Bostonská střední (TV seriál)

Boston Public

Drama / Komedie

USA, 2000, 81x44 min

Tvůrci:

David E. Kelley

Danny Lux

Loretta Devine, Chi McBride, Anthony Heald, Jason Dohring, Nicky Katt, Fyvush Finkel, Sharon Leal, Jeri Ryan, Michael Rapaport, Kathy Baker, Rashida Jones, Andrea Bowen, Tom McCarthy, Joey Slotnick, China Jesusita Shavers, Jon Abrahams, Michelle Monaghan, Michael O'Neill, Lyndsy Fonseca, Mehcad Brooks, Gina Philips, Sean Murray, Milo Ventimiglia, Billy Zane, Brian Dietzen, Michael Adler, Haylie Duff, Jonathan Bennett, Shoshannah Stern, Jessalyn Gilsig, Garikayi Mutambirwa, Lindsay Hollister, Majandra Delfino, Bret Harrison, Verne Troyer, Keri Lynn Pratt, Teal Redmann, Mercedes McNab, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Leighton Meester, Ashley Tisdale, Giuseppe Andrews, Johnny Lewis, Courtney Peldon, Bryan Greenberg, Joel David Moore, Ash Christian, Dean Norris, Larry Brandenburg, Christopher Cousins, Angela Paton, April Grace, Seymour Cassel, Method Man, Aasha Davis, Chris Hunter, Faran Tahir, Monique Coleman, Percy Daggs III, Neil Flynn, Sarah Shahi, Theo Rossi, Robert Ri'chard, Thomas Dekker, Sarah Thompson, Katie Orr, Jake Richardson, James Lafferty, Megalyn Echikunwoke, Toy Connor, Will Arnett, Beth Kennedy, Dennis Miller, Samm Levine, John Francis Daley, Indigo, Smith Cho, Kimberly Kevon Williams, Sean Faris, Laura Breckenridge, Elizabeth Peña, Sean Young, Yvette Freeman, Troy Evans, Anneliza Scott, Cara DeLizia, Cory Hardrict, Brent Sexton, Randy Oglesby, Dana Davis, Andy Umberger, Arjay Smith, Patrick John Flueger, Michael Manasseri, Scott Alan Smith, Billy Aaron Brown, Judith Hoag, Trevor Wright, Leslie Jordan, Joanna Garcia Swisher, Harry Shum Jr., Marshall Allman, Nicholas D'Agosto, Nicole Tubiola, Antwon Tanner, Kayla Ewell, Patrice Fisher, Aaron Himelstein, Derek Lee Nixon, Johnny Pacar, Elizabeth Rice, Josh Hammond, Mageina Tovah, Brandon Baker, Garrett M. Brown, Blake Bashoff, John Srednicki, Nicholas Downs, Ashley Bell, Tyler Francavilla, Sarah Jane Morris, Staci Cross, Amanda Fuller, Marieh Delfino, Allison Munn, Ariana Delawari, Shannon Woodward, Jennifer Tisdale, Aldis Hodge, Gareth Williams, Kate Norby, Elissa Sursara, Cody Kasch, Stephen Macht, Giovonnie Samuels, Sarah Hagan, Beth Littleford, Cleo King, David Conrad, Arlen Escarpeta, Kathleen M. Darcy, Jesse D. Goins, Erica Hubbard, Datari Turner, Rhett Wilkins, Michael Stipe, Jerry Trainor, Jamie Anne Allman, Kaj-Erik Eriksen, Taran Killam, Di Quon, Gary Carlos Cervantes, Robert Blanche, Gina Hiraizumi, Daniel Farber, Alexondra Lee, Max Greenfield, Isabel Cueva, Leonardo Millán, Ted Marcoux, Edwin Hodge, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Ron Bottitta, Lauren Storm, Canyon Prince, Christina Desiere, Anthony Starke, Adam Mayfield, Dennis Arndt, Stuart Stone, La Monde Byrd, Sean Moran, Mark L. Taylor, Nate Barlow, Trent Cameron, Angela Goethals, Michael Fairman, Scott Vickaryous, Jolene Purdy, Ben Ziff, Angelo Tiffe, Gregory Alan Williams, Rolonda Watts, Natasha Melnick, Jorge Diaz, Tania Gunadi, Derek Ray, Maitland Ward, Jeanette Brox, Casey Sander, Chryssie Whitehead, C.J. Thomason, Erich Anderson, Gloria Calderon Kellett, Angela Oh, Marisa Brown, Jennifer Rhodes, Larry Cedar, Eric Ladin, Lauren Melendez, Nick Jameson, Gregg Daniel, Sean Gordon, Natalie Ramsey, Hayley Marie Norman, Sam Doumit, Kasan Butcher, Paul Willson, Michelle Ongkingco, Victor McCay, Miko Hughes, Lisa Kaminir, Brad Bufanda, Kevin Fabian, Peter Buck, David Zepeda, Ty Hodges, Chris Olivero, Amanda Aday, Tamyra Gray, Teddy Lane Jr., Wesley Jonathan, Michael Harney, Isabella Way, Kareem J. Grimes, Rick Zieff, David Grant Wright, Sam Sarpong, Bridgett Newton, Kate Miner, Joey McIntyre, Glenn Taranto, David Norona, Davetta Sherwood, Mary Mara, Joel Polis, Jamie Lauren, Benny Tjandra, Anne Marie Howard, Shani Pride, Bruce French, J Barton, Nipper Knapp, Dave Florek, Colin Fickes, Bradford English, Samantha Thomas, Kevin Sateri, Conor O'Farrell, E.J. Callahan, Tony Pasqualini, Ben Easter, Betty Garrett, Whitney Houston, Brian Skala, Tymeka L. Coney, Brendan Hill, D.J. Harner, James Martin Kelly, Barry Livingston, Chris M. Allport, Scott Klace, Leonora Pitts, Richard Holden, T.E. Russell, Cyd Strittmatter, Blake Heron, Robert Clotworthy, Julie Berman, Dana Wheeler-Nicholson, Daniel Beer, Cathy Lind Hayes, Mike Pniewski, Kat Sawyer, Norma Maldonado, Michelle Wolff, Bo Barrett, Steve Stapenhorst, Sarah Benoit, Troy Ruptash, Robin Pearson Rose, Blue Deckert, Lukas Behnken, Lou Volpe, DeJuan Guy, Marcus Toji, Jeff Lam, Jill Remez, Adam Hendershott, Russell Richardson, Pat Skipper, John Paul Pitoc, Christopher John Fields, Ahmad Stoner, Jim Ortlieb, Matt Doherty, Jordan Murphy, Shannon Wilcox, Rheagan Wallace, Stacy Arnell, Mary Joy, Craig Gellis, Jerry O'Donnell, Kyle Downes, Harris Laskawy, Frank Novak, Joe Howard, Sal Viscuso, Jason Strickland, Stacey Hinnen, Missy Yager, Richard Keith, Julie Claire, Jake Dinwiddie, Onahoua Rodriguez

Peter Burrell

Kaja Fehr

Scénografie:

Paul Eads

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 2.9.2008 (2.9.2008) Zdvíham hodnotenie z 3 na 4*, pretože je to síce absurdné, ale nesmierne zábavné. Presne v duchu KELLEYho predchádzajúcich kultoviek. A mám potrebu sledovať stále nové a nové epizódy. Apropo, "Šejkspír je perverzní a Anglie je národ zvrácených primitivú". :-)))))) (25.9.2008)(2.9.2008)

Mám to svým způsobem rád. Sice je to seriál plný zprofanovaných amerických námětů (chudák kluk se dostal do gangu - hrozí mu smrt a hlavně zanedbává studium, rasistické války, holka otěhotněla a musí jí vyrazit ze školy, chudý kluk ztrácí chuť do života, protože nikdy nebude mít dost peněz na vejšku...), ale na druhou stranu se člověk dozví dost o cizí kultuře (ano, americké) a rozpitvávání některých těch témat je docela zábavný. Herci jsou suproví i strašní, prostředí skutečné. Mně se to prostě ze spousty hledisek líbí. (70%)(28.8.2012)

Ani skvělé ani špatné, jenom takové jalové, leč návykové. Musím se přiznat že mi všechny podivné charaktery svým způsobem přirostly k srdci. Každý podvečer jsem usedl před telku a vypnul mozek. Ono to u takového typu seriálu ani jinak nejde. Některé linie neuvěřitelně přestřelené, jiné výstižně naturalisticky pravdivé. Klasický seriál hodící se do pozdní odpolední relace na našich televizích. A já jsem za to velice rád.(20.9.2011)

Moc dílů jsem neviděla, ale ty které ano, ty mě zaujaly - vždy se točily okolo střetu bílých/černých studentů/učitelů, okolo rasismu a xenofobie. Líbil se mi dialog mezi vyučujícími a studenty, lidsky pochybující rešení (někdy silná, někdy slabší) daných situací a hlavně vyznění, že dělit svět (situace, konflikty, názory) na černý/bílý sice není to pravé, ale pořád tomu tak je, že na obou stranách se najdou radikálové, že kontroverzní názory vždy rozčeří falešně se zrcadlící hladinu dočasného smíření.65%(24.10.2009)

Zase AŽ TAK hrozné to není. Navíc mrkněte na IMDb, pravděpodobně v tom bude ukryto víc z reality života běžného amerického studenta a učitele, než by se kdokoli z nás odvažoval hádat... i když je to poněkud děsivé. Co mi na Bostonské střední asi vadí nejvíc, je totální slizoun- pan ředitel, což je zajímavé, protože v "Řekni, kdo tě zabil" mi vůbec nevadí. Na zaplnění chvíle nudy to ujde, jen by už měli amíci přestat do všeho rvát tuny nostalgie a sentimentu.(10.12.2010)

• - Ačkoli se Chi McBride, Anthony Heald a Loretta Devineová objevují v každé z epizod, McBride, který hraje ředitele Harpera, se ve své roli objevil i v jiném seriálu. V r. 2005 si zopakoval roli Harpera v jedné z epizod seriálu Boston Legal. (freddy)

• - Jako budova Winslow High School pro natáčení exteriérů byla využita jiná školní budova v Bostonu – East Boston High School. (freddy)

• - Příjmení profesora Scotta Gubera je odvozeno od latinského výrazu „gubernare“, což znamená „řídit, vládnout, krotit, spravovat“. (freddy)