Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů. (Falcon)

Padme_Anakin

Musím přiznat, že mi bylo potěšením.. Ústřední herecké trio - Štěpán Kozub, Jakub Štáfek, Tomáš Magnusek - společně funguje skvěle.. Tahle bizarnost má v sobě mnohem víc, než se na první dobrou tváří, na začátku mírné rozpaky, v závěru upřímný smích.. No a nemohu opominout zacílení na přátelství, příjemný pocit.. ()

annanah

Na české poměry to vůbec není špatný film. Párkrát jsem se i zasmála, ale prostě nemůžu říct, že jsem si ten film užila. Chemie mezi ústřední dvojicí byla sice fajn, ale přišlo mi, že jejich komediální talent nebyl plně využit. Několikrát jsem se u filmu přistihla jak přemýšlím nad tím kdy už skončí, proto 50% ()

Praxis

Neuvěřitelná chemie mezi Kozubem a Štáfkem, plno hlodů, ale všechno tohle přeskočil fenomenální Magnusek, který se tu evidentně těžce vyřádil. Celé je to vlastně úplně úchylný, beze smyslu a s řádně krvavým koncem, ale tohle všechno tomu odpustíte, protože Andy Fehu si tu natočil svůj další originální kousek. 75% ()

ArsenalEagle

Celou dobu to vypadá na tři hvězdy s odřenejma ušima a pak přijde nečekaně výborný finále. Hlavně první polovina je docela nezáživná, sem tam to zachraňuje nějaká hláška, ale film jako takový se rozjíždí od dortu v chladiči. Finální krvavá jízda za zvuků Nedvědů stojí za to a rozhodně zlepšuje dojem z celku. Hubenej Magnusek s debilním hlasem je taky dobrej bizár. ()

Bordoshut

7/10 – Shocky a Morthy bezesporu nejsou dokonalým, ba ani oscarovým počinem, přesto mi tento snímek, ve kterém si to ostravský Tygr střihnul s fotbalistou Lavickým, udělal velkou radost, jako se to už dlouho žádnému českému filmu nepovedlo. Tato lehce zoomersky založená komedie s několika až hororovými prvky vnáší do českého rybníčku svěží vzduch. Je neskutečně osvěžující po záplavě Troškových taškařic a Langmajerových frajeřin sledovat film, ve kterém se příjemně přirozeně a až zázračně koukatelně řeší témata jako přátelství, sláva a youtuberství, navíc s vtipem, množstvím trefných parafrází na tuzemskou YouTube scénu a nevídanou grácií. Chápu, že to mnozí nezkousnou, jelikož je pro ně YouTube spíše takový nájezdník do volnočasového života jejich dětí, kterému pořád nějak nepřišli na kloub. Zároveň přiznávám, že zrovna tak jako některé scény a vůbec celkově dějové oblouky působí tak trochu navíc, jiné se zase naopak přímo dožadují bližšího rozpracování a prozkoumání, ke kterému nedošlo, protože Shoky a Morthy museli opět rychle chvátat k nějaké jiné akční události, aby se divák snad nestihl přestat usmívat. Rovněž některé herecké výkony jsou diskutabilní, třebaže Tomáš Magnusek pro jednou nebyl za Bastarda. Narážím tím na ženské postavy – zvlášť heterochromní vymítačka strašidel mě nejprve svým odtažitým hraním vyděsila k smrti. Bál jsem se totiž, že se s ní odehraje jeden z nejpředvídatelnějších zvratů v historii komedií se Štěpánem Kozubem. Naštěstí (a ke zdaru věci) se to s ní vyvinulo jinak. Nejvíce šokující věcí na celém snímku není ani tak to, že ostravský Tygr konečně zahrál roli, která není daleko za hranicí trapnosti a skutečně má i svoji vážnost – což neskutečně kvituju –, nýbrž nečekané množství goru a tedy i krve, o čež v závěrečných 15 minutách opravdu není nouze. Jen pro vaši představu, ve finálních hrátkách nechybí ani mačeta. Top hláška (a že jich bylo): "Ahoj! Jmenuju se Ráďa, je mi jednačtyřicet a jsem – pedofil. Takže za prvé jsem – pedofil. Za druhé jsem – pedofil. Pro vaši informaci, za třetí jsem – pedofil. Kdo má mozek na svém místě, ten jasně vidí, že jsem – pedofil. A myslim to dobře... :-)" Děkujeme, Magnusku. Bastard až do smrti, co? ()

Pierre

Konečně se zase nějakému českému filmu podařilo prolomit hrani ci: ,,tak blbý, až dobrý,´´ a nezůstalo to jenom u toho blbý nebo pouze vulgární.  Je to prostě pro mladý a dobrý, ale je to i seriozní komedie, ne jen smršť samoúčelných vulgarit.   Jako celek mě   Shoky dostal  do správné ulítlé nálady, ve které jsem se u té kraviny dobře bavil, i zavzpomínal  na časy, kdy mě ještě nějaký Yotube doopravdy zajímal. V rámci současné české filmové komedie jde  určitě o jisté zjevení. Neotřelé, mladistvé, zapalené, invenční, vtipné. A to by se mohlo zdát, že se tvůrci ani nemuseli až tak moc snažit. Oni jsou všichni ti pokleslí yotubeři zakladující sva videa na potřebě šokovat za každou cenu a děsit falešnými skutečnostmi, směšní sami o sobě a není to nic až tak nového. Jenomže (alespoň co jsem tak viděl) zatím si většina filmů toto téma na paškál nevzala, a když už, tak ne zrovna šťastně.  Ale tento film na to šel naprosto přesně a s přehledem. Režisér a scénárista v jedné osobě Andy Fehu musí mít českou YT tvorbu opravdu alespoň minimálně nastudanou. Vypiplané jsou tady i detaily jako typické komentáře pod videem nebo  reakce od ostatních (yotuberů.). Ale Shoky si sám o sobě nevystačil jen s parodováním Yotuberů,. Obohatil ho i vlastními filmařskými nápady, výraznou stylizaci a klipovitým moderním střihem, který často právě ten rychlý Yotube styl připomíná. A ve druhé polovině dokázal spojit satiru s povedeným skloubením komedie a lehkého napínavého horroru, kdy jsem z filmu opravdu cítil nenásilný pocit zajímavého tajemství a celkem mě zajímalo, jak to dopadne. No, bez toho závěrečného krváku bych se asi obešel, protože podobný humor postavený na násilí a morbidnostech  zrovna dvakrát nemusím. Navíc byla v závěru dost drsně použita má nejoblíbenější písnička od Nedvědů. Ale nakonec musím uznat, že i to vypointování bylo celkem povedené a přirozeně vystupňované vzhledem k hlavnímu tématu. Co se týče herců, tak ačkoliv jsem si myslel, že Štěpán Kozub mě po početných skečích ze Třemi tygry už nemá čím překvapit, tak mě opět svým komediálním talentem dostal. Líbilo se mi, že jeho kolega Štafek byl zase úplně jiný.   A co se týče Magnuska,  kdybych  zvládl dokoukat jeho autorské  Bastardy, mohli  by asi kandidovat na krále odpadů. Ale  zhubl, zjemnil a v tomto filmu (nevím jak jinde)  se prostě ukázal jako velký sympaťák, co si ze sebe umí udělat legraci.  Dle svých vlastních slov nikdy nemůže hrát prince, ale jeho snem bylo si zahrát přesně nějakého šmrksu, co chodí okolo a háže pořád nějaké hlášky. Pokud bychom spolu měli něco společného, tak právě tento herecký sen, který se tady Magnuskovi podařilo velmi povedenně splnit. Jeho Ráďa je fakt dokonalá figurka. A mezi těmi yotubery honicími se jen za slávou náhodou taková  moc milá čistá duše, fajn prosťáček, kterého bych klidně chtěl někdy potkat i v realitě nebo si ho minimálně sám zahrát (:D). A Magnusek si tohle teda užil a minimálně kvůli těm jeho roztomilým pohledům a strejcovskému projevu stojí za to Shokyho vidět.  A už teď bych si na YT doporučil vyhledat skvělou novou verzi Podvodu v podání rapera Calina. Rap  mi nic neříká, ale tohle se hodně, hodně, povedlo. () (méně) (více)

Tereza_T

Fajnové pokoukáníčko. Po dlouhé době česká vtipná komedie, ze které na člověka nedejchá zoufalství z nefungujícího manželství a syndromu vyhoření. Pokud bych měla říct oblíbence mezi mladými českými herci Štáfek by mě napadl mezi prvníma, takže jsem nebyla překvapená, že mi byla role Morthyho sympatická. Mile mě překvapil Kozub. To samé se bohužel nedá říct o dámském obsazení, což mě mrzí, ale role Sáry mi neuveřitelně lezla na nervy a její chování mi nepřišlo ani kapičku vtipný a to je dle mého škoda, myslím si, že i taková rádoby nafrněná nanynka se dá (nechci ani říct zahrát, protože to nebyla jen vina herečky, řekněme prostě vymazlit a doladit) vtipně a ne jen trapně. To je ale jediná vítka co mám, zasmála jsem se, dokonce mi tam sedl i ten finální masakr, i když tenhle styl srandy nemusím. Celkově je to pohodový pokoukání a jsem ráda, že můžu pochválit českej film. ()

movieband

Dost odvážná satira na dnešní společnost plnou infuencerů, youtuberů a jiných -erů. Nakombinovanost žánru se tvůrcům povedla a celý tenhle masakr drží vcelku pěkně pohromadě. Za Štáfka děkuju a chemii mezi ním a Kozubem držim palce do další spolupráce. Závěr mě dost překvapil. Na české končiny, za mě, dost nezvyklá možnost absurdní příběhové katarze. ()

Céčko

Štáfek hrát neumí, hlavní postavy se chovají random a nejlepší je Magnusek, což není překvapení, když hraje v podstatě sám sebe ve skutečnosti. ()

slunicko2

Těžkopádný vydřený humor  1)  chvílemi amatérsky působícího snímku mě moc nezaujal, ale nakonec to bylo docela fajn._____ 2)  Co jsem dosud nevěděl: 25letý Štěpán Kozub je dobrý herec._____ 3)  Co jsem věděl a znovu si potvrdil: 31letý Jakub Štáfek je pěkný chlap. ()

Remedy

Pozoruhodný a setsakramentsky zábavný mišung komedie, akce, thrilleru, satiry a roztomilého bizáru. Štáfek s Kozubem se po celou dobu ukázkově kočkují (zní to přitepleně, ale nevím, jak lépe to vystihnout) a Tomáš Magnusek luxusně rehabilituje svou odpadní bastardovskou reputaci. Jeho podání Radomila je odzbrojující a to neustálé přešlapování mezi sebeparodií a výsměchem ostatním youtuberům prostě nemá chybu. Zaskočil mě i ten parádní balanc celého vyprávění, který nepřipouští žádná hluchá místa a v podstatě se po celou dobu dokáže vyhnout přílišným cringe momentům. [85%] ()

salalala

Je fajn, že Česko má tvůrce, který je schopen natočit žánrovku, která není hloupá, navíc si vybírá žánr, který u nás není tak populární. Je znát, že Andy Fehu si mohl dělat víceméně, co chtěl a od začátku nedělá moc kompromisů, nejde divákům naproti a spoléhá se na svérázný nadhled. Ačkoli se postupem času snaží snímek příběhově ukotvit, moc se mu to nedaří a zůstává u sledu jednotlivých epizod, v tomto případě to ale vůbec nevadí, protože ony epizody jsou většinou vtipné, výborně natočené, především ale mají potřebnou tajemnou atmosféru, která se v českém filmu moc nevidí. K výsledku přispívá i poctivá kamarádská chemie mezi výbornými Štáfkem a Kozubem, z nichž zejména ten druhý dokáže prodat sebehloupější vtip, jako zjevení se pak jeví výtečný Tomáš Magnusek, který paradoxně svou roli moc nepochopil, o to víc ale vyniká. V závěru se tvůrce utrhne ze řetězu úplně a film se změní v přehlídku gore efektů a poměrně brutálních scén, které se pochopitelně neberou vážně a jsou ukrutně vtipné, jen je na nich vidět určitá lacinost a nesmyslů je v nich přece jen víc, než by bylo záhodno. Shoky & Morthy: Poslední velká akce je film, který česká kinematografie potřebovala jako sůl a přes všechny nedokonalosti stojí za pozornost, protože v některých jednotlivostech je až geniální. Jestli někdo z českých tvůrců má na to natočit ryze seriózní horor, je to právě Fehu. 70 % ()

kajas

Teda já jsem čekala, že to bude slušné, když už má Kozub konečně hlavní roli ve filmu, ale že tolik! Minimálně celou první polovinu jsem se prosmála nahlas, několikrát mi vytryskly slzy a vděčím za to kromě ústřední dvojice hlavně naprosto geniálnímu Magnuskovi. Co se tomu chlapovi stalo? Radikální zhubnutí mělo vliv i na jeho hlas (zjemnil), samozřejmě na vzhled, ale hlavně na jeho projev a neskutečný komediální timing. Dokonalá podívaná na půlnoční projekci na KVIFF. Skoro 5*. ()

Brennos

Hravé, nápadité, svižné, svěží závan v (často umělé) artové náloži na karlovarském festivalu. Je radost vidět film, z kterého je cítit radost z filmařiny a naprostá tvůrčí svoboda, ať už na straně tvůrců, tak i na straně hereckého obsazení. [KVIFF 2021] ()

hygienik odpad!

Nie! Bohužiaľ česká súčasná tvorba ma dokáže prekvapiť aj negatívne. Aj keď si myslím, že som videl jej dno, o rok sa objaví film, čo je ešte o poschodie nižšie. Nechápem, ako toto mohlo ísť do kín, ale OK. Myslím, že je to ešte hlúpejšie než program Nickelodeonu, či Disney Channdelu. ()

Kosmik

Jako byly komedie Zdeňka Trošky cílené převážně na lidové publikum dříve narozených, tak Shoky & Morthy cílí hlavně na lidové publikum ve věkovém intervalu 15-25. Prvních 35 minut je cílených čistě na YouTube a vše kolem něj a kdo i z omladiny nikdy nezkoušel nic natočit pro tento server, tak se asi nebude vůbec chytat. Po 35. minutě se film mění na duchařinu a je trochu přístupnější i širšímu publiku. Nejde o chytrý humor, na který jsme u Štáfka zvyklí z Vyšehradu a u Kozuba z videí divadla Mír. Kdybych měl parafrázovat zmíněného Zdeňka Trošku, jsou to spíš Babovřesky pro teenagery, tedy Teenagevřesky? :-) Zajímavá je logika distributora pro Home Video. Film zatím vyšel jen fyzicky a pouze na nosičích DVD. Na VoD a SVoD, ačkoliv je na téma online video, zatím vůbec. I když se na konci jako Product Placement zmiňuje jedna nadnárodní streamovací služba. Uvidíme, zdali se film objeví exkluzivně VoD právě na ní. ()

easaque

3* Poslední film Andyho Fehu se mi vcelku líbil, Štěpána Kozuba mám rád a i trailer naladil na docela bláznivou jízdu, která by se mi mohla líbit. A taky to tak dopadlo a na vyšší známku by musel mít vymakanější scénář. Moc nesleduji filmy pro mladší publikum, ale námětem mi přišel docela originální a dělat si srandu ze všech těch influencerů mě bavilo. Herecké obsazení bylo dobré, ale občas to přehrávání bylo znát, ale myslím že v tomto žánru – ztřeštěných černých komedií to zase tak nevadí. Všeobecně doporučovat si netroufám, ale jako zpestření by mohla potěšit jako mě a některé gagy opravdu stojí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]  ()

Petroff

Tohle je hodně strašný. Jedinou dobrou věcí na filmu je postava Tomáše Magnuska a jeho láska k muzice bratří Nedvědů... ()

higuain

Bylo to vtipný, to ne že ne. A místy to bavilo až nečekaně hodně, zejména v první polovině. Nicméně ta druhá polovina a především finále, to byl už i na mě moc velkej bizár. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD