poster

Highlander: Havran (TV seriál)

 • Kanada

  Highlander: The Raven

 • Francie

  L'Immortelle

Akční / Dobrodružný

Kanada / Francie, 1998, 15 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Scénář:

Morrie Ruvinsky

Hrají:

Paul Johansson, Elizabeth Gracen, Patricia Gage, Jan Tříska, Tomer Sisley, Carlo Rota, Peter Mensah, Ronan Vibert, Richard Durden, Melanie Nicholls-King, Mark Humphrey, Jolyon Baker, Scott Maslen, Alan Van Sprang, Jim Byrnes, Ellen Dubin, Vernon Dobtcheff, Agathe de La Boulaye, Robert Cavanah, Noam Jenkins, Stephen Moyer, James Kidnie, John Ralston, Anne Marie DeLuise, Gregory Monro, Stephen Billington, Patrick Albenque, Catherine Black, Barnaby Apps, Richard Fitzpatrick, Michelle Gomez, Elisabeth Kaza, Marc Strange, Charley Fouquet, Paulino Nunes, Daniel Briquet, Sylvain Clément, Stephen Bogaert, Cedric Smith, Michael Siberry, Trevor A. Stephens, Warren Zavatta, Audrey Moore, Ryan Rajendra Black, James Kee, Valentine Pelka, Geordie Johnson, Natalie Roles, Marc Rioufol, Michael Copeman, Philip Akin, Marc Pierret, Kirby Morrow, Daphne Cheung, Jack Burning, Michael Rhoades, James Purcell, Torri Higginson, Julian Richings, Carlo Rota, Carolyn Dunn, Hannes Jaenicke, Lawrence Dane, Carl Marotte, Frank Pellegrino, Chuck Shamata, John Bourgeois, Andrew Jackson, Gordon Currie, Richard Hughes, Polly Shannon, Lysette Anthony, Glynis Barber, Joseph Rezwin, Stéphane Dausse, Nadia Cameron-Blakey, Philippe Caroit, Charlotte Lewis, Michel Albertini, Rochelle Redfield, Julian Wadham, Thomas Lockyer, Walker Boone, Kevin Rushton, Conrad Bergschneider, Catherine Bruhier
(další profese)
 • Gemini
  ****

  Seriály postavené na legendě vytvořené prvním Queenovsko-Lambertovsko-Conneryovským filmem si drží stabilně dost solidní úroveň...teda pominu-li jednu kreslenou francouzskou zvrácenost:) Kdyby se tak totéž dalo říci o filmových pokračováních...:((28.2.2004)

 • Klenotka
  *****

  The Raven je potřeba sledovat vcelku, ne jeden díl za týden a hlavně je nutné se odprostit od předchozích sérií a filmů. Hlavní postavou je tu sice Amanda, tedy potížistka z původní série, ale značně pozměněna, s blond vlasy a tendencí přestat krást a začít se konečně poctivě živit. Seriál je ale spíš sledován z pohledu jejího smrtelného přítele, (bývalého) detektiva Nicka Wolfea, který svět nesmrtelných nejdříve sleduje zpozvdálí, aby do něj nakonec vletěl po hlavě. Navzdory problémům v zákulisí, mají Elizabeth Gracen a Paul Johansson výbornou chemii, která je viditelná hlavně v jiskřících dialozích při společných detektivních/policejních akcích. V podstatě se dá říct, že společného s Highlanderem má jen název, nesmrtelnou hlavní postavu a převzatá "pravidla" nesmrtelných. A taky rozseknutí seriálu napůl, kdy se druhá (a lepší) půlka odehrává v Paříži. Jinak jde vlastně o detektivku s nádechem mytologie, což ovšem není úplně na škodu. Při sledování všech epizod v kuse je vidět určitá linie, vývoj postav (hlavně Nicka), a zvrat v závěrečné epizodě dává mnohem větší smysl, když se pochytí detaily zmíněné během seriálu. Je škoda, že seriál nedostal další sérii, protože měl slušně nakopnuto a otevřený konec sliboval velký potenciál.(12.8.2011)

 • NinadeL
  *****

  22/22 Velice dobře realizovaný spin-off s jedinou možnou hlavní hrdinkou, která mohla navázat na vynikající seriál Adriana Paula. Elizabeth Gracen se etablovala v předchozích letech jako velice oblíbená vedlejší postava Amanda, bohužel ale pro vlastní show byla její postava poupravena. Abychom si rozuměli, stále je to ta nejzábavnější nesmrtelná, ale obklopena novými sidekicky musela jít na všechno odznova. Dostala do vínku odladěnou image, novou mytologii, starší kamarádku a policajta. Prvních pár dílů to pomalu zapadávalo do sebe jako puzzle a na konci bylo možné opět jen litovat, že seriál nedostal zelenou pro další sérii nebo série. Je to logicky trochu jiný svět, ale tomu je tak v každé části highlanderovského fandomu, a zjevně tomu tak ještě dlouho bude. Kdo má pochybnosti o tak vysokém hodnocení, musí samozřejmě akceptovat, že něco jiného je sledovat v kuse originální seriál s bonusy, než se pachtit s pár díly kdesi v nočních hodinách na Nově mezi pornem a reprízami denních talk show v mizerné kvalitě.(16.2.2009)

 • Terva
  ****

  Povedený seriál a to píšu já, odpůrce seriálů.(27.3.2012)

 • X_B_D
  ****

  Dobrá myšlenka, která byla vzhledem ke spolupráci Evropy a USA už od samého počátku odsouzena k nezdaru. Navíc se v průběhu natáčení začalo kupit až příliš mnoho problémů - rozpory mezi herci apod. Osobně lépe hodnotím díly odehrávající se v Paříži, protože mají tu správnou atmosféru původního seriálového Highlandera a jsou i podařené zápletkou.(23.10.2006)

 • - Postava Amandy Darieuxz (Elizabeth Gracen) se poprvé objevila v seriálu Highlander (od r. 1992) (tyzmrde)