné problémy, jako řešili na začátku 21. století. Federace se pokřivila do svého zlého dvojčete a zdá se, že to vadí jen nebohému bývalému kapitánovi. Tolik k psychologii. Jako svébytný seriál obstojí Picard lépe, ale ani tak nejde o žádný zázrak. Postavám trvalo pět dílů, než se dopracovali k informaci, kterou divák zjistil už v tom prvním. Co to udělalo s napětím, je asi jasné. Zdá se, že budoucnost je obydlená výhradně lidmi na pokraji zoufalství, nebo naopak manipulativními a krutými. Další rozměr nemají. Ergo, kdyby se Romulani vyměnili za upíry a Borg za vlkodlaky, tak by byl seriál nerozlišitelný od tuctových young adult dramat. Je mi trochu líto Patricka Stewarta, že se k tomuhle propůjčil a pošpinil svou vynikající postavu a můj dětský vzor. ()

LizianShaw

Rozhoduju se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale kvůli dobře napsanému scénáři a poměrně sympatickým postavám si to zaslouží dobré hodnocení. Na druhou stranu jsem si to neoblíbil jako Discovery, jejíchž tým je o dost sehranější a je tam mnohem víc akce. Asi se nemůžu považovat za Trekkieho, protože se mi Star Trek začal líbit až s příchodem nových filmů (kde kralovali Pine a Karl Urban se svěžím elánem), proto jestli měla tahle série obnovit nějaké krásné vzpomínky, tak to šlo mimo mě. Patrick Stewart není špatný herec, ale má mírné nevýhody, kdy nevěřím, že ve svých 80. letech bude moci dělat nějaké akrobatické akční kousky (ne, že by měl být Star Trek akční, ale úplně bez napětí by neměl být), což ho docela znevýhodňuje. Aspoň je tu Elnor, který je tu jediný fyzicky zdatný. Zkrátka bych byl radši, kdyby zdejší posádka podnikala mise, což dělá Star Trek Star Trekem, místo toho tu máme protáhlou záchranu s nic-moc posádkou. Jsem zvědavý na příští sérii. ()

Fony

Příjemně nostalgické, přitom svěží a hodno jednadvacátého století, resp. roku 2020. Picard je už starý páprda, má to své mouchy, rozhodování postav občas skřípne, ale jako celek to funguje naprosto perfektně. Příběh od prvního k poslednímu dílu skvěle graduje, celou dobu jsem měl pocit účasti ve velkém sci-fi RPG, kde vás od spokojeného důchodu a pěstování vína vytrhne hledání ztracené dívky, kvůli které vyrazíte opět na cestu vesmírem, potkáte nové i staré známé a možná doje i na oblíbené zachraňování galaxie. Za mě naprostá spokojenost. Engage! ()

sirien odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od lidí co neznaj Star trek pro lidi co nemaj rádi Star trek protože sou na něj moc blbý s nějakym fan-servisem aby se na to nabalili lidi z fandomu co maj víc slepý stádnosti k značce než vkusu nebo mozku. Žádná z "původních" postav co se na plátně ohřeje nemá s onou původní postavou společnýho víc než méno a herce, příběh je bolestivě předvídatelnej a nudnej (a celej je vykradenej z Mass Efektu, mimochodem), androidi sou androidi jen protože se tak o nich mluví, jinak by je člověk od lidskejch teenage hysterek neodlišil, po ideálech Star treku se šlape jen aby si Stewart moh doručit svoje nenápadný komentáře na současnou politiku a společnost, stejně tak se šlape po filozofii Star treku (ten racionální futuristicky techno-utopistickej Star trek je teď celej o dávných proroctvích a mystických snech a emocích a pocitech...) Doslova sračka ()

Piri

Pekná spomienka. Len sa mi nepáči, že sa z toho robí fraška. Nikto sa zo seriálu Star Trek nesmial. Aj keď tam boli občas "komediálne" epizódy. Ak odmyslím sériu DS9, ktorá bola ladená trochu inak. Star Trek všeobecne nebol pre deti, aj keď do toho viac-menej pozerali iba školáci. Ale modernú nedotknuteľnú klasiku Nová generácia a Voyager neprekoná nič. Návraty su fajn, ale skoro z každého cítiť trápne chvíľky a robia kedysi z vážnych postáv komediantov, len aby sme sa povinne zasmiali. A to nemám rád. A asi najsexi ufónka celej éry Star Treku, Sedem z 9 (Jeri Ryan), je stále dobrá šťabajzna. Škoda ďalšej sexi legendy ST, Marina Sirtis, tá evidentne postupuje nejaké korekcie. Jonathan Frakes sa nezaprie, jednoducho starne, ale stále sympaťák a ten jeho super hlas. Keď si človek pozrie staré seriály, je to riadna nostalgia, akí tam boli všetci mladí a štíhli a najmä Riker zo začiatku vyzeral ako totálne ucho. Aj Picard tam vyzeral dosť mlado, pritom sme ho mali brať ako už starého. Samotný dej a postavy v tomto seriáli sú také všelijaké. Pripadá mi to ako hra so psom. **SPOILER** Sledujeme 10 epizód ako si chce Picard zaslúžiť(?) rešpekt a dôveru dievčiny menom Soji. Z ktorej sa vykluje super android, ktorý má byť konečným ničiteľom ľudstva. Na 4* to naozaj nie je, pretože sa príliš opakujú patetické scénky, dialógy. Väčší dojem z diela dosiahne divák paradoxne záverečným strihom, čo bude v ďalšej časti. Druhá séria to môžno zmení. ()

filipvrbik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprostá bomba, nejlepší seriál od Star Treku - Nové generace, skvěle to doplŇuje a navazuje jak na seriál, tak na knížku Picard: Nejposlednější z nadějí. Triky a počítače boží, trochu jsem se bál, že to dopadne jako Star Trek Discovery, ale je to svěžejší, cool, hi-tech, prostě naprosto skvělé. Su moc rád,že to vzniklo - je to taková Nová generace pro 21. století, Star Treků bylo plno (Star Trek: Discovery, Star Trek : Voyager, Star Trek Enterprise a tři bezva filmy), ale vždycky jsem si posteskl, že už to není ono - bez Picarda, takže je dobře, že producentem je Patrick Steward a režíruje to Jonathan Frakes, takže Star Trek je v dobrých rukou (takže snad jediná výtka, že nevzkřísili Data, ale ono je to tu vyřešeno jinak). Konec úchvatný, hodný nejlepších dílů a filmů Star Treku ...100% ()

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala…

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.…

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály…