Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Série(3) / Epizody(30)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Recenze uživatele PKD k tomuto seriálu (15)

Star Trek: Picard (2020)

Máme tu konec(?) nuže...bilancujme. 1.série po zhuleném a slepém ST experimentu jm. DSC: projímadlo, byla zvědavost a těšení vskutku velké. Dyk je to přece TEN Pikrd, no ne? Já paradoxně raději Xaviera. A navíc, je 1.s. trapně okopčený Blade Runner, což je fakt úlet. Ovšem po prvních 2 dílech (což se stane přesně i ve 2.s., že by náhoda?) přišlo od 3.dílu dál (navzdory 7 z devíti) postupné rozčarování, následováno blazeovanou nudou a absolutním nezájmem o to co, kdo, kdy, kde a proč. Proto došlo k přeskočení na posl. díl a o více jak rok později na zpětné doplnění celé série, díly 5-9. Které by se ze zpětného pohledu nedalo zvládnouti bez pomocí sexy Romulanské ségry hl.(?) padoucha a občas té 7dmé+ Romulanský dravec z TOS, později použit v 1.s. SNW. Celkem zbytečnost, která vyplodila seschlou černou lesboidku Raffi, za což tvůrcům velmi ´´děkuji´´ a neodbytný pocit, že Stewart každou chvíli vypustí poslední vzdech. 2.série - jde v podstatě jen o zbytečně a naprosto pitomě natažený TNG 2díl, ze kterého jsou (jak jsem již zmínil) dobré první 2 a posl. díl. Plusy, parádní U.S.S. Stargazer, nová Borgská loď a hodně sympatický kpt. Rios, jehož představitel velkou měrou zachraňoval aspoň zákl. koukatelnost celé série, která byla sledována poctivě a postupně. Zde jsem nic nepřeskakoval. V závěsu s Orlou Bradyovou a její 2.roli ´´Dohlížitelka´´ (zdravím Garyho Sevena) Tallinn a samoz. trošililinku toho Q. Mínusy: zde už vysoce otravná s.č.l. Raffi a asi po1. Spiner jako další z nekonečné řady dr.Soongů. Ten mě fakt až sr.. a svému protějšku z STE dělal jen ostudu. Nejtrapnější Spinerův výkon vůbec. A ta snad největší a nejtrapnější kokotina vůbec, zbavení se postavy Riose. Už od pol. jsem měl ale tušáka, že k tomuto dojde, takže zase takový šhock to zase nebyl. Kdyby se zbavili konečně aspoň té krávy co násilně přilepili k 7dmé a která neslouží v tomto tv s. naprosto žádnému účelu krom splnění několika kvót naráz. 3.série - již od 1.dílu to působí na unaveného diváka z 1. a 2.s. jako hotové zjevení. Včetně znělky. Nekazí to nějak výrazně ani další zbytečná (a z dlouhé řady zbytečných postav 1 z nejdivnější hereček za posl. 30 let) postava Vadíc/Nevadíc. Aspoň že měla efektivně efektní loď a 1 nezpomenutelnou hlášku aka posl. větu ,,Fucking solids´´. Ano, zde se mluví sprostě. A ne jednou. Další poněkud nechutný vklad ST 21.st. Nový Titan-A (v posl. díle přequapivě překřtěn na Enterprise-G...fakt jsem čekal, že to bude U.S.S.Picard a 7dmé to hodně přeji, krom té s.č.l. Raffi, které se autoři očividně nechtějí zbaviti :-/ díky za toho konečně pravého Tuvoka). Celá stará (zde doslova) TNG parta a to včetně navrátivšího se Data, na což jsem si kupodivu zvykl docela rychle, až mě to přequapillo. Vyjmenovávání všech těch ST lahůdek by bylo na dlouho, tak se omezím na otázku, že na něco takového jsem musel čekati sakra 3 roky??? Tohle mělo býti jako 1.s. do háje. Samoz., že i tato série má své nešvary a já se nedivím všem těm pliválistům co ani na této sezoně nenechávají nit suchou, byť jsou někdy dle mého až zbytečně tvrdí. Dostal jsem zde ale konečně to (aspoň z 90%) na co jsem čekal už od 1.s. a jsa vybaven školou Lower Decks a Prodigy (bez kterých bych 2.s. nezvládl, dle naprosto nemastného/neslaného tr. po kterém jsem byl přesvědčen, že na toto koukati nebudu) včetně mých milovaných SNW, nemám problém v klidu přijmouti to, co os. dělá šťávy a vylévají si to pak na diskusích. Já si říkám 1000x raději 3.s. STPikrd než cokoli (krom asi dohr. 3 dílů) z DSC. Asi tak. Posl. 15min. 10.dílu je u mě ST tak nejblíže, jak to jen v Kurtzman éře snad jde. Asi je to jen laciný fanservis (oblíbený to čsfd výraz) a tak...nevím, ale mě je to zatím fuk. Když dostanu to, co jsem chtěl už od 1.s., a většina dílů (považuji 1.pol. za silnější než druhou, krom posl. dílu, samoz.) je koukatelná více jak 1 což je u Pikrda docela nezvyklé, nemám už moc co řešiti. Zřejmě jsem zlenivěl a stačí mi ´´málo´´ jak by zde pár jedinců pravděpodobně prohlásilo, ale jak jsem již napsal výše. Beru to tak, že buď líbí nebo nelíbí. Určitě si ji nechám a pochybuji v budoucnu, že bych toho nějak extra litoval. Doporučuje 1 ze 100 unavených ST veteránů. Special quest stars Ro-Laren (byť mám výhrady k jejímu konci, který měli udělati už v TNG a ne až teď, když už ho nechci a nepovažuji ho za vhodný či žádoucí) Q, Měňavci, Borgové (Borgská quálovna utekla zřejmě z Dead Space:) Jack Crusher jr. Enterprise-D a adm. Shelbyová na Enterprise-F, ze které museli fandové STO slintati blahem, což je naprosto pochopitelné páč vypadá a vždy vypadala totálně kůůůl. Etc, etc. A kde je hergot Janewayová? () (méně) (více)

Mapy a legendy (2020) (S01E02)

Aha. Takže UFP 20 let od ST X už staví jen 1 typ lodí. Tj. jakousi ostře řezanou Akiru, s ostře řezanými rysy, páč fakt jsem se díval pozorně a nad Marsem jsem neviděl nic jiného,haha. Ani se nedivím,že ti syntíci,to všechno zlikvidovali,když viděli,jak návrhářům a projektantům typ: Kurtzman,prostě došly nápady=fantazie. :-/ ()

Absolute Candor (2020) (S01E04)

Tak,tohle byla docela šaškárna a romulanský samuraj (který seká hlavy,hlava...nehlava,hahahaha!!!!), to je už fakt mimo ST mísu, alá hovadinky nápadně podobného rázu v Shitcovery. Tak je to Kurtzman,ne? Co se tedy divím. Ta 3.hvězda je za 7 z 9 a krásné obvinění bývalého romulanského (negerského,jak jinak) senátora. Jeho promluva, byla jediným důvodem, proč tento díl vůbec vznikl. A ne,není to ST proto,že tam občas zazní Courageho či Goldsmithova znělka,nebo že je tam pan Pikrd. A název jest též sranda. Páč mi to těžce připomíná něco ze Supermana či Supergirl,haha. Jenže v DC je Candor s K.:))) P.s. a zjistil jsem,že mě začíná velmi iritovati ta cosiasijskácosi androidka, páč na ten její rozblitý xicht se nedá už skoro dívati. Ještě že to má jen 10 dílů. A naopak, ta čím dál tím více SEXY AS HELL, Narekova ségra (viď Peteova ségro?;) v té kožené minisukni či co,mě baví víc a víc. Hned bych ji dal spin off.;-) Doufám, že všechny zlikviduje a usedne do čela UFP a Romulanské hvězdné říše zároveň. Jinak Andorianky na borgské kostce,byly na uslintnutí. Pro TOSkaře. A ne,opravdu jsem si neuvědomil,že Tima hraje ten samý herec, což považuji samoz. za plus. Uvidíme,jak to dopadne. Zda-li vůbec. ()

The Star Gazer (2022) (S02E01)

3.5 Ta 4. jest za vše flotilovské, včetně parádního Stargazeru, který zejména uvnitř konečně nepřipomíná něco z DSC, ale loď s moderním, leč pro mne snadno rozpoznatelných designem alá ST od DS9 dál. Nevím sice, zda mě zajímá časovka (něco, co mě v ST obecně v ST vždy hodně bavilo) na celý zbytek série, páč býti to na mém, dal bych tuto sezonu celou na Stargazeru s Picardem , Sedmou atd. a chrochtal bych si. Pokud jest tento pocit u Kurtzman treků mimo Lower Decks, ještě možný. A když pominu co chtějí Borgové, tak mě mnohem více mě zajímá, zda bude na konci vyřešen vztah Pikrda a Laris, páč již od 1.s. považuji její postavu pohříchu asi za to nejzajímavější na celém konceptu STP. A navíc ji pro mě osobně hraje velmi charismatická herečka. Myšleno jak platonicky tak i fyzicky.;-) Malé plus, za občasné objevení se Andorianky jako křoví a fakt, že asi po1. ze všech těch hraných ST pokusů od 2017, mi tento díl připadal nejvíce trekový. Pochopitelně jako u 1.s. očekávám, že koukatelnost půjde max. od 3.dílu, razantně dolů. Možná by bylo lepší, si počkati na posl. 2 díly, páč mám opět podezření, že to nejzajímavější a nejlepší vyplácají tvůrci hned v pilotním díle a zbytek bude brutálně nezáživná vata. Uvidím. Ale tento 1.díl mě potěšil ještě více, než jeho kolega z 1.s. To zase ano. Takto bych chtěl celou sérii. A dokonce ani ta Guinan mi (jak jsem čekal opak) nevadila a její rozhovor s Picardem se mi emočně líbil, páč já bych mu řekl něco velmi podobného, ale o dost drsněji. Takže, pilot se mi moc líbil, ale nečekám, že se v tomto duchu (což ani není možné, když se zase přesouváme do min./naší souč.) ponese zbytek. Možná tak posl. díl. Je to ironie...když už mi STP začne připomínati ST 20 let po ST X, tak se zase uhne a jede jinam.:-/ A zrovna to začalo býti zajímavé, ta Pikrdova souč. Njn. ()

Penance (2022) (S02E02)

Tak tohle docela slušně až nečekaně, pobavilo. Sice kvůli tomuto emocionálnímu stavu jsem ST nikdy nesledoval, ale jelikož je tento rozpačitě experimentální ST počin méně ujetý než DSC, tak aspoň na 1 zkouknutí to funguje. Jako svého času Lost. Prvních 10 min. s Q byly bezesporu to nejlepčí. Zmíňky u sbírky lebek o Dukatovi, Sarekovi či Martokovi, potěšily. I když posl. 10min. bylo ironicky zábavných. 1984 meets V jako Vendeta a do toho trochu koření alá Zrcadlový vesmír. Ironicky zaujaly pojmy jako První manžel, Konfederace, generál Picard, Romulan scum (u toho jsem se zvláště uchechtl, proč? to je snad jasné) obří komunikátory, za které by se nemusela styděti ani Dala s Mobarem, etc. Special quest star Borgská quálovna (či spíše její polovina, ta horní:) která konečně vypadá tak, že nemusíte pár minut hádati, kdo to je, i když vám to scénáristé v 1.díle řeknou, aby jsme se chytali, když už jsou samotní autoři STP většinou za blbce. Včetně tohoto dílu, který (pokud je fakt, že každý ST odrážel dobu, ve které byl stvořen) jestli má platiti to v závorce, tak potěš koště, páč tak trapnou pseudohumanistickou agitku jsem už dlouho neviděl. Na 2.str. dává to dokonalý smysl, páč tato hyperkorektní doba je tak těžce mimo mísu (viz. výblitky jako ´´Nadace´´) že souč. ST vlastně ani jiný býti nemůže a fakt, že kreslounová šílenost od McMahana funguje zatím ze všech dosavadních ST produktů nejlépe (v mých očích rozhodně) též o něčem vypovídá. Pryč s ufouny! Haha. Pokud by to nudilo, byla by to vskutku smutná vizitka Kurtzman universe. Krom Lower Decks, samoz. Což si vysvětluji tím, že dle samotného tvůrce, má na STLD Kurtzman minimální vliv a zájem, když je jeho úsilí zaměřeno hl. na hrané tv s. A jak by řekl Shatner v Airplane II the sequel... ,,Ironie, může být někdy velice ironická´´.:))) A co na to Jan Tleskač? ()

Watcher (2022) (S02E04)

Já vím, že je to max. na 50% a že se za ty 3 budu smažiti v ST pekle, ale za toho Punkera, obsazeného stejně jako v r.86, závěrečnou Q vsuvkou (de Lancie svými satanžel minimalisticky minimálnímy výstupy tento snadno zapomenutelný ST apendix neuvěřitelně povznáší z hlubin, kam se už dávno dostala DSC) a Jackson Roykirk plaza (zdravím Nomáda:) tu 3.prostě dám. Hl. z toho klidného důvodu, že se na tuto (vyjma 2x01 tj. dosud jediného ST dílu v tomto experimentu vůbec) s vysokou pravděpodobností již nikdy nepodívám. Guinan v.2.0 mi zase tak kór nevadila jako jiným, leč bez debaty byla vskutku dosti mimo mísu (o vzhledu raději nemluvě) a jak jsem tu postavu vždy ukrutně nesnášel (mírně řečeno) tak v onom 2x01 mě bavila více, než za celou dobu její existence. Snad s vyjímkou Time´s Arrow. Takže když to celé (a opravdu tady někdo čeká nějaký quallitativní posun až do 10?) shrnu, tak krom občasných ST velikonočních vajíček a Q, je z mého pohledu nejzajímavější borgská půlqueen a její monology/dialogy. A možná, že 1 z důvodů, proč jsem na tuto 2.s. zatím tak hodný, bude souviseti s faktem, že to po 3.s. končí. Jediný důvod existence tohoto STP bych do budoucna viděl pouze v tom, že by asi jediná stálá sympatická (velmi dobře obsazená, jako Pike) postava tohoto tv s. vůbec kpt.Rios, dostala svůj (podobně jako Pike díky DSC) spin-off se Stargazerem. A určitě jsem netoužil po tom, aby 7z9 zažila obrození (v tomto př. pouze obluzení či opruzení) vykašlala se na fešného Indiána (skutečná menšina v USA) a frndala to s babou, která vypadá jako uschlá datle a konstantě se tvářící, jako by měla zácpu či do análu zaražený kolík. ()

Fly Me to the Moon (2022) (S02E05)

Silné 3.5 Vedle 1.dílu, zatím absolutní vrchol této vskutku houpačkové série. Supervizorce Tallinn (ta zde zastínila dokonce i Q a to je u mě už na pováženou a odhalení jejího povolaní se mnou zacloumalo skoro stejně, jako tenkráte Sekce 31 v STE) bych dal (když ji nedostal její kolega Gary Seven) vlastní sérii. A to jak se objevuje a mizí...oh-la-laa. Navíc jí hraje má oblíbená Romulanka Orla Brady, takže nemám co řešiti. Jen tu multifunkční ´´propisku´´ ji zapoměli dáti. Pominu i to, jak ji Pikrd zavile oslovuje Laris, páč má očividně problémy se zrakem, na to, že je robot. Scénáristce zatím dávám palec nahoru, už jen za to, že si někdo po 100 letech vzpoměl na jeden z nejvíce fascinujících prvků z TOS (který je dosti komplexním způsobem prozkoumán v comics. ST year five) a slyšeti našeho dědulu, jak mluví o Garym S., bylo něco na co já prostě slyším. Když je to podáno dobře. Tohle mělo býti už v TNG a ne s tím čekati až na Kurtzman universe. Soong byl docela ok, ale opravdu necítím potřebu sledovati předky tvůrce Data/Lora/B4 až do r. 1234. Nej. verze byla stejně v STE, kde se už konečně vykašlal na genetiku, což v jeho př. stejně nikdy nevedlo k ničemu dobrému. Je též ironie, že jde zároveň snad o nejkratší díl, zatímco zbytečná výplň v podobě 2-4 nás oblažuje  skoro 50min. stopáží. Chtěl bych říci, jen tak dál, ale oni to zase jistě v dalších dílech něčím pojebou, takže neřeknu. ,,Pověz mi o těch ostatních. Dá se jim věřit? Rozhodně. Prošli jsme si už mnohým. Není lepší skupina lidí, než.... To je tvá skupina? Lidé, vynášející mrtvolu policisty ven z lodi? J-já jsem si jistý, že není mrtvý. Musí být nějaké vysvětlení´´. ;-))) To za to stálo. P.s. komentář k předchozímu dílu tedy po tomto z 50% ne tak zcela platí. Ale kdo se v tom STP má vyznati. Takové kvalitativní skoky. ()

Two of One (2022) (S02E06)

Pokud by to byli Přátelé, tak by se to jmenovalo...The One where Nothing Happens. Ta 3.hvězdice jest samoz. za Tallinn (dejte jí ten spin-off, aspoň by se tak ospravedlnila/zdůvodnila existence tohoto experimentu, stejně jako si svou zdůvodnila DSC, Pikem a spol. a pak vesele vysmahla do 32.st.) která vytáhne na konci onu ´´propisku´´ kterou jsem v min. díle, postrádal. Mínus za Spinera, který mě absolutně nebaví/nezajímá, včetně jeho dcery, který nápadně;) připomíná tu pipku z 1.s. a jehož postava je pro mě totálně k.... U Borgské quálovny jsem si konečně uvědomil, že je těžce Gigerovská a to cením. Jinak nikdo (jaký šok) tu nemá skoro co hráti (co taky chcete od scénáristek Zoufalých Manželek a MacGyvera 2020, což jsou bezesporu veledíla našeho věku, byť té 1. z nich se předchozí díl docela povedl) a dědeček hříbeček tu občas vysype nějaké to ´´moudro´´ aby jsme nezapoměli, že je to tv s. o něm a o jeho předcích, bez kterých by se zřejmě lidstvo nedostalo dodnes ani z jeskyní a mám silný dojem, že ve 3.s. udělají z Pikrda rovnou Q, který vytvoří nový vesmír, plný Picardů, nebo tak. A kdo nesnáší Juratiovou, tak po tomto díle se pro vás satanžel asi máloco změní. Mě jest celkem volná, takže nevadí. Pěveckou vložku jsem v klidu přetočil, stejně jako bezduché (jak jinak) žvásty seschlé krasavy Raffi, která měla navždy zůstati v Law & Order.    ()

Monsters (2022) (S02E07)

Linka s Riosem dobrá. Dokonce snad classicky STovská. Tallinn/Laris jako vždy světlý bod v temnotách. Pikrdův žalář, nůďo. Doporučuji rychloposuv. Ale aspoň mi to připomělo svým včleněním do děje, TOSku. Ani Orla B. tomu nepomohla. A Picardův otec vypadá jako dr.House.;-) Páč bych v něm dr.Baltara z BSG v.2.0 nepoznal ani omylem. To ty fousy, no. Souhlas s tím koncem. Ale 4. kvůli tomu nedám. Jinak tradičně vatoidní, takže mé podezření, že z této série bude nejlepší 1., 5. a 10.díl neustále sílí. ()

Mercy (2022) (S02E08)

Tady si někdo vzpoměl (i když náhodou) na Carbon Creek z STE, který ovšem tuto 2.s. od 3.dílu, překonává min. o 200% což není u hraných ST projektů od 2017 žádný šok. Rozhodně lepší, než ta vata posledně, ale to považuji za zprdele kliku, než cílený úmysl. Guinan byla tentokráte dobře napsaná, ale nikdy nepochopím, proč se nešlo do digiomlazené Goldbergové. To by mělo totální koule. A chudák 7dmá je asi díky vlivu té sechliny, čím dál starší, takže tipuji že ve 3.s. bude vypadati na 90. A ´´borgská´´ queen? Tak je v těch křuskách a červených hadrech, fakt bizár na entou. Závěr bude zřejmě absolutní náser, který hravě překoná vše, co bylo v ST vytvořeno od 64 do 05. Ještě že to (když chybí Tallinn) zachraňuje Rios a jeho linka. P. s. Červená procenta u tohoto dílu, vyjímečně chápu. Pokud by ti Vulkánci tam byli déle, uvažoval bych i o 4. Ale to by nesměl býti Kurtzman a spol. Příjmení pana FBI, který hrál důstojníka na U.S.S.Relativity, je asi vtip, nebo pomrknutí na ST znalce. Moc to ale nefunguje. Učte se od McMahana, jak se to dělá. Nebo od tvůrců ST Prodigy. ()

Hide and Seek (2022) (S02E09)

Dal bych i 4, ale počkám si, zda posl. dílem nepodělají těch několik málo dobrých (rozuměj 1, 5, 9) což mi příjde velmi reálné. Plusem je až sureálná přestelka (nikoli u O.K. Corralu, ale i tak dobrý) u Picardovic vily Villekully, konečně!!! něco o tom, jak si vedla 7dmá po návratu Voyageru (toto trvalo, kurňa a stačí pár vět ve scénáři) a Agnesin fascinující návrh B.královně o nové verzi Borgů. Tady jsem si až říkal, že snad sleduji ST, nebo co. A zdá se, že se spousta lidí na růz. ST diskusích nemýlili ohledně Riose. Uvidíme, zda se trefili. ()

The Next Generation (2023) (S03E01)

Asi takto. Slušně navnazující. ALE....to už tu v př. prvních 2 dílů bylo. A 2x. Slovy dvakrát. A já už se po3. fakt napáliti nenechám. Souhlasil bych i s tím možná až přehnaným množstvím odkazů a narážek na ST TNG. Byť nic proti nim. Nějaká ta dneš již classická mjůzik od Goldsmithe, krásně udělané koncové credity, Titan-A s totál retro talířem a s kpt. jehož dokonale vystihl ve svém komentu Praxis, Annika ehm Sedmá (no konečně s pořádnou hodností a v uniformě, toto sakra trvalo!) , sympatická dcera jistého séfinženýra, etc. Příjde mi to jako zajímavá směska TNG, ST VIII a Abramse. Hl. ten konec s velmi hrozivou lodí a hudbou. Ještě jim dám 2.díl a pak čekám klasicky Pikrdovský copyright, prudce dolů=dokonale o ničem výplňový zbytek a pak až 10.díl bude zase na skoroúrovni prvního. Palce již dávno této sérii nedržím, ale sledovati poctivě budu. Když jsem zvládl 2.s......zvládnu vše. ()

Disengage (2023) (S03E02)

Pokud nekompromisně přetočíte části s tou seschlou černou lesboidkou, je to skoro na 4.5 Leč, jelikož jde teprve o 2.díl a všichni moc dobře víme, co bylo po 2.dílech předchozích řad, zůstanu raději na 4. Plné počty si u mě zatím zaslouží pouze SNW a LD a občas i Prodigy.  Plus za vskutku hnusného Ferenga (ten tedy dopadl na ST vskutku šokézně) a zvětšující se množství Orionských členů posádky Titan-A, který vypadá s každých záběrem lépe a lépe. Tohle se artovému oddělení povedlo. Včetně the Shrike s jako téměř vždy, bizardně ujetou Plummerovou (hrála někdy ´´normální´´ roli?) kterou bych nebýti toho jejího hlasu, nepoznal. Byť již dávno vím, že je to ona. Kpt. Shaw se začíná pomalu posunovati dále za hranici  Jsem absolutní kretén až skoro k lidskému přístupu. Worfa ani nepočítám, neb se zde fakt jen mihne. ()

Seventeen Seconds (2023) (S03E03)

Nuže...právě jsme překonali onu magickou hranici (u tohoto tv s. určitě) 3.dílu a je mi velmi, ale VELMI podezřelé, že to je stále ST. Sice od Kurťáka a spol. ale i tak. Rozhodně se nehodlám ukolébati pocitem falešného bezpečí a očekávám u 4.dílu klasického (nemíněno jako kompliment) Pikrda se vším fšudy. Holohlavá Vulkánka (1 z tzv. Kurtzmanových bizárků) dostala více prostoru, kpt.Shaw to má nahnuté, 7dmá v akci a navíc jako bonus, velmi nepříjemná (mírně řečeno) rasa z DS9, takže HC fandové tohoto konkrétního ST počinu budou slintati blahem. Vesmírné akce jsou prostě bááájo a mě stále nejde na rozum, proč tohle hergot nešlo už u předchozích sérií!??? A Worf, díky kterému v klidu skousnete i tu vyfetovanou černohubou trosku je totál kůůůl. Takto nevypadal ani za celou svou předchozí kariéru, včetně outfitu. Takže bych mohl říci, že Worf z 25.st. je u mě zatím TOP. A samoz. nechybí rázně ukouslý konec, aby jste se chtěli dívati i nadále. ;-) Special quest star...pidiVoyager v kajutě 7dmé z 9. ()

No Win Scenario (2023) (S03E04)

Ajaj. Titan-A se nám dostal z hl. průseru, tak se obávám, že se to dostane zpět na Zemi, kde se bude chlastati po barech a vzpomínati na staré časy. Nebo v kombinaci, Pikrd sedí u vinice a dumá o nesmrtelnosti chrousta. Aspoň že tentokráte už jsou to rovnou 4 díly, schopné přestáti i vícero shlédnutí což v předchozích zbytečnostech (myšleno jako celek) typu 1. a 2.s. rozhodně nebylo. Pro mne tedy ne. Parádní reminiscence na Sisko vs. Picard v pilotu DS9. Z toho 4dílu bych sestříhal aspoň 150min. film a dal ho v klidu do kin. Stejně už dávno STP tak nějak obecně působí jako kinofilm, než tv s. Včetně obr. formátu a ´´nečistot´´ v kameře alá JJ treky. Bylo by fajn, míti v Kurttrecích krom SNW ještě další hraný tv s. trek. Páč v mém př. ty další 2 jsou animované. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

06.01.2021

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)