Reklama

Reklama

Svědectví

(seriál)
  • Česko Poslední boj (více)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Jeden vedecký experiment skončí katastrofou - z laboratória unikne smrteľne nebezpečný vírus, ktorý zabije niekoľko ľudí. Tisícky obyvateľov v zúfalstve volá políciu, aby im pomohli. Medzi nich patrí aj Stu Redman (Gary Sinise), Frannie (Molly Ringwald) a rocková hviezda Larry, ktorí všade okolo seba vidia mŕtvych ľudí. Postupne zistia, že patria k tým šťastlivcom, ktorí sú voči vírusu imúnni. No nie sú sami. Existujú totiž nepriatelia, ktorí chcú túto tragédiu využiť vo svoj prospech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Část první: Nákaza V tajné laboratoři pro výzkum virů dojde k nehodě, a část viru unikne. Bezpečnostní opatření selhávají, a vrátný (již nakažený) prchá se svoji rodinou přes celou Ameriku (a roznáší virus), až pokojně zemře v Texasu. Od jednoho k druhému, se chřipka přenáší, úmrtnost je přes 99%, ale někteří lidé vůbec neonemocní. Stu Redman, Larry Underwood, Frannie Goldsmithová a další. Část druhá: Sny Přeživší katastrofy zjišťují, že se jim všem zdají stejné sny. Teda - skoro všem a skoro stejné. Někteří sní o staré černošce, která je láká svým hlasem k sobě - a jiní naopak o temném démonovi. (Aspoň se pozná kdo je hodnej a kdo zlej :) Část třetí: Zrada Postupně se vytváří dvě velké komunity. Ta dobrá, v Boulderu v Coloradu. Ta zlá (vhodně umístěna) v Las Vegas. V obou dvou komunitách začínají práce s obnovou společnosti, jak na bázi fyzické (elektřina, odklízení mrtvých) tak i politické (ti zlí to maj jednoduší, Randall Flagg neodpouští - ti dobří si musí zvolit vládu a zazpívat americkou hymnu). Ale ne všichni v Boulderu jsou až tak hodní Část čtvrtá: Svědectví Nadchází závěrečné měření sil, dobro proti zlu......... Vzhledem k tomu, že samotná kniha Stephena Kinga má kolem tisíce stran, nelze vše vložit do jediného filmu, bez razantních zásahů. Tvůrci radši zvolili minisérii o čtyřech dílech, ale i tak se několik částí knihy dotkla ruka střihařova (namátkou ze začátku - Franniena despotická matka, Rita, s níž Larry cestoval z New Yorku, Prcek, který vezl Popeláče, atp - nic nepostradatelného - ale ..). Na zbytku filmu je vidět, že byl točen pro TV, žádné velké efekty - ale minimálně v první části jsou pěkně (spíš pěkně ošklivě) vykresleny následky katastrofy. V seznamu herců nejsou žádná velká jména, až na Garyho Sinise a malé subroličky Eda Harrise a Kathy Batesové. I tak, jde o jednu z nejlepších adaptací knihy Stephena Kinga (hororové - nelze porovnávat se Zelenou mílí nebo Shawshankem)... ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Co mi asi nejvic zustane vryto v pameti je pro me velmi silna dramaticka dvojice hluchonemy - retardovany analfabet v tele dvoumetroveho drevorubce. Skoda ze filmu chyby vetsi rozpocet, ktery je citelne znat, protoze scenaristicky je za vodou, ovsem vyprava na me pusoby az prilis studiovym dojmem. . . Velka skoda, protoze potencial tu byl obrovsky. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Je tomu len pár dní, čo som dočítal román "Svedectvo". Ten ma primäl vrátiť sa po rokoch ku tejto televíznej mini sérii. "Posledný boj" je filmovou adaptáciou tohto rozsiahlého diela amerického spisovateľa Stephena Kinga. On sám tiež napísal scenár, ktorý výborne ladí z knižnou predlohou. Je trocha škoda, že sa do tohto projektu neinvestovalo viacej dolárov. Ale i tak je to podarený prepis literárneho originálu. Nechýba žiadna z hlavných postáv - Texasan Stu Redman, rocker Larry Underwood, milá, mladá Fran Goldsmithová, hluchonemý Nick Andros, dobrácky Ralph Brentner, múdry lišiak Glen Bateman, prostoduchý dobrák Tom Cullen, zvestovateľka Božej vôle, stará černoška Abagail Freematelová. Na druhej strane stoja - zatrpknutý Harold Lauder, prekliata Nadine Crossová, šialený piroman Donald Elbert - Popeláč, všetkéhoschopný, oddaný Lloyd Henreid a tiež samotný Temný Muž - démonický Randall Flagg... *** ()

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Klasický King, ktorý si podľa svojej knihy napísal aj scénar. Veľmi dobre sfilmovaný, podobne ako vo svojich knihách sústreďujúci sa na jednotlivcov a ich zvládanie extrémnych situácií. Tak trochu aj road movie, mixnutá postapo a nadprirodzenom a večnom boji Dobra so Zlom. Zhliadnutá prvá, cca 90 minútová časť. EDIT: Regulérna závislosť po druhom diely, skvelá, až hypnotická, relaxačná hudba, 90s atmosféra v kocke a ďalej sa skvelo prelínajúci príbeh. Perfektné herecké výkony. Stále si nostalgicky pamätám tie VHSky s celým seriálom. Vtedy som to dal za deň, keď sme mali požičané video🙂EDIT: Dopozerané. Krásne scenérie opustenej Ameriky versus zastaralé efekty, ktorých tam našťastie nie je veľa. Ale aj to patrí k post 90s nostalgii, inak to ani nechceme🙂Každopádne potešili cameá samotného Kinga, aj napríklad Sama Raimiho, v nadčasovom príbehu o nádeji a viere, ako to vie zasa napísať len samotný Stephen. ()

Jonash87 

všechny recenze uživatele

Neboť jsem velkým fanouškem mistra hororu Stephena Kinga a četl jsem spoustu jeho románu, včetně Svědectví, nemohl jsem si nechat ujít toto čtyřdílné televizní zpracování. Kingovy příběhy často nebývají předělány do filmové podoby bůhvíjak skvěle (opačnými případy jsou výborné adaptace Nadaného žáka, Vykoupení z věznice Shawshank či Zelené míle), takže jsem byl plný očekávání, jak se s touto rozsáhlou knihu filmaři poradí. Na to, že se jedná "pouze" o televizní film, tak se to nevyvedlo vůbec zle. Je zde sice znát menší rozpočet, který některé scény takříkajíc brzdí, přesto tu máme slušně vykreslenou atmosféru a i přes dlouhou stopáž (6 hodin) vcelku dynamický děj. Celek bohužel trochu srážejí dolů jen průměrné herecký výkony (výjimkou je Gary Sinise) a slabší závěr, zejména jeho provedení. Navzdory tomu jsem byl s filmovým Svědectvím spokojen; o žádný propadák totiž rozhodně nejde! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (18)

  • Ve filmu si střihnou cameo Tom Holland jako Carl Hough (muž pracující s Trashcan Manem), John Landis jako Russ Terry (muž s vousem v poušti) a Sam Raimi jako Bobby Terry (muž který zabije soudce Farrise). (TomikZlesa)

Reklama

Reklama