Freddyho noční můry (TV seriál)

Freddy's Nightmares

• slovenský

Freddyho nočné mory

Horor / Thriller

USA, 1988, 44x60 min

Henry M. Lebo

Robert Englund, Jeffrey Combs, Mary Crosby, Lori Petty, Sarah Buxton, Lar Park-Lincoln, Robert Shaye, Dick Miller, Bill Moseley, Charles Cyphers, Shiri Appleby, Yvette Nipar, Shari Shattuck, Anne Lockhart, Penny Johnson Jerald, Brad Pitt, Brett Cullen, Sheree North, Laurie Burton, Ruth de Sosa, William Shockley, Don Perry, Tracey Walter, Raymond Cruz, Leslie Bega, Charles Braverman, Richard Speight Jr., Glynn Turman, Albert Hall, Steven Keats, Mark Herrier, John Cameron Mitchell, Chris Nash, Andrew Roperto, Eb Lottimer, Rachelle Carson, Leah Ayres, Marc Alaimo, Darren Dalton, Joyce Hyser, Leonard O. Turner, Gloria Loring, Joseph Kell, Deborah Rennard, Jay Thomas, Josh Coxx, Sharon Farrell, Robert F. Lyons, Dana Stevens, Rick Zumwalt, Antoni Stutz, Stuart Charno, Sandahl Bergman, Dean Denton, Richard Cox, Gina Gallego, Steve Franken, Brad Hunt, Julie St. Claire, J. Patrick McNamara, John Milford, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Daniel McDonald, Katie Barberi, Ellen Albertini Dow, Owen Bush, Lezlie Deane, Kimberley Kates, Melodee Spevack, Ian Patrick Williams, Christine Belford, Jill Whitlow, Robert Symonds, John Medici, Laura Schaefer, David Arnott, Joseph Cali, Dick Gautier, Glen Vernon, Vincent Baggetta, James Harper, Christopher Stanley, Nicholas Cascone, Richard Eden, Diane Franklin, Margot Rose, Arthur Roberts, Gretchen Palmer, Judd Omen, Eileen Seeley, John DeMita, Mary Kohnert, Stacy Keach Sr., Phil Proctor, Jon Gillette, Martha Smith, Amy Lyndon, Robert Dowdell, Karen Landry, Gabriel Jarret, Annie O'Donnell, Burr DeBenning, Greg Wrangler, Scott Marlowe, Rebecca Stanley, Christian Bocher, Kerry Wall, Elizabeth Savage, Michael Gregory, Bart Braverman, Lisa Fuller, Jeremy Roberts, Daniel Trent, Jeff Yagher, Jason Wingreen, Nancy McLoughlin, Bruce Marchiano, Page Hannah, A L Katz, Robert Lesser, Jill Jacobson, Byron Morrow, Jack Manning, Katherine Moffat, Richard Brestoff, Sarina C. Grant, Sherry Hursey, William Frankfather, John DiSanti, Kip Gilman, Linda Miller, Cameron Thor, Jeff Austin, Walter Addison, David L. Lander, David Dunard, Joe Di Reda, Clayton Landey, Gary Wood, Diana Barrows, Vince Trankina, Camila Ashland, George De La Pena, Robert Benedetti, Tamara Glynn, Anthony Palermo, David Reynolds, Greg Monaghan, Rick Dano, Nancy Linari, Stuart Fratkin, Elsa Raven, Vinny Argiro, Irina Irvine, Brenda Cooper, Carey Scott, Hans Howes, Jamie McEnnan, Kim Morgan Greene, Michael Holden, Michael Watson, Peter Iacangelo, Kort Falkenberg, Byron Thames, Tara Buckman, Marlene Warfield, Biff Yeager, Patricia Estrin, Paul Regina, D. David Morin, Georg Olden, Clyde R. Jones, Larry Anderson

Trošku škoda. Čekal jsem něco více. Tenhle seriál který není nijak moc známý je zajímavý snad jen Freddym, který se ukáže na konci a na začátku, jinak je to vykopávka občas dost bizarních ale většinou blbých příběhů. Celkem mě překvapilo kolik známých lidí si v tomhle zahrálo, nicméně ani to seriál nezachrání. Nejvíc mi na něm vadilo strašná lacinost která byla sem tam fakt příšerná(třeba efekty krokodýlů v jednom díle byly příšerné). Pro mě průměrný seriál který si asi už nepustím ale sem tam to šlo.(13.4.2013)

Áno, je TV brak, ale na svoju dobu to bolo niečo neskutočné. Už len tá myšlienka, že v danej dobe sa stala jedna filmová séria tak úspešná, že dala vzniknúť seriálu, v ktorom sa striedali jedna začínajúca budúca hviezda za druhou. Schválne si skúste pozrieť, kto všetko v tom za tú dobu účinkoval. Má to len jednu chybu. Nejde to nikde nikde na nete zohnať... :)(13.4.2015)

Ze zvědavosti jsem viděl první tři díly (protože Freddy a protože více českých titulků neexistuje), ovšem nějak mi to stačilo a myslím, že víc bych asi stejně neviděl. Protože tenhle seriál je k mému překvapení klasická seriálová 80./90th antologie, které v té době tak letěly a která se bohužel řadí k těm slabším. Freddy Krueger je tam bohužel jen jako hláskující moderátor (který stylem nejvíce připomíná Krypt Keepera) a který jednou za čas vleze do příběhu, řekne hlášku a zase zmizí. Ovšem první díl je jen o něm a slouží jako úvod do celé filmové série, bohužel ale i příběh jeho neodsouzení a následného upálení je bohužel taky zoufale průměrný. V dalších dvou dílech jsem byl svědkem studentů, kterým se zdály noční můry za bílého dne i když zrovna nespaly a se kterými Freddy neměl absolutně nic společného, přičemž některé "scénky" byly lepší a jiné horší. Koukatelné to je, ale to je tak nějak všechno. Robert Englund je ovšem pán i na zcela miniaturní a nudné ploše.(11.1.2020)

• strougy

"No More Mr. Nice Guy (Tobe Hopper): I přes mírné zlepšení v druhé polovině se jedná o velmi nepovedený úvod do seriálu a zároveň i filmové série, selhávající na všech frontách, počínaje špatnou gradací děsivých scén, pokračuje třeba nevhodným hudebním doprovodem a konče hereckými výkony, které by neobstály ani v rámci ochotnického divadla. Zbytečná ztráta času. 1/5. It's a Miserable Life (Tom McLoughlin): První příběh by sice mohl být působivý, to by ovšem každému alespoň trochu Freddyho znalejšímu divákovi nesmělo být jasné, co se hlavnímu hrdinovy děje. Druhý zase sráží amatérské zpracování, které jak se zdá, je znakem celé série. V takovém marastu se zákonitě ztratí i těch několik vydařených vtipů. 2/5. Killer Instinct (Mike Garris): Průměrná historka o talismanu, který plní vražedná přání. Kdyby to končilo v polovině, byl bych spokojenější, neboť následná revenge zápletka už nemá šťávu, ale i tak je zde cítit pokrok oproti předchozím epizodám. 3/5. Freddy's Tricks and Treats (Ken Wiederhorn): První polovina, kdy Freddy zlomyslně trápí studentku, co v něho nevěřila, je díky nadhledu a potměšilému humoru to nejlepší, co mi zatím tahle série nabídla. Druhá polovina pak představuje solidní průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Slušný díl. 3/5. Judy Miller, Come on Down (Tom DeSimone): Snová show využívající nenávist hlavní hrdinky díky nadhledu a černému humoru pobaví, zbytek děje bohužel pouze nudí. Dohromady to tak tvoří horší průměr a další nezajímavou epizodu. 2/5. Saturday Night Special (Lisa Gottlieb): Freddyho povedený vstup na scénu plus rajcovní kousek sličné krasobruslařky jsou bohužel to nejlepší, co mi jinak nezajímavé dva příběhy nabídly. A to je opravdu dost málo. 1/5. Sister´s Keeper (Ken Wiederhorn): Vyloženě otravný příběh lehce navazující na pilotní díl, ve kterém blonďatá dvojčata, shodou okolností dcerky policajta, který Freddyho zastřelil, zjistí, že v jejich snech se jim Freddy snaží pomstít. A tak se začnou bránit. S výjimkou vysvětlení, proč hledají radu tam, kde ji hledají, je jediným zajímavým to, proč je náš milý zabiják nezabije hned a diváka tak neušetří nudy. 1/5. Mother's Day (Michael Lange): Další z řady nudných epizod, kdy první Freddy potrápí mladíka, co trpí pod jhem autoritářského nevlastního otce, aby následně si s ním své vytrpěla psycholožka se svojí rádiovou show, která díky Freddymu prozře a pochopí, jak sobecká byla. Zvlášť zakončení druhého příběhu jsem moc nepobral, od kdy slouží Freddy k tomu, aby lidé prozřeli a napravili se? 1/5. Rebel Without a Car (John Lafia): První polovina vyloženě nezáživná, druhou následně zachraňuje závěrečný vtipně vykonstruovaný masakr. V rámci série kvalita, což znamená sledovatelný průměr. 2/5. The Bride Wear Red (George Kaczender): První má manžel vizi toho, jak hrozné bude jeho manželství, následně se ukáže, že jeho manželka má trauma z dětství a vybíjí si ho na nevěrných manželích. Až na roztomile surrealistickou scénu ukazující, kterak manželka k traumatu přišla, se jedná o další nudnou epizodu kazící milému Freddymu pověst. 1/5. Do Dreams Bleed? (Dwight H.Lttle): První polovina má překvapivě spád a i přes svou ohranost dokáže v závěru slušně překvapit. Důvod, proč sympaticky neotřelou pointu zabít druhou polovinou, která ji na hlavu převrátí, mi tak stále uniká. Aspoň že ten konec nakonec aspoň maličko překvapil. 2/5(22.5.2011)

Pilot: No More Mr. Nice Guy(r. Tobe Hooper)... Seriál k známemu hororu Nightmare on Elm Street je akým si prequelom k prvému filmu. Dozvedáme sa tu to čo sa Freddymu stalo predtým než sa stal "spáleným Freddym". Súd nepomohol a tak sa ludia chopia spravodlivosti a úpália Springwoodského Mäsiara... proste vidíme tu to čo sme doposial len počuli vo filmoch. Na seriáli je vidno, že je to "len" seriál a kvalitou sa to nemôže rovnať filmom, ale taký Freddy´s Dead to prekonáva určite. Snažili sa tak zakomponovať to čo fanúšik poznal z filmu tj. snovú atmosféru, cool Freddyho, ale na moje počudovanie moc nepoukazovali na samotný dom Kruegera. Jeho dom je ikona filmu a tn mi tak dosť chýbal. Nie je to na zahodenie, ale film je film. 60%(27.6.2008)