Reklama

Reklama

Bostonská střední

(seriál)
  • USA Boston Public
všechny plakáty
Drama / Komedie
USA, (2000–2004), 59 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

Chi McBride, Anthony Heald, Loretta Devine, Sharon Leal, Fyvush Finkel, Jeri Ryan, Michael Rapaport, Nicky Katt, Jason Dohring, Kathy Baker (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(81)

Každý den je boj. Za respekt. Za důstojnost. Za zdravý rozum... Seriál sleduje osudy několika učitelů na státní střední škole v Bostonu, Massachusetts, kteří se denně musí postavit před hordu středoškoláků, udržet jejich vášně na uzdě a neztratit svou důstojnost a respekt. Zároveň sledujeme i jejich osobní život mimo školní lavice. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 2.9.2008 (2.9.2008) Zdvíham hodnotenie z 3 na 4*, pretože je to síce absurdné, ale nesmierne zábavné. Presne v duchu KELLEYho predchádzajúcich kultoviek. A mám potrebu sledovať stále nové a nové epizódy. Apropo, "Šejkspír je perverzní a Anglie je národ zvrácených primitivú". :-)))))) (25.9.2008) ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

"Nejdřív to byli negři. Pak barevní. Pak černoši. Teď jsou to afričtí Američané. Proč se nevyhnout všem kontroverzím a nenazývat je prostě africko-američtí černí barevní negři?" Je fajn vidět, že někdo ještě dokáže natočit poměrně inteligentní film o jedné americké střední škole. Ano, situace jsou sice někdy opravdu vyhrocenější než v reálném životě (pochybuju, že by za jeden školní rok na půdě jedné školy byly spáchány asi dvě vraždy, jedna studentka by zemřela na selhání srdce a jeden kluk spáchal sebevraždu), ale seriál, který by tak dokonale dokázal skloubit školní prostředí se zajímavými postavičkami, aby člověk pohledal. A čeho si cením snad ještě víc než těch několika charakterů, kterým prostě nedokážu nefandit, je ta atmosféra, kterou je tento seriál protkaný. Chvíli je to drama, chvíli komedie, přesně jako v reálném životě. Kvůli tomu, že Prima nakonec seriál ukončila mnohem dřív, než bych čekala, nemůžu soudit, nakolik je moje hodnocení objektivní pro všechny řady. Ale minimálně za tu první jsou ty čtyři hvězdičky zasloužené. Dodatek 14. února 2010 Nějakým zázrakem se mi za ten rok podařilo dojet až do čtvrté řady tohoto seriálu a byť musím přiznat, že mi některé postavy lezou na nervy natolik, že jim věnované části přeskakuju, pořád je tu těch pár, kterým fandím a kvůli kterým by mi nevadilo, kdyby existovala i pátá série. Moc se mi líbí, že tento seriál - ačkoliv se zaměřuje především na vztahy - dokáže přestát sto dílů i bez toho, aby se všichni se všemi vyspali, líbí se mi, že má každá postava svoji osobnost, líbí se mi, že vše zaznamenává jistý vývoj. Možná jsem jen negativně ovlivněná českou produkcí posledních let, kde postava se postava A charakterově nedá odlišit od postavy B, ale je zatraceně poznat, že ten seriál psal David E. Kelley (mimo jiným autor Ally McBeal a Chicago Hope). A neodpustím si hlášku Scotta Gubera z posledního dílu: "Ta žena má život. Několikrát se vdala, i po těch měsísích jí stále chlapi nechávají vzkazy na záznamníku, spala se stovkami mužů jen na stříbrným plátně a kolik jich bylo od té doby, je jen mezi ní a Guinnesovou knihou rekordů. Nemůžu jí říct, že krom ní nemám žádný společenské kontakty. Bude si myslet, že jsem John Hinckley Jr." ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl počkat s hodnocením a okomentováním až po zhlédnutí celé první řady seriálu. Bohužel TV Prima seriál vyřadila z programu předčasně po 19 odvysílaných dílech první řady, takže jsem se rozhodl okomentovat a hodnotit po 19 zhlédnutých dílech. Jsem absolutně nadšený. Už dlouho se mi nestalo, že bych narazil na seriál, který by mne takto chytil a nepustil. Žádný díl jsem nesměl vynechat, těšil jsem se vždy na další díl, byl jsem zvědavý, co nového se na Winslowské střední odehraje a seriál se pro mne stal doslova drogou. Prostě jakmile jsem viděl první díl, chtěl jsem vidět další a další a další. A také jsem všechny Primou odvysílané díly viděl, ani jeden mi neutekl (bohužel jich bylo jen 19). A teď najednou cítím absťák. Prostě jako bych se probral ze sladkého opojení do kruté reality. A je mi smutno. Velmi smutno. Tohle Primě nikdy neodpustím, protože mne připravila o seriál, který jsem si zamiloval. Naposledy jsem tohle nadšení cítil u seriálu Everwood v lednu 2004, kdy jsem sledoval první epizodu na ČT. A až teď, po necelých pěti letech, jsem objevil další seriál, ke kterému chovám úplně stejné sympatie. Chi McBride jako úžasně autoritativní ředitel Steven Harper. Anthony Heald jako přísný, ale spravedlivý zástupce ředitele Scott Guber, kterého jsem měl chvíli rád a chvíli jsem ho nenáviděl. Loretta Devine jako mírně psychicky narušená, avšak sympatická dějepisářka Marla Hendricksová. Fyvush Finkel jako výstřední postarší ovdovělý židovský dějepisář Harvey Lipschultz. Jessalyn Gilsig jako příjemná sympatická blonďatá učitelka Lauren Davisová. Nicky Katt jako kamarádský přímý a sympatický učitel Harry Senate. To jsou herci, kteří prostřednictvím svých úžasných hereckých výkonů táhnou seriál dopředu a díky kterým jsem si právě tento seriál stihl zamilovat. Samozřejmě poklona patří i tvůrcům, v tomto případě autorovi celého seriálu Davidu E. Kelleymu, ale i všem ostatním. Tenhle seriál úžasně vykresluje a ukazuje středoškolské prostředí ve Spojených státech a ať už to má reálné základy, či je to jen nereálná fikce, mne každý díl dokázal zaujmout a nepustit. Prostě je to úžasný seriál, který budu mít vždy rád. A proto asi nikoho nepřekvapí, že seriálu uděluji maximální hodnocení. Pozor. Toto je hodnocení pouze po 19 dílech první řady! ()

k212 

všechny recenze uživatele

Moc dílů jsem neviděla, ale ty které ano, ty mě zaujaly - vždy se točily okolo střetu bílých/černých studentů/učitelů, okolo rasismu a xenofobie. Líbil se mi dialog mezi vyučujícími a studenty, lidsky pochybující rešení (někdy silná, někdy slabší) daných situací a hlavně vyznění, že dělit svět (situace, konflikty, názory) na černý/bílý sice není to pravé, ale pořád tomu tak je, že na obou stranách se najdou radikálové, že kontroverzní názory vždy rozčeří falešně se zrcadlící hladinu dočasného smíření.65% ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Tento seriál bohužel "odsral" demenci komerčních televizí. Koncem srpna se rozjede masivní reklama na tento seriál, lidé jsou natěšení, čekají vysílací čas kolem páte odpoledne, nebo později. Přichází zaří a s ním i šok, vysílací čas 14:05 !? Co? To je vtip? Zajímavý seriál musí ustoupit stereotipním detektivkám? Asi jo. Co se dá dělat, existuje přece DVD nebo video. Seriál začíná běžet, až na určité stupidity, kterých se nevyvaruje žádné televizní dílo, je to skvělý seriál, který by si v lepším vysílacím čase našel pevnou základnu diváků, ale co se dá dělat, hlavně že se vysílá. Ke konci září se TV Prima ani neobtěžuje uvědomit diváky a seriál stahuje, trapně, potichu a nahrazuje je ho tuctovou píčovinou 10 987. Důchodce pravděpodobně nebavilo po ranních výprodejích čumět na seriál pro teenagery, ale s tím snad počítal i duševní mrzák. Když chci, aby seriál měl sledovanost, nebudu ho vysílat ve všední den ve dvě odpoledne. Bravo PRIMO! Alespoň, že Ošklivka Katka běží od 20:00... 80% ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Jako budova Winslow High School pro natáčení exteriérů byla využita jiná školní budova v Bostonu – East Boston High School. (freddy)
  • Příjmení profesora Scotta Gubera je odvozeno od latinského výrazu „gubernare“, což znamená „řídit, vládnout, krotit, spravovat“. (freddy)
  • Příjmení Marilyn – Sudor – znamená ve španělštině „sladká“. (freddy)

Reklama

Reklama