Mr.Apache

Bez diskuze nejlepší díl. Je v něm úplně všechno, co dělá Freaks & Geeks tak dobrými a výjimečnými. Spousta scén je kultovních - např. rodinná večeře a nesmrtelná hláška otce Weira ("A víš co dělá teď...? Je mrtvý!") nebo plesový závěr s "ploužákem" Come Sail Away od Styx. Pilot krásně obstojí i samostatně, rozhodně však navnadí na další pokračování. Tak jako kdysi navnadil mě, když ho (tuším někdy počátkem roku 2000) uváděla ČT každý všední den. Nevynechal jsem tehdy jediný díl, a když jsem se jednoho dne nedočkal další epizody, dost mě to rozhodilo. Marně jsem pak ještě asi dva týdny vyhlížel další. Samozřejmě jsem tenkrát netušil, že žádná další už nebude. V každém případě, skvělé vzpomínky zůstaly, a hned jak byla možnost, ověřil jsem si, že ten seriál je skutečně tak kvalitní, jak na mě tehdy působil. Na herce z Freaks & Geeks nedám dopustit, ať už se později profilovali jakkoliv. Např. Seth Rogen je zde nezapomenutelný. V podstatě tu snad není nikdo, koho bych si nezamiloval. A vidět takového Biffa z Návratu do budoucnosti v roli tělocvikáře, určitě taky stojí za to. Ono, vidět jakoukoliv epizodu stojí za to (i když se tu a tam najdou některé trošičku slabší, lapený divák se bude stejně na každý následující díl třást jako na další dávku oblíbené drogy). Ovšem tenhle pilot, to je naprostý základ. Jestli vás nechytí, je zbytečné pokračovat. Jestli ano, jsou z vás zaručeně fanoušci. Jiné než pětihvězdičkové hodnocení v případě úvodní epizody nechápu. ()