Mr.Apache

A máme tu nejslabší epizodu první poloviny seriálu. Začíná sice dobře - na zpomaleném procházení Lindsay školou za doprovodu hypnotického rockového fláku (jižani Allman Brothers Band a jejich Whipping Post) je hned znát odlišnost od jiných teenagerských seriálů, ale jinak tu bohužel není nic, co by výrazně převyšovalo průměr. Řeší se tlustý spolužák Gordon a Cindyno uprdnutí... (Ano, jakkoliv zrovna to druhé vyzní bez znalosti kontextu blbě, dá se to počítat k těm zajímavým, realistickým a v podstatě hodně milým momentům, které dělají tenhle seriál tak jiným a nezapomenutelným). No a pak tu máme zoufalého Nicka, který se snaží vyznat Lindsay lásku pomocí songu Lady od mých celoživotních oblíbenců Styx. Vzpomínám si, jak mě tehdy před těmi zhruba jedenadvaceti lety, Nickova volba písničky potěšila, a jak jsem s ním plně soucítil, i když celá ta situace je samozřejmě ze střízlivého pohledu poněkud "cringe". V každém případě je to po Come Sail Away a Renegade, použitých v pilotu, už třetí song famózních Styx v tomto seriálu. A to se počítá. Přesto všechno mě ale zrovna tento díl při opakovaném zhlédnutí bavil jako celek doposud ze všech nejmíň. ()

• Na začátku epizody hraje píseň „Whipping Post“ od The Allman Brothers Band a po ní následuje „Lovin', Touchin', Squeezin'“ od Journey. U Nicka (Jason Segel) doma hraje „Nights In White Satin“ od The Moody Blues a po ní následuje „Lady“ od Styx. (Duoscop)