První přítel člověka

• Česko První přítel člověka z říše divočiny (více)
Dokumentární
Francie, 2018, 90 min (Alternativní 2x45 min)

Jak se potomek vlka stal nejlepším přítelem člověka... Pes je náš zvířecí přítel, o kterém se dá vyprávět do nekonečna. Pomáhá nám při lovu a hledání potravy. Pomáhá nám na cestách a při transportu zboží. Hlídá naše stáda. Chrání nás před nepřáteli. Zachraňuje nás před zimou a utonutím. Provádí nás přes ta nejnebezpečnější území. Našel si místo v našich domovech, střeží nás, utěšuje nás, pomáhá nám překonávat samotu a nemoci. Stal se naším nejvěrnějším spojencem. (Česká televize)

gogo76

Veľmi pekný a zaujímavý dokument. Aby ste ho naozaj docenili musíte mať radi psov alebo zvieratá všeobecne, hoci nepredpokladám, že by film sledoval niekto, kto ich rád nemá. Film sa zaoberá celkovou históriou od momentu keď tu boli len vlci, cez kríženie plemien, ich celkový vzťah k ľuďom a spoločnosti no hlavne ich prínos pre ľudí a našu spoločnosť. Je neoceniteľný, pretože v prvej chvíli nám nenapadnú všetky zložky súkromného či verejného života, v ktorých má nezastupiteľné miesto. Sledujeme osud niekoľkých vybraných psov, ktorí v niečom ľuďom pomáhajú. Film je zručne natočený a nechýbajú emócie, stačí pozrieť do tých očí... Pred dvoma rokmi sme si ako rodina zadovážili psa takže to viem oceniť. 80%. ()