Alice

Alice je dokonalá matka a manželka, která žije šťastně a spokojeně se svým mužem Francoisem a jejich synkem v pařížském bytě. Když jsou její kreditky jednoho dne při nakupování zamítnuty, Alice zjistí, že Francois vede dvojí život, v rámci něhož utratil všechny jejich peníze za luxusní eskortní služby. Rodina je teď na mizině. A co hůř, Francois je náhle opustí a Alice tak zůstane s jejich synem sama. Když se dozví, že se jim banka za pár týdnů chystá zabavit dům, ze zoufalství navštíví stejnou eskortní službu, na které byl Francois závislý. Doufá, že se jí podaří rychle vydělat nějaké peníze, aby si jejich byt udržela. Ke své nové profesi zpočátku přistupuje zdráhavě, ale brzy se jí začne nebývale dařit díky kolegyni, s níž se záhy spřátelí. Alice tak získá nejen finanční nezávislost, ale také postavení, o jakém se jí ani nesnilo. (Cinemax)

Pethushka

Alice mi atmosférou a stylem, jakým byla natočena, mimořádně sedla. Emilie je jako Alice přesvědčivá a velmi přirozeně v divákovi vyvolává sympatie. A na druhé straně stojí asi nejzoufalejší typ sociopata, jakého si dokážu představit. Vůbec pro mě nebylo těžké se zakoukat, protože oba hrají výborně. K dokonalosti mi chybí snad jen propracovanější rozuzlení. Tohle beru, ale nedostavilo se u mě úplné naplnění. ()

Enšpígl

Ono to ze začátku vypadá zajímá, frajerka zjistí svýmu manžílkovi, že chodil za tapkama, vybrakoval konto a tak nakonec je sama ťapka, čekal bych sex, po zbytek filmu jsem čekal sex a to s ohledem na to, že Francie, tak ten pořádnej, ale nic takovýho. Film nabere zcela jiný, sociálně - vztahový obrátky a musím tedy říct, že jsem to přijal a nenudil se ani omylem a ještě bych vypíchl Emilie Piponnier a její herecký výkon, její osobnostní přerody, naprosto dokonalý. ()

emma53

Jestli tohle byla komedie a ještě k tomu romantika, tak já jsem anglická královna. Ani omylem. Jsou tam přibližně dva, tři úsměvné momentky a to je asi tak všechno. Velmi dobře zahrané role hlavně Emilie Piponnier (nový objev) s velmi příjemným vzhledem a malého klučiny, kde jsem si myslela, že je to snad opravdu jejich syn. Natolik byl přirozený. Manželské trable nejsou nikdy žádný med a jestli to tady vyřešila Alice úplně nejlépe, je velkým otazníkem. Ale já být na jejím místě, tak bych se na konci asi zachovala zřejmě podobně. Kdo ví...... ()

Sarkastic

„Umíš to. Děláš to odmalička. Jsi vycvičená ke čtení emocí. Víš, co říkat, jak se chovat, aby ses všem zalíbila. Vezmi to do svých rukou, Sophie. Po tom touží. Víš, mnozí se tě bojí. Představ si, že jsi zdravotní sestřička. Jak ho uklidníš? Jak mu dodáš sebejistotu?“ Když zjistíte, že vás mužíček zadlužil a hrozí vám ztráta bydlení, je to šok. Ale manželův „koníček“ vám může dát i možnost, jak se dostat z průseru. Jen odložit stud, předsudky a hurá vydělávat…Ve chvíli, kdy se z maminy s dítětem stane luxusní společnice, chytne film šťávu, a nemusí být ani nijak zvlášť explicitní. Skvadra zákazníků je pestrá a trapasy úsměvné (už úvodní kšeftík stojí za to). Jediné, co mi vadilo, tak fakt, že hlavní hrdinka čelila „jen“ problémům ze strany banky a manžela (výhradně slušná klientela byla dost naivní). Jinak mě ale ta cesta za nezávislostí a svobodou bavila, i když konec mi přišel trochu nedořešený (tak jednoduché „začít od nuly“ zase není). Za mě slušné 4*. „Alice, když se překročí společností nastavená pravidla morálky, pykají vždy ti nevinní.“ ()

Vančura

Skvělý film (na HBO GO žánrově označený jako dramedy), který se mi hodně líbil. Přišlo mi, že je z toho hodně znát, že to natočila žena, a zrovna v mém případě se jí podařilo zcela mě dostat na svou stranu - Alici jsem celou dobu držel palce, aby nějak ustála ty strašné věci, které jí způsobil François (btw. nevybavuji si, kdy jsem naposled viděl v nějakém filmu tak neuvěřitelně nesympatickou postavu, takové ztělesnění vší ubohosti, nízkosti a šokující osobní nevyzrálosti - nacházel jsem pro něj jen nejhlubší opovržení), a v tomto ohledu mě závěrečné rozuzlení hodně potěšilo, protože to končí přesně tak, jak bych si přál. Film stojí a padá na excelentním hereckém výkonu Emilie Piponnier, u které mi přijde zajímavé, že se mi sice osobně moc nelíbí, ale v pár záběrech je nečekaně nádherná, a ten kontrast mezi uťáplou šedivou myší a sexuální bohyní je vyloženě vzrušující, byť Emilie Piponnier samozřejmě na Catherine Deneuve nemá a Kráska dne pro mě zůstává nepřekonaná, ačkoli jinak ale asi není moc fér oba filmy srovnávat, protože jsou každý takřka úplně o něčem jiném a sledují jiné cíle (podobně jako třeba další snímek podobného ražení, Šípková Růženka). Alice je výsostně aktuální a přináší zprávu o světě, kde se z mužů stali jen slaboši a ženský element vítězí, což podle mě vystihuje naši realitu čím dál víc - v tomto ohledu mi ten film přijde asi hodně znepokojivý, když říká, že ženy muže vlastně k ničemu nepotřebují. ()

sochoking

Ani komédia, ani romantický, ako je chybne uvedené v záhlaví k filmu. Je to naopak výborná psychologická dráma, pri ktorej hrozí aj celkom slušná depka. Záleží, v akom rozpoložení ste, ked to budete pozerať. V hlavnej úlohe, pre mňa doposiaľ neznáma, výborná Emilie Piponnier , ktorá mi tak trochu pripomínala črtami tváre moju obľúbenkyňu Blake Lively. ()

Arsenal83

Veľmi dobrý film, páčil sa mi ako sa dejovo vývíjal a prinášal aj svoje malé zvraty a prekvapenia. Aj keď sa mi zdá veľmi nepravdepodobné, že by niekto za chvíľu s Emilie Piponnier zaplatil 1200 eur, u nás sú aj za 10 eur krajšie. A nevadili mi ani to feministické stvárnenie, kde manžel je totálna nula, neschopák a podvodník a žena najsilnejšia osobnosť. Beriem to ako vydarenú drámu, u ktorej až do konca budete zvedaví, ako to celé dopadne. Užívateľ Vančura film pochopil tak, že ženy mužov vlastne k ničomu nepotrebujú. To je však absolútny nezmysel. Veď ak by ženy mužov nepotrebovali, ako by hlavná predstaviteľka mohla robiť prostitútku? ()

Morholt

Ona je přesně ten typ ženský, kterou chce mít doma každý normální chlap a on je přesně ten typ ubožáka, kterým žádný normální chlap být nechce. Neměl jsem problém fandit mámě, kterou její nezodpovědný manžel dostane do krajní situace a která jí svým způsobem otevře oči i možnosti. Vedle neskutečně sympatické a skvěle hrající Emilie Piponnier mě bavil i relativně lehčí tón, který režisérka zvolila a vyhrocené scény měly i díky tomu silnější dopad. Co mi naopak moc nesedlo byl konec. Upřímně řečeno mi celý příběh přišel neuzavřený a dal bych přednost pokračování, které naznačil rozhovor s právníkem, který byl jedním z klientů hlavní hrdinky. Možná bych si to dokázal představit jako třídílnou minisérii. I tak u mne vládne spokojenost a vůbec netuším, proč jsem se tomu téměř dva roky vyhýbal. 80% ()

Aljak

Super námet, aj scenár obstojný, no celé to prevedenie mi napokon prišlo také akési priemerné. Tento príbeh núkal obrovský priestor na rozvíjanie deju plného dramatickej a dialógovej esencie. Nuž, nejako to zostalo príliš priamočiare, bez dôvtipu a bez rozvinutého potenciálu. A nie je to škoda? Podľa mňa určite áno. Francúzske komédie (a celkovo filmy) už dávno nie sú to, čím bývali. Toto je napokon hodné takých 2*. Malo to na viac! ()

kolemjdouc

silný příběh domácí puťky která se změní v šelmu aby zachránila střechu nad hlavou.kterou její sexmišuge starej proj-promrhal do mrtě jakože je závislák na sexuálních pracovnicích.fajn.Ale být závislý natolik že nevidí ,neslyší a prozře jen když mu řádně teče do bot?Celý rok tajil problémy s nesplácením hypotékyVolá SOS a je notně zklamán řešením kdy Alice vše vzala do svých rukou,když už nevěděla kudy kam.Matka ji odmítla, banka ji brala byt a co jako starej???Stále prosil o pomoc...ale konkrétní řešení žádné.A....dobře mu tak!po dlouhé době inteligentní scénář,dobrá kamera .A dobrá práce herečky Piponnier.ukazuje se že i ne vždy známá tvář je zárukou kvality ()

bearmeedek

Náhodou jsem o Alici zakopnul a zíral jsem. Hlavně proto, že po dlouhé době vidím normálně natočený film, ze života jedné rodiny. I když téma není normálně rodinné. A jak zaznělo ve filmu: "Když někdo poruší morální pravidla stanovené společností, odnese to vždycky ten nevinný". Líbil se mi výkon pro mě neznámé Emilie Piponnier a líbila se mi přirozenost jejího syna. Jednou se zase Francouzům povedlo, že to dělají jinak. ()

solisoli

Komediálny príbeh o Alice a zazobaných úchylákoch. Alicie zistila, že draho milovaný manžel preflákal celý ich majetok v bordely a zmizol bez stopy. Alice aby neprišla o byt, keď sa na ňu vyflákli všetci, prijala ponuku od bordel mamy, ktorá jej podala pomocnú ruku. Takto si začala Alicie zarábať nadštandardne. Zadarilo sa jej tak, že sa vykašlala aj na počestné zamestnanie. Keď sa mužíček dozvedel, že jeho manželka prosperuje vďaka psychopatickým zazobaným úchylákom, poštvornožky doliezol späť. Úlohy sa vymenili. Manžel strážil syna. Kým Alicie zarábala, slizký manželko dúfal, že sa všetko vráti do starých koľají a začnú znova od nuly. Aj sa nakoniec na tom dohodli. Nuž čo, keď jej nová profesia tak zachutila, že zarábať si slušnou prácou jej už nevoňalo. Bolo treba sa rozhodnúť. ()

DonBraso

Bohužel slušný průměr.Za herecký výkon Piponnier a náměť.Ostatní je neskutečně děravý,že to nechápu.Což o to,dobře se na to dívá,uteče to jako z vody.Co určitě nechcete,aby jste jednoho dne zjistil,že manžel chodil do privátu na trochu toho sexuálního opojení,ale film ztrácí v absolutní nedotaženosti.Už hned z kraje nechápu jak Francois věděl,že zrovna ten den Alice zjistí tu věc s prachama.To byla tak blbá,že o teplo domova se snad staral Francois a ona za celý rok nic nedělala,nic si nešla koupit aby viděla účet a najednou bum,karta nejde?Pak se příběh stočí jak dostat zpátky prachy a Alice náhodou do klína spadne lukrativní věc,kterou dělají ženský všude.Co by člověk pro dítě neudělal.Návod pro ženy jak zbohatnout jest vykonán.Ty český to vědí už nějaký pátek:)Pak přijde konečně nečekaná změna a nečeká se na konec a nastane guláš.Příběh začne psychologickou notu manželů a jedný kamarádky.Najednou se zapomene,že máš za tři dny donést peníze,jinak exekuce už bude hotovka.Film se na to vysral.Alice neumí anglicky a za chvilku si s jedním dědkem mluví anglicky,že si prostě lehne na záda.Film aby tady právě ukazoval pravou nefalšovanost se zkrátka podbízí v tom,že vlastně divák si moc všímat nechce.Je sice hrozně krásný samotný konec jak Alice se vypořádala se vším,ale opět s kamarádou?Splníme si ty sny?No dobrá hovězí:) Vůbec celá příhoda s těma penězi jak se splatí šla absolutně do kopru,takže jak debil sleduju přes půl hodiny úplně o ničem,jenom aby šla konečně s nějakým chlapem vydělat nějaký euro. Hrozná škoda,snímek by byl fajn,ale přijde mně v jádru špatně napsaný a občas ani neví čím chce být.Tedy ví,ale ten materiál či spíš vatu nadhazuje jak pytel brambor,který je trochu občas sci-fi.Z tohohle se dalo vytěžit absolutní maximum,protože na to herce mělo a vlastně to největší zlato,zůstalo někde na dně.55% ()

rigby

Na tento snímek jsem se hodně těšil. Komorní dramata mám docela rád a tohle slibovalo i zajímavou zápletku. Bohužel jsem byl silně zklamán. Francouzské prostředí beru, herecké výkony také nebyly k zahození. Zpracováno také dobře. Ale šíleně jsem se u toho nudil. Jakoby to jen klouzalo po povrchu. Nic jsem z toho neměl. ()

Grossing

Zběžně jsem zaznamenala, že jde o komedii a obsah jsem pouze přelétla. Následně jsem jen seděla a pomalu, ale jistě jsem se dostala do pořádné deprese. Bylo mi jasné, že to musela režírovat žena a tak to naštěstí dopadlo, tak jak mělo a depka rychle přešla :-). No, řekla bych, že je to psychologické drama s mírně komickými prvky, ale moc těch prvků tam však nebylo. ()

Vlad

Obstojny namet priserne natoceny. Pocas filmu som si hovoril, ze toto musela napisat alebo zrezirovat zenska, pretoze to je roztrzite, postavy sa chovaju priblblo a nelogicky, dolezite veci nekomunikuju, trepat nezaujimave zvasty im ale ide... A prekvapenie na zaver sa nekonalo: napisala a zrezirovala si to pani Mackerrasova sama. Len zensku moze napadnut, ze film o prostituucej sa zene bude urcite vyborny, pokial celu tu sexualitu z filmu co mozno najviac vynecha... S prihliadnutimi na to, ze sa jedna o Mackerrasovej celovecernu prvotinu: 2*. ()