Okrem zjavenia sa záhadného mladého muža, ktorý sa pýta každého veľvyslanca, čo chce, vyzerá byť všetko na stanici v poriadku, až kým nie je blízka loď napadnutá pirátmi, ktorých útoky sa stávajú čoraz viac bezočivejšími. Sinclair vyhlási pohotovosť pre prípad blízkej pirátskej aktivity. Medzitým prilieta mocný Centaur, Lord Kiros, aby prevzal Oko, legendárny centaurský artefakt, ktorý bol veľmi dlho stratený a nedávno "znovuobjavený" Londom. Kirosova teta, záhadná Lady Ladira, predpovedá zničenie Babylonu 5 a Kirosovu smrť. Keď vyjde na svetlo, že piráti operujú na stanici a unesú Kirosa a Oko, Sinclair rozkáže staničným stíhacím letkám, aby im zabránili v úteku. (majo25)

PKD

Fascinující pan Morden poprvé! Který se posléze objeví v dalších 9 dílech. A začíná se nám vážení psát, temná, dlouhá a krvavá historie Stínů. Která samoz. začíná zpočátku velmi nenápadně až plíživě. Ale to už je holt trademark (výborný) B5. ()

majo25

A tak sa to všetko začalo...Vynikajúca eizóda. Prvýkrát sa objavuje záhadný Morden, prvýkrát sa objavuje aj zmienka o záhadných Tieňoch, téma, ktorá neskôr prerastie v nosnú dejovú linku seriálu. Tá atmosféra. Zimomriavková epizóda pre tých, ktorí vedia, čo bude nasledovať v ďalších sériách. ()