ANGEMI & Mariana Bo - Ciuri Ciuri

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Itálie / Mexiko / Belgie, 2018, 3:15 min

LuiCJ

Ciuri Ciuri je skladba od sicílskeho klaviristu, DJa hudobníka ANGEMIho a mexickej DJky/producentky Mariany Bo. Obidvaja patria k mojim obľúbeným. ANGEMI v poslednej dobe produkuje dosť psytranceu a big roomu a toto je asi jedna z jeho najlepších skladieb. Ciuri Ciuri je pôvodne kombinácia ľudovej, sicílskej piesne a folku. Zložil ju v roku 1883 taliansky hudobný skladateľ Francesco Paolo Frontini. Táto big roomovo-psytranceová verzia zaznela po prvý krát 18. januára 2018 v ANGEMIho DJskom sete. Od vtedy ju hrala často aj Mariana Bo a ešte aj zobár iných DJov. Určite ide o skladbu, ktorá by sa mala hrať na festivaloch. Veľmi sa mi páči keď hudobníci čerpajú zo svojej kultúy a vnášajú ju do hudby, ktorú tvoria. Toto je výborný príklad. Čo ma však tiež veľmi potešilo, je samotný videoklip. Smash the House v súčastnosti vydáva veľmi kvalitné videolipy čo sa filmárskeho hľadiska týka. Tento konkrétne natočil mladý sicílsky filmár Rosario D’Aquino. Zábery sú úžasné, prevažne Sicília v plnej svojej kráse v spojení s koncertami ANGEMIho a Mariany Bo. D’Aquino odviedol prácu, ktorá si by si určite zaslúžila pozretí. Jeden z najlepších videoklipov, ktoré som mal možnosť vidieť. Klobúk dole. ()