Reklama

Reklama

Deset válečných nej

(seriál)
  • Česko Nejlepší vojenské prostředky (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2016, 10x52 min

Režie:

Marc Tiley

Hrají:

Richard Lintern (vypravěč)

Obsahy(1)

Poznejte desítku nejlepších letadel, nejvýznamnějších bitev, plavidel, která změnila vedení námořních válek, či největší vůdce... Tohle je příběh o válčení v moderní době. Každá epizoda tohoto seriálu přináší jeden z konfliktů, ke kterým došlo během 20. a 21. století. Ať už jde o legendární stíhačky Spitfire nebo maskované bombardéry z druhé války v Iráku, všechna nej jsou seřazena podle toho, jaký měla dopad. Nechybí velké množství dobových archivních záběrů ani aktuální rozhovory s odborníky. Série Deset válečných nej přináší úplný, vědecky podložený pohled na všeobecně oblíbené téma moderních dějin. (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

infernet 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem díl o letadlech. Autoři naprosto ignorují jiné části světa, než je ta "Západní", prakticky jen UK a USA. Německu blahosklonně "dovolili" jeden stroj z 2. sv. v. (a to ještě, podle mě, ne ten, co by měl ve výčtu být) a o ostatních zemích ani zmínka... Objektivita = 0. Děkuji, nechci. ()

p3tris 

všechny recenze uživatele

Navzdory pohledu uživatele Vikki to není skrytá ani veřejná propaganda US. Ale jelikož je to seriál britský, dochází tam velmi často k přeceňování britských zásluh, ať už technických, tak lidských. Čímž se nedostává na některé vynálezy, které byly opravdu zlomové. Další velkým mínusem jsou často se opakující záběry a nebo záběry na úplně jiné stroje, než o kterých je zrovna řeč. Tento dokument se tak řadí pouze k průměru. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Západný štýl hodnotenia, teda značne subjektívny. Napríklad jeden z rebríčkov vyzerá takto: Najsilnejšie ozbrojené sily: 10. Čínska oslobodenecká armáda, 9. francúzske légie 8. Japonsko za II. svetovej, 7. SAS - zvláštna letecká služba, 6. Francúzsko I. svetová, 5. britská 8. armáda, 4. partizánska armáda Vietkong, 3. sovietska armáda, 2. Wehrmacht II. svetová, 1. armáda USA ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama