Když nás vidí

(seriál)
  • USA When They See Us (více)
Trailer 2
Drama / Krimi
USA, 2019, 4 h 56 min (Minutáž: 64–88 min)

Epizody(4)

Pět teenagerů je neprávem obviněno z brutálního útoku v Central Parku a jejich život se mění v noční můru. (Netflix)

Trailer 2

Marze

Seriál nabízí odhalující pohled na práci právníků a nedokonalý justiční systém v Americe. Zdá se mi ale, že si tím američtí diváci léčí trauma z multikulturního "tavícího kotle", který jaksi nefunguje, zatahují do toho Trumpa apod. V druhém plánu na mě působila děsivá moc jazyka, zejména zvířecká rétorika obžaloby a novinářů vůči teenagerům. Také komu je v USA udělena presumpce neviny. Seriál popisuje o co rodiny během zdlouhavého soudního procesu přišli. Viděl jsem jen druhý díl, který je výborně natočený a nedá se od něj odtrhnout oči. Ale nejsem příznivec soudních procesů. ()

*CARNIFEX*

Ďalší z mnoha projektov od Netflixu o nepráve páchanom na ľuďoch, ktorí sa nevedia, nedokážu či (z vyčerpania) prestanú brániť, ktorí sú odsúdení ešte skôr, ako vôbec otvoria ústa. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu o arogancii moci, hlúpote či primitivizme ľudí, ktorí si myslia, že môžu úplne všetko len preto, lebo zastávajú funkcie, vďaka ktorým majú moc nad druhými, lebo si skrátka niečo zaumienili, lebo sú slepo presvedčení o svojej pravde, lebo túžia po popularite či sláve bez ohľadu na následky svojich činov. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu o justičnom či právnom systéme v jednej z najskurvenejších krajín sveta, ktorá historicky napáchala a stále pácha viac zla, ako Hitler so svojim gestapom pred 80 rokmi. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu, ktorý sa naváža do vlastnej krajiny tak, ako málo kto. Toto je ďalší z mnoha projektov od Netflixu, ktorý Vás rozhodne naserie viac, ako si dokážete pripustiť bez ohľadu nato, či máte, alebo nemáte sympatie k ľuďom inej farby pleti (TEDA KURVA MAL BY). Neviem si predstaviť tu beznádej, bezradnosť či zúfalstvo akýmkoľvek spôsobom bojovať proti niekomu, kto sa “nedá poraziť”, nakoľko s neobmedzeným finančným tokom peňazí, dokáže “zázraky” na počkanie. Trvalo to 13 rokov (!!!), kým “Dávid porazil Goliáša” - 5:0. Odškodné v súčte 45 miliónov síce vyznie ako “výhra”, no ale za akú cenu? No za takú, aká je dokonale vyobrazená v tejto mini sérii, ktorá podaktorých z Vás vyžmýka do špiku kosti, prípadne dostane na (za) hranu emócii. Vysoký nadštandard .. ()

bart_

Výtečné černošské drama, které plnohodnotně (a musím zdůraznit že nijak vyčpěle a vlezle, nýbrž čistě nelíčeně) řeší otázky rasismu, transsexuality, odsuzuje nedostatky v justičním systému a výrazně neschvaluje politiku McDonalda Trumpety. Fakticky úctyhodný autentický epitaf všem nespravedlivě odsouzeným, který avšak zbytečně zabředává do kvalitativních standardů televizního filmu. Velikou výtkou také je, že na takovém málem měřítku nelze vystavět komplexnější příběh (4 epizody je setsakra málo), s nímž se záhy pojí velice kolísavé tempo, patřičná necelistvost příběhu a rozháranost kompaktního narativu. Z odlišné perspektivy se ovšem jedná o neskutečně poctivé řemeslo, u něhož málem nelze uvěřit, že se děj odehrál podle takových neuvěřitelných skutečných událostí. 86% ()

Houbiczska

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ava DuVernay, která byla dosud z mého pohledu outsiderkou v režiserské "komunitě" natočila absolutně brilantní, depresivní, mrazivý a bezvýchodný thriller z prostředí černošské komunity uprostřed NY, která se ocitla ve špatnou chvíli na špatném místě. Od samotného začátku je to znepokojující a emoce ždímající drama , ve kterém divák nenávidí snad celý americký justiční systém, zmr*ské detektivy a hlavní pětici dětí fandí o sto šest. Metody výslechu a následný soudní proces (1., 2. díl) spolu s výborným hudebním pozadím vytvářely neskutečnou atmosféru, kdy jsem místy ani nedýchal, a obrovská výhoda téhle série tkví hlavně ve skvělém a přitom tak lidském budování charakterů hlavní pětice, kdy každý je svůj a divák si je nenuceně oblíbí a trpí s nima. Poslední 2 díly pojednávají hlavně o následném zařazení zpět do společnosti, která je odmítá a dává jim značku, kterou si s sebou ponesou už do konce života. Napínavá a divácky sympatická série, zároveň neskutečný výsmech soudnímu systému USA, rasismu, kariéru honícím detektivům a celkově dnešní době. Za mě mistrovské dílo roku 2019 a větší depku a nasranost ke světu jsem snad nezažil. ()

EvilPhoEniX

Tak tohle fakt ne. Další přehajpované drama pro intouše a dívky, které si popláčou. 5 teenagerů je obviněno z útoku v Central parku ( Útok, znásilnění na to tady samozřejmě nedojde), takže se 1 hodina odehrává na stanici, kde jsou pod psychickým nátlakem přinuceni podepsat svou vinu. Celkem sledovatelné, ale nic moc zajímavého, nového se tam nestalo, empatie ani emoce žádné. Vrcholem je však díl číslo 2, který se odehrává u soudu, což mám rád, takže soudní proces jsem si rozhodně užíval a Vera Farmiga hrála pěknou sviňi, která pro kariéru byla schopná obětovat život 5 mladých lidí a tady měl seriál skončit, jenže jsou zde další 3 hodiny materiálu, který jednak nikoho nezajímá, nic se tam ku* va neděje!! k postavám jsem neměl žádný vztah, takže nadcházelo utrpení srovnatelné s ukřižováním Ježíše Krista. Usnul jsem 3X a málem vymazal Netflix jak jsem byl nasranéj. 2 hvězdy za soud, jinak přehlídka všeho, co ve filmech nesnáším. 3/10. ()

• Natáčelo se v New York City (New York, USA). (BMW12)
  • Minisérie When They See Us byla od své premiéry 31. května 2019 zhruba dva týdny nejsledovanějším seriálem na Netflixu. [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (oli009)
  • Seriál je založený na skutečné události z roku 1989, kdy byla v Central Parku napadena a znásilněna běžkyně Trisha Meili. Případ je známý také pod názvem „The Central Park Five“. (oli009)

Související novinky

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Ve věku 54 let tragicky zemřel známý charakterový herec Michael Kenneth Williams. Jeho nejslavnější rolí se jednoznačně stala postava Omara z chváleného seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Objevil se…

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

03.06.2019

Ava DuVernay (Selma) se svým prvním blockbusterem V pasti času zklamala. To ale studiím Warner Bros. a DC nezabránilo v tom, dát ji šanci natočit stomilionovou adaptaci bizarního komiksu The New Gods…