Reklama

Reklama

Highlander: Havran

(seriál)
Akční / Dobrodružný
Kanada / Francie, 1998, 15 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Hrají:

Paul Johansson, Elizabeth Gracen, Patricia Gage, Jan Tříska, Tomer Sisley, Carlo Rota, Peter Mensah, Ronan Vibert, Richard Durden (více)
(další profese)

Epizody(22)

Obsahy(1)

Nick je policajt a práve teraz vyšetruje Amandu. Je samozrejme jasné, že Amanda je zlodejka, no tentoraz je obvinená z vraždy. Ona tvrdí, že je nevinná a Nick jej to, ani sám nevie prečo, verí. Počas pátrania po pravde sa však dozvie niečo, čo by ho nikdy ani len nenapadlo - Amanda je totiž nesmrteľná. A Nick sa proti svojej vôli stále viac zaplieta do jej sveta. (aliajas)

(více)

Recenze (9)

Likan7 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tohle se mi ještě nestalo. Už jsem viděl pěknou řádku seriálů, ale že bych někomu napálil odpad s čistým svědomím, to nikdy. Nikdy nepochopím co přimnělo producenty zaplatit pokračování seriálového Highlandera zrovna u Amandy, sice vtipnou a fajn postavou původního seriálu, ale je tady vidět, že jako hlavní postava je úplně o ničem. Havran i dost popírá původní seriál a celé to nemá ani zdaleka ten feeling kolem Duncana. Proč proboha nevznikl seriál s Methosem, nejzajímavější postavou? Proč zrovna Amanda? K úplně čistému odpadu Amandu zachraňuje jen díl Inferno, který se dal trochu snést. Zbytek je opravdu šíleně špatná záležitost. ()

X_B_D 

všechny recenze uživatele

Dobrá myšlenka, která byla vzhledem ke spolupráci Evropy a USA už od samého počátku odsouzena k nezdaru. Navíc se v průběhu natáčení začalo kupit až příliš mnoho problémů - rozpory mezi herci apod. Osobně lépe hodnotím díly odehrávající se v Paříži, protože mají tu správnou atmosféru původního seriálového Highlandera a jsou i podařené zápletkou. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Seriály postavené na legendě vytvořené prvním Queenovsko-Lambertovsko-Conneryovským filmem si drží stabilně dost solidní úroveň...teda pominu-li jednu kreslenou francouzskou zvrácenost:) Kdyby se tak totéž dalo říci o filmových pokračováních...:( ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

22/22 Velice dobře realizovaný spin-off s jedinou možnou hlavní hrdinkou, která mohla navázat na vynikající seriál Adriana Paula. Elizabeth Gracen se etablovala v předchozích letech jako velice oblíbená vedlejší postava Amanda, bohužel ale pro vlastní show byla její postava změněna. Abychom si rozuměli, stále je to ta nejzábavnější nesmrtelná, ale obklopena novými sidekicky musela jít na všechno od začátku. Dostala do vínku odladěnou image, novou mytologii, starší kamarádku a policajta. Prvních pár dílů seriál hledal svůj styl a na konci série bylo možné opět jen litovat, že seriál nedostal zelenou pro další pokračování. Kdo má pochybnosti o tak vysokém hodnocení, musí samozřejmě akceptovat, že něco jiného je sledovat jednotlivé epizody v originále i s bonusy a zcela jiný zážitek je vnímat stejný seriál trpěný někdy v nočních hodinách zbytného vysílání na Nově. ()

Klenotka 

všechny recenze uživatele

The Raven je potřeba sledovat vcelku, ne jeden díl za týden a hlavně je nutné se odprostit od předchozích sérií a filmů. Hlavní postavou je tu sice Amanda, tedy potížistka z původní série, ale značně pozměněna, s blond vlasy a tendencí přestat krást a začít se konečně poctivě živit. Seriál je ale spíš sledován z pohledu jejího smrtelného přítele, (bývalého) detektiva Nicka Wolfea, který svět nesmrtelných nejdříve sleduje zpozvdálí, aby do něj nakonec vletěl po hlavě. Navzdory problémům v zákulisí, mají Elizabeth Gracen a Paul Johansson výbornou chemii, která je viditelná hlavně v jiskřících dialozích při společných detektivních/policejních akcích. V podstatě se dá říct, že společného s Highlanderem má jen název, nesmrtelnou hlavní postavu a převzatá "pravidla" nesmrtelných. A taky rozseknutí seriálu napůl, kdy se druhá (a lepší) půlka odehrává v Paříži. Jinak jde vlastně o detektivku s nádechem mytologie, což ovšem není úplně na škodu. Při sledování všech epizod v kuse je vidět určitá linie, vývoj postav (hlavně Nicka), a zvrat v závěrečné epizodě dává mnohem větší smysl, když se pochytí detaily zmíněné během seriálu. Je škoda, že seriál nedostal další sérii, protože měl slušně nakopnuto a otevřený konec sliboval velký potenciál. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Postava Amandy Darieuxz (Elizabeth Gracen) se poprvé objevila v seriálu Highlander (od r. 1992) (tyzmrde)
  • Herec Valentine Pelka si zahrál i v původním seriálu Highlander (od r. 1992), tehdy hrál ale postavu jménem Kronos, jednoho z jezdců apokalypsy. (Likan7)
  • Postavu jménem Simon Clark si zde zahrál Philip Akin, který hrál i v seriálu Highlander (od r. 1992), tehdy hrál ale v několika dílech postavu jménem Charlie DeSalvo. (Likan7)

Reklama

Reklama