Advokáti

• USA The Practice
USA, (1997–2004), 121 h 5 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Steve Harris, Camryn Manheim, Michael Badalucco, Dylan McDermott, James Spader, Kelli Williams, Lara Flynn Boyle, LisaGay Hamilton, Ron Livingston (více)

Série(8) / Epizody(167)

Nové kauzy nás zavedou do advokátní firmy Donnell, Frutt a Young. Nejsou to však případy lehké a mnohdy hraničí s vnitřní morálkou. Je správné odsoudit člověka co zabil ze strachu? Je správné obhajovat drogového dealera? Je správné, aby soud nařídil matce i přes její zákaz císařský řez, protože dítě by jinak zemřelo? Na tyto otázky hledá odpověď cílevědomý Bobby Donnell, racionální Eugene Young, umíněná Ellenor Frutt, přátelský Jimmy Berluti, vytrvalá Lindsay Dole, nezkušená Rebecca Washington i nepřístupná prokurátorka Helen Gamble. Povedený seriál nás zavede do soudní síně mezi spleť vztahů a neobvyklých případů. (Jacinda)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (3) - 56. ročník (za rok) 1998 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Dylan McDermott, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Camryn Manheim + nominace (4) - 57. ročník 1999, 58. ročník 2000 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Dylan McDermott ()

flanker.27

Tak jo, beru zpět. Po víc dílech už můžu říct, že Amerika se nezapře, víra, víra, pošahaná logika a morálka. Asi jsem měl předtím štěstí na pár lepších dílů či co. ()

1mArc0

Každý dobre vieme, že s akou kvalitou Amíci natáčajú seriály a filmy. Tento tu, patrí k tým, fakt dobrým seriálom. Niektoré príhovory k porote od právnikov (ľubovoľný výber), boli fakt majstrovské kúsky (v každej sérii sa nájdu dva alebo tri). Seriál podá pohľad o tom, že byť právnikom, nie je také ľahké, ako sa môže zdať. Z môjho pohľadu ide Dylanovu životnú rolu, tu fakt predviedol, čoho je schopný ako herec. Priemerný seriál mi určite nepripadal, mám zhliadnutú každú sériu. /88%/ ()

Terva

Ocenění Emmy Awards : Emmy Awards : Outstanding Drama Series (1998) Vynikající drama seriál (1998) Outstanding Supporting Actress in a Drama Series Camryn Manheim (1998) Vynikající herečka ve vedlejší roli v činoherním seriálu Camryn Manheim (1998) Outstanding Guest Actor in a Drama Series John Larroquette (1998) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu John Larroquette (1998) Outstanding Drama Series (1999) Vynikající drama seriál (1999) Outstanding Supporting Actor in a Drama Series Michael Badalucco (1999) Vynikající herec ve vedlejší roli v dramatickém seriálu Michael Badalucco (1999) Outstanding Supporting Actress in a Drama Series Holland Taylor (1999) Vynikající herečka ve vedlejší roli v činoherním seriálu Holland Taylor (1999) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Edward Herrmann (1999) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Edward Herrmann (1999) Outstanding Guest Actress in a Drama Series Beah Richards (2000) Nejlepší hostující herečka v činoherním seriálu Richards Beah (2000) Outstanding Guest Actor in a Drama Series James Whitmore (2000) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu James Whitmore (2000) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Michael Emerson (2001) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Michael Emerson (2001) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Charles S. Dutton (2002) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Charles S. Dutton (2002) Outstanding Guest Actress in a Drama Series Alfre Woodard (2003) Nejlepší hostující herečka v činoherním seriálu Alfre Woodard (2003) Outstanding Guest Actress in a Drama Series Sharon Stone (2004) Nejlepší hostující herečka v činoherním seriálu Sharon Stone (2004) Outstanding Guest Actor in a Drama Series William Shatner (2004) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu William Shatner (2004) Outstanding Lead Actor in a Drama Series James Spader (2004) Význačného vedoucího herce v činoherním seriálu James Spader (2004) Golden Globe Awards : Golden globus udělí : Best TV-Series – Drama (1998) Nejlepší TV-seriálu - drama (1998) Best Performance by an Actor in a TV-Series – Drama Dylan McDermott (1998) Nejlepší výkon herce v TV-seriálu - drama Dylan McDermott (1998) Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Camryn Manheim (1999) Nejlepší herečka ve vedlejší roli v sérii, Mini-série nebo film Camryn Manheim (1999) Peabody Awards Peabody ceny Peabody Award (1999) Peabody Award (1999) Television Critics Association Awards Asociace televizních kritiků ceny Individual Achievement in Drama David E. Kelley (1999) Individuální úspěch v dramatu David E. Kelley (1999) [ edit ] Awards Nominated [ editovat ] Ocenění Nominace Emmy Awards : Emmy Awards : Outstanding Writing for a Drama Series David E. Kelley (1998) Nejlepší scénář dramatickém seriálu David E. Kelley (1998) Outstanding Supporting Actress in a Drama Series Camryn Manheim (1999) Vynikající herečka ve vedlejší roli v činoherním seriálu Camryn Manheim (1999) Outstanding Supporting Actress in a Drama Series Lara Flynn Boyle (1999) Vynikající herečka ve vedlejší roli v dramatickém seriálu Lara Flynn Boyle (1999) Outstanding Lead Actor in a Drama Series Dylan McDermott (1999) Význačného vedoucího herce v činoherním seriálu Dylan McDermott (1999) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Tony Danza (1999) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Tony Danza (1999) Outstanding Supporting Actor in a Drama Series Steve Harris (2000) Vynikající herec ve vedlejší roli v dramatickém seriálu Steve Harris (2000) Outstanding Supporting Actor in a Drama Series Michael Badalucco (2000) Vynikající herec ve vedlejší roli v dramatickém seriálu Michael Badalucco (2000) Outstanding Supporting Actress in a Drama Series Holland Taylor (2000) Vynikající herečka ve vedlejší roli v činoherním seriálu Holland Taylor (2000) Outstanding Guest Actress in a Drama Series Marlee Matlin (2000) Nejlepší hostující herečka v činoherním seriálu Marlee Matlin (2000) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Paul Dooley (2000) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Paul Dooley (2000) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Henry Winkler (2000) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Henry Winkler (2000) Outstanding Guest Actor in a Drama Series Rene Auberjonois (2001) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu Auberjonois René (2001) Outstanding Guest Actor in a Drama Series John Larroquette (2002) Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu John Larroquette (2002) Outstanding Guest Actress in a Drama Series Betty White (2004) Nejlepší hostující herečka v činoherním seriálu Betty White (2004) Golden Globe Awards : Golden globus udělí : Best TV-Series – Drama (2001) Nejlepší TV-seriálu - drama (2001) Best Performance by an Actor in a TV-Series – Drama Dylan McDermott (2001) Nejlepší výkon herce v TV-seriálu - drama Dylan McDermott (2001) Television Critics Association Awards Asociace televizních kritiků ceny Outstanding Achievement in Drama (1998) Vynikající úspěch v dramatu (1998) Program of the Year (1999) Program roku (1999) Outstanding Achievement in Drama (1999) Vynikající úspěch v dramatu (1999) Individual Achievement in Drama Camryn Manheim (1999) Individuální úspěch v dramatu Manheim Camryn (1999) Individual Achievement in Drama Dylan McDermott (1999) Individuální úspěch v dramatu McDermott Dylan (1999) Outstanding Achievement in Drama (2000) Vynikající úspěch v dramatu (2000) () (méně) (více)

rezzzy

Výtečný seriál s příšernou znělkou. Narozdíl od trhlé Ally McBeal, která mě při prvních pokusech s ní neoslovila, Advokáti jako srovnatelný seriál ze stejné doby tvorby mě zaujal hned. Na téhle úžasné 90kové věci se mi speciálně líbí různorodost postav od černých po bílé (nejen rasově:) ), od štíhlých po tlusté, nehezkých po krásné a od fool po cool. Co už bylo řečeno o tom, že se Amerika nezapře, je tady pravdoucí pravda. Ale ona se Amerika nezapře pomalu v žádném americkém filmu nebo seriále. Takže tomu, koho americký patetismus, patriotismus a svobodnědemokratická či náboženská argumentaní pošahanost neodrazuje, seriál dokáže nabídnout své, protože je směskou dramatu, komedie a romantiky (ten thriller bych do toho moc netahala). Příběhy seriálových osob kloubí různé podoby lidských vztahů a citů od lásky, přátelství, kolegiality, ke vzteku, slabosti, bezmoci, frustraci a zármutku. Na konci se však vždycky nějak podaří vše negativní a pozitivní zastřešit soudržností, ať už v dotyčné epizodě, anebo o něco později. Často dostanete na talíř dvojporci spravedlnosti a bezpráví. Obhajoby a obžaloby. Jako diváci přitom můžeme zauvažovat, k čemu bychom se přiklonili - a nezřídka zjišťujeme, že ne vždy je lehké vidět věci jen jedním pohledem. Advokáti jsou pro mě takovými Chirurgy mezi právnickými seriály - ač se na první pohled zdá, že je seriál o právu, advokacii, zločincích a soudní síni, je vlastně na pozadí těchto právních kauz od začátku až do konce seriálem o vztazích a jejich proměnlivosti. A všímám si, že sérii od série se v tomto ohledu stává pro diváka čím dál intimnějším. A na závěr jen takové moje malé pousmání - devadesátky... se prostě nezapřou :-) ()

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)