Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. V prostředí, kde neexistují žádná omezení a kde je vše dovoleno musí zachránit svět dřív, než bude zničen. (Falcon)

Trailer 1

Fr

„JÁ JSEM CHLÁPEK. A ŽIJU V RÁJI…“ ///    Kouká se na to moc hezky. Počítačová hra jako film? Nic novýho. Film jako počítačová hra?... (kurva, teď jsem se v to ztratil…) Pro všechny, kteří maj nejradši úchylně vtipnýho Ryana Reynoldse. Prostě kravina, která je (v podstatě) jen složitej milostnej dopis.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve hře jsem vždycky „superdobrák“. 2.) Často se vyleveluju. (I před holkama.)  /// Thx za titule „Vojtěch Kostiha“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

T2

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $121,455,308 ║ Tržby Celosvetovo $331,096,766▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Prvý krát som to vydržal pozerať asi hodinu a prišlo mi to ako megavolovina ale bolo to asi aj tým že som bol aj čiastočne spoločensky unavený...  Na druhý deň som to ešte raz vyskúšal a nakoniec z toho bola dobrá virtuálna PC herná bžunda, ktorá sa môže aspoň čiastočne zaradiť k pecke ako Ready Player One. Ani som len nevedel, že tá super "hot" bojovníčka je Jodie Cormer (tá normálne valí) a Ryan Reynolds zas výnimočne v úlohe, kde jeho otravnosť nevadí a dokáže pobaviť. /70%/ ()

tron

„To je dobre alebo zle?“ – „Horšie to už byť nemôže.“ No, nejako extra ma to nebavilo ak vezmem do úvahy, že obvykle ma poteší každý vynaliezavý, interaktívny scenár. Toto bolo ale buď interaktívne a vynaliezavé príliš, alebo (to skôr) sa to na vynaliezavosť a interaktivitu iba hralo a v skutočnosti to kĺzalo po povrchu. Škoda, že tu nenájdeme viac takých cameí, ako je to... OK, nebudem spoilerovať, ale jedna štítová neviditeľná hviezda putuje práve zaň. A rovnako tak škoda, že sme sa nedočkali väčšieho množstva hravých nápadov typu hráčskej postavy, ktorá nie je dokončená a tak namiesto hlášky hovorí „hláška“ (!!!). Rovnaké výhrady mám i k akcii, ktorá je na prvý pohľad úžasná a megalomanská, ale tiež len na efekt a obsahuje iba minimum skutočne úctyhodných momentov, ktoré by ma ako fanúšika dobrej akcie nadchli, či nakopli. Kasting vyzerá fajn, ale pravdupovediac nikto okrem tradične nákazlivého Ryana Reynoldsa (a možno ešte Lil Rena Howeryho z Otcovstva s Kevinom Hartom ako jeho kámoša Kámoša) nezaujal (dokonca ani Taika Waititi a to zbožňujem jeho režisérske práce a svojrázny zmysel pre humor). Pár nepodstatných bodov k dobru za neomračujúce, ale uchádzajúce hlášky („Tak poslouchej, cukrouši...“). Osobne by som z celkovej priemernosti nevinil nikoho iného, než režiséra Shawna Levyho, ktorý už v minulosti viackrát zlyhal (asi netreba spomínať titulky ako Dvanásť do tucta, Ružový panter alebo Noc v múzeu). ()

POMO

Feel good Disney crossover Truman Show a Trona s milou dávkou chytlavé romantiky a akcí v duchu Ready Player One. Příjemně obsazený, hezky pestrobarevný, s typicky líbivými klišé prvky i několika fajn nápady. Jen ta dramaturgická kostra s motivacemi postav a důvody, proč se zrovna děje co se děje, je trochu mecheche. Ale to je můj problém, že chci i po takovémto filmu, aby byl logicky vymakaný a všechno v něm dávalo smysl. ()

MrHlad

Herní charakter Ryan Reynolds získal vlastní vědomí a rozhodl se páchat dobro. A to může mít ve hře dalekosáhlé následky. Akční komedie sází na kombinaci divoké akce, lehce šíleného humoru, hromadu popkulturních odkazů, hodně trhlého hrdinu a až nečekaně pozitivní atmosféru. Hezky se na to kouká.   ()

• Ve filmu se objevuje několik zbraní z herních titulů. Za zmínku stojí například „Gravity Gun“ ze hry „Half-Life 2“ (2004) nebo „Portal Gun“ ze hry „Portal“ (2007). (Laser_Line)
  • Ve filmu se objeví slavní světoví streameři a youtubeři Imane 'Pokimane" Anys, Tyler "Ninja" Blevins, Lannan "LazarBeam" Eacott, Seán "Jacksepticeye" McLoughlin a "Dan TDM". Hrají zde sami sebe. (Laser_Line)
  • Režisér Shawn Levy ve skutečnosti scénář četl již v roce 2016, ovšem rozhodl se ho nezrealizovat. K návratu k projektu ho nakonec přesvědčil až Ryan Reynolds. (NiWi)