Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Série(3) / Epizody(30)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

JASON_X

S01**** Star Trek sice nebyl nikdy moje ryzí srdcovka, na to byl (je) až příliš infantilní, upjatý, moralistický, humanistický, ale přesto mi udělalo velkou radost vidět znovu v akci nestárnoucího charismatického plešouna Picarda, nestárnoucí exborgskou sexbombu Seven of Nine, s vlasy až po lopatky a většinu času přepnutou do bojového módu, plus několik dalších výrazných, známých i nových startrekovských postav. Zajímavý příběh, do kterého jsou zapojeni i Romulani, syntetici (androidi) a zpacifikovaní (bohužel) Borgové, a který je místy na Star Trek nečekaně temný až zlověstný, je bohužel znehodnocený závěrem z jehovisticko-hippiesáckého "Androidistánu" a v posledním díle přímo zaříznutý extraporcí patosu a takové té odporné, laskavě hřejivé člověčiny, ze které obvykle cynici a misantropové dostávají osypky a záchvaty zvracení. Nicméně přesto u mě divácká spokojenost převládá nad rozpačitostí a rozladěností, a jsem zvědavý na druhou řadu. S02* (SPOILER, který slouží jako varování natěšeným hejlům, jakým jsem byl ještě před druhou řadou i já) Pokud chtěl někdo (šotek? šílený tvůrce? mimozemský záškodník?) nový Star Trek nemilosrdně zaříznout, povedlo se mu to. Po dobré první řadě je v té druhé skoro všechno špatně. Chaotický, zdlouhavý, nezáživný děj. Naši staří známí kamarádi se řízením Fortuny dostanou na Zemi 21.století (jaká náhoda!), aby zde zažívali všelijaká dobrodružství. A politruk mezi producenty samozřejmě nezapomene do děje sem tam vložit i nějakou tu angažovanou vsuvku. Picard vypadá jako těsně před infarktem nebo mozkovou mrtvicí, jeho charisma z první řady je fuč. Není divu, jde po něm totiž entita zvaná Q, která je prý něco jako bůh (ne Bůh), vypadá jako Wallach-Calvera a jeho životní náplní a zábavou je štvát dědka Picarda. Rios, poté co si projde buzerací rasistické imigrační policie (natáčelo se asi ještě za Trumpa), si nabalí okatou latinku s děckem, se kterou mluví spanglish a ve finále jim bez ohledu na časové paradoxy ukáže svou star ship z budoucnosti a zůstane v Californii. Seven a Raffi se producírují v džínách po L. A. a z devadesáti procent melou stejné sračky, jaké melou 40+ paničky ze vztahové telenovely. A v posledním díle si dají i lesbického hudlana, jak velí moderní doba. Ošklivá Jurati se dá zase do holportu s královnou Borgů, a po námluvách i nějakých těch třenicích jejich vztah dospěje k sluníčkovému rozuzlení. Mimozemšťanka, maskovaná za vykulenou černošku v paruce, která trčí na Zemi coby jakýsi strážce/pozorovatel, má už lidí plné zuby a těší se pryč, ale setkání s našimi hrdiny jí do žil vlije novou dávku optimismu a ona dospěje k názoru, že lidstvo, i přes všechny ty jeho války a ekologické prasárny, si ještě zaslouží druhou šanci. A závěr? Borgové ruku v ruce s Federací, jako největší kámoši, zabrání jisté galaktické katastrofě a zachrání miliardy životů. A pak se z nich stanou galaktičtí Chodové, strážci hranic, jejich královna zasalutuje Picardovi, všichni na velícím můstku se šťastně usmívají, a pak jdou spolu do baru na panáka... Stačí? Blééé... () (méně) (více)

Malarkey

Pro milovníky Star Treku povinnost a absolutní nostalgický důraz na minulost. Tam předpokládám, že žádné z očí nezůstane na konci suché. Pro ne doslovné milovníky Star Treku, ale občasné nadšence pro ten svět (viděl jsem vlastně jen Star Trek: Nová generace, a v rámci tohoto seriálu to dost pomohlo), velice solidní sci-fi seriál se skvělým příběhem, návratem některých významných postav a perfektními efekty, které dají připomenout tomu, jak skvěle můžou vypadat vesmírné boje. Těch deset dílů jsem sice nedal na jeden zátah, ale musím říct, že i tak to stálo za to. Jestli něco splnilo očekávání v rámci posledních let, tak určitě tento seriál. ()

HAL

První série mě většinu času relativně bavila - vyvrcholení bylo hloupé, ale pořád tam šlo o klasický Star Trekovský lore a jeho archetypální témata. Navázat na genialitu Next Generation se nedalo tak aby to úplně posrali... dokud nepřišla série druhá, a té se to povedlo skoro bezezbytku. Místo zkoumání vesmíru a hledění do budoucnosti se celá odehrává na víceméně současné Zemi s nezbytným tlačením woke agendy a obrací se v ní nejen do historie lidské společnosti, ale i historie Picarda samotného a "převracení" jeho osobnosti skrze sáhodlouhé zkoumání traumíček z dětství. Nepochopitelné. Nikdo ve vesmíru o to nestál, ale Kurtzmanovi s Goldsmanem nevím proč připadalo jako dobrý nápad začít prznit nejoblíbenější postavu snad ze všech sci-fi seriálů ever. A k tomu zprznit i charakteristiku Borgů, protože proč ne že. Navíc tím jak se to odehrává v úplně obyčejném světě je to celé nuda k posrání - jak byly některé epizody Next Gen co se odehrávaly v holosimulátoru, ale tady je taková celá série a tohle je navíc o pár řádů dementněji napsané. Siru Patrick Stewartovi je přes osmdesát, tak byl asi rád že si může zase zahrát svou erbovní roli, ale stejně mi za něj bylo trochu stydno. ///// Třetí série - parádní návrat ke všemu co na Star Treku máme rádi. První dvě série a jejich příběh se de facto ignorují, tady se jede nanovo, do jisté míry epizodicky, a s parádním rozvíjením starých postav v novém světě. Jen škoda Picard 3 dropped a ball a little bit ve své druhé polovině, evidentně se tu snaží dělat moc věcí najednou, a nefunguje stoprocentně ani jedno. Ani rozvíjení dramatických zvratů, ani epický záběr, ani vztahů mezi postavami, ani těžkotonážní nostalgie, jede se až moc na sílu se snahou do seriálu nacpat všechny motivy které v Next Generation byly stěžejní, větší komornost by tomu prospěla.... ale oproti fantastické (a krásně komorní) první polovině je to "jen" úpadek do lehkého průměru, ne do bolestivé břečky debilních a násilně woke příběhových zvratků které většina Star Trekovu předváděla poslední roky pod Kurtzmanovou vládou.  S1 - 6/10, S2 - 4/10, S3 - 8/10 ()

Kothy

K mému překvapení se to vážně povedlo. Stejně jako u Discovery CBS stále skvěle pracuje s touto značkou. Děj se posouvá o 18 let dopředu, kdy už je Picard v důchodu a ztratil veškerou víru ve flotilu. Vše se změní, když ho na jeho vinohradu ve Francii navštíví mladá dívka. Postupně se dozvídáme více o jejím původu. To nastartuje celý řetězec událostí, který admirála donutí opět sednout do kapitánského křesla. Hrozba nakonec nejsou Romulani ale syntetické bytosti. Zhruba do poliviny seriálu vlastně nevíme, o čem bude. Postupně se seznamuje s posádkou a objeví se tu i Will Riker nebo Sedmá z devíti. Seriál jede spíše na špionážní notu, takže nečekejte žádné velké bitvy. I tak je to ale zajímavé zpestření před další sérii Discovery. Nevylučuje se ani pokračování s Picardem. "My jsme Borgové!" ()

AlfaNumerO

Spoleir alert. Vypíšu hlavně to, co mi hlava nebere. Proč si s první sérii Picard s Rafi vyznají lásku, aby se z ní v dalším sérii stala lesba, která si začala se Sedmou? Ve druhé sérii nakonec skončí s Picardem Laris, která je ve třetí opět naprosto opomenuta a vracíme se k 20 let neviděné Crusherové, se kterou mám... ehm... dítě. Všechny série mají jedno společné, přechod mezi nimi a chování postav je extrémně nekohorentní. Postavám až na výjimky není věnována větší hloubka a je vám tak typicky vlastně úplně jedno, co se s nimi stane. Například Rafi, která je nejdřív veliká láska Picarda, v další sérii lesba zamilovaná do Sedmé a ve třetí je z ní najednou matka/babička/feťačka na nějaký bohem zapomenutý planetě, když v první sérii bylo jasně ukázáno, že většinu času trávila v nějakým přívěsu na poušti na zemi. Extrémně nevyrovnané tempo jednotlivých epizod, kdy se několik dílu nestane téměř nic, aby pak závěr série, který mohl být na x dílů, skončil naprosto zkratovitě během jediné epizody a navíc s naprostou rezignací na alespoň základní logiku. Jak je možné, že nová královna Borgů, která na konci druhé série uzavře spojenectví s flotilou, ve třetí sérii vůbec není a je nahrazena novou "královnou", která se chová jako kdyby předchozí série nebyla. Všechny 3 série mají jedno společné, jsou scénáristicky opravdu naprosto bezzubé, plné WTF momentů, kdy počíná některých postav a podání scén je naprosto dementní. Škoda, že multimiliardová studia ještě nepochopila, že kvalitní scénář dokáže udělat i průměrný seriál skvělým. ()

bouncer

Začalo to slibně - Picard, pohodové tempo, důraz na příběh a ne zvraty. Bohužel v půlce se to změnilo a to k horšímu. Ke sračce typu Discovery, tbh. Konec utrpení. ()

Lacike

1. séria: Zo Star Treku s mojím najobľúbenejším kapitánom mám rozpačité dojmy. Z tej zápletky by sa dal natočiť celkom dobrý film, ale je príliš chatrná na 10 dielov seriálu. Ešte prvá časť, ktorá nás zoznámi s dejom, funguje dobre. Ale následne tempo spomalí a až do konca série sa vlečie slimačou rýchlosťou. Aby sa nejak vyplnila stopáž, tak postava A rozpráva postave B o udalostiach, ktoré na začiatku dielu prežila s postavou C. Prípadne sa 10 minút riešia technobláboly jak sa nabúrať do nejakej databázy. Až po 3 dieloch sa Picard konečne vydá na misiu a až po piatich skompletizuje novú posádku. Nie, ja od Treku fakt nevyžadujem nonstop akciu. O nej Trek nikdy nebol. A nevadí mi ani kontinuálne vývoj deja namiesto epizódneho pojatia. DS9, ktorý tak pojali patrí k mojím najobľúbenejším. Ale sakra nech sa tam niečo deje a nech príbeh neustále neprešlapuje na mieste. Pochvalu si zaslúži kasting. Na rozdiel od Dicscovery,kde mi boli všetci herci nesympatický, tak tu sa vydaril. Ale tie nové postavy postrádajú jak hĺbku tak charizmu. Pri sledovaní siedmej epizódy v ktorej sa celý diel len tak rozprávajú postavy z pôvodného TNG a ja som sa nenudil ani na chvíľu, som si len potvrdil, že tie nové sú úplne nezvládnuté. Takisto zápletka, ktorá zo začiatku pôsobí záhadne a napínavo má nakoniec totálne triviálne vyústenie. A kým sa k nemu dopracujeme, tak sa dočkáme množstva logických blbostí. A to ukazuje základný problém tohto seriálu. Je síce dobre obsadený a po technickej stránke zrežírovaný. Aj herci sa celkom snažia, ale scenár je otrasný zdrap papieru. O čom to vlastne celé bolo? O tom, že organici nenávidia syntetikov a 5 minút pred záverom série si povedia. No tak dobre, asi nie ste zlo a všetci spolu žili šťastne až do smrti? WTF? Čím viac o tom deji premýšlam, tak tým mám z neho horší pocit. Dataova ďalšia snaha stať sa nadobro človekom je už síce trochu otravná, ale aspoň je dobre podaná a pôvodní herci to istia. Potom tu máme množstvo cameo výstupov, ktoré väčšinu fanúšikov potešia. Teda pokiaľ si pre neho scenáristi nepripravili smutné vyústenie. Okrem Picarda si nemôžete byť istý nikým. Ako celok je to pre mňa priemerný Trek, ktorý drží na hladine pozerateľnosti hlavne skvelý Patrick Stewart a premena Picarda na starého sklamaného človeka mi vôbec nevadila. O to viac som si užil jeho vzchopenie sa. Keby mal po boku pôvodnú posádku a zápletky by boli koncipované ako 2-3 dielne epizódy, tak by to mohlo byť dostatočne svižné, napínavé a aj pútavé. Takto je to neraz nuda so zvratmi nad ktorými nie je dobré príliš premýšľať. 5/10. 2. séria: Až po dvoch rokoch sme dočkali pokračovania. Vďaka tomu som úplne zabudol, čo bola zač tá nová Picardova posádka. A aj v druhej sérii to sú nevýrazné persóny na ktoré s radosťou znova zabudnem. Našťastie niektoré z nich sa už nevrátia. Celkovo táto séria trpí rovnakými neduhmi ako prvá séria. Je to zbytočne naťahované. Zápletka by vystačila na jeden film. A zároveň je to plné logických dier jak ementál. Takže najlepšie je sa nad dejom nezamýšľať. Čo je najsmutnejšia vizitka tohto seriálu, lebo predošlé Star Treky boli vždy inšpiráciou na zamyslenie sa, či už morálne alebo filozofické, aj keď v takej jednoduchšej forme prístupnej aj pre najmenších. Tu fakt vypnite mozog. O čo ide sa dozvieme hneď na začiatku. Tentoraz Q Picarda nijak netestuje, ale fakt mu ponúkne možnosť na vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou, pretože sú holt kamoši. Čo pôsobí trochu vycucané nasilu, ale vo finále som im to zožral aj s navijakom. Holt vo finále sa všetci pomeria a stanú z nich kamaráti. Vrátane najobávanejších z najobávanejších zloduchov celého Star Treku - Borgov. To sa mi už skúslo ťažšie. Skôr som sa od srdca rozrehotal jakých slniečkárov z Borgov urobili. Ale dobre. Už v TNG tam bol u Borgov nejaký posun. Len ma zaujíma akých zloduchov si teda vymyslia nabudúce. Čo sa týka zápletky v minulosti, tak tá dopadla najhoršie. Jednak dôvod prečo by sa mala zrútiť celá súčasná dejová línie je, aby som to povedal čo najslušnejšie, totálna kokotina a zároveň súčasné reálie neboli nijak pútavo využité pri strete s postavami z ďalekej budúcnosti. Ale za to môžu fakt totálne nezaujímavá nová posádka. A chudáka Picarda nechali kopu dielov plácať sa v spomienkach. Znova musím ale napísať, že všetky tie absurdity, bludy častokrát nudu v tejto sérii zachránilo finále, ktoré dobre funguje aspoň po emocionálnej stránke. S vyústením všetkých postáv som spokojný a viacerým členom posádky prajem šťastný život mimo tohto seriálu, hehe. Už tradične potešila účasť starých dobrých postáv. Niektoré z nich hneď nefungovali, lebo Kurtzman je fakt mizerný scenárista, ale nakoniec ich charizma dokázala zatieniť aj tie sračky, ktoré musia odrecitovať. Stewart už začína pôsobiť dosť staro, takže ešte jedna séria je max a mal by skončiť. Zato Brent Spiner ma ako bambilión prvá verzia Soonga stále baví. Q je už tiež brutálne starý, ale stále charizmatický. No a ostatných vyzrádzať nebudem. Takže celkovo zase ok pozerateľný priemer, ktorý som si rád raz pozrel, ale repete nehrozí ani keby ma chceli asimilovať Borgovia. 5/10. () (méně) (více)

ledzepfan

Občas to má světlé momenty a hlavně ze začátku to skrz nostalgii udržuje v divákovi naději na záblesk toho čím kdysi Star Trek byl.. Ale po pár dílech se ukazuje, že tady je to více špatně než dobře a postupem času se z toho stává cosi co ruku v ruce s Discovery možná nadobro odkaz ST ničí (nebo minimálně poškozuje). Chudák P.Stewart už je asi kapku senilní a není schopnej rozpoznat, že šlápnul do hovna. ()

Adasin

SPOILERy! ------------- PRVNÍ série: za mě je Picard nejlepší v momentech, kdy nějakým způsobem odkazuje či navazuje na Novou generaci (TNG). Kdo neviděl, ujde mu tuna pomrknutí a narážek. Jasně, může se to zdát jako prostý fanservise a myslím, že seriál funguje i bez toho (takže se na to může podívat každý, jelikož to podstatné je vysvětleno/zopakováno), ale pro mě ty odkazy mají přidanou hodnotu, a to jsem TNG viděla docela nedávno. Každej moment, ve kterým byli Will Riker, Dat nebo Deanna Troi... zas bych je ráda viděla na jedný lodi. Určitě víc než Picardovu novou posádku, přestože mi nakonec nepřišli tak hrozní, jak to zezačátku vypadalo - třeba Agnes nejdřív vypadala, že bude nový Wesley Crusher, ale nakonec měla celkem důležitou roli. Soji zas bude evidentně nový Dat. Vzhledem k tomu, že Data zřejmě mohli obnovit už dávno a zachránit nejeden život, tak mi to přijde trochu zbytečný. Ale to rozloučení s ním bylo dojemný, ne že ne. Osobně mě nejvíc potěšila epizoda Nepenthe. I když bych nejradši viděla jejich službu na USS Titan (seriál měl dostat Riker), jsem i tak ráda, že jsem Rikera s Troi viděla. Scénáristi se s nima zrovna nemazlili. Dočetla jsem se, že proto, aby je mohli zapojit do děje nebo tak nějak. Doufám teda, že je ještě uvidíme, když už to muselo být. Ono vůbec všem se tu nějak ubližuje, každej má trauma z minulosti nebo ho rovnou zabijou (většinou postavy z TNG). Jo, i v TNG měli kostlivce ve skříni, ale tady mi to přijde už docela extrém. Jak kdyby tim scénáristi byli posedlí nebo co. Je mi jasný, že to teď letí, ale všeho s mírou. Btw. ta Picardova nová posádka mi připomíná Strážce galaxie, vlastně i ta loď La Sirena mi je připomíná. Příběh jako takový ujde, i když je celkem předvídatelný a vychází z něčeho, co se díky Datovi řešilo v TNG několikrát. V té snaze co nejvíc postavám škodit tvůrcům taky bohužel párkrát ujela logika (proč najednou vytáhnout Picardovu nemoc – abychom zabili posledních dvacet minut, co tam nějak zbyly?). Každopádně jsem zvědavá, co bude dál, fakt mě zajímá, co se ve Federaci tak moc podělalo. --------------- DRUHÁ série: Nakonec dost zklamání, lákalo se na Q a Guinan, ale buď tam nejsou skoro vůbec nebo je tam nějaká otravná mladší verze. Zase (po kolikátý vs ST už?) se babráme v minulosti Země? Proč? k čemu zase to, Picard se může ve svých vzpomínkách babrat i v „současnosti“ a opravdu bych radši viděla šílenou adaptaci knihy Q: Otázky a odpovědi, tahle série docela efektně ničí All Good Things. Jak mě zezačátku Konfederace štvala, nakonec to bylo z celý série skoro to nejlepší… Tady už se ani moc nejde opírat o nějakou nostalgii z TNG, protože tu ty postavy jako Q a Guinan geniálně zazdili. Naopak tu máme dalšího Soonga… jako asi hezký odhalení o klanu Soongů, ale teda Brent Spiner by si mohl dát od ST pauzu. ---- Brala bych i adaptaci komiksu The Hive, když už tam tahat Borgy, který se rovněž povedlo překopat a dehonestovat. Ale tvůrci na to kašlali a po dvou letech vyplodili nudnej roztáhlej sopel odehrávající se v naší době, super no. Většinu dílů se nic neděje, prostě jenom vata. Aspoň nějak využili otravnou Agnes a potěšilo že ve třetí sérii ji už neuvidíme. Odstranění Elnora potěšilo rovněž, za mě zbytečná postava, ale zase ho na konci oživili – fakt trapný, ještě že jeho představitel má evidentně dostatek soudnosti a od projektu odstoupil. Chybět mi teda bude Rios, z něho se stala celkem sympatická postava. ------ Na třetí sérii jsem zvědavá jenom proto, že se vrátí celej část TNG, jinak by mi to bylo volný, protože tahle série skončila jak kdyby končil celej seriál a všechno víceméně uzavřela. 7/10, ale už je to kvůli druhý sérii na hraně, možná snížím. ---------------------------- Star Trek: The Next Generation – OSMÁ série, pardon – Star Trek: Picard – TŘETÍ serie – po druhé sérii už jsem nad seriálem skoro zlomila hůl a byla smířená s tím, že jako u mnoha jiných seriálů to už lepší nebude. Tím jsem radši, že se stal pravý opak. Nemůžu si pomoct a musím projevit své nadšení – třetí série je za mě skvělá – od začátku až do konce, i když se podobně jako u SNW se v druhé půlce objevily malinko slabší epizody. Bavil mě příběh, líbil se mi vývoj od měňavců až k Borgům, kdy Borgové byli aspoň na chvíli zase ti, co málem dostali Federaci na kolena naháněli hrůzu. U nich pak trochu zamrzí, že se objevili tak krátce - bohužel se stalo, čeho jsem se bála, a sice, že konec bude vzhledem k pomalejšímu začátku trochu uspěchanější. Klidně bych si dala víc epizod - jak někdo na MovieZone poznamenal, příběh měl potenciál klidně ještě na sérii. ------- Bavily mě jak staré, tak nové postavy. Staré postavy v sobě pořád mají něco z toho, co měly v TNG, ale zároveň se změnily a hodnoty se posunuly trochu jinam. S tím souvisí i to, že se občas zachovají jinsak, než jsme byli zvyklí. Narážím na to hlavně proto, že někteří diváci s tím mají hrozný problém. Přitom je běžné, že s věkem se lidi mění, navíc kdyby se postavy charakterově nevyvíjely, nedávalo by to moc smysl. Nemusí se vám líbit, jak se změnili, ale stěžovat si na to, že „už to není ten Picard co kdysi,“ je kravina – jasně, že nebude, když je o 35 let starší než v TNG… Líbí se mi i, jak se vypořádali s návratem Data. Akorát moc nechápu, proč neměl svou obvyklou podobu – dávalo by mi větší smysl jeho i Lora nahrát do B4, kterého Flotila měla k dispozici a ne zas vyrábět nové tělo. A když už omlazovali Picarda s Rikerem (mimochodem povedený de-aging), tak mohli i Data. ------- Bavila mě mladá posádka Titanu a vidět je v dalším seriálu pod vedením Sedmé by mi vůbec nevadilo. Akorát na Jacka jsem si nikdy úplně nezvykla, Ed Speelers mi úplně nesedl. Podobně to mám s Vadic, ale musím uznat, že Amanda Plummer to zahrála dobře. Mou nejoblíbenější novou postavou se pak stal kapitán Shaw, kdy se z ukázkového kreténa vyklubal ohromnej sympaťák (co na konci musel samozřejmě umřít…). ----------- Camea dalších postav z TNG atd. jsou pak kapitola sama pro sebe. Je jich tu hodně a nejedno bylo překvapivé. U cameí se objevil drobný nešvar – mnohé z postav (Ro Laren nebo Elizabeth Shelby) se objevily jen proto, aby následně byly zabity. Tohle je nejspíš důsledek toho množství fanservisu, kterým je tahle série nasycená.  Tvůrci se do série opravdu snažili narvat všechno a přitom ještě lidi brblají, co všechno vynechali. A pak někteří zase říkají, že je tam fanservisu moc. -------- Chápu, že každej má jinak tu hranici, co ještě snese a každej má rád jiný postavy z jiných důvodů. Spíš mi trochu vadí ty lidi, co, nejsou schopný uznat, že je to aspoň o něco lepší než předchozí série a hledaj tam vyloženě každej prd, kterej jde zkritizovat (aneb kdo chce psa bít…). Přitom starý Treky maj různých prohřešků proti logice apod. stejně, některý epizody klidně bych řekla, že i víc. -------- Když má nějaká série zajímavej příběh, zajímavej vývoj postav a interakce mezi nima, ráda budu sledovat tohle a ty menší prohřešky ráda odpustím, protože mi zážitek nějak nekazí. Třetí série Picarda tohle splňuje a já si jí fakt užila, těšila jsem se na každý nový díl, což se v posledních letech povedlo jenom SNW. Fanservis na mě fungoval neskutečně a třetí série zase po nějaké době oživila můj zájem o Star Trek a donutila si znova pustit některý momenty a epizody z TNG. Nevím, co se u CBS stalo, ale jsem ráda, že se to stalo. I já se ale nemůžu nezeptat: proč to takhle nemohlo být už od začátku? A nemyslím jen Picarda, ale NuTrek obecně. ----- Discovery prý prochází před finálovou sérií přetáčkama… no kdyby zase bylo koukatelný bez psychické újmy, byl by to zázrak. -------- celkově Nakonec Picardovi těch 7/10 nechám, za tu třetí sérii si to zaslouží. () (méně) (více)

Lokutus

Tak nevím.. sice pořád o třídu zajímavější než Shitcovery, ale dějově stěží na 90minutový pilot novýho seriálu je rozplizlých na 10 dílů, a zbytek vyplňují krytpický kecy vo hovně s tak minutou zmatený a nepřehledný akce na 2 díly, Picard půlku stopáže prvních několika dílů jen prosedí na prdeli a chlastá čaj, nový postavy (teda všechny kromě titulní) jsou povětšinou otravný. Ochotnický masky, set design a triky ještě horší a lacinější než v BSG nebo VOY z doby někdy před 20-25 lety, K tomu retardovaná pseudohudba, která jen parazituje na filmech/TNG nahodilým začleněním původních Courageových a Goldsmithových motivů v momentech, kde nemají sebemenší smysl, atd, atp... Jediný, v čem tak PIC vyčnívá nad STD je skutečnost, že kameraman nebyl většinu natáčení vožralej a dokázal udržet kameru rovně a kdysi zajímavá titulní postava v podání nejspíš jedinýho skutečnýho herce, který se za 55 let historie ve ST objevil (a chudák Stewart, že ve svým věku ztrácí čas s takovouhle slátaninou snažící se jen parazitovat ne Kurtzmanovou a spol. zásluhou mrtvý značce). Ve výsledku tak podobně nesnesitelná zhovadilost jako Shitcovery a v polovně 4. dílu to nadobro balím. ()

PKD

Máme tu konec(?) nuže...bilancujme. 1.série po zhuleném a slepém ST experimentu jm. DSC: projímadlo, byla zvědavost a těšení vskutku velké. Dyk je to přece TEN Pikrd, no ne? Já paradoxně raději Xaviera. A navíc, je 1.s. trapně okopčený Blade Runner, což je fakt úlet. Ovšem po prvních 2 dílech (což se stane přesně i ve 2.s., že by náhoda?) přišlo od 3.dílu dál (navzdory 7 z devíti) postupné rozčarování, následováno blazeovanou nudou a absolutním nezájmem o to co, kdo, kdy, kde a proč. Proto došlo k přeskočení na posl. díl a o více jak rok později na zpětné doplnění celé série, díly 5-9. Které by se ze zpětného pohledu nedalo zvládnouti bez pomocí sexy Romulanské ségry hl.(?) padoucha a občas té 7dmé+ Romulanský dravec z TOS, později použit v 1.s. SNW. Celkem zbytečnost, která vyplodila seschlou černou lesboidku Raffi, za což tvůrcům velmi ´´děkuji´´ a neodbytný pocit, že Stewart každou chvíli vypustí poslední vzdech. 2.série - jde v podstatě jen o zbytečně a naprosto pitomě natažený TNG 2díl, ze kterého jsou (jak jsem již zmínil) dobré první 2 a posl. díl. Plusy, parádní U.S.S. Stargazer, nová Borgská loď a hodně sympatický kpt. Rios, jehož představitel velkou měrou zachraňoval aspoň zákl. koukatelnost celé série, která byla sledována poctivě a postupně. Zde jsem nic nepřeskakoval. V závěsu s Orlou Bradyovou a její 2.roli ´´Dohlížitelka´´ (zdravím Garyho Sevena) Tallinn a samoz. trošililinku toho Q. Mínusy: zde už vysoce otravná s.č.l. Raffi a asi po1. Spiner jako další z nekonečné řady dr.Soongů. Ten mě fakt až sr.. a svému protějšku z STE dělal jen ostudu. Nejtrapnější Spinerův výkon vůbec. A ta snad největší a nejtrapnější kokotina vůbec, zbavení se postavy Riose. Už od pol. jsem měl ale tušáka, že k tomuto dojde, takže zase takový šhock to zase nebyl. Kdyby se zbavili konečně aspoň té krávy co násilně přilepili k 7dmé a která neslouží v tomto tv s. naprosto žádnému účelu krom splnění několika kvót naráz. 3.série - již od 1.dílu to působí na unaveného diváka z 1. a 2.s. jako hotové zjevení. Včetně znělky. Nekazí to nějak výrazně ani další zbytečná (a z dlouhé řady zbytečných postav 1 z nejdivnější hereček za posl. 30 let) postava Vadíc/Nevadíc. Aspoň že měla efektivně efektní loď a 1 nezpomenutelnou hlášku aka posl. větu ,,Fucking solids´´. Ano, zde se mluví sprostě. A ne jednou. Další poněkud nechutný vklad ST 21.st. Nový Titan-A (v posl. díle přequapivě překřtěn na Enterprise-G...fakt jsem čekal, že to bude U.S.S.Picard:) a 7dmé to hodně přeji, krom té s.č.l. Raffi, které se autoři očividně nechtějí zbaviti :-/ díky za toho konečně pravého Tuvoka). Celá stará (zde doslova) TNG parta a to včetně navrátivšího se Data, na což jsem si kupodivu zvykl docela rychle, až mě to přequapillo. Vyjmenovávání všech těch ST lahůdek by bylo na dlouho, tak se omezím na otázku, že na něco takového jsem musel čekati sakra 3 roky??? Tohle mělo býti jako 1.s. do háje. Samoz., že i tato série má své nešvary a já se nedivím všem těm pliválistům co ani na této sezoně nenechávají nit suchou, byť jsou někdy dle mého až zbytečně tvrdí. Dostal jsem zde ale konečně to (aspoň z 90%) na co jsem čekal už od 1.s. a jsa vybaven školou Lower Decks a Prodigy (bez kterých bych 2.s. nezvládl, dle naprosto nemastného/neslaného tr. po kterém jsem byl přesvědčen, že na toto koukati nebudu) včetně mých milovaných SNW, nemám problém v klidu přijmouti to, co os. dělá šťávy a vylévají si to pak na diskusích. Já si říkám 1000x raději 3.s. STPikrd než cokoli (krom asi dohr. 3 dílů) z DSC. Asi tak. Posl. 15min. 10.dílu je u mě ST tak nejblíže, jak to jen v Kurtzman éře snad jde. Asi je to jen laciný fanservis (oblíbený to čsfd výraz) a tak...nevím, ale mě je to zatím fuk. Když dostanu to, co jsem chtěl už od 1.s., a většina dílů (považuji 1.pol. za silnější než druhou, krom posl. dílu, samoz.) je koukatelná více jak 1 což je u Pikrda docela nezvyklé, nemám už moc co řešiti. Zřejmě jsem zlenivěl a stačí mi ´´málo´´ jak by zde pár jedinců pravděpodobně prohlásilo, ale jak jsem již napsal výše. Beru to tak, že buď líbí nebo nelíbí. Určitě si ji nechám a pochybuji v budoucnu, že bych toho nějak extra litoval. Doporučuje 1 ze 100 unavených ST veteránů. Special quest stars Ro-Laren (byť mám výhrady k jejímu konci, který měli udělati už v TNG a ne až teď, když už ho nechci a nepovažuji ho za vhodný či žádoucí) Q, Měňavci, Borgové (Borgská quálovna utekla zřejmě z Dead Space:) Jack Crusher jr. Enterprise-D a adm. Shelbyová na Enterprise-F, ze které museli fandové STO slintati blahem, což je naprosto pochopitelné páč vypadá a vždy vypadala totálně kůůůl. Etc, etc. A kde je hergot Janewayová? () (méně) (více)

scroochy

V porovnání se ST: Discovery mě to bavilo o dost míň. Přijde mi, že ST: Picard až moc spoléhá na nostalgii a odkazování na staré seriály. A jelikož já je neznám, tak zbylo jen průměrné sci-fi. Fanoušci ST seriálů si asi můžou přičíst hvězdičku. ()

Helo

Statrekovskej sequel Battlestar Galacticy (Tohle všechno se už stalo a stane se to znovu FTW!) a vlastně i tak trochu zeseriálovanej Mass Effect (s tím rozdílem, že ten zestárlej Picard tady byl o trochu úspěšnější, než Shepard v nejlepších letech). Je to Star Trek, takže očekávejt klasický startrekoviny, na druhou stranu jich tu není tolik a oproti Discovery to i většinou dává mnohem větší smysl. A samozřejmě už jen z názvu plyne, že se tu dá očekávat trocha fanservisu a skutečně, něco tu je, ale nepřehnaně a s citem rozmístěno. A závěr dokáže lehce pošimrat emoce i člověku, kterej Star Trekem zase tolik nežije a ze všech tě něco-STAR-něco věcí ho má až na posledním místě. Příště bych jen prosil trochu zapracovat na efektech, protože se tu sice každej CGI záběr tváři strašně epicky a vysokorozpočtově, ale ty rendery jsou ve výsledku takový nějaký rozmazaný nebo co to je. U Discovero to trochu vadilo, tady to přímo bije do očí. ()

easaque

+3* i když nejsem ten pravý fanoušek Star Treku a spíš znám jejich filmy než seriály ... i když vlastně jsem kdysi občas za socialismu sledoval sedmdesátkové příhody Raumschiff Enterprise na ORF, ale to byla taková pohádka, která by už z dnešního pohledu asi nebyla moc sledovatelná. Ale zpět k Picardovi, který se snaží navázat na seriálovou řadu z let devadesátých. Tu moc neznám, tak jsem občas tápal a nechápal úplně všechny souvislosti. Ale když to shrnu, tak to byla zajímavá, napínavá a efektní podívaná, u které jsem neměl moc času se nudit a byl jsem zvědavý na další díl. Pokud to však srovnám se sci-fi seriálem Expanse, tak ten jsem si užil víc a měl větší přesah. A i když se asi časem podívám na další natočené série k Picardovi, tak momentálně mu nedám víc než tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

DanVavra

Star Trek v posledních letech zažíval naprosté dno. JJ Abrams udělal na velkém plátně ze science fiction klasiky, kde hrálo slovo SCIENCE podstatnou roli, debilní nesmyslnou sračku. Následovala naprosto příšerná megahrůza jménem Discovery. A první dvě série Picarda stály taky za vyližprdel. Teď ale zřejmě tvůrcům začlo týct do bot a zkusili tedy natočit Star Trek takový, jaký vždy byl. A "překvapivě" to má najednou 2x lepší hodnocení než Discovery (poslední série má 85 versus 44% Discovery). A já byl schopen dokoukat celou sezónu a ne jeden díl. Nicméně zas bych to s tím nadšením nepřeháněl. Tvůrci nahnali na scénu celou starou skvadru, přičemž věkový průměr posádky je cca 70 let. Picardovi je 82 a jeho herecké výkony už začínají opravdu působit jako týrání. Celé to působí jako příšerné retro. CGI vypadá úplně stejně, nebo dokonce hůř, než ve 30 let starém originálu TNG. Což je pro mě záhada, protože příšerné Discovery má zjevně o dost větší rozpočet. Choreografie soubojů, přestřelek a vesmírných soubojů je naprosto děsná. Přestřelky ve 24 století stále vypadají tak, že se "bojovníci" postaví doprostřed chodby, střílejí po sobě se skupinkou nepřátel taktéž stojících v prostředku chodby cca 10 metrů od nich a nikdo se nemůže zbraněmi budoucnosti trefit. No a pak tu samozřejmě klasický Star Trek pseudovědecký bulšit. Vždycky když scénáristé potřebují něco vyřešit, nebo posrat, někdo vykřikne: "Aktivujte aktivátory, stabilizujte stabilizátory, fázujte fázery!", eventuelně přemostí propojení legrangova tunelu čímž vytvoří symbiotický pulzátor deflektorů sifilidické pozitronové prosteofáze. Poslední díly nové série toho byly plné, doplněné ještě opravdu křečovitými proklamacemi pseudofilozofických krávovin pronášené s hereckou brilancí Troye McLůra. Průměrný díl starého Star Treku Enterprise, TNG, nebo Voyager je řádově lepší, než tohle. Což je naprosto zoufalý příklad toho, jak strašné jsou některé moderní seriály. Přesto to bylo asi 1000x lepší, než moderní srance, kde celá posádka trpí duševními poruchami a je cca podobně zábavná a sympatická jako adiktolog Nešpor na párty k uvedení nového rumu na trh. ()

Jandos

Hodne slaby pokus o Fan Service. Se Star Trekem a Roddenberryho ideou to nema vubec nic spolecneho. Kdo nezna a nevyrostl na TNG, DS9 apod. tak u toho muze jeste vypnout a pobavit se ale pro fanousky ST je to utrpeni. Divim se Stewardovi ze do toho sel, hraje tam karikaturu sebe sama. Edit: Tyvole druha serie jeste o dost vetsi velky spatny. scenar zrejme psala parta simpanzu ()

Šimpy

Ukecané? Možná. Možná pro někoho i nudné. Především pro ty, co čekai samou akci nebo jednoduché epizodní přímočaré příběhy. Možná by se to dalo sestříhat na míň dílů, i tak jsem se bavil. Nejvíc potěšil Jonathan Frakes ...i jako režisér epizod. No a trochu spoileru. Závěr byl patetický a zdlouhavý, neboť od okamžiku zmínky o "golemovi" se schopností přijmout neurální vědomí, bylo jasné, co se stane. ()

noriaki

"To boldly go where every other franchise since 2016 has gone before". Star Trek Picard je seriál od lidí co nechápou Star Trek, pro lidi co nemají rádi Star Trek. Jestli jste z celého bohatého a rozsáhlého světa viděli jen filmy z Kelvin universe - to jsou ty co se objevily v kinech během posledních deseti let, můžete být vcelku spokojeni. Jestli máte rádi klasické seriály, tak se tomuhle radši zdaleka vyhněte. Z idylické utopie a vytříbené morálky nezůstalo prakticky nic. Lidé spadli zpátky do průměru a řeší úplně stejné problémy, jako řešili na začátku 21. století. Federace se pokřivila do svého zlého dvojčete a zdá se, že to vadí jen nebohému bývalému kapitánovi. Tolik k psychologii. Jako svébytný seriál obstojí Picard lépe, ale ani tak nejde o žádný zázrak. Postavám trvalo pět dílů, než se dopracovali k informaci, kterou divák zjistil už v tom prvním. Co to udělalo s napětím, je asi jasné. Zdá se, že budoucnost je obydlená výhradně lidmi na pokraji zoufalství, nebo naopak manipulativními a krutými. Další rozměr nemají. Ergo, kdyby se Romulani vyměnili za upíry a Borg za vlkodlaky, tak by byl seriál nerozlišitelný od tuctových young adult dramat. Je mi trochu líto Patricka Stewarta, že se k tomuhle propůjčil a pošpinil svou vynikající postavu a můj dětský vzor. ()

Wayne

Už tady některé komentáře zmínily, že Picard vlastně nemá s filozofií původního Star Treku nic společného. Zatímco se tvůrci s pomocí Patricka Stewarta snažili poukázat na problémy "našeho světa," zapomněli u toho na dávno daný kánon světa Star Treku. Nebo ho teda spíš ani pořádně neznali. Já bych jen rád dodal, že je pozoruhodné, kolika lidem stačí plácnout na něco značku tohoto vesmíru, aby z toho byli udělaní.A to i přesto, že ani samotná postava Picarda nemá charakter skutečného Picarda. Ale tak některým stačí známe tváře, fan-service a nějaké to phew phew pro milovníky "opravdového" sci-fi. A Alex Kurtzman by mohl konečně udělat něco, co odnikud neobšlehl, začíná to být moc nápadné. Že já se do toho vůbec pouštěl. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

06.01.2021

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)