F1: Touha po vítězství - Série 3 (2021) (série)

V horkém křesle (S03E09)

(epizoda)
  • Velká Británie Man on Fire
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2021, 51 min

Střih:

Graham Taylor

Piloti, pod kterými se povážlivě houpou sedadla, bojují ve dvou dramatických závodech o svoje přežití ve Formuli 1. Pak všechny šokuje strašlivá nehoda. (Netflix)

TeeAge

Pre mňa spolu s epizódou The Comeback Kid jednoznačne najsilnejšie časti z celých 3 sérií. Je pravda, že sa vypočítateľnosť stala súčasťou F1 od doby hybridných motorov, ktorú bezprecedentne dominuje Mercedes. Keď ale roky sledujete niečo, aby ste bolí súčasťou tých výnimočných prípadov, keď sa papierová forma rozvráti, o to vzácnejšie a silnejšie tie momenty sú. Gasly and Perez rulezz!!! --- Liberty Media i Netflix boli ostro kritizovaný za intenzívne využitie záberov z nehody Romana Grosjeana. Za prvé: Morálne je to v poriadku, nakoľko nejde o speňaženie smrti či fatálnych následkov, ale naopak, o oslavu technického postupu bezpečnosti v rôznych kategóriách a o poklonu všetkým tým stovkám pracovníkov a dobrovolníkov, ktorí sú ochotný riskovať svoje zdravie či životy v prospech závodníkov. Za druhé: Nemorálne je niečo úplne iné, a to duch doby, kde komerčné televízie a ich bezskrupulózny producenti, dramaturgovia a moderátory sa priživujú na životnom nešťastí chorých ľudí, rozvrátených rodín, či sociálne srdcervúcich príbehov. Áno, to by som naopak určite zakázal, a požadoval právny postih všetkým takým produkciám... Mier. ()

Lacike

Diel plný emócií... Skutočným hrdinom sezóny 2020 sú všetci tí ľudia, ktorí sa roky rokúce snažili presadzovať prísnejšie a účinnejšie bezpečnostné štandardy a potom všetci tí stewardi, ktorí prišli tak bleskovo hasiť horiaci monopost a pomohli tomu francúzskemu jelitu, ktoré urobilo tak nezmyselný a nebezpečný manéver, ktorý logicky skončil haváriou, z horiaceho vraku. 8/10. ()

Sany33

Príbeh: Ak sa stane niečo podobné na trati, tak preteky jednoducho idú bokom. Prevedenie: Veľmi silná časť, ktorá ma priklincovala do sedadla. Vedel som ako to skončí ale aj tak som sa na tie záchranné manévre pozeral so zatajeným dychom a držal som palce všetkým zúčastneným. Aj napriek tomu že doba napreduje vždy sa v tejto rýchlosti môžu prihodiť smrteľné nehody. 99% ()

Michnak

Bezkonkurenčně výjimečný díl, který už tak nadprůměrný seriál posouvá ještě daleko za hranici mých očekávání. Příběh je silný, má přesah. Nejde už jenom o dosažení stupně vítězů. Kvalita a zpracování mi hodně připomínalo Rush, což je jedině dobře. Těžko si představit, že poslední díl zvedne laťku ještě výš. ()

RedRose

Jeden z nejsilnějších dílů tohoto seriálu! Jednoznačně! I přesto, že jsem věděl jak to dopadne, tak z toho mrazilo! Skvěle zachyceny okolnosti i reakce týmů a spousty dalších lidí. A v neposlední řadě, samotné Romainovo rozloučení s královnou motorsportu. Velice silný díl! ()

snas

Co dodat? jen potvrdím, že za mě absolutní emotivní jízda a zřejmě top celýho (už tak top) seriálu. ()

mety6

Pre niekoho, kto nepozera F1 a nezaujima sa o zakulisie to moze byt velmi zaujimava cast, kedze je roztahana ako sopel z nosa. Tu sa len stupnuje to, ze toto nie je dokumentarny serial ale nejaky para-dokument, ktory chce nasilu vyvolat emocie. Grosjeanova nehoda vyzerala strasne ale preco nikto neriesi to, ze to sposobil on sam svojou bezohladnou jazdou, ktorou uz vo svojej kariere sposobil mnozstvo kolizii? On nema respekt voci nikomu a zjavne ani k Laudovi, ked trepe take veci, ako v tomto seriali. ()

Rekwy

Rozhodne najsilnejšia časť celej série. Nehoda Romaina Grosjeana bola síce zdramatizovaná, ale len tak, aby to bolo záživné a pozerateľné. Epizóda teda nie je ničím prehnaná a je "self-aware" v tom, že nehoda bola strašná sama o sebe a nie je potreba ju nafukovať. Epizóda sa tak pozerá nie len na nehodu samotnú, ale aj na postupné zvyšovanie bezpečnosti v F1, vďaka ktorej Grosjean odkráčal len s miernymi popáleniami. Liberty Media taktiež nezabúda poďakovať všetkým, ktorí pri nehode pomohli, či už to boli maršali, alebo Alan van der Merwe. Epizóda taktiež dobre poukazuje na to, že aj napriek bezpečnostným vylepšeniam, na jazdcov na trati je stále vyvíjaný tlak a nebezpečenstvo veľkej a potenciálne smrtelnej nehody ešte stále existuje. ()