Reklama

Reklama

Bostonská střední

(seriál)
  • USA Boston Public
USA, (2000–2004), 59 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

Chi McBride, Anthony Heald, Loretta Devine, Sharon Leal, Fyvush Finkel, Jeri Ryan, Michael Rapaport, Nicky Katt, Jason Dohring, Kathy Baker, Rashida Jones (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(81)

Každý den je boj. Za respekt. Za důstojnost. Za zdravý rozum... Seriál sleduje osudy několika učitelů na státní střední škole v Bostonu, Massachusetts, kteří se denně musí postavit před hordu středoškoláků, udržet jejich vášně na uzdě a neztratit svou důstojnost a respekt. Zároveň sledujeme i jejich osobní život mimo školní lavice. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Candid 

všechny recenze uživatele

Zase AŽ TAK hrozné to není. Navíc mrkněte na IMDb, pravděpodobně v tom bude ukryto víc z reality života běžného amerického studenta a učitele, než by se kdokoli z nás odvažoval hádat... i když je to poněkud děsivé. Co mi na Bostonské střední asi vadí nejvíc, je totální slizoun- pan ředitel, což je zajímavé, protože v "Řekni, kdo tě zabil" mi vůbec nevadí. Na zaplnění chvíle nudy to ujde, jen by už měli amíci přestat do všeho rvát tuny nostalgie a sentimentu. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 2.9.2008 (2.9.2008) Zdvíham hodnotenie z 3 na 4*, pretože je to síce absurdné, ale nesmierne zábavné. Presne v duchu KELLEYho predchádzajúcich kultoviek. A mám potrebu sledovať stále nové a nové epizódy. Apropo, "Šejkspír je perverzní a Anglie je národ zvrácených primitivú". :-)))))) (25.9.2008) ()

Reklama

k212 

všechny recenze uživatele

Moc dílů jsem neviděla, ale ty které ano, ty mě zaujaly - vždy se točily okolo střetu bílých/černých studentů/učitelů, okolo rasismu a xenofobie. Líbil se mi dialog mezi vyučujícími a studenty, lidsky pochybující rešení (někdy silná, někdy slabší) daných situací a hlavně vyznění, že dělit svět (situace, konflikty, názory) na černý/bílý sice není to pravé, ale pořád tomu tak je, že na obou stranách se najdou radikálové, že kontroverzní názory vždy rozčeří falešně se zrcadlící hladinu dočasného smíření.65% ()

TrokUruk 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mě vcelku zaujal, jak řeší některé z důležitých otázek. Např. otázka práva, kdy byl ředitel obviněn z vraždy, ale nepřijal dohodu a radši si zachoval svoji čest (ve výsledku ho stejně osvobodili), otázka problému gangů, otázka střetů bílích s černými. Taky mě poměrně zaujalo poklidné plynutí života na "běžné" střední americké škole. Vcelku kvalitní seriál pro ukrácení dlouhé chvíle. Že bych ho ale potřeboval vidět od prvního do posledního dílu říci rozhodně nemůžu. ()

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Ani skvělé ani špatné, jenom takové jalové, leč návykové. Musím se přiznat že mi všechny podivné charaktery svým způsobem přirostly k srdci. Každý podvečer jsem usedl před telku a vypnul mozek. Ono to u takového typu seriálu ani jinak nejde. Některé linie neuvěřitelně přestřelené, jiné výstižně naturalisticky pravdivé. Klasický seriál hodící se do pozdní odpolední relace na našich televizích. A já jsem za to velice rád. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Příjmení profesora Scotta Gubera je odvozeno od latinského výrazu „gubernare“, což znamená „řídit, vládnout, krotit, spravovat“. (freddy)
  • Ačkoli se Chi McBride, Anthony Heald a Loretta Devineová objevují v každé z epizod, McBride, který hraje ředitele Harpera, se ve své roli objevil i v jiném seriálu. V r. 2005 si zopakoval roli Harpera v jedné z epizod seriálu Boston Legal. (freddy)
  • Příjmení Marilyn – Sudor – znamená ve španělštině „sladká“. (freddy)

Reklama

Reklama