Freddyho noční můry

• USA Freddy's Nightmares (více)
USA, (1988–1990), 33 h 56 min (Minutáž: 44–48 min)

Tvůrci:

Jeff Freilich

Robert Englund, Jeffrey Combs, Mary Crosby, Lori Petty, Sarah Buxton, Lar Park-Lincoln, Robert Shaye, Dick Miller, Bill Moseley, Charles Cyphers (více)

Série(2) / Epizody(44)

Freddy Krueger (Robert Englund) je kotelník, který pracuje ve školní kotelně. Tajemství, které v sobě schovává, dlouho neutají. Zneužívá děti a na to doplácí. Rodičům dětí se to nelíbí a poté co policie s případem nic nedělá, vezmou vše do svých rukou. Upálí Kruegera. Ten se vrací, když jejich děti dospívají a nenechá je spát. Vrací se jako Noční Můra. (darek kartac)

strougy

"No More Mr. Nice Guy (Tobe Hopper): I přes mírné zlepšení v druhé polovině se jedná o velmi nepovedený úvod do seriálu a zároveň i filmové série, selhávající na všech frontách, počínaje špatnou gradací děsivých scén, pokračuje třeba nevhodným hudebním doprovodem a konče hereckými výkony, které by neobstály ani v rámci ochotnického divadla. Zbytečná ztráta času. 1/5. It's a Miserable Life (Tom McLoughlin): První příběh by sice mohl být působivý, to by ovšem každému alespoň trochu Freddyho znalejšímu divákovi nesmělo být jasné, co se hlavnímu hrdinovy děje. Druhý zase sráží amatérské zpracování, které jak se zdá, je znakem celé série. V takovém marastu se zákonitě ztratí i těch několik vydařených vtipů. 2/5. Killer Instinct (Mike Garris): Průměrná historka o talismanu, který plní vražedná přání. Kdyby to končilo v polovině, byl bych spokojenější, neboť následná revenge zápletka už nemá šťávu, ale i tak je zde cítit pokrok oproti předchozím epizodám. 3/5. Freddy's Tricks and Treats (Ken Wiederhorn): První polovina, kdy Freddy zlomyslně trápí studentku, co v něho nevěřila, je díky nadhledu a potměšilému humoru to nejlepší, co mi zatím tahle série nabídla. Druhá polovina pak představuje solidní průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Slušný díl. 3/5. Judy Miller, Come on Down (Tom DeSimone): Snová show využívající nenávist hlavní hrdinky díky nadhledu a černému humoru pobaví, zbytek děje bohužel pouze nudí. Dohromady to tak tvoří horší průměr a další nezajímavou epizodu. 2/5. Saturday Night Special (Lisa Gottlieb): Freddyho povedený vstup na scénu plus rajcovní kousek sličné krasobruslařky jsou bohužel to nejlepší, co mi jinak nezajímavé dva příběhy nabídly. A to je opravdu dost málo. 1/5. Sister´s Keeper (Ken Wiederhorn): Vyloženě otravný příběh lehce navazující na pilotní díl, ve kterém blonďatá dvojčata, shodou okolností dcerky policajta, který Freddyho zastřelil, zjistí, že v jejich snech se jim Freddy snaží pomstít. A tak se začnou bránit. S výjimkou vysvětlení, proč hledají radu tam, kde ji hledají, je jediným zajímavým to, proč je náš milý zabiják nezabije hned a diváka tak neušetří nudy. 1/5. Mother's Day (Michael Lange): Další z řady nudných epizod, kdy první Freddy potrápí mladíka, co trpí pod jhem autoritářského nevlastního otce, aby následně si s ním své vytrpěla psycholožka se svojí rádiovou show, která díky Freddymu prozře a pochopí, jak sobecká byla. Zvlášť zakončení druhého příběhu jsem moc nepobral, od kdy slouží Freddy k tomu, aby lidé prozřeli a napravili se? 1/5. Rebel Without a Car (John Lafia): První polovina vyloženě nezáživná, druhou následně zachraňuje závěrečný vtipně vykonstruovaný masakr. V rámci série kvalita, což znamená sledovatelný průměr. 2/5. The Bride Wear Red (George Kaczender): První má manžel vizi toho, jak hrozné bude jeho manželství, následně se ukáže, že jeho manželka má trauma z dětství a vybíjí si ho na nevěrných manželích. Až na roztomile surrealistickou scénu ukazující, kterak manželka k traumatu přišla, se jedná o další nudnou epizodu kazící milému Freddymu pověst. 1/5. Do Dreams Bleed? (Dwight H.Lttle): První polovina má překvapivě spád a i přes svou ohranost dokáže v závěru slušně překvapit. Důvod, proč sympaticky neotřelou pointu zabít druhou polovinou, která ji na hlavu převrátí, mi tak stále uniká. Aspoň že ten konec nakonec aspoň maličko překvapil. 2/5 () (méně) (více)

iXtr3m3

Áno, je TV brak, ale na svoju dobu to bolo niečo neskutočné. Už len tá myšlienka, že v danej dobe sa stala jedna filmová séria tak úspešná, že dala vzniknúť seriálu, v ktorom sa striedali jedna začínajúca budúca hviezda za druhou. Schválne si skúste pozrieť, kto všetko v tom za tú dobu účinkoval. Má to len jednu chybu. Nejde to nikde nikde na nete zohnať... :) ()

2-Xtreme

Pilot: No More Mr. Nice Guy(r. Tobe Hooper)... Seriál k známemu hororu Nightmare on Elm Street je akým si prequelom k prvému filmu. Dozvedáme sa tu to čo sa Freddymu stalo predtým než sa stal "spáleným Freddym". Súd nepomohol a tak sa ludia chopia spravodlivosti a úpália Springwoodského Mäsiara... proste vidíme tu to čo sme doposial len počuli vo filmoch. Na seriáli je vidno, že je to "len" seriál a kvalitou sa to nemôže rovnať filmom, ale taký Freddy´s Dead to prekonáva určite. Snažili sa tak zakomponovať to čo fanúšik poznal z filmu tj. snovú atmosféru, cool Freddyho, ale na moje počudovanie moc nepoukazovali na samotný dom Kruegera. Jeho dom je ikona filmu a tn mi tak dosť chýbal. Nie je to na zahodenie, ale film je film. 60% ()

Nivenx

Viděl jsem několik dílů a není to vůbec špatné. Atmosféra byla opravdu fajn a když vemu v potaz, že to je seriál, tak dobrá práce. Bylo tam i několik povedených nápadů, ale bohužel někdy bylo vidět, že to je strašně levně natočené a mělo to velmi slabou technickou stránku. Takže to i docela vykrádá původní díly, což je škoda. ()

Honzek

Pokud nemáte Freddyho ještě dost (což je velmi těžké), bude tento seriál pro vás chvilkovým vysvobozením. Sice je zde v každém dílu Robert Englund spíše takový uvaděč (respektive se objeví na začátku, uprostřed a na konci s nějakou peprnou hláškou o momentálním ději) a není příliš vidět, ale ty noční můry stojí za minimálně jedno shlédnutí. Atmosféra tam je, nápad taky a vlastně i provedení ujde. Spíše průměrný avšak místy zábavný televizní pořad. Nutnost? Ani ne. ()