Reklama

Reklama

Boží pokušení

Trailer 1

Obsahy(1)

Na středozápadě USA žije šestnáctiletá, vždy poslušná katolická dívka Alice (Natalia Dyer). Objev masturbace jí obrátí život vzhůru nohama, potácí se mezí vábením Satana a voláním Boha a utápí se v pocitu vlastní viny. Hledá vykoupení, navštěvuje náboženské útočiště, aby se pokusila potlačit svá nutkání, ale není to snadné, zejména poté, co s ní jeden roztomilý chlapec začne flirtovat. (sator)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (32)

Wade Wright

všechny recenze uživatele

Je to určitě lepší než ten kraťas. Myšlenka je pořád stejná a moc se mi líbí jak se tady nesnaží doslovně nic předhazovat a že jen vizualizují a tak by to mělo být. Ten film má ale hrozně nečitelné acty a k tomu dle mého dost nezvládnutou režii bez znatelného rukopisu, nebo třeba zvládnutí tempa. Finální speach by mohl vyznít mnohem lépe kdyby tyhle dva faktory fungovali /50%/ ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Nečekaně skvělá věc, která se mi moc líbila. Především asi zásluhou herecké představitelky hlavní role - Natalia Dyer je coby Alice výborná (ta její obličejová mimika!) a člověk jí prostě musí fandit, aby těma sračkama proplula pokud možno bez úhony (vrcholná scéna v baru, v němž jí stará lesba otevře oči). Hodně jsem se u toho nasmál, a současně mi to nepřišlo vůbec hloupé, protože tím, jak je ten film až jednostranně nesmiřitelný vůči katolické bigotnosti a odsuzujícím názorům na mimomanželský sex a masturbaci (které jsou nakonec - asi spoiler alert - odhaleny z velké míry jako přetvářka), to na mě silně působilo dojmem, že si zde režisérka a scenáristka v jedné osobě pravděpodobně chtěla vyřídit účty s vlastní minulostí (tento dojem autobiografičnosti filmu posiluje i zasazení děje do roku 2001, se všemi těmi dobovými kulisami typu žlutá Nokia 5110, na které se hraje had, nebo CRT monitory, na kterých se chatuje o sexu, což by jinak samo o sobě moc nemělo opodstatnění, snad kromě snahy svézt se na současné retro oblibě devadesátek a nultých let), což jsem si rychlým googlením po zhlédnutí filmu skutečně potvrdil (ostatně znal jsem kdysi dívku, která prodělala vcelku podobnou zkušenost jako Karen Maine zamlada). Pro mě osobně velmi příjemný filmový objev, podobně jako ze stejného roku třeba snímek Šprtky to chtěj taky - oba jsou tady podle mě hodně nedoceněné, což mě mrzí. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Yes, God, Yes" je filmom, ktorý v mnohom musím oceniť. Myslím si, že to dobre ukazuje, že mnohí ľudia vodu kážu ale víno v pohode pijú a pritom majú tendenciu hovoriť druhým, aby sa vyhýbali jednému alebo druhému, lebo za to skončia v pekle. Takže pokrytectvo priamo v akcii. Vďaka tomu je záverečná spoveď pre mňa jeden z highlightov filmu. No myslím si, že je tu toho trošku viac. Oceňujem Nataliu Dyer, ktorá sa s rolou skutočne popasovala veľmi dobre. Dokopy tam toho nemusí moc hovoriť, no veľa dáva do svojich pohľadov, mimiky a gestikulácie. Proste neverbálne herectvo a úplne som jej uveril tú mladú zvedavú Alice, ktorú začnú priťahovať "zakázané" myšlienky. A je skvelé ju sledovať. Dáva do toho maximum. Scénky s mobilom alebo mopom sú vďaka tomu veľmi vtipné, ale aj skutočné. Má tu aj vynikajúcu reč pri konci filmu, kde odsudzuje mnoho vecí, ktoré ako ľudia robíme. Ohovárame sa, klameme o druhých a pritom dokážeme mnohých veľmi jednoducho zraniť. A v tom momente si to ani nemusíme uvedomovať. Film v podstate skvele ukazuje, že ako ľudia si musíme nájsť svoju cestu. A môžeme kráčať s Bohom aj bez toho, aby sme ho videli ako obrovského policajta, ktorý nás za všetko zatratí. A čím skôr to ako ľudia pochopíme, tým lepšie. Hodnotenie: B ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film je óda mladým sexuálním pionýrům. Film nikoho nesoudí, ale vypráví o tom, jak je sex důležitější než modlitba. Stopáž 78 minut to nebylo schopno naplno využít. Film je takový opatrný a cudný. Film s takovým zajímavým půdorysem by mohl znázornit odvážněji více. Jen se snaží ukazovat pokryteckou licoměrnost katolictví v tomto tématu. Tvůrce by si měl přečíst výzkum amerických teen chlapců. Ti v průměru navštívili za svůj krátký život tisíce pornostránek a už ani nemají zájem o vztah s děvčaty, nebo mají nereálná očekávání odkoukaná z filmů. Tím se snižuje porodnost a země musí dovážet na práci migranty z Afriky či Arábie, což pak vede k rasovým nepokojům apod. To na teen nevinnost a náboženskou vinu ukázaných ve filmu vrhá jiné světlo. Naštěstí film nesklouzl k tomu být sarkastický a krutý. A má občas humor. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Už dlhšiu dobu snorím a hľadám filmy posledných rokov, ktoré by sa nostalgickou optikou dívali na prelom milénia, ale primárne na ranné 00. roky. Lov de facto prestal po tom, ako mi niekto povedal, že potenciálni filmári, ktorí by cítili nostalgiu k tomuto obdobiu buď ešte filmy netočia, alebo ju necítia. A hoci tu už bolo niekoľko takých, ktoré sa do tohto "namočili" aspoň neúmyselne, napríklad Looking for Alaska či Bad Education (neúmyselne vo význame, že skutočné udalosti príbehu a predloha sú v predmetnom období zasadené, čiže aktívne si ho nevybrali a teda inde by sa odohrávať nemohli), tak už tu máme aj prvého adepta, ktorý sa do nultých rokov vrátil dobrovoľne a úmyselne Yes, God, Yes (plus o dva roky staršie Lady Bird). Obstojný malý indie film s neopozeraným príbehom o mladej katolíckej školáčke, ktorá prostredníctvom vibračného režimu starej Nokie, spomaleného AOL internetu a drevenej rukoväte mopu objavuje krásy sexuálneho uspokojenia. A nielen o tom, ale aj o pokrytcoch a človečích odpadoch v spoločnosti... ♪♫ / ♪♫ / ♪♫ / ♪♫ (28.7.2020) (22.10.2021) --- "I was feeling envious of my best friend when she got a Bimmer for her birthday, because I drive a Buick LeSabre." ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama