Zrození

Zrodenie

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA / Německo, 2004, 100 min

• kingik

Nicole Kidman, která se právě hodlá podruhé vdát, náhle vstoupí do cesty desetiletý chlapec, který tvrdí, že je její dávno zesnulý manžel. Kontroverzní snímek natočil Jonathan Glazer a pracoval s výbornou Nicole Kidman a Cameronem Brightem, ale scénář je naprosto nedotažený až zmatený, a vůbec neví, co chce. A rozuzlení je takovým zklamáním, že se to nedá popsat. K pozitivům bych ještě připočetl působivou hudbu, ale jinak to nestojí za nic.(17.1.2009)

Podmanivý film, ktorý ma už od úvodnej scény "vtiahol do deja a nepustil"... Je podmanivý či už hereckými výkonmi štandartne skvelej Nicolky a pre mňa prekvapenia v podobe Camerona Brighta (tak ťažkú úlohu zahral fakt presvedčivo!), hudbou, originálnm príbehom a fantastickou réžiou pre mňa neznámeho Jonathana Glazera...V podstate( takmer) dokonalé... 4,5/5(30.1.2006)

Líbí se mi názor uživatele Matty. Ke svému hodnocení bych jen vypíchla jeho větu. "Pointa působí vzhledem k předchozímu dění velice zmatečně, pohřbívá mnoho zajímavých, leč nedořečených nápadů a vzbuzuje pochybnosti, co jsme to vlastně celou dobu sledovali." Přesně to vystihuje můj současný pocit. Nevygradovanou pointou u mne film spadá do průměru. Přesto budu přemýšlet, kam až je možné z lásky zajít.(23.12.2009)

Průměrný film se zajímavým námětem, chvílemi zdlouhavý. Podle mě se do děje měli více zapojit i ostatní, aby celé to břemeno neleželo na Nicole, která svou úlohu v první třetině zvládla dobře, v druhé začala být okoukaná a v třetí už jsem si jen říkala: škoda po tak slibném začátku...(16.12.2007)

V podstatě se jedná a zručně natočené a hluboké drama s výbornou hudbou. Doplatilo na zpočátku originální, později však zoufale nudné extra dlouhé detailní záběry na postavy a celkově neúnosně rozvláčné tempo, kdy dva lidé pět minut nemluví, pak jeden řekne něco jako: "Chci, abys odešel", druhá postava neodpoví a následuje střih. Nemůžu to ale tak úplně zatratit, hlavně kvůli ústřední myšlence, pak famóznímu výkonu Nicole Kidman (i přes divný účes) a skvělé výkony postav ostatních (Bright, Huston, Heche), obzvlášť pak nezvykle civilní a lidský Peter Stormare, který se zde výjimečně nepředvedl jako "pošuk se samopalem".(28.12.2010)

• - Natáčelo se v americkém státě New York v lokalitách Manhattan, Long Island, New York City a ve studiu Silvercup. (Terva)

• - Christina Applegate odmítla hlavní roli Anny s tím, že je moc sexuální. (Terva)

• - Režisér Jonathan Glazer, řekl, že už při psaní scénáře neměl zájem o strašidelný nebo paranormální příběh. Chtěl něco jako pohádku o věčné lásce a o tajemství srdce. (Terva)