Starověká hysterie: Dobrodružství povrchních Římanů

• Velká Británie Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans (více)
Trailer

Teenager Atti je donucen vstoupit do římských legií a je vyslán do „děsivé, chladné a vlhké Británie“, kde probíhá doslova revoluce tamějších obyvatel. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Attiho zajme Orla, mladá Keltka, která chce všem dokázat své válečnické schopnosti. Atti jí nakonec pomůže zachránit babičku, kterou unesl soupeřící kmen. Císař Nero se mezitím pokouší rozdrtit rebely vedené icenskou královnou Boudiccou. Atti se opět přidá ke svým římským spolubojovníkům a zjistí, že se armáda připravuje na rozhodující bitvu s Kelty u Watling Street. Atti a Orla se tak ocitají na opačné straně barikády. (Filmbox)

Trailer

Johnny.ARN odpad!

A ja, ako historik, som si 2 minúty myslel, že to bude niečo relevantné. Zlatá paródia na 300, toto je nepozerateľný hnoj. Snáď sa už Milka v ničom podobnom nikdy neobjaví. ODPAD! ()

chamonix

1) Vtipné mi to přišlo, 2) bylo to překvapivě věrné, co se týče historických faktů, 3) romantika tam moc nebyla, ale má to být ROdinný, ne ROmantický film. ()

Pompeius

Moc vtipné to nebylo, ale překvapivě tam bylo dost historických faktů, samozřejmě zpitvořených, ale aspoň ten background nebyl vycucaný z prstu jako scénář. ()

Merlinousek

Film nedoporučuji. Je dost špatný po všech stránkách. Vidět to v kině, tak si budu stěžovat a chtít vrátit vstupné! Má to být komedie, ale vtipné to není, romantické to není, reálně historicky autentické taky ne, vlastně nevím co to je. Jo vím. Ztráta času. Nedoporučuji. Sorry jako. ()

Karbos

Podle názvu jsem si na malý okamžik myslel, že si pouštím dokument, pak Asterixe a Obelixe a nakonec ujetý muzikál. Tohle bylo prostě divný a rozhodně horší než všechny ty hraný cajdáky s Asterixem (kromě prvního hraného dílů, který ještě není parodická fraška). Humor je tu fakt hrozný, respektive tu není ale nejhorší jsou ty písničky, jediné co mě motivovalo to dokoukat byly ucházející kostýmy, samotná tématika starověkého Říma a s tím spojené celkem ucházející kulisy s exteriéry. Vůbec ale nechápu, jak se tam ocitl Nick Frost, vidět ho tam byl celkem bizár. Jednu hvězda za římskou tématiku a jedna za tu malou, cute britskou dcerku náčelníka Frosta ()