Reklama

Reklama

Když nás vidí

(seriál)
  • USA When They See Us (více)
Trailer 2
Drama / Krimi
USA, 2019, 4 h 56 min (Minutáž: 64–88 min)

Režie:

Ava DuVernay

Kamera:

Bradford Young

Hudba:

Kris Bowers

Hrají:

Jovan Adepo, Kylie Bunbury, Chris Chalk, Omar J. Dorsey, Aunjanue Ellis, Vera Farmiga, Caleel Harris, Felicity Huffman, Chris Jackson, Joshua Jackson (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(4)

Pět teenagerů je neprávem obviněno z brutálního útoku v Central Parku a jejich život se mění v noční můru. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (28)

Ikedar 

všechny recenze uživatele

Krutý pohľad do útrob nechválne známeho procesu z roku 1989 s takzvanými Central Park Five, ako sa chlapcom hovorilo, je šokujúcim prípadom nespravodlivosti. Niekedy je doslova ťažké sledovať odvíjajúce sa okolnosti, ktoré postretli len 14 – 15 ročné deti. Zároveň sa divákovi ani nechce veriť, ako sa niečo podobné mohlo vôbec stať. Je to vynikajúco spracovaná mini séria, ktorou sa môže Netflix hrdo pýšiť. Dielo v sebe ukrýva množstvo problematiky, či už v otázkach sociálnej nerovnosti, rasizmu, stratenej slobody, no najviac zo všetkého spaľujúcej nespravodlivosti. Je v tom pravda a je v tom veľká dávka autenticity. A človeku je z toho všetkého veľmi smutno. Viac na: http://artyfilmbook.sk/when-they-see-us-recenzia-sokujuci-pripad-nespravodlivosti/ ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Seriál nabízí odhalující pohled na práci právníků a nedokonalý justiční systém v Americe. Zdá se mi ale, že si tím američtí diváci léčí trauma z multikulturního "tavícího kotle", který jaksi nefunguje, zatahují do toho Trumpa apod. V druhém plánu na mě působila děsivá moc jazyka, zejména zvířecká rétorika obžaloby a novinářů vůči teenagerům. Také komu je v USA udělena presumpce neviny. Seriál popisuje o co rodiny během zdlouhavého soudního procesu přišli. Viděl jsem jen druhý díl, který je výborně natočený a nedá se od něj odtrhnout oči. Ale nejsem příznivec soudních procesů. ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ava DuVernay, která byla dosud z mého pohledu outsiderkou v režiserské "komunitě" natočila absolutně brilantní, depresivní, mrazivý a bezvýchodný thriller z prostředí černošské komunity uprostřed NY, která se ocitla ve špatnou chvíli na špatném místě. Od samotného začátku je to znepokojující a emoce ždímající drama , ve kterém divák nenávidí snad celý americký justiční systém, zmr*ské detektivy a hlavní pětici dětí fandí o sto šest. Metody výslechu a následný soudní proces (1., 2. díl) spolu s výborným hudebním pozadím vytvářely neskutečnou atmosféru, kdy jsem místy ani nedýchal, a obrovská výhoda téhle série tkví hlavně ve skvělém a přitom tak lidském budování charakterů hlavní pětice, kdy každý je svůj a divák si je nenuceně oblíbí a trpí s nima. Poslední 2 díly pojednávají hlavně o následném zařazení zpět do společnosti, která je odmítá a dává jim značku, kterou si s sebou ponesou už do konce života. Napínavá a divácky sympatická série, zároveň neskutečný výsmech soudnímu systému USA, rasismu, kariéru honícím detektivům a celkově dnešní době. Za mě mistrovské dílo roku 2019 a větší depku a nasranost ke světu jsem snad nezažil. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Ďalší z mnoha projektov od Netflixu o nepráve páchanom na ľuďoch, ktorí sa nevedia, nedokážu či (z vyčerpania) prestanú brániť, ktorí sú odsúdení ešte skôr, ako vôbec otvoria ústa. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu o arogancii moci, hlúpote či primitivizme ľudí, ktorí si myslia, že môžu úplne všetko len preto, lebo zastávajú funkcie, vďaka ktorým majú moc nad druhými, lebo si skrátka niečo zaumienili, lebo sú slepo presvedčení o svojej pravde, lebo túžia po popularite či sláve bez ohľadu na následky svojich činov. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu o justičnom či právnom systéme v jednej z najskurvenejších krajín sveta, ktorá historicky napáchala a stále pácha viac zla, ako Hitler so svojim gestapom pred 80 rokmi. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu, ktorý sa naváža do vlastnej krajiny tak, ako málo kto. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu, ktorý Vás rozhodne naserie viac, ako si dokážete pripustiť bez ohľadu nato, či máte, alebo nemáte sympatie k ľuďom inej farby pleti (TEDA KURVA MAL BY). Neviem si predstaviť tu beznádej, bezradnosť či zúfalstvo akýmkoľvek spôsobom bojovať proti niekomu, kto sa “nedá poraziť”, nakoľko s neobmedzeným finančným tokom peňazí, dokáže “zázraky” na počkanie. Trvalo to 13 rokov (!!!), kým “Dávid porazil Goliáša” - 5:0. Odškodné v súčte 45 miliónov síce vyznie ako “výhra”, no ale za akú cenu? No za takú, aká je dokonale vyobrazená v tejto mini sérii, ktorá podaktorých z Vás vyžmýka do špiku kosti, prípadne dostane na (za) hranu emócii. Vysoký nadštandard .. ()

ER 

všechny recenze uživatele

Z toho prostě mrazí... ještě bych "pochopil",kdyby se to stalo v 60.-70.letech,ale v r.1989? Celý příběh je dramaticky zvládnutý na jedničku, jen 3.epizoda po předchozích nepůsobí tak emotivně, ale pořád to stigma, které mají všichni odsouzení na sobě,je tam znát. Ale pak přichází 4.epizoda,kde nejvíce vynikne nespravedlnost, jenž se udála. Plejáda skvělých herců jen podtrhuje kvalitu seriálu, jenž obsahově bude snad stále aktuální. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (4)

  • Seriál je založený na skutečné události z roku 1989, kdy byla v Central Parku napadena a znásilněna běžkyně Trisha Meili. Případ je známý také pod názvem „The Central Park Five“. (oli009)
  • Natáčelo se v New York City (New York, USA). (BMW12)
  • Minisérie When They See Us byla od své premiéry 31. května 2019 zhruba dva týdny nejsledovanějším seriálem na Netflixu. [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (oli009)

Související novinky

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Ve věku 54 let tragicky zemřel známý charakterový herec Michael Kenneth Williams. Jeho nejslavnější rolí se jednoznačně stala postava Omara z chváleného seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Objevil se… (více)

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

03.06.2019

Ava DuVernay (Selma) se svým prvním blockbusterem V pasti času zklamala. To ale studiím Warner Bros. a DC nezabránilo v tom, dát ji šanci natočit stomilionovou adaptaci bizarního komiksu The New Gods… (více)

Reklama

Reklama