Chimibja

Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2020, 102 min

Won-pyung Sohn

Won-pyung Sohn

Pro jednou to v tomhle druhu filmu bylo naopak, než se dalo očekávat. Působilo to mysteriózně, démonicky, ale nakonec se z toho vyklubal jen párek psychopatů v nějakou zvláštní víru. Na druhou stranu napětí a nedočkavost jak se to vyvine přetrvávaly skoro po celou dobu filmu a nenudilo to. 60%(1.10.2020)

Slušná práce na debut. Hlavní hrdina je populární architekt, který trpí traumatem ze zmizení své sestry. Po 25 letech se sestra náhle objeví a připojí se k rodině, ovšem začínají se v rodině dít podivné věci a se sestrou něco očividně není v pořádku. Film je výborně zahraný, hezky natočený a twisty v závěru jsou nápadité a promyšlené. Doufal jsem, že finále bude o něco ostřejší a možná atmosféričtější, což se úplně nestalo. Hodně silné troj hvězdí a rozhodně povšimnutihodný thriller. Kdyby se toho chopil někdo ještě zručnější, tak tu máme jasný hit a konkurent Parazita. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.(28.7.2020)

Ze zkušeností s JK tvorbou jsem si pod mysteriózním thrillerem představovala něco jiného, ale i z tohohle se nakonec vyloupla zajímavá záležitost. Nedá se tomu upřít nápaditost, závěr překvapil, tak nějak jsem však čekala, že to bude mít větší šmrnc, záhadnost a drsnost, jak jsem zvyklá. Tohle byl takový slabší čajík. Herci byli ale fajnoví a Song Ji-hyo byla ve své roli správně šíleně psychopatická :) Přeloženo.(14.9.2020)

Skvělý náboženský fanatismus plný akce.(26.9.2020)