Freddyho noční můry

• USA Freddy's Nightmares (více)
USA, (1988–1990), 33 h 56 min (Minutáž: 44–48 min)

Tvůrci:

Jeff Freilich

Robert Englund, Jeffrey Combs, Mary Crosby, Lori Petty, Sarah Buxton, Lar Park-Lincoln, Robert Shaye, Dick Miller, Bill Moseley, Charles Cyphers (více)

Série(2) / Epizody(44)

Freddy Krueger (Robert Englund) je kotelník, který pracuje ve školní kotelně. Tajemství, které v sobě schovává, dlouho neutají. Zneužívá děti a na to doplácí. Rodičům dětí se to nelíbí a poté co policie s případem nic nedělá, vezmou vše do svých rukou. Upálí Kruegera. Ten se vrací, když jejich děti dospívají a nenechá je spát. Vrací se jako Noční Můra. (darek kartac)

Nivenx

Viděl jsem několik dílů a není to vůbec špatné. Atmosféra byla opravdu fajn a když vemu v potaz, že to je seriál, tak dobrá práce. Bylo tam i několik povedených nápadů, ale bohužel někdy bylo vidět, že to je strašně levně natočené a mělo to velmi slabou technickou stránku. Takže to i docela vykrádá původní díly, což je škoda. ()

2-Xtreme

Pilot: No More Mr. Nice Guy(r. Tobe Hooper)... Seriál k známemu hororu Nightmare on Elm Street je akým si prequelom k prvému filmu. Dozvedáme sa tu to čo sa Freddymu stalo predtým než sa stal "spáleným Freddym". Súd nepomohol a tak sa ludia chopia spravodlivosti a úpália Springwoodského Mäsiara... proste vidíme tu to čo sme doposial len počuli vo filmoch. Na seriáli je vidno, že je to "len" seriál a kvalitou sa to nemôže rovnať filmom, ale taký Freddy´s Dead to prekonáva určite. Snažili sa tak zakomponovať to čo fanúšik poznal z filmu tj. snovú atmosféru, cool Freddyho, ale na moje počudovanie moc nepoukazovali na samotný dom Kruegera. Jeho dom je ikona filmu a tn mi tak dosť chýbal. Nie je to na zahodenie, ale film je film. 60% ()

strougy

"No More Mr. Nice Guy (Tobe Hopper): I přes mírné zlepšení v druhé polovině se jedná o velmi nepovedený úvod do seriálu a zároveň i filmové série, selhávající na všech frontách, počínaje špatnou gradací děsivých scén, pokračuje třeba nevhodným hudebním doprovodem a konče hereckými výkony, které by neobstály ani v rámci ochotnického divadla. Zbytečná ztráta času. 1/5. It's a Miserable Life (Tom McLoughlin): První příběh by sice mohl být působivý, to by ovšem každému alespoň trochu Freddyho znalejšímu divákovi nesmělo být jasné, co se hlavnímu hrdinovy děje. Druhý zase sráží amatérské zpracování, které jak se zdá, je znakem celé série. V takovém marastu se zákonitě ztratí i těch několik vydařených vtipů. 2/5. Killer Instinct (Mike Garris): Průměrná historka o talismanu, který plní vražedná přání. Kdyby to končilo v polovině, byl bych spokojenější, neboť následná revenge zápletka už nemá šťávu, ale i tak je zde cítit pokrok oproti předchozím epizodám. 3/5. Freddy's Tricks and Treats (Ken Wiederhorn): První polovina, kdy Freddy zlomyslně trápí studentku, co v něho nevěřila, je díky nadhledu a potměšilému humoru to nejlepší, co mi zatím tahle série nabídla. Druhá polovina pak představuje solidní průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Slušný díl. 3/5. Judy Miller, Come on Down (Tom DeSimone): Snová show využívající nenávist hlavní hrdinky díky nadhledu a černému humoru pobaví, zbytek děje bohužel pouze nudí. Dohromady to tak tvoří horší průměr a další nezajímavou epizodu. 2/5. Saturday Night Special (Lisa Gottlieb): Freddyho povedený vstup na scénu plus rajcovní kousek sličné krasobruslařky jsou bohužel to nejlepší, co mi jinak nezajímavé dva příběhy nabídly. A to je opravdu dost málo. 1/5. Sister´s Keeper (Ken Wiederhorn): Vyloženě otravný příběh lehce navazující na pilotní díl, ve kterém blonďatá dvojčata, shodou okolností dcerky policajta, který Freddyho zastřelil, zjistí, že v jejich snech se jim Freddy snaží pomstít. A tak se začnou bránit. S výjimkou vysvětlení, proč hledají radu tam, kde ji hledají, je jediným zajímavým to, proč je náš milý zabiják nezabije hned a diváka tak neušetří nudy. 1/5. Mother's Day (Michael Lange): Další z řady nudných epizod, kdy první Freddy potrápí mladíka, co trpí pod jhem autoritářského nevlastního otce, aby následně si s ním své vytrpěla psycholožka se svojí rádiovou show, která díky Freddymu prozře a pochopí, jak sobecká byla. Zvlášť zakončení druhého příběhu jsem moc nepobral, od kdy slouží Freddy k tomu, aby lidé prozřeli a napravili se? 1/5. Rebel Without a Car (John Lafia): První polovina vyloženě nezáživná, druhou následně zachraňuje závěrečný vtipně vykonstruovaný masakr. V rámci série kvalita, což znamená sledovatelný průměr. 2/5. The Bride Wear Red (George Kaczender): První má manžel vizi toho, jak hrozné bude jeho manželství, následně se ukáže, že jeho manželka má trauma z dětství a vybíjí si ho na nevěrných manželích. Až na roztomile surrealistickou scénu ukazující, kterak manželka k traumatu přišla, se jedná o další nudnou epizodu kazící milému Freddymu pověst. 1/5. Do Dreams Bleed? (Dwight H.Lttle): První polovina má překvapivě spád a i přes svou ohranost dokáže v závěru slušně překvapit. Důvod, proč sympaticky neotřelou pointu zabít druhou polovinou, která ji na hlavu převrátí, mi tak stále uniká. Aspoň že ten konec nakonec aspoň maličko překvapil. 2/5 () (méně) (více)

Campbell

Trošku škoda. Čekal jsem něco více. Tenhle seriál který není nijak moc známý je zajímavý snad jen Freddym, který se ukáže na konci a na začátku, jinak je to vykopávka občas dost bizarních ale většinou blbých příběhů. Celkem mě překvapilo kolik známých lidí si v tomhle zahrálo, nicméně ani to seriál nezachrání. Nejvíc mi na něm vadilo strašná lacinost která byla sem tam fakt příšerná(třeba efekty krokodýlů v jednom díle byly příšerné). Pro mě průměrný seriál který si asi už nepustím ale sem tam to šlo. ()

fcreading

"No More Mr. Nice Guy": "Túto noc nastane nočná mora." Prvý diel ktorý režíroval Tobe Hooper (Texas Chain Saw Massacre), nám dáva jasne najavo, akým smerom sa seriál bude uberať. Na začiatok nabehne scénka v súdnej sieni, kde práve vypočúvajú Freddyho. Súd ho zbavý obvinenia, kvôli nedostatočným dôkazom, tak Freddy je volný, ale rodičia ktorým zabil deti niesu spokojný, tak sa chopia svojej šanci a s políciou zájdu za Freddym. Freddy sa ukrýva v nejakom starom dome, kde si skúša svoju naostrenú rukavicu, a spriada plán k svojim ďalším zločinom. Cestou Freddy zabije policajta ktorý práve večeral. Keď polícia aj s ľudmi dorazia do Freddyho domu, Freddy ešte stihne vyrieknuť poslednú vetu: Ja budem navždy, ja sa vrátim. Policajt vezme benzín poleje ho ním, zapáli zápalku a Freddy začne horieť. Po tej osudnej noci Freddy nezomrel, práve naopak, vrátil sa späť ešte silnejší než predtým, jeho sila spočíva vo sne, ten kdo zaspí, toho Freddy zabije. A Freddy si to hneď pôjde vyriadiť s policajtom, ktorý ho zapálil, jeho smrť bude mučivá. Policajt dostáva varovania, snívajú sa mu zlé sny, v ktorých mu Freddy nedá pokoja, jeho rodina mu neverí, snaží sa nezaspať, berie prášky ale to nezaberá. Zaujala ma aj hudba a atmosféra ktorá je výborná, napätie a krvavosť tu funguje ale Hooper sa snažil dotlačiť viac na sny a podarilo sa mu to, zaťial 80 percent. "It's a Miserable Life": Druhý diel ktorý režíroval Tom McLoughlin (Friday the 13th Part VI: Jason Lives). Táto časť je o niečo slabšia, Freddyho si ani poriadne neužijeme, iba snovú atmosféru, škoda, od režiséra ktorý natočí Piatok 13 6 časť som čakal trošku viac. V tomto dieli sa zjavuje vo sne chlapcovi motorkár, ktorý sa ho snaží zabiť. Motorkár na neho vytiahne zbraň, stlačí kohútik a strelí mu do hlavy. Hneď na to tam dorazí záchranka aj spolíciou, a on je prenesený do nemocnice, kde na mieste umiera. Jeho priaťelka sa to dozvie, dorazí do nemocnice, ale dostane závrat a spadne. Sníva sa jej o chlapcovi, ktorého zastrelil motorkár 50 percent. "Killer Instinct": Tretí diel režíroval Mick Garris (Masters of Horror). Freddy si vtomto dieli oddýchne, namiesto neho bude vraždiť tajomný talisman, ktorý nosí jedno dievča, rada športuje, venuje sa behaniu. Pomocou talismanu vidí sny, v ktorých zomierajú ľudia. Tento diel je o niečo lepší, než predchádzajúci, máme viac obetí, viac krvavosti a snov. Najviac ma pobavila smrť učitela, ktorému z úst vychádzala vata, celkovo 80 percent. "Freddy's Tricks and Treats": Štvrtý diel režíroval Ken Wiederhorn ( Return of the Living Dead Part II), na scenári sa podielali A. L. Katz and Gil Adler, ktorý sa podielali aj na Tales from the Crypt. Na začiatku započujeme rockovú hudbu, ktorá je doprovodená v štýle 80 rokov. Je sviatok Halloween, teenegeri si chystajú masky ale zabudli na Freddyho, ktorý si pre nich prichystal poriadne zlé sny. V tomto dieli sa Freddy zjavuje najviac, čo je len dobré, pribudlo aj viac obeti, Freddy nikoho nešetrí. Teenegeri sa snažia prísť na to, prečo vlastne ľudia umierajú vo snoch, kdo je za tým zodpovední, je vidieť že to režíroval Wiederhorn, takže som sa po celú dobu bavil 80 percent. () (méně) (více)

Šimpy

Vykrádačka původních, ve srovnání s tímto, takřka geniálních filmů. I když pár nápadů se tu taky našlo. ()

KajusaK

Jak se mohl pro tohle Brad P. upsat ? Samozřejmě původní Freddy (Robert Englund) opět perfektní. Ne jak ti z posledních dílů. ()

filmmovier

Ze zvědavosti jsem viděl první tři díly (protože Freddy a protože více českých titulků neexistuje), ovšem nějak mi to stačilo a myslím, že víc bych asi stejně neviděl. Protože tenhle seriál je k mému překvapení klasická seriálová 80./90th antologie, které v té době tak letěly a která se bohužel řadí k těm slabším. Freddy Krueger je tam bohužel jen jako hláskující moderátor (který stylem nejvíce připomíná Krypt Keepera) a který jednou za čas vleze do příběhu, řekne hlášku a zase zmizí. Ovšem první díl je jen o něm a slouží jako úvod do celé filmové série, bohužel ale i příběh jeho neodsouzení a následného upálení je bohužel taky zoufale průměrný. V dalších dvou dílech jsem byl svědkem studentů, kterým se zdály noční můry za bílého dne i když zrovna nespaly a se kterými Freddy neměl absolutně nic společného, přičemž některé "scénky" byly lepší a jiné horší. Koukatelné to je, ale to je tak nějak všechno. Robert Englund je ovšem pán i na zcela miniaturní a nudné ploše. ()

Honzek

Pokud nemáte Freddyho ještě dost (což je velmi těžké), bude tento seriál pro vás chvilkovým vysvobozením. Sice je zde v každém dílu Robert Englund spíše takový uvaděč (respektive se objeví na začátku, uprostřed a na konci s nějakou peprnou hláškou o momentálním ději) a není příliš vidět, ale ty noční můry stojí za minimálně jedno shlédnutí. Atmosféra tam je, nápad taky a vlastně i provedení ujde. Spíše průměrný avšak místy zábavný televizní pořad. Nutnost? Ani ne. ()

iXtr3m3

Áno, je TV brak, ale na svoju dobu to bolo niečo neskutočné. Už len tá myšlienka, že v danej dobe sa stala jedna filmová séria tak úspešná, že dala vzniknúť seriálu, v ktorom sa striedali jedna začínajúca budúca hviezda za druhou. Schválne si skúste pozrieť, kto všetko v tom za tú dobu účinkoval. Má to len jednu chybu. Nejde to nikde nikde na nete zohnať... :) ()

Han22

Nasledováno všech 44 dílů. Tenhle seriál jsem kdysi sledoval po nocích na Nově a snad 15 let sháněl s titulky. No a když jsem se konečně dočkal přišlo zklamání. Úvodní prequelový díl je fantastický, ale pak přijdou v 45 minutách vždy dva příběhy, propojené velice volným oslím můstkem. Občas je nějaký segment slušný či i výborný, ale spolehlivě ho zabije druhá půlka. Někdy je to absurdní až příšerné (pár pokusů o sci-fi), střídání snů a reality nedává často smysl ani v rámci Freddyho světa, jindy je tam zcela zjevně na sílu. Zejména ze začátku je to esence všeho cheesy na teen hororech osmdesátek, v druhé série se přesouváme spíše mezi dospělé, ale zase přibývají spíše krimi, občas až telenovelně-erotické příběhy s minimem nadpřirozena, děsu či napětí. Občas je to příšerně laciné (jeden interiér na díl). Co funguje? Gore, krev, nechutnosti, mrtvoly jsou skvělé tvůrci se toho nebojí, černý humor taky, občas přijde solidní díl s výbornou pointou, občas se objeví nějaký seriálový, zapadlý či béčkový herec (a také Brad Pitt). A samozřejmě Freddy. Ten má pár samostatných dílů které jsou to nejlepší ze seriálu (i když se mu narozdíl od filmů nemůže nic stát) a ostatní díly komentuje ve stylu Cryptkeepra z Příběhů ze záhrobí. A Freddy v těch předělech řádí, blbne, převléká se, kuchá a má "morální poučení" a to vše s takovou verzou, energií a černým humorem, že mě to dostávalo do kolen a nakonec musím dát aspoň 3*. Příběhy ze záhrobí to fakt nejsou, ale Freddy Krueger je bůh :) ()

Knowho

Antologický NOEM spin-off kde Freddy šikanuje všechny a všechno co se jen přiblíží k Springwoodu. Tenhle seriál bych si určitě užil mnohem víc, kdyby se ve všech epizodách objevoval jako hlavní záporák. Místo něj tam zaskočí Kanibalového nebo třeba ,,Sirotek" S psychoschopnostma. Vlastně Freddy se tady objeví (ted nepočítám ty krátký scény ve všech epizodách)  jako záporák asi v 7-8 epizodách, ale většinou šlo o absolutní topky. Taky se taddy objevuje několik známých tváří jako třeba Brad Pitt nebo Raymond Cruz, ale i Richard Speight Jr., kterýho jsem si zamiloval jako Gabriela v seriálu Supernatural. Richard si tady ve 2 epizodách zahrál postavu Olivera a doprdele, ten týpek to krom Englunda extrémně tahá xD ,,Have you ever seen The Exorcist?" ,,10 times. Why?"   ,,I think your Exorcistic mumbo jumbo isnt working!" Nebo Freddyho rozhovor s fotografkou (taky epizoda s Oliverem): Freddy: ,,You wanna me make her scream?" Fotografka: ,,..Yes" Freddy: ,,Fine. That should do it!" *vypíchnutí očí* Englund je bůh :D 7/10 ()