Deset válečných nej

(TV seriál)
  • Česko Nejlepší vojenské prostředky (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2016, 10x52 min

Richard Lintern (vypravěč)

Poznejte desítku nejlepších letadel, nejvýznamnějších bitev, plavidel, která změnila vedení námořních válek, či největší vůdce... Tohle je příběh o válčení v moderní době. Každá epizoda tohoto seriálu přináší jeden z konfliktů, ke kterým došlo během 20. a 21. století. Ať už jde o legendární stíhačky Spitfire nebo maskované bombardéry z druhé války v Iráku, všechna nej jsou seřazena podle toho, jaký měla dopad. Nechybí velké množství dobových archivních záběrů ani aktuální rozhovory s odborníky. Série Deset válečných nej přináší úplný, vědecky podložený pohled na všeobecně oblíbené téma moderních dějin. (TV Prima)

infernet

Viděl jsem díl o letadlech. Autoři naprosto ignorují jiné části světa, než je ta "Západní", prakticky jen UK a USA. Německu blahosklonně "dovolili" jeden stroj z 2. sv. v. (a to ještě, podle mě, ne ten, co by měl ve výčtu být) a o ostatních zemích ani zmínka... Objektivita = 0. Děkuji, nechci. ()

p3tris

Navzdory pohledu uživatele Vikki to není skrytá ani veřejná propaganda US. Ale jelikož je to seriál britský, dochází tam velmi často k přeceňování britských zásluh, ať už technických, tak lidských. Čímž se nedostává na některé vynálezy, které byly opravdu zlomové. Další velkým mínusem jsou často se opakující záběry a nebo záběry na úplně jiné stroje, než o kterých je zrovna řeč. Tento dokument se tak řadí pouze k průměru. ()