Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů. (Falcon)

BoredSeal

Začal jsem se víc bavit až v druhé polovině, kdy to začne být víc dobrodružnější a spěje to do velmi dobře vymyšlené konstrukce. Humor ústřední dvojice na mě bohužel moc nefungoval. Štáfek je v roli ideální, ale jeho parťák Kozub mi moc neseděl, vypadá starší a jako někdo inteligentní, kdo se přetvařuje. Díky Magnuskovi, vtípkům na účet youtuberů a žánrovému výletu byl dojem nakonec OK. ()

easaque

3* Poslední film Andyho Fehu se mi vcelku líbil, Štěpána Kozuba mám rád a i trailer naladil na docela bláznivou jízdu, která by se mi mohla líbit. A taky to tak dopadlo a na vyšší známku by musel mít vymakanější scénář. Moc nesleduji filmy pro mladší publikum, ale námětem mi přišel docela originální a dělat si srandu ze všech těch influencerů mě bavilo. Herecké obsazení bylo dobré, ale občas to přehrávání bylo znát, ale myslím že v tomto žánru – ztřeštěných černých komedií to zase tak nevadí. Všeobecně doporučovat si netroufám, ale jako zpestření by mohla potěšit jako mě a některé gagy opravdu stojí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]  ()

M.i.k.e

úplně originální sice Shoky s Morthym nejsou,ale na české poměry jsou svěží a funkční a většinu času byla radost se na ně dívat.Štáfek s Kouzebm dohromady fungují na jedničku a když se k nim přidá okouzlující jůtuber Ráďa,kterého si s velkou chutí a přehledem dal Tomáš Magnusek,je to ještě lepší.Fehu si slušně (na český film až neuvěřitelně) hraje si divákem a jeho očekáváním,umně střídá žánry a i když vyústění není nic co by tu už nebylo,dává smysl a to zase není úplně málo.Klidně víc takových kousků...75% ()

Figu

To je tak šíleně stupidní biják, až je vlastně úplně bomba! Chemie Kozub/Štáfek je geniální a Magnus do toho je naprostá třešnička! Tady vlastně nejde vůbec o děj v tomhle fláku, zde všichni čumíme na herecký výkony a my uvědomělí čecháčci víme a vidíme, že máme konečně trochu potenciál a mladou čerstvou kvalitní hereckou krev! (konec Kotků a Mádlů, máme Kozuba!) 60% ()

Lischai

Velmi důstojný nástupce Nenasytné Tiffany. Rozjezd ve světě youtuberů je pozvolnější, ale jakmile kluci vyrazí na Devět křížů, tak už je to jen a jen lepší. Několikrát jsem se od srdce, upřímně a neironicky zasmál ("Nechci být strýček sýček..."), což je u českého filmu dost vzácná věc. Bavil jsem se celou dobu a na konci jsem i nějak zapomněl, že to má být sranda, a začal být do hrdinů emočně zainvestovaný. Takže vlastně super, velké překvapení. Jediná škoda tohohle filmu je, že jeho cílovka jsou lidi v letním kině nebo v sobotu o půlnoci na filmovce, takže kasovně to asi nebude výhra, i když se Andy Fehu opravdu snaží a dává do toho srdíčko. Každopádně super, jsem rád, že jsem na tenhle nenápadný klenot narazil. ()

honajz2

Stal se normálně zázrak! Po fakt hodně dlouhé době jsem viděl nějaký český film, který nejen že nestál za prd, ale já se u něj dokonce i bavil! A natočil to někdo, komu jsem zatím každý film silně zkritizoval a nebýt tohohle, označil bych ho za přeceňovaného režiséra bez kousku talentu - Andy Fehu. Celkem by mě zajímalo, jestli ho někdo usměrňoval a nebo v něm fakt něco je, ale to se asi stejně nedozvím, takže se v tom pitvat moc nebudu. Do youtuberství to sice mohlo rýt o dost víc, protože materiálu na zparodování je tam mraky a tady to jen zůstalo u základu + jednoho menšího bizáru v podobě Jardy, teda pardon, Radomila Kováře (u kterého jsem ale rád, že ho zparodovali, protože pro nás, vyznavače bizárů českého YouTube, je to splněný sen :D). Jenže zase na druhou stranu to zase byla chytrá volba, jelikož ty narážky pochopí i tací, kteří se v tomhle "odvětví" absolutně neorientují. A dobrá volba byly i charaktery ústředního dua, jelikož jsou takovým mixem toho nejčastějšího typu yotubera - jsou zároveň dementní dělající kraviny překračující i hranice zákona (což odkazuje na nechvalně proslulé Twixáky, kteří kupodivu ještě žijí a na které zbývající charakteristiky které zde zmíním rozhodně neplatí), zároveň jsou dvojicí dělající trendy věci a hlavně pranky (což odkazuje zase nejspíš na dnes už neexistují MadBros) a zároveň jsou tak trochu hovada i v reálu, ale nějakou lidskost v sobě mají. Od tématu youtuberství se to sice přesune k lovcům duchů a parodování hororových klišé a celé to vypointuje opět úplně jinak, ale problém s tím kupodivu nemám. Není to tak nesourodé jak u Tiffany, ale kupodivu to vše drží pohromadě, navazuje to na sebe a ta závěrečná pointa mi přišla dost chytře vymyšlená, na svůj žánr. A dokonce mě i překvapila, jelikož jsem ji moc nečekal. Od "dominance zelené barvy" (abych ani nenaznačoval) jsem sice začínal něco tušit, ale stejně mě překvapilo, že to ve finále bylo až tak a že tam do sebe všechno vlastně zapadlo. Neustále to osciluje mezi komedií, dramatem, road movie/dobrodružným (určete si sami, obojí tu je s určitým ale), hororem a hlavně mysteriózním žánrem, ale kupodivu to fakt všechno ladí dohromady - a bylo by fajn sem aspoň ten žánr mysteriózní přidat, ale jak už to tak na čsfd bývá, na tohle se zde zvysoka kašle... A funguje zde i humor, dokonce jsem se i párkrát nahlas zasmál a v určité pobavené náladě si mě to dokázalo udržet od začátku až do konce. Nějaká ta hluchá místa a další mínusy se tu určitě najdou, nefunguje to po celou svoji stopáž na sto procent, třeba to finále bylo zbytečně přehnané (a docela jsem se bál, že to tam Fehu zase celé podělá stejně jako v Tiffany, ale naštěstí ne tak moc) ale na české poměry je to dost solidní nadprůměr a dokonce i film, ke kterému se rád časem vrátím. To o všech těch romantických komediích, které jsou jak přes kopírák a echt černobílých dramat o době za komunismu říct opravdu nemůžu. Jak už jsem psal, fakt nevím, jestli se stal zázrak nebo Andyho Fehu fakt někdo dost krotil, ale popravdě si u mě teď docela dost šplhnul a doufám, že nějaký jeho další projekt se mu vydaří aspoň podobně, protože to bych si ho časem snad i jako režiséra oblíbil. Kdyby mi někdo něco takového řekl potom, co jsem podruhé viděl Tiffany, tak se mu asi vysměju a označím ho za naprostého blázna... Btw, jestli tohle nebude na Českých lvech alespoň mezi nominovanými a mezi nominovanými v kategorii za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli nebude Magnusek, tak už se na to pseudo-ocenění nejspíš fakt vykašlu. Vroubků si u mě udělali víc než dost (ať už tím, že Fair Play z 15 nominací neproměnilo žádnou a přitom to byl pro mnoho lidí nejlepší český film onoho roku, tak i toho obrovského průseru s Masarykem a případů by se dalo najít i víc) a Magnuskovi bych tu cenu fakt dal, protože konečně někdo využil toho jeho (ne)herectví a dal mu roli, do které jeho projev perfektně pasuje. 4* () (méně) (více)

Sinn

Potenciál to mě, Štáfek s Kozubem jsou zábavní, Magnuskovi bych skoro až odpustila jeho náckovskou druhou tvář v podobě Bastardů, ale opravdu jen skoro, je to debil a stejně bych ho ráda pobodala. Bohužel je to hrozná nuda. Ani nevím proč. Ale ono to zas tak moc neva, projela jsme si u toho sítě, udělala večeři.. ()

C0r0ner

Jasně, že je to píčovina, co taky čekat od filmu o dvou dementních youtuberech, že? Ale od Choking Hazard je to první taková ptákovina, která jde za hranu a navíc je vtipná. Fehuova prvotina byla sračka, ale tohle je zejména díky excelentnímu Magnuskovi solidní prdel a hodně inovativní záležitost. 85% ()

dubinak

Ze Shokyho a Morthyho jsem měla dobrý pocit předem už jen proto, že režisérem je Andy Fehu, který má v repertoáru Nenasytnou Tifanny, která mi sedla fakt hodně hlavně svým humorem. V tomto případě je ten humor tak nějak na vlny, moc mě nebavila taková ta youtuberská složka filmu, ale pro námět to asi sloužilo dobře. Takovým tím stupidním humorem je to ale fakt docela špica a u scény s chrápajícím Radomilem jsem si málem učůrla. To mi připomíná, že Magnuska fakt nemůžu vidět, ale touhle rolí si to u mě naprosto instantně vyžehlil a bavil mě z těch postav asi nejvíc. Herectví dvou hlavních protagonistů bylo taky příjemný, i když Štáfek má podle mě ještě co dohánět. Příběhově je to prostě taková blbina, která se ovšem snaží efektivně zapojit jak humornou stránku, tak i hororovou. Já tomu musím dát čtyři hlavně z toho důvodu, že jsem se u toho chechtala nahlas a to se mi u českých komedií stává tak jednou maximálně dvakrát za deset let. ()

necisty

Ptákovina jak mraky, ale děsně vtipná :D! Štáfka moc nemusím, takže jsem tomu moc nedával, ale Kozub by to klidně utáhl sám. Je to spíš teenagerská šílenost, ale na nic si to nehraje a hlavně se to ničeho nebojí (hlavně parasáren, sprostých slov a té úplně poslední tečky). Rodičům bych to nepustil, ale kámošům na párty jednoznačně! Pět hvězd i když v tom nehrála hezká holka :D ... GA Cinema ()

Flynn odpad!

Videt to v kine, tak chci asi vratit vlezne. Štěpána mám rád a považuji ho za hvězdu nastupiji herecke generace, ale tohle fakt ne. ()

Martrix

Tvůrci by měli na to natočit jak dobrý horor, tak slušnou komedii. Potíž je v tom, že Fehu jako scénárista nemá schopnosti, nebo ambice napsat originální zápletku. Oživit postavy a dodat zábavnou vatu zvládá velmi dobře, ale když chybí páteř, nestačí to. I na naše lokální měřítko je totiž druhá polovina filmu velmi slabá vykrádačka všeho možného a bohužel dává zapomenout na nemálo solidních momentů z úvodu. Youtuberovská mánie mě nechává chladným, ale samozřejmě trochu v obraze jsem a Kozub, Štáfek a Magnusek mě pobavili. Klidně se mohlo v tom odlehčeném duchu pokračovat dál. V jednom rozhovoru Kozub zmínil, že tento film na jednu stranu youtubery propaguje, ale na druhou i shazuje. Svým způsobem je v podobném rozporu i celý film a vlastně i jeho tvůrci. Ukazuje se, že máme šikovné režiséry, kameramany, zvukaře a zábavné herce...ale bohužel nejsou schopni vytvořit žánrově vyvážený a funkční film. I když nesmrdí a smíchané je jen z vody, skořice, rozinek a kukuřice...pořád to je hovno. PS: Třetí hvězda je za odvahu a snahu...prostě povzbuzení, jen tak dál, ono to jednou výjde. ()

campix

Je strašně super, že podobné žánrovky u nás vznikají. Bohužel jich není tolik, ale letošní rok nám nabídl hned několik zajímavých a zároveň i kvalitních žánrovek. Shoky s Morthy se vezou na populární vlně všemožných youtuberů a influencerů a spoléhají na výbornou chemii mezi hlavním duem. Kozub s Štáfek dohromady fungují naprosto skvěle. Zbytek osazenstva je spíše tak nějak do počtu s výjimkou Tomáše Magnuska. Člověk, který by si za svoje režijní počiny zasloužil zemřít, tady hraje naprosto výbornou postavu béčkového youtubera starší generace. Tím se aspoň trošku rehabilitoval. Konec je v rámci mezí docela v pohodě. Hodně sympatický počin, který má očividné mezery, ale v rámci toho, co u nás v tomhle žánru vzniká, je to zjevení. ()

zette

Na jedno zkouknuti si myslim, ze v pohode. Aktualni namet, par povedenych vtipku a nekolik humornych scen. Skoda malo vyuziteho Kozuba, mu byla role sita na miru... ()

Juto

Filmu sa darí veľmi dobre zachytiť a minimálne z časti parodovať všemožné žánrové klišé (desivý motel, krvavá nevesta), ale zároveň na nich vystavať komediálnu zápletku. Že sú vtipkári Štáfek a Kozub zohraní, toľko neprekvapí. Kto si ale zaslúži zvláštnu pozornosť je Tomáš Magnusek, ktorý v úlohe štyridsiatnika Radomila pokúšajúceho sa dobyť svet YouTube exceluje. 7,5/10 ()

NiWi

Andy Fehu dokazuje, že i v českém filmu pořád žijí naděje na neotřelé a přirozeně zábavné kousky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD