Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Série(3) / Epizody(30)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Shraddha

Upřímně, netušil jsem, že to bude mít tolik patosu, prázdných řečí a neustálé nostalgické achich ouvej vzpomínání. Akce vesměs až na pár okamžiků nemastná neslaná, hlavní hrdinové zapomenutelní, snad jen ta romulanská záporačka měla aspoň trochu šťávu. Ale aspoň to nebylo tak příšerně ideologicky uvědomělé (rozuměno LGBT friendly) jako Discovery. Rozumějte: nic proti LGBT tématice, pokud je přirozená a uvěřitelná - třeba v Sense8 mi to přišlo fakt dobrý a nijak to tam nepřekáželo. Budu doufat, že případné další série budou víc akční a nápadité. ()

Rina80s

Nedá se říct nic jiného, než že se k tomu hůř snad ani postavit nemohli. Kdyby neexistovala původní série, tak by to člověk mohl brát pozitivněji. Jenže ona existuje a ta jedinečnost a kvalita je prostě někde jinde. Toto je prostě laciná vykrádačka nepodstatných kravin. Ano Patrick Stewart je Pan herec. Ale kde jsou jedinečné příběhy. Ono je mnohem jednodušší vymyslet jeden příběh než 10. Kde jsou technická řešení, kde je krásné maskování, různorodé rasy. Tady jsou všchni jako lidé a chovají se jako lidé. Dozajista ušetřili na scénáristech a makérech. Celou dobu se tam řeší jen něčí osobní záležitosti a pocityx na pozadí konspirace, která je tak natahovaná až nedává smysl. Žádná brilantní technická řešení, která by byla vysvětlovaná. To by bylo nad síly těch co to psali. Je to tuctové, neuvěřitelně tuctové. ()

Taylor Drood

Od TNG nejlepší Trekovskej seroš. Po tragické Discovery,kterou jsem ani nedokoukal bylo tohle naprostý blaho a vzpruha pro mojí Star Trekovskou duši. Už se těším na druhou řadu. ()

TrevisoCZ

Zapomeňte na Novou generaci. Tón tohoto seriálu je úplně jiný. Nejdříve jsem si říkal, že zápletka tohoto seriálu by byla lepší jako samostatný seriál, který nemá nic společného se Star Trekem. Teď, když jsem viděl jsem celou sérii... Kdyby tam nebyl Picard, ani to nedokoukal. Je to strašně utahané. V nové generaci by to byla zápletka pro jednu epizodu. ()

stuj

Season 01: Ale jo, nakonec dávám 5 hvězd. Ale spíš z nostalgie.:) Bylo to správný star trekovský sci-fíčko. A když se příběh rozjede, tak to hezky odsýpá a s přiměřenou nostalgií se průběžně vzpomíná na staré časy, kdy byl Picard (a leckterý divák taktéž) v plné síle. Potěší i postupné objevování se dalších postav z původního Star Trek: The Next Generation. Až na rozvláčný konec se to myslím povedlo. Season 02: 4 hvězdy - Pěkné, i když ne tolik vesmírné. A i přes několik blbůstek a občasného padání tempa se koukalo příjemně. Q a Borgové jsou vždycky fajn. Season 03: Návrat ke klasice, takže honičky vesmírných lodí, transporty, warpy, střílečky a zachraňování galaxií. :) 4 hvězdičky. ()

Sh33va

Z najpozitivnejsej scifi serie sa stala ta najpesimistickejsia. Star Trek sa od VSETKEHO odlisoval vzdy tym, ze ako jediny videl buducnost ludstva v pozitivnom svetle. Aj ked sa od Rodenberryho vizie odclenoval z casti uz Deep Space 9, aj napriek velkym konfliktom a dilemam, si aj DS9 vzdy zachoval myslienku pozitivneho napredovania ludstva, a tym, ze ukazal aj nedostatky zaroven ukazoval, ze sa to da urobit aj lepsie. ST nikdy neserviroval divakovi "pravdu" do huby, ale kazdu situaciu analyzoval z kazdej moznej stranky a nechal na divakovi co si z toho zoberie. Nic z toho uz vonkoncom neplati. STP je iba dalsia dystopia, ktora neprinasa do sveta vobec nic nove a naopak, to stare co bolo dobre zhadzuje pod ciernu zem. Politicka korektnost je na prvom mieste, kde kazdy mudry, sikovny a vyplvny clovek je zena. Ked sa povysovala nad Picarda jeho Romulanska spolubyvajuca povedal som si OK, ked admiralka, povedal som si OK, ked to bola anrdoid vedkyna, povedal som si OK, ale ked este aj Deana Troi, bola mudrejsia a usmernovala ho, uz som fakt toho mal dost. Hned v prvej epizode hovoria, ze je Picard v top kondicii a v podstate uplne v poriadku, napriek tomu mu vsetci a stale ukazovali, ze je iba senliny dedo, a vsetci ho brali ako piate koleso pri voze. Tato postava nema zrazu absolutne ziadnu autoritu, na to, ze zachranil galaxiu skoro tolko krat ako Kirk sa sprava ako ustrachany zatrpknuty clovek, ktory navyse robi uplne nelogicke rozhodnutia! Celkovy koncept epizodovych serialov sa vymenil, za dlhodobu pribehovu liniu, ktora je uplne zle a nelogicky napisana. 3 priklady: 1. Romulanske IMPERIUM, musi ist na Zem, ked im vybuchne jedna planeta? Nemaju nahodou v svojom dominiu dalsie stovky planet na zitie, kde by nemuseli byt zavisli od federacie? 2. Jat Vash znicili Mars - Utopia fields, este PREDTYM ako im mohli vyslat na pomoc tie lode? 3. Dash nevahala, a bola doslova sekundy od znicenia vsetkeho ziveho vo vesmire, na zaklade informacie, ktoru mala asi 2 minuty, ale Picard jej slepo veril, ze "urobi spravne rozhodnutie"? Preco? Epizody maju casto chaoticky dej, a niektore z nich doslova mohli byt uplne vynechane a pribehu by to nijak neublizilo, dokonca mozno pomohlo, lebo by mal rychlejsi spad. Serial posobi ako by ho niekto napisal za 5 minut, a hlavne ako by ho pisal niekto, kto nechape co je to Star Trek! Dalsia obrovska prilezitost premhrana v mene dnesnej prilisnej korektnosti a boji za dobro, ktory nam vsak ukazal ST uz pred 60 rokmi a to v ovela lepsej podobe. Akoby sme urobili krok spat v evolucii. ()

burson odpad!

ze tato show nieje star trek je odpustitelne ale toto je absolutne mizerna trash sci-fi show vo vseobecnosti aj pre cloveka co star trek nikdy nevidel. ako tomuto nelogickemu vykalu mohol dat niekto co i len 1 hviezdu, nepochopim. pat hviezd MUSI byt len recesia alebo csfd zacala monetizovat rating. ()

Kovomatix

Po letech se nám vrací, rozšíření Star Trek New Generation. Seriál osloví spíše diváky, kteří si pamatují Star Trek TNG. Nicméně po prvních třech epizodách, se děj osvětlí a zaujme i neseznámené diváky. Oproti Discovery, je Pickard střídmější na akci a prostředí, ale za to odmění ty co se v universu orientují. Herecké výkony obstojí, i když trochu zklame to že Pickard, i když má hlavní slovo na děj, nemá vliv na akci. Ve výsledku, po prvních třech – seznamovacích, dílech je to více než obstojné pokračování Star Treku TNG. ()

Yhorm

Pokud chcete vidět jak se některým postavám z původního seriálu (TNG dokonce i Voyager) daří po letech, určitě doporučuju. Až na několik malých nedostatků v příběhu a změnu z episodického na lineární vyprávění které se postupně rozvíjí a vlastně ani není moc překážkou, lze už jen v uvozovkách vytknout že se nejedná o putování hvězdné lodi Enterprise, která objevuje četné anomální jevy a vyspělé civilizace v kosmu. Picard již v důchodu vyráží na svou možná už poslední cestu, samozřejmě rozluštit nějakou tu záhadu a použít své až magické diplomatické schopnosti (nebudu spoilovat děj). Seriálu dávám 4 hvězdy, jelikož obsahuje několik opravdu velkolepých scén . Má úroveň nadprůměrného Star Trek filmu a stoji za shlédnutí všem fanouškům, naopak bych poprosil aby nefanoušci, kteří viděli stejně všechny episody a pak sem napsaly ,,Odpad" aby nám to skalním fandům nekazili. TEĎ TO HLAVNÍ: Pátou hvězdu dávám Brentu Spinerovi, za ztvárnění nadp.Data a za možnost se sním opět potkat a promluvit is, za možnost se rozloučit. Seriál působí chvílemi jako Strážci Galaxie kam se do party dostal i trochu kýčovitě ELF z LOTRu. Nechci se moc vykecávat, takže úsudek si udělejte sami, určitě shlédnout! ()

Lanco

Po dopozeraní Discovery je toto o minimalne triedu nižšie. Naivné dialógy, naivný predvidatelný dej, jediné plus vidím v zaraďovaní postáv z pôvodného Next generation. Vituálne super - ale úprimne- tam je to s Discovery 1:1. Sklamanie - očakával som dospelejší seriál... SPOILER: posledná epizóda: otvorená brána so super nebezpečným nepriateľom .. a jediné čo sa stane, že z portálu chvilku kukajú  chápadlá Bu Bu Bu .. a potom sa to zavre :D v seriály ako je napr Babylon 5 by odtial vyletelo aspon 15 lodí - normálne a cool vyzerajúcich a niečo by sa dialo. Tento záver bol sklamaním... ()

podlet

Edit 2023: totální fanouškovská onanie, kterou těžko nějaký nový Star Treky eště doženou Edit 2022: Druhá serie je mnohem lepší už v prvních třech dílech. Enjoy! 2020: Super práce. Sice to neni už moc star trek na kterym vznikla jeho fanouškovská základna, ale i tak je to super. Za mě, jakožto někoho kdo neni už nejmladší, ale zároveň nejsem nějak zvlášť starej (33), musim říct, že je paráda sledovat tyhle seriály a postavy jak stárnou s tim seriálem. To je hodně zábavný a je to parádní odkaz na původní série. Asi jako celovečerák Nová Genrace, kde se setkává Picard s Kirkem - to hodně žeru :D ()

PaTa.Freya

Naprostá pecka za sci-fi seriály poslední doby a nádherná nostalgie. Pro každého kdo v podstatě u Star Treku vyrůstal, věřte nevěřte, je to jako opět potkat partu starých kamáradů. ()

Dalajlada

Příjemná vzpomínka na Star Trek: The Next Generation. Většina původních herců se zde objevila a dala seriálu skvělý sentimentální nádech. Příběh je velice dobře vytvořený. Mohlo to být i o něco kratší, ale to bychom si neužili té nostalgie :) ()

Bituminous

Prvni serie ma strasne pomaly az unavujici rozjezd, nakonec je to ale celkem dobra serie. Druha serie... - prosim, nechte Patricka na pokoji. V kazdem zaberu jsem mel strach, ze umre. Opravdu nebyl v dobre forme a ted vidim, ze se chysta i treti serie. Uff... Celkovy dojem z druhe rady? Uplne obycejne pokracovani Nove generace natazene na nemozne dlouhou dobu. Kvecka jsem nemel rad uz v originale a nebavilo mne to ani tady. Treti radu vynecham... EDIT: treti rada naprosty narez! ()

StarFsh

Odkaz je jasný. Je tu opäť malá vzbura proti zneužívaniu Roddenberryho odkazu Star Treku v mizerných filmoch a seriáloch. Snaha ukázať, že s nenávisťou, predsudkami, chamtivosťou a ľudskou hlúposťou musíme bojovať neustále. Je to nikdy nekončiaci boj. Lenže v tomto boji za lepšie zajtrajšky tvorcovia kľudne nechajú umierať tisíce ľudí a príslušníkov iných mimozemských rás. Presviedčajú nás, že lepšiu budúcnosť možno vybudovať len na odťatých hlavách a telách mŕtvych nepriateľov. Je to presne ten idiotizmus, ktorý pretláčali vojnoví štváči v prvej svetovej vojne, keď tvrdili, že víťazstvom v tejto vojne dosiahnú trvalý mier na celom svete. Že je to veľká vojna všetkých vojen, po ktorej už nebude nikdy žiadna ďalšia. Tento seriál mi svojou schizofréniou a hlúposťou pripomína aj známe Orwellovo dielo 1984: Vojna je mier, sloboda je otroctvo a nevedomosť je sila. Tento seriál vôbec nie je vhodný pre pravých milovníkov Star Treku, ktorí pochopili Roddenberryho posolstvo. ()

ArchAngel_

Hateři ať si říkají co chtějí, Picard je pecka, prostě jiný Star Trek, ale pecka. Ano, je to úplně něco jiného, a to je dobře. Star Trek sérií je dnes několik a každá jde svou cestou a mám rád všechny, právě proto, že je každá trochu/více jiná. Picard je prostě nostalgie říznutá drsnou realitou bytí ... Super záležitost obě dosavadní série, i když by se mohli více držet stejných postav. 90% ()

xray0045

I přes to že jsem fanda ST musím vyjádřit zklamání. 1. serie byla zajímavá a tím, že přivedla na obrazovky staré známé potěšila asi všechny. Zato 2. serie je pro mě čiré zlo. Picard mi připadá jako schizofrenik a jeho rozhodnutí jsou esencí blázna a genia zároveň. Neskutečně otravné vzpomínkové výlety do dětství a trauma z mládí se vinou celou serií. Je to na úrovni Argentinské telenovely. To jak se tvůrci snaží do seriálu vrátit a svým způsobem polidštit Borgy je tak odporný, že bych raději líbal bábu Tutovku. Ani zdaleka to nedosahuje kvalit Discovery nebo Podivných nových světů. Další serie alespoň pro mne netřeba, rozhodně se jim vyhnu. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

06.01.2021

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)