Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. V prostředí, kde neexistují žádná omezení a kde je vše dovoleno musí zachránit svět dřív, než bude zničen. (Falcon)

Videa (9)

Trailer 8

Recenze (623)

Algernons 

všechny recenze uživatele

Free guy je jeden z mála filmů, co jsem loni viděl dvakrát. Poctivý, zábavný a dobrý blockbuster. Reynolds ve své typické roli se tu extrémně hodí, ale hlavní síla filmu je ve scénáři, který má perfektní strukturu a je chytře napsaný. Nikoliv chytrý, ale chytře napsaný. Realný svět ovlivňuje herní a naopak. To vše krásně do sebe zapadá v příjemném rodinném balení s nejlepším cameem roku. Má to dokonce i větší filozofický přesah než letošní Matrix. No a ten konec?! Ten se opravdu povedl! Více ZDE! ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $121,626,598 ║ Tržby Celosvetovo $331,526,598▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,458,799║ Tržby za predaj DVD v USA $6,771,428║ Prvý krát som to vydržal pozerať asi hodinu a prišlo mi to ako megavolovina ale bolo to asi aj tým že som bol aj čiastočne spoločensky unavený...  Na druhý deň som to ešte raz vyskúšal a nakoniec z toho bola dobrá virtuálna PC herná bžunda, ktorá sa môže aspoň čiastočne zaradiť k pecke ako Ready Player One. Ani som len nevedel, že tá super "hot" bojovníčka je Jodie Cormer (tá normálne valí) a Ryan Reynolds zas výnimočne v úlohe, kde jeho otravnosť nevadí a dokáže pobaviť. /70%/ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak dlouho jsem čekal na podobně ulítlou pecku? Už to nedokážu ani spočítat. Těch pokusů byl ale jednoznačně bezpočet. Free Guy je totiž pro nerdy blaho na talíři. Někdo si tu vystřelil z kopejtka a natočil film, který mě hodně překvapuje, že vůbec vznikl. Ten, co má nahrané hry jako Grand Theft Auto (GTA) nebo Just Cause se tu bude rochnit blahem. Ti, co ne, budou zírat na dobrou efektní akci…a je úplně jedno, že je tu digitálu jak nasráno. Tady prostě není o nápady nouze. Střílí si ze všeho, ze všech a hlavní postavu Guye, NPC postavy z počítačové hry, která si začíná uvědomovat sám sebe v podání perfektního Ryana (ale perfektní tu jsou vlastně úplně všichni – Jodie, Joe, Lil Rel, Taika), baví sledovat od momentu, kdy se objeví na scéně. A po tom všem, co tady tvůrci na diváka nacpou, byste ani za mák netušili, že se vlastně jedná o romantický film. Prostě jedno překvapení vedle druhého a přesně ten druh filmu, který si budete rádi pouštět opakovaně a s chutí si užívat jednu scénu vedle druhé, vysloveně povedený soundtrack, ale i pocit, že tady to je pro Vás něco víc, než pro ostatní. Osobně jsem si tento film přidal po bok Soumraku mrtvých a jsem rád, že se mu něco konečně dorovnalo. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„JÁ JSEM CHLÁPEK. A ŽIJU V RÁJI…“ ///    Kouká se na to moc hezky. Počítačová hra jako film? Nic novýho. Film jako počítačová hra?... (kurva, teď jsem se v to ztratil…) Pro všechny, kteří maj nejradši úchylně vtipnýho Ryana Reynoldse. Prostě kravina, která je (v podstatě) jen složitej milostnej dopis.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve hře jsem vždycky „superdobrák“. 2.) Často se vyleveluju. (I před holkama.)  /// Thx za titule „Vojtěch Kostiha“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Feel good Disney crossover Truman Show a Trona s milou dávkou chytlavé romantiky a akcí v duchu Ready Player One. Příjemně obsazený, hezky pestrobarevný, s typicky líbivými klišé prvky i několika fajn nápady. Jen ta dramaturgická kostra s motivacemi postav a důvody, proč se zrovna děje co se děje, je trochu mecheche. Ale to je můj problém, že chci i po takovémto filmu, aby byl logicky vymakaný a všechno v něm dávalo smysl. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (32)

  • Serena Van der Woodsen ze seriálu Super drbna (od r. 2007) si zahrála cameo jako virtuální postava ovládaná hráčem, která kopne Guye mezi nohy. Tuto postavu ztvárnila Blake Lively, která je vdaná za Ryana Reynoldse. (HellFire)
  • Název herního společnosti Soonami svým názvem a vzhledem loga odkazuje na dvě skutečná herní studia, a to japonské Konami a americký Blizzard Entertainment. (NiWi)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika…

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku…

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia…

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na…

Reklama

Reklama