Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jonyyy
  ****

  Spousta unikátních záběrů a pěkně popsaná situace. Samozřejmě si myslím, že byl Bismarck trochu zveličován, samozřejmě jedna jediná loď , většinou plující sama, nemohla potopit celou britskou flotilu. Jediné co bych vytknul, byla chvilková nepřehlednost některých scén. Pro laika bylo chvílema těžké odhadnout kdo po kom přesně střílí a kdo to dostal. Celková spokojenost. 75%(20.1.2011)

 • majo25
  ***

  Jednoduchý príbeh o hľadaní a útoku na najväčšiu pýchu nacistického námorníctva - ťažkotožnážneho krížnika Bismarck. Polka filmu je o strategických postupoch na britskom operačnom veliteľstve, druhá o medziľudských vzťahoch a osobných cieľoch dôstojníkov. Film pôsobí dosť zastaralo, herci nijako nevynikajú, pretože téma im to ani nedovoľuje. Ak sa ale niekomu film pozdáva natoľko, že by chcel vidieť aj niečo obdobné, tak odporúčam film Bitva u La Plata. V Bismarckovi sú však akčné vojnové scény na mori o triedu lepšie. Hodnotenie: 60%(31.5.2014)

 • drankeryth
  ***

  Obrovsky Bismarck vyzeral zo zaciatku nepotopitelny, ale neskor sa do neho pustili Briti a ako tak sa im ho aj podarilo potopit. Film je dost ukecany a ked uz doslo na nejaku namornu bitku, tak uz aj bolo co pozerat. Priblizujuce torpeda ku Bismarcku vyzerali dobre a aj samotne vybuchy neboli k zahodeniu.(20.10.2011)

 • xaver
  *****

  Téměř dokumentární snímek o jedné z významných epizod ze začátku II. sv. války. Hitler se pyšnil tím, že má nejmocnější loď na světě, Bismarck. A skutečně Bismarck a jeho sesterská loď Tirpitz byly ve své době největší bitevní lodě na světě. Nicméně právě Hitler byl tím, kdo přispěl k jejich zániku. Říkalo se, že neměčtí admirálové se báli Hitlera víc, než nepřátelských válečných lodí. Bylo tomu tak i v tomto případě. Po souboji Bismarcka s britskými válečnými lodi bitevním křižníkem Hood, který byl potopen a bitevní lodi Price of Wales, která byla v souboji vážně poškozena, chtěl kapitán Bismarcka Lindeman pokračovat v boji a britskou bitevní loď dorazit a vrátit se do Německa, protože Bismarck byl v souboji také poškozen, byť nešlo o poškození velké. Velitel neměcké eskadry admirál Lütjens však nařídil zastavit boj a odpoutat se od nepřítele, protože Hitler před vyplutím německé eskadry nařídil, že se mají vyhýbat setkání s něpřátelskýma válečnýma lodi. Po rozdělení německé eskadry se skutečně Bismarckovi podařilo Britům zmizet, i když ne nadlouho. Jeho dopadení a potopení pak poskytlo Britům velké zadostučinění za potopení Hooda.(2.4.2012)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi solidní válečné drama v klasické téměř dokumentární podobě - plné bitev, rozkazů a jen velmi malé porce lásky. Děj je zaměřen na novou hrozbu válečných oceánů - obávaný německý obrněný křižník Bismarck. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=iuO4BfnlDY8(11.5.2013)

 • Dana Wynter

 • - Ve filmu jsou použity autentické záběry pořízené během bitvy. (sigf07)

 • - Záběry spouštění Bismarcku na vodu (z úvodních titulků) byly pořízeny v roce 1939 v loděnici v německém Hamburku. (sigf07)

 • - Potopte Bismarck není jediný válečný film Kennetha Mora, zahrál si také V bitvě o Británii. (Džejkop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace