Reklama

Reklama

Svědectví

(seriál)
  • Česko Poslední boj (více)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Jeden vedecký experiment skončí katastrofou - z laboratória unikne smrteľne nebezpečný vírus, ktorý zabije niekoľko ľudí. Tisícky obyvateľov v zúfalstve volá políciu, aby im pomohli. Medzi nich patrí aj Stu Redman (Gary Sinise), Frannie (Molly Ringwald) a rocková hviezda Larry, ktorí všade okolo seba vidia mŕtvych ľudí. Postupne zistia, že patria k tým šťastlivcom, ktorí sú voči vírusu imúnni. No nie sú sami. Existujú totiž nepriatelia, ktorí chcú túto tragédiu využiť vo svoj prospech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Svědectví patří v rámci tvorby Stephena Kinga k těm dílům, které napsal v období kocoviny při léčbě svých závislostí. Pomohla mu z nich mj. hluboká náboženská víra, a tak se Svědectví točí kolem konfliktu dobra a zla mezi Bohem a silami pekelnými. Obě instituce si rozdělí své ovečky, které přežily apokalypsu v podání epidemie vzniklé únikem viru z vojenské laboratoře. Série trpí značnou nevyrovnaností kvality, po napínaném prvním díle se dostaví průměrné části, aby závěr opět gradoval. Líbil se mi představitel pekelníka, stejně jako Gary Sinise coby hlavní klaďas. seriál ale sráží jen průměrný scénář, který obsahuje spoustu vaty, takže výsledkem je klasicky přetažená stopáž, dále působí problém nenápaditá režie a podceněný televizní rozpočet, ježož výsledkem jsou podřadné triky. On i ten vyhraněně náboženský aspekt každému nesedne. Celkový dojem: 50 %. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

5* za výbornou první půli a za skvělou pecku (Don't Fear The Reaper) od Blue Öyster Cult, která hraje u úvodních titulků. 3* dolů za religiózní blábol, který se z toho všeho vyvine (stejně jako v knize) v druhé části, a zejména pak za srandovní "Boží ruku" v závěru. 1* nahoru za Garyho Sinise, kterého mám rád už od jeho filmu O myších a lidech, a za to, že Reaper od BÖC tu zazní v nesehnatelné, nově nahrané verzi. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Je tomu len pár dní, čo som dočítal román "Svedectvo". Ten ma primäl vrátiť sa po rokoch ku tejto televíznej mini sérii. "Posledný boj" je filmovou adaptáciou tohto rozsiahlého diela amerického spisovateľa Stephena Kinga. On sám tiež napísal scenár, ktorý výborne ladí z knižnou predlohou. Je trocha škoda, že sa do tohto projektu neinvestovalo viacej dolárov. Ale i tak je to podarený prepis literárneho originálu. Nechýba žiadna z hlavných postáv - Texasan Stu Redman, rocker Larry Underwood, milá, mladá Fran Goldsmithová, hluchonemý Nick Andros, dobrácky Ralph Brentner, múdry lišiak Glen Bateman, prostoduchý dobrák Tom Cullen, zvestovateľka Božej vôle, stará černoška Abagail Freematelová. Na druhej strane stoja - zatrpknutý Harold Lauder, prekliata Nadine Crossová, šialený piroman Donald Elbert - Popeláč, všetkéhoschopný, oddaný Lloyd Henreid a tiež samotný Temný Muž - démonický Randall Flagg... *** ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

"Svědectví" od Stephena Kinga patří k mým oblíbeným knihám, zvláště vykreslení katastrofy, psychologicky perfektní zpracování jednotlivých charakterů a celková postapokalyptická atmosféra opravdu stojí za to. Následný souboj dobra se zlem, přesněji Boha s Ďáblem pak v čtené formě působí obstojně, protože je čtenář odkázán jen na svou představivost, nikoliv na trapné speciální efekty a chabé výkony herců. A pokud první část filmu, ta část, co by měla být nejlepší a nejzajímavější, nabízí jen zklamání, pak to vidím tak, že sledovat další 3 díly této minisérie by z mé strany bylo mrhání časem. Mizerná režie, zkratkovitý scénář, v několika případech skutečně zoufalé "herecké" výkony (i ten Gary Sinise se mi stačil v "CSI: New York" zprotivit) a náboženská demagogie, co místo náznakovitého, minimalistického pojetí volí "bombastickou", doslovnou vizuální stránku... ne, nenechám si kazit dojem z knihy a končím se sledováním v době, kdy tento počin ještě můžu nazvat alespoň průměrným. 50% ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Kvalita serie stoji na vybornych prvych dvoch dieloch, ktore neobjasnuju vela faktov a maju tak prijemnu hororovu, mysterioznu atmosferu a su posobivym obrazom postkatastrofickeho sveta. Dalsie dve casti naopak kvalitativne o dost horsie, dejovo nezaujimave a divak si tak aj zacina viac vsimat chyby, ktore pred tym prehliadal. A to hlavne niektore priserne napisane dialogy a otrasny herecky vykon jednej z hlavnych protagonistiek. Chvala bohu, zabavnost udrzuje niekolko osvedcenych hercov (Miguel Ferrer, Matt Frewer), fajnovy pesnickovy soundtrack, a dozvuky skvelej atmosfery z prvych dvoch dielov v podobe vsadepritomnych prehnitych mrtvol. Celkovo vsak zaujimavy serialovy pocin, ktory jednoznacne stoji za pozornost. (6.3/10) ()

Galerie (13)

Zajímavosti (18)

  • Flagg se zmiňuje o postavě Russ Dorr, jde o jméno kamaráda Stephena Kinga. (TomikZlesa)
  • Rozhlasová stanice v Arnette se zmíní o písní od Kathi Kamen, Goldmark. Skutečná Kathi píše texty pro rockovou skupinu The Rock Bottom Remainders, které je Stephen King členem. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama