Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. V prostředí, kde neexistují žádná omezení a kde je vše dovoleno musí zachránit svět dřív, než bude zničen. (Falcon)

E lan

Po dlouhé době jsem viděl film a hned taková povedená originální komedie. Herní prostředí, super herci, velká kapka romantiky přináší pořádný kus zábavy… ()

Psycho.R

Reynolds má svůj typ humoru, který mi sedí. Ovšem musíte ho pustit ze řetězu, jakmile ho spoutate scénářem, není to ono. Free Guy sice tento problém má, ale jeho charisma + vedlejší role a camea to zvládnou na těch 71% dotáhnout. ()

LordMysti

Jo proč ne?! Tohle zpracování online světa a hry je úplně perfektní, velkolepé efekty dotvářejí atmosféru, na pozadí je zajímavý příběh a celé je to hodně odlehčené bezva hláškami. Já se bavil, já se nenudil, já si to užil! ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Film neskutečně šlape a to od začátku do konce. Celý dvě hodiny jsem měl pocit, jako když sleduju nadupanej trailer! Funguje to díky zajímavé zápletce, nadsázce, neuvěřitelné kreativitě autorů v každém detailu. Přesto má film vnitřní logiku, napětí a důstojný závěr. 100%, 5/5! ()

Ceberus

Známý uživatel POMO celkem trefně vypálil ve svém komentáři tři filmy charakterizující tento: Truman Show, Tron a Ready Player One. To, že nakonec dám "Chlápkovi" plnou palbu, by mě vlastně nemělo překvapit, když jsem dal plnou i všem třem zmíněným filmům. Perfektní vizuální efekty už u velkorozpočtových filmů bývají standardem. Příběh velmi svižně odsejpá a i když se tempo samozřejmě mění, tak jsem si nevšiml žádných hluchých míst. Zlatým hřebem filmu je samozřejmě (kdo jiný než) Ryan Reynolds, který je pochopitelně silně typecastován, ale komu by to vadilo, když to funguje. :-) Po Deadpoolovi a Free Guyovi bych se možná ani nebál označit Reynoldse za "Jima Carreyho" své generace. Nejen "hlavní vedlejší" herní postava byla dobře obsazená Reynoldsem, ale i "vedlejší vedlejší" postavy měly kvalitu, takže mi jako divákovi naštěstí nebylo jedno, co se stane s virtuálním světem a fandil jsem hlavním hrdinům. Potěší samozřejmě i pár překvapivých cameo rolí (SPOILER: avatarem jednoho z hráčů je taktéž vtipný Channing Tatum a na vteřinu se přítomnosti štítu kapitána Ameriky ve hře podiví sám Chris Evans :-)). ()

dustur

Tak za mňa vydarená akčná sci-fi komédia. Ryan Reynolds si to dáva, niektoré scény sú vtipné pri ktorých som sa aj zasmial. V menších úlohách potešil Channing Tatum, a tiež aj Chris Evans ( pri ňom som aj mal tušenie, že ci ho neukážu - keď sa Ryan Reynolds na sekundu zahral na Captain Ameriku ). Ale samotný film , inak príjemná zábava, ktorá nenudí , zabaví. Takže budem aj zvedavý , že režisér Shawn Levy čo prinesie ďalšie. Ale predtým si budem musieť pustiť aj jeho tvorbu. Možno tento film nadhodnotim, ale mne sa to páčilo. A filmu musím momentálne nadeliť plný počet hviezdičiek. Moje hodnotenie filmu ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

RAFT

Režisér od snímku ocelová pěst ,natočil zase po dlouhé době konečně koukatelnou komedii která ,stojí za vidění .Ryan Reynolds jako Free Guy -bankovní ouřada.Ve hře kde,nejsou žádná pravidla ,žádné omezení.Skvělé propojení mezi realitou a video hrou.Dobré cameo Chris Evans,Hlasy Hugh Jackman ,Dwayne Johnson.Pokračování bych uvítal .Viděno v kině.Za mě 80% ()

WheX

Rok se s rokem sešel a my konečně dostali další film s Ryanem Reynoldsem hrajícího Ryana Reynoldse tentokrát jmenujícího se Guy a žijícího ve Free city. Jako fanoušek Ryana jsem se na tento film těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán. Líbil se mi herní svět, sedl mi humor, akce i herecké výkony. Je to takový rodinný film, který ničím extra nepřekvapí, ale rozhodně nezklame a pobaví. Rozhodně oceňuji množství Easter eggů na různé hry a filmy a samozřejmě camea. Líbil se mi a závěrečný, lehce netradiční happy ending. Film samozřejmě má své nešvary v podobě účelových scén, kdy najednou mají spoustu času na vyjadřování citů během zkázy, která si počká, či lehce nerealistické "ničení" herního světa, které by asi v reálu bylo sfouknuté během chvilky, ale to by nikoho nebavilo. Za mě čisté 4*. ()

Toshio

Strašná kokotina. Nechápu, jak toto může mít přes 70 procent. Podle mě to může bavit maximálně hráče těch stupidních her. Naprost nezajímavé akční scény, zápletka celkem hloupá. ()

CaladanChmur

technicky a trikově  je to uděláno na 100%.Ale co z toho,když je to tak strašně předvídatelné a když to všechno dokáže režie shodit představou,jak vtipně blbě má vypadat hlavní zaporák.Z 80% to spadlo dolů jen a jen tím,jak jakoby komicky měla vypadat ta záporná strana.Odkoukat se to dalo,ale je to tak neskutečně poplatné divákovi,až si myslím.že podobná díla by měla být promítána za symbolický poplatek na náměstích menších měst.60%ˇa i když se na to dalo dívat,je to film,kde by jsem se při druhém sledování neskutečně nudil.Nedoporučuji platit za to v kině,doporučuji si to někde stáhnout. ()

TaNya_

Jde o takovou směsku nápadů z několika dalších filmů, jenže všechny postavy kolem sebe mají naprosto pozitivní vibe a ač je to celé naprostá kravina, tak to tak vůbec při sledování nepůsobí. Jelikož mě film pobavil, rozesmál a zlepšil mi náladu, tak si nemůžu na zbytek stěžovat. Mimochodem cameo Chrise Evanse jsem si přetočila a pustila znovu :D. Dokonalé!! ()

Cooller

konečně něco ze západni produkce, co není plne bezducheho humoru a nesmyslných propagand, navic s IT tematikou, officer Johnyyyyyyy ()

pushover

Správně střelená, vtipná a dobře udělaná ptákovinka plná odkazů u který se člověk ani na chvilku nenudí. Reynolds je pro tyhle šáhlý role stvořenej a Taika dal toho záporáka se ctí. ()

El.Negros

Především lehce akční romantická komedie. Rajan Reynolds hraje Týpka ve světoznámé multiplajrové hře, jež díky dobrému kódu, lásce, míru a Ghándiho antinásilnické plínce kolem pasu najednou překoná svůj program a stane se z něj opravdu inteligentní americký běloch (i v USA se dějí zázraky). Ze začátku působí tak trochu jako vykradený hlavní charakter z Lego story, ale to neva, bo i tento opakovaný vtip působí stále zábavně.  A tak čeká celý svůj program na svou životní slizku z humanoidního světa amerických škaredších bělošek (asi omezený rozpočet), pro níž je (jako správný symp) schopen i naprostých zvráceností (jako pracovat na sobě, sundat pokaždé prkýnko od záchodu, dát se na vegetariánství atd.). Slizka mu změní život z průměrňáka na dobráckého akčního hrdinu a společně prosadí klid a mír tam, kde předtím bývala zábava a požitek z virtuálního násilí. Mírotvorný huličský přesah by naznačoval, že snad i chudák negramotný zedník nebo hnidopišský úředník by mohl mít stejný život jako SvatoLesní hvězda, když potká tu pravou a uvědomí si, že je svobodný a může si žít jak chce a ….. aaa moment na chvíli mi spadla ruka do nočníku a pak sama začla klikat houna po klávesnici…. Bůh umřel a svobodná vůle není. Možná jen ta, kterou naznačují naskriptované scénáře ve videohrách. Kazdopádně svižná a odpočinková věc, když ty sociální přesahy neberete moc vážně. Na Ryana v hlavní roli a na Tikku Waititi v záporňácké roli se skvěle dívá a ještě víc to baví. Pochválil bych i efekty, drobné detaily herní logiky a humor skoro jako z Deadpoolu (akorát trochu upraveného pro mládežníky pod 12let). Nezbývá pak nic hezčího, než si po takovém romantickém snímku doma zahrát nějakou pořádnou úchylně krvavou zabijačku (virtuálně na počítači samozřejmě). ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (více)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na… (více)